Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki i kazdego z osobna:)

 

Nosze sie z zamiarem zmiany samochodu i w oko wpadl mi wasnie murano lecz kwota jaka posiadam to tylko +-35-36tys z tego co sie zorientowaem to moge liczyc na modee z poczatku produkcji 2003 z tego co doczytalem te byly bardziej awaryjne i to z duzym przebiegiem 180-200tys km czy jest sens pchac sie z taka gotowka w to auto, nie ukrywam z podoba mi strasznie prawie jak milosc od pierwszego wejrzenia;)

chodzi mi o cos takiego np:

 

http://otomoto.pl/nissan-murano-stan-super-zarejestrowany-4x4-C19034854.html

 

http://otomoto.pl/nissan-murano-C19142464.html

 

Pozdrawiam i z gory dziekujne za odpowiedz

co miało się popsuć już się popsuło ale tak niska cena jest czymś na pewno uzasadniona Ja mam do sprzedania 2004rok usa serwis sprowadzony w 2005 przez serwis nissana w Krakowie maksymalne wyposażenie jakie było do niego dostępne przebieg 81tys mil cena jak na ten stan auta okazyjna tel 695 673 918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Kolegów, jest to mój pierwszy wpis na forum.

 

Mieszkam W Szkocji, w rejonach gdzie sypie duzo sniegu i chcialbym kupic auto 4x4.

Bylismy w z żoną w salonie i uwage nasza zwrocił stojacy z boku Murrano, którym zupelnie nikt się nie interesował. Auta te nie są tu popularne i mają bardzo niskie ceny. Sprzedawca umozliwił nam jazdę próbna i szczerze powiedziawszy bardzo nam się ten samochód spodobał. 3 letni samochód z przebiegiem 33.000 mil (ok 53.00 km) został wyceniony na 12.000 GBP. W kazdym bądź razie o wiele taniej niź Range/Land Rover, BMW X5, Meredes ML czy Honda CR-V. Po części związana to jest z duzym podatkiem drogowym - uzależnionym od emisji CO2, w tym konkretnym przypadku 460GBP rocznie (typowe małe auto: 140, Honda CR-V 260).

Poważnie się zastanawiam nad tym samochodem i mam kilka pytań (model z roku 2007 lub 2008).

 

1. Dzielność

Zdaje sobie sprawę, że jest to typowa bulwarówka i nie mam zamiaru jeżdzić nią po bezdrożach, ale czy da sobie radę w śniegu?

 

2. Elektronika

Wiem, że nie ma mozliwości dołacznia tylnej osi na stałe dzieje się to automatycznie w przypadku uślizgów przedniej, ale czy auto posiada blokowanie mechanizmu różnicowego?

Nie chodzi mi o blokade mechaniczną ale o elektroniczne przyhamowywanie ślizgających się kół. Mam takie coś w obecnie posiadanym Mercedesie A i wiem, że jest to bardzo pomocne, autko ciagnie pod górę na śniegu nieziemsko.

Jeśli chodzi o elektronikę to widziałem że ma ESP. Ale czy ma ASR (zapobiega piszczeniu kół podczas ruszania)?

 

3. Silnik

Czy silnik ma przepustnicę sterowana elektronicznie czy linką? A jeśli elektronicznie to czy jest w miarę szybka reakcja na naciśniecie gazu. Nasz Mercedes zawsze rusza jak staruszka z pod kościoła, nawet przy ASR OFF.

 

4. Skrzynia biegów.

Auto ma w nazwie CVT. Czy przekładnia jest konstrukcji "tradycyjnej" czy jest to przekładnia CVT (miałem kiedyś Micre CVT)?

 

5. Ekonomia.

V6 3.5 litra nigdy ekonomiczny nie będzie. Ale bardzo proszę o podanie ile to autko spala podczas spokojnej jazdy po autostradzie 110 km/h (max co można w UK)?

A ile podczas jazdy miejskiej. Uprzedzając pytania - nie zamierzam go przerabiać na gaz, przejeżdzam max 400-500 km/miesiąc.

 

6 Bagażnik

Duży, ale płytki. Czy 4 osobowa rodzina moze wlozyc walizki i udać się na lotnisko? (Do mercedesa wchodzi mi jedna walizka i jeden podreczny)

 

7 Nawigacja.

Czy są dostępne aktualizacje nawigacji? Czy nośnik to płyta czy karta pamięci?

