Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory dachowe T31


Gość Trout

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z Was opanował metodę automatycznego połączenia tych świateł z drogowymi?

Ja stwierdziłem, że jak zablokuję wykałaczką włącznik dachowych to ładnie działają razem z długimi włącz/wyłącz :) Nie mam tylko pewności jak to permanentne wciśnięcie włącznika wpływa na instalację elektryczną.

 

Pzdr.

Trout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy orze jak może:D możesz na stałe połączyć światła dachowe z drogowymi robiąc mały rozgardiasz w instalacji elektrycznej, nie jest to duży problem dla byle jakiego elektryka albo możesz zostawić tak jak zrobiłeś. nie ma to żadnego wpływu na instalację. to jest dokładnie tak samo jak byś włączał za każdym razem dachowe ręcznie z drogowymi a przy wyłączonych drogowych na dachowe prąd nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Was opanował metodę automatycznego połączenia tych świateł z drogowymi?

Ja stwierdziłem, że jak zablokuję wykałaczką włącznik dachowych to ładnie działają razem z długimi włącz/wyłącz :) Nie mam tylko pewności jak to permanentne wciśnięcie włącznika wpływa na instalację elektryczną.

 

Pzdr.

Trout

 

Pomysl z wykalaczka niezly, jak masz bryke na gwarancji to lepiej nie grzebac, ja tez chcialem i potwierdzam co napisal kolega ze dla elektryka to mala robota ale jesli ma sie gwarancje ..... to lepiej wykalaczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Widzę, że temat stary, ale stanąłem przed podobnym wyzwaniem ;)

Zapałka to średnie, ale trzeba przyznać dosyć skuteczne rozwiązanie, ale jeszcze lepszym jest lekka modyfikacja samego włącznika.

Za ustalenie pozycji przycisku odpowiada mała sprężynka i i równie mały kawałek białego plastiku. Wystarczy ten plastik lekko zmodyfikować i przełącznik zatrzymuje się każdej pozycji (czyli on/neutral/off).

Jak będzie ktoś zainteresowany to dokładniej opiszę co trzeba zrobić (szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia jak elektryk rozkminił temat w 5s ;) )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba rozebrać włącznik na części pierwsze (uważać na sprężynkę, która lubi odskakiwać). 

Interesuje nas biały cienki plastik w kształcie dwóch trójkątów, który modyfikujemy poprzez ścięcie ich wierzchołków pod lekkim skosem. 

Wtedy sprężynka będzie ustalała pozycję włącznika właśnie na tych ściętych wierzchołkach. 

Najlepiej robić to metodą prób i błędów (czyli lepiej przyciąć mniej niż za dużo), złożyć włącznik i w razie potrzeby dociąć jeszcze raz.

 

Poglądowy rysunek:

post-102622-0-47641200-1485963186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...