Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MURANO-USTERKI


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misza111

witam. poszukuję osoby zajmującej się częściami do murano. muszę kupić przegub prawy ( od strony pasażera ) wewnętrzny - nissan murano SL AWD 2005r. wersja amerykańska. proszę o kontakt na gg jeśli ktoś jest w stanie załatwić. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie masakra;/

nie dość że światło dziś padło to jeszcze cos dziwnego sie z nim dzieje...

mianowicie...wysiadło światło to pierwsze co zrobiłe popatrzyłem na bezpieczniki, wszystko grało więc to wina żarnika albo czegoś związanego bezposrednio z lampa. auto zostało na parkingu ja poszedłem spokojnie do kobietki i po powrocie do auta, ruszam a tu cos mułowato wchodzi na obroty, temp na zew 35 i gwałtownie spada, no to stanałem powciskalem bezpiecnziki, kablami poruszałem i gites. ujechałem kawałek zatrzymałem sie na parningu. ponownie chce odpalic i problem sie powtarza. nie wiecie co to może byc powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Szczerze powiem, że nie wiem co to może być? Napisz coś więcej. Bo nie rozumiem tego "temp na zew 35 i gwałtownie spada" :/ Masz na myśli temperaturę silnika, ale co to znaczy że gwałtownie spada? A jak poruszałeś kablami i bezpiecznikami to było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

ok. ale czy wiesz dlaczego tak się działo? Bo to że poruszałeś kablami i bezpiecznikami, to mnie jakoś nie przekonuje :/ Bo już chciałem postawić diagnozę, że.....może siadło oprogramowanie? Bo coś podobnego miałem kiedyś w Mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

dziś skorzystałem z oferty ASO Nissana i zrobiłem wiosenny przegląd za 50 zeta :-)

Komputer wykazał co następuje:

Zapocenie pomiędzy skzynią biegów a reduktorem- -wycieku nie ma

Lekki luz na maglownicy z lewej strony

Klocki zuzyte w ok 50%

 

Niby nic ale martwi mnie to zapocenie - na ile to poważne moze być? i z ta maglownicą warto czekać na większe luzy czy już interweniować? Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Romanista!! Pierwsza rzecz, to jak komputer pokazał zapocenie? :?: Wjedź na kanał i sam zobacz z latarką czy to masz? Ale jeśli masz, to zapindalaj jak najszybciej do ODYSSEY na ul. Jagielońskiej (pomogę ci tam bo mam znajomego) i niech oni to sprawdzą tzn. te "zapocenie" :!: :!: :!: U mnie po takim "zapoceniu" naprawa wyniosła 7 tys :/ a mogło być i 13 tys. :( Poczytaj moje posty odnośnie zapocenia i później wycieków w miejscu połączenia skrzyni i reduktora. Mam złą wiadomość dla ciebie: generalnie przygotuj się na robociznę pt. uszczelnianie skrzyni i silnika wraz z reduktorem. Koszt ok. 2500; zł ale zawsze lepiej wydać to niż potem więcej jak ci reduktor walnie. A mnie to niestety, spotkało. I to przez ASO NISSAN ODYSSEY ul. Górczewska. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam, zapocenie wyszło nie na kompie tylko jak go podnieśli - to takie ogólne sprawdzenie było. Zmartwiłeś mnie tym bo pamietam Twoje posty o reduktorze i problemach jakie to za sobą niesie.

Musze się tym zajać po urlopie na poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Nie wiem kiedy masz urlop :?: Ale u mnie od zapocenia do wycieku i rozwalenia reduktora nie potrzeba było zbyt wiele czasu. :/ Proponuję zacząć regularnie patrzeć pod spód auta i co jakiś czas wjeżdżać na kanał, żeby zobaczyć to fizycznie. Pamiętaj, że reduktor przenosi bardzo duże siły i patrząc na wszystkie podobne posty w USA to nie jest to (ten reduktor) najmocniejszy element przeniesienia napędu w Murano. :< Aha! W reduktor wchodzi od 0,5 do 0,7 litra oleju, więc jak zaczną już być krople, to znaczy, że jak najszybciej serwis i uszczelnianie całego dołu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy masz urlop :?: Ale u mnie od zapocenia do wycieku i rozwalenia reduktora nie potrzeba było zbyt wiele czasu. :/ Proponuję zacząć regularnie patrzeć pod spód auta i co jakiś czas wjeżdżać na kanał, żeby zobaczyć to fizycznie. Pamiętaj, że reduktor przenosi bardzo duże siły i patrząc na wszystkie podobne posty w USA to nie jest to (ten reduktor) najmocniejszy element przeniesienia napędu w Murano. :< Aha! W reduktor wchodzi od 0,5 do 0,7 litra oleju, więc jak zaczną już być krople, to znaczy, że jak najszybciej serwis i uszczelnianie całego dołu. Pozdrawiam

