Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] filtr kabinowy - lokalizacja, wymiana - /tematy połączone/


Gość koza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

otwierasz schowek, wyciągasz 2 piny które trzymają schowek na dole (są w środku schowka). po wyjęciu pinów wyciągasz cały schowek od góry są dwa bolce i żeby wyciągnąć schowek trzeba ścisnąć schowek od zewnątrz i pociągnąć schowek. masz wtedy czarną klapkę zamkniętą na dwa zatrzaski i po jej zdjęciu ukazuje się filtr przeciwpyłkowy. ostrożnie przy wyciąganiu bo napewno będzie na nim trochę syfu plus ewentualnie jakieś liście itp. tak jest w almerze. w tino nie wiem czy po wyjęciu schowka będzie bezpośredni dostęp więc bardzo prawdopodobne że trzeba będzie też zdemontować "nadkole", czyli ten plastik wewnątrz samochodu. później będziesz mógł wyciągnąć cały tak jakby tył schowka, tylko ostrożnie bo jest do niego przyczepiona kostka z kablami na dwa zatrzaski od góry. pamiętaj też żeby nowy filtr włożyć odpowiednią stroną, na filtrze masz napisane jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość tomek8301

jak wymienić filtr powietrza sprowadzilem tine z holandi i wsrodku rano jak sie wsiadzie smierdzi grzybem jak to wymienic

Witam

filtr powietrza jest pod pokrywą silnika, ale to "on" nie jest napewno powodem "smrodu" w kabinie

chyba raczej chodzi Ci o filtr przeciwpyłkowy, a ten jest schowany wewnątrz kabiny za schowkiem pasażera - trzeba odkrecić pokrywę schowka i zobaczysz klapke pod którą jest w/w filtr przeciwpyłkowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek1967

Witam

filtr powietrza jest pod pokrywą silnika, ale to "on" nie jest napewno powodem "smrodu" w kabinie

chyba raczej chodzi Ci o filtr przeciwpyłkowy, a ten jest schowany wewnątrz kabiny za schowkiem pasażera - trzeba odkrecić pokrywę schowka i zobaczysz klapke pod którą jest w/w filtr przeciwpyłkowy.

Pozdrawiam

 

 

to czyli ze wymienie ten filtr i bedzie dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

to czyli ze wymienie ten filtr i bedzie dobrze ??

Witam ponownie.

kiedy ja wymieniałem w moim tino filtr przeciwpyłkowy , wyglądał on (w porównaniu do nowego) STRASZNIE!!!! Jest on główną przyczyną "smrodu" w aucie , ale jak go wymienisz to do wlotów powietrza wpuśc taki środek do czyszczenia i odkażania - tam też jest pełno grzybów i drobnoustrojów.Preparat w spraju z przedłużką kupisz na każdej (dobrej) stacji benzynowej.

... a sprawdzałeś w jakim stanie jest wykładzina na podłodze pod dywanikami? może jest mokra? to tez może być przyczyna tego problemu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek1967

Witam ponownie.

kiedy ja wymieniałem w moim tino filtr przeciwpyłkowy , wyglądał on (w porównaniu do nowego) STRASZNIE!!!! Jest on główną przyczyną "smrodu" w aucie , ale jak go wymienisz to do wlotów powietrza wpuśc taki środek do czyszczenia i odkażania - tam też jest pełno grzybów i drobnoustrojów.Preparat w spraju z przedłużką kupisz na każdej (dobrej) stacji benzynowej.

... a sprawdzałeś w jakim stanie jest wykładzina na podłodze pod dywanikami? może jest mokra? to tez może być przyczyna tego problemu

 

Pozdrawiam

sprawdzalem jest sucho powiedzcie mi jak to wymienic ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

zawiozłem Tino żony (2004 r) do mechanika na wymianę olejów, filtrów itp.

przy okazji poprosiłem o wymianę również filtra kabinowego,

a Pan mechanik oświadczył, że w tym modelu nie ma filtra kabinowego w wyposażeniu

i na "dowód" tego pokazał przy otworzonym schowku że w miejscu gdzie powinien być

ów filtr jest fabrycznie zaślepione.

Nie wiem ile w tym prawdy i czy jest możliwość ze faktycznie tam nie ma filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiozłem Tino żony (2004 r) do mechanika na wymianę olejów, filtrów itp.

przy okazji poprosiłem o wymianę również filtra kabinowego,

a Pan mechanik oświadczył, że w tym modelu nie ma filtra kabinowego w wyposażeniu

i na "dowód" tego pokazał przy otworzonym schowku że w miejscu gdzie powinien być

ów filtr jest fabrycznie zaślepione.

Nie wiem ile w tym prawdy i czy jest możliwość ze faktycznie tam nie ma filtra?

witam

własnie za tym fabrycznym zaslepieniu miesci sie nieszczęsny filtr kabinowy :angry:

jest troche zabawy przy jego wymianie

Zmień Pana mechanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

wymieniałem filtr kabinowy w swojej tinie (wszystko tak jak opisane wyżej, za schowkiem, za osłona), okazało się, że robił to też ktoś przede mną... i co zrobił?... złamał część plastiku, który zatrzaskuje filtr... da się to czymś skleić? bo jakiś dziwny ten plastik zwykły klej go nie klei, czy nie zawracać głowy i raczej szukać całej obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obojętne. Ja mam dzieci z alergią więc kupuję najlepsze jakie są na rynku, jeśli nie masz takiego problemu kup cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mirekg9

:blink: U mnie za schowkiem jest jeszcze obudowa :huh: , którą trzeba zdemontować przez odkręcenie wkrętów. Dopiero wtedy jest jak na focie u http://rob083.fm.interia.pl/serwis.htm :dribble:

sokolontko, dane postów były stare, więc chyba Ty chcesz sobie podwyższyć putkty, lub nie czytasz dokładnie rad kolegów. Ale nie o to już chodzi. Nie wiem po co miałeś coś odkrecać dodatkowo, jeśli tu masz wszystko precyzyjnie pokazane. Dodaje pdf......

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokolontko, dane postów były stare, więc chyba Ty chcesz sobie podwyższyć putkty, lub nie czytasz dokładnie rad kolegów. Ale nie o to już chodzi. Nie wiem po co miałeś coś odkrecać dodatkowo, jeśli tu masz wszystko precyzyjnie pokazane. Dodaje pdf......

 

:shiftyninja: No właśnie psińco jest pokazane debeściaku. Ja mam pod schowkiem jeszcze jeden plastik wygląda zupełnie inaczej. Po drugie nie osądzaj według siebie. Ja tu wchodze po porady a nie po jakieś punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

To daj z ciekawości fotke co tam jest u Ciebie. Jednak Tinka - Tince jest nie równa.

Większość ma: drzwiczki schowka> tył schowka> i klapke od filtra.

 

Ps.

Teraz się jeszcze doczytałem że masz plastik pod schowkiem a nie za schowkiem. Jest to czarna osłona od wentylatora i modułu klimatyzacji. Ale nie trzeba jej odkręcać bo umocowana jest do podszybia na elastycznych plastikowych uchwytach. Po odkręceniu tylnej części schowka, osłona ta, w raz ze schowkiem sama opadnie na podłogę. Czy nie o tym plastiku myślę - daj fotki, jesli jest coś innego.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj z ciekawości fotke co tam jest u Ciebie. Jednak Tinka - Tince jest nie równa.

Większość ma: drzwiczki schowka> tył schowka> i klapke od filtra.

 

Ps.

Teraz się jeszcze doczytałem że masz plastik pod schowkiem a nie za schowkiem. Jest to czarna osłona od wentylatora i modułu klimatyzacji. Ale nie trzeba jej odkręcać bo umocowana jest do podszybia na elastycznych plastikowych uchwytach. Po odkręceniu tylnej części schowka, osłona ta, w raz ze schowkiem sama opadnie na podłogę. Czy nie o tym plastiku myślę - daj fotki, jesli jest coś innego.

:whistle: przy okazji jak będę wymieniał znów filter ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...