Z góry dziękuję za oszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zrobił się nam ciekwy wątek, do tego co podał strider, jeszcze klika uwag.

 

ad 1. Dzielność

Generalnie OK, jak się jedzie to się jedzie, ale ruszyć z głebokigo śniegu juz nie jest tak wesoło. W tym roku wjechałem wszystkimi kołami w świeży śnieg o głebokości ok 50 cm. Auto było zimowych oponach, teren lekko pochyły, ale równy (wyłożony kostką). Nie mogłem wycofać się po swoich śladach. Auto zgarnęłó śnieg pod siebie i zawiesiło sie podwoziem. Po kilku próbach wyjechania, zarówno z włączonym jaki wyłączonym ESP, oraz wymuszonym przełożeniem w trybie ręcznej zmiany biegów, włączonym na stałe 4x4 skończyło się na przegrzaniu CVT i auto weszło w tryb awaryjny, co spowodowało ograniczenie obrotów silnika. Po ostygnięciu praca silnika i skrzyni wróciła do noromy, ale i tak skończyło się na łopacie i pomocy innych użytkowników. Śnieg nie był jakiś kolosalny, opony w b. dobrym stanie i jednak samochód poległ.

Z drugiej strony, wyciągałem na swojej ulicy osobówki sasiadów, które miały porblem z podjechaniem na świeżym śniegu pod lekko nachyloną ulicę i tutaj szedł jak burza. Tak więc napewno dzielnośc auta jest wyższa niz zwykłej osobówki, ale do terenówki duuużo mu brakuje.

 

ad 2. Elektronika

Jest możliwośc blokowania napędu 4x4 (przycisk AWD lock). Blokad działa do prędkości ok 40km/h, później auto i tak przechodi w tryb automatyczny.

Auto ma pełną kontrolę trakcji (ABS, ESP, EBD itd)

 

ad 3. Silnik

Przepustnica sterowana elektonicznie, szybko wchodzi na obroty i rusza żwawo, nie ma opóźnień.

 

ad 4. Skrzynia

Bezstopniowe CVT, z tym, że nie ma w niej łańcucha, lecz pasek. Skrzynia firmy JATCO, teoretycznie nie naprawialna, tylko wymiana całego podzespołu. O skrzyni poczytaj sobie w osobnym wątku dotyczącym wyiany płynu w CVT.

 

 

ad 5. Ekonomia

Gratuluję, że udało się komuś zejść poniżej 10 litrów. Moje najniższe spalanie w trasie, przy dynamice emeryta to około 13. Normalna jazda, nie wążne czy w mieście czy w trasie do zawsze pomiędzy 15, a 16 litrów, fakt, że na dosyć zatłoczonych ulicach.

Tutaj jedna uwaga - z pracy do domu mam około 15-20 minut jazdy na odcinku kilku 6-7 kliometrów. W zimie, samochód nawet nie zdąza sie porządnie rozgrzać i spalanie skacze do ponad 22 litrów (fakt że zima była dosyć ostra, sporo śnigu i błota pośniegowego na drodze itd). Wiosną spalanie wróciło do normalnego poziomu. Samochód ma mały zasięg. Zwykle rezerwa zapala sie po przejechaniu pomiędzy 400 - 450 km.

 

6. Bagażnik.

Jest mały i płytki. Zmieszczą się 3 średniej wielkości walizki i ew podręczny. W sumie dla 4 osób wystarczający, ale szału nie ma.

 

7. Nawigacja.

Są dostępne, można także samemu poszukać sieci, ten sam system był montowany w Renault (Carminat SatNav).

 

Słabym punktem Murano 1-szej generacji było zabezpieczenie anytkorozyjne.

Mam samochód z roku 2006, od nowości, wersja europejska, kupiony w salonie, zadbany, regularnie myty a jednak rdzewieje i trochę musiałem w niego zainwestować.

Na gwarancji został wymieniony przedni grill (pojawiły się pęcherzyki na niklowanej powierzchni), rdzawe kropki na czarnych słupkach bocznych (skończyło sie poniwnym lakierowaniem i polerowaniem), układ wydechowy przerdzewiał na łączeniach rur, przerdzewiała chłodnica CVT, konieczna wymiana. Wszystkie elementy skorodowane naprawiane na bieżąco, ale nie świadczy to najlepiej o jakiści niektóych z nich. A co najśmeszniejsze... zardzewiała także rura pod korkiem wlewu paliwa. Fakt, że karoseria sama w sobie jest dobrze zabezpieczona.

 

 

Powyższe, to szczere wyznanie fana Murano 1-szej generacji, a najważniejsze to, że jeżeli miałbym wybierac jeszcze raz, to kupiłbym go znowu...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Muranowiczow

 

Przymierzam sie do zakupu tego oto nissana murano.

 

NISSAN MURANO 2007

 

W poniedzialek jade go ogladnac na zywo....

 

Na co powinienem zwrocic szczegolna uwage ?

 

Stan licznika to 93.000 mil czyli jakies 150.000 KM. Z tego co sie dowiedzialem olej w skrzyni CVT byl juz zmieniany (nie wiem jeszcze przy jakim stanie licznika). Autko regularnie servisowane, jezdzi jak "igla" (wg. szpedajacego :) i nie mialo zadnych usterek. Rocznik 2007. Jak widac na zdjeciach zadbane na zwenatrz i wewnatrz.

 

Oczywiscie podjedziemy do serwisu, aby go sprawdzili...ale czy jest cos na co powinienem zwrocic szczegolna uwage, a co w serwisie mogliby np. pominac ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie jestem tu pierwszy raz. Jestem przed kupnem Murano z51 z 2008r w benzynie.Ale mam takie pytanie dotyczące skrzyni biegów, już wyczytałem ,że jest tam bezstopniowy automat a w dieslu jest 6 biegowy z możliwością zmiany biegów ręcznie (taki tiptronik).Ale w tym moim przyszłym jest właśnie konsola jak w dieslu czyli z tiptronikiem. No więc jak to jest z tą skrzynią? Pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania : Czy w benzynie występuje tylko jeden rodzaj skrzyni biegów? Jeśli nie to czym się różnią? Dla czego niektóre nie mają "tiptronika"? (Jak się wstawia zdjęcia?- to poza głównym tematem.)

Edytowane przez onasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj onasz!

 

W Murano stosowane są skrzynie CVT firmy JATCO, w kilku wydaniach.

Wszystkie są 6 lub 7 biegowe z adaptacyjnym sterowaniem elektronicznym.

 

Część z nich ma możliwość dodatkowo ręcznej zmiany biegów (Europa).

Moim zdaniem rozwiązanie "bez sensu" chodzi chyba o udawanie niemieckiego tiptronica.

 

W innych jest dodatkowo przełożenie -sport (reszta świata).

Skrzynia zmienia wtedy biegi przy znacznie wyższych obrotach ok. 6 do 7 tys.obr. (zależnie od sterowania "gazem").

 

Przy normalnym położeniu dźwigni biegów ( "D" ) biegi zmienia przy ok 1tyś do 3 tyś. obr./min.

 

Troszkę na ten temat: http://www.motonews.pl/nissan/news-5908-nissan-cvt-xtronic-przekladnia-nowej-generacji.html

 

Pozdrawiam.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Żona zakochała się w Murano i chcemy kupić w najbliższym czasie auto z lat 2005-2006. Jeśli znacie jakieś egzemplarze godne polecenia to proszę o kontakt na PW.

Planujemy obejrzeć jutro dwa auta w Warszawie.

Z góry dzięki.

Zabieram się do czytania całego działu. :)

 

[...]

 

Przymierzam sie do zakupu tego oto nissana murano.

 

NISSAN MURANO 2007

 

W poniedzialek jade go ogladnac na zywo....

 

[...]

Jak po oględzinach? Kupiłeś ten samochód?

Edytowane przez drLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Muranczycy,

 

Przymierzam się do zakupu Murano drugiej generacji, auto z 2008 roku,sprowadzane z USA welur biała tapicerka itp. Widzę ze wersje amerykańskie są bardziej ubozsze niż euoropejskie.

 

Mam kilka pytań:

1. Czy przy oglądaniu auta zwrócić na coś bardziej uwage?

2. Jak jest z dostępem do części? Czy modele z USA maja jakieś