 

 

 

wedlug kolesia z serwisu nissana do reduktora wchodzi 0,3 litra oleju;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam, dobra, jutro dzwonie do kumpla niech ogląda swoim okiem.

a tak na marginesie - jezeli eni ma wycieku to ską "zapocenie" sie bierze? jezeli jest szczelna instalacja to nie powinno być nic wilgotnego na niej. tak na zdrowy rozsądek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Romanista! A propos ilości oleju, to nie wiem skąd on ci podał taką ilość? Być może stąd, że nalewa tego oleju pod korek a nie do przelewu z korka? Na samej górze w reduktorze masz otwór przelewowy i podobno trzeba dotąd lać aż się zacznie przelewać? U mnie zarówno w ASO NISSAN ODYSSEY Górczewska jak i ASO NISSAN Jagiellońska podawali, że ilość oleju w reduktorze to od 0,5 do 0,7l. U mnie po wymianie reduktora też przez jakiś czas było lekkie zapocenie, ale wynikało podobno z tego, że w miejscu styku reduktora i skrzyni biegów są dwie uszczelki (jedna uszczelnia reduktor przed skrzynią a druga odwrotnie) i czasem po ich wymianie ścieka jeszcze to, co zostało w trakcie montażu między nimi. Natomiast mając na uwadze moje "jazdy" z tym mechanizmem, to od tamtej pory regularnie zaglądam pod spód auta i sprawdzam :) Na dzień dzisiejszy mam suchutko jak po pieprzu. :D Ale niesmak i obawa pozostały. :/ Ostatnio słyszałem od mechanika, że zapocenie to normalka :!: :?: :!: Powiem tak, żebym kończył szkołę kucharską, to może bym uwierzył, ale "niestety" kończyłem kilka szkół samochodowo-mechanicznych to raz a dwa, że "kilka" aut już w swoim życiu miałem i pomimo różnych zdań fachowców, ja na ten temat mam swoje - zapocenie nie jest normalne i koniec kropka. Jeżeli coś ma być szczelne TO MA BYĆ SZCZELNE :!: :!: :!: Z resztą kiedyś jeździłem MONDEO ( moja żona jest księgową w jednym z salonów FORD-a) mam też paru przyjaciół w ASO innych marek, więc wiem co i w jaki sposób robią w tzw. autoryzowanych ASO?? Generalnie temat "zapocenia" przerabiałem już kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

witam mi padla skrzynia biegow w murano wer.US jeszcze nie wiem co dokladnie ale auto poprostu nie rusza i cos rzezi w skrzyni, auto ma 58tys km , miedzy czasie wymienialem reduktor ktory sie posypal , lozysko kola , i maglownice , ogolnie zastanawiam sie nad sprzedaza auta i kupnem czegos normalnego . Nie wiem czy to ja mam pecha czy te auta juz tak maja? Dowiedzialem sie ciekawej rzeczy od kilku mechanikow , ze niby skrzynie automatyczne na rynek US sa produkowane troche inaczej niz na rynek EU tzn ze niby te z US nie sa przystosowane do wiekszych predkosci , np autostrada i but na 170km/h ze jest podobno jakies prawo w US odnosnie predkosci dopuszczalnych itp ?, niby tak jest we wszystkich autach z automatem nie tylko nissan. Moze ktos to potwierdzic? Ja swoim pociskalem po autostradach no i padla ale czy aby od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie na rynek USA to sa dokladnie te same skrzynie jak na rynek europejski. Producentem jest firma JATCO (nalezaca do Nissana). Jedyna roznica jest taka, ze na rynek europejski skrzynia ma dodatkowo zamontowana chlodnice (do wersji ameryjanskiej mozna zalozyc ja we wlasnym zakresie). Inny jest takze program pracy skrzyni, ale mechnicznie jest to dokladnie to samo. Blokada max predkosci w wersji USA nie ma niz wspolnego ze skrzynia biegow.

Twoj Muraniec musial byc niezle "skatowany" zanim go kupiles. Padniecie maglownicy, reduktora, lozyska i teraz skrzyni przy przebiegu nicalych 60 tys km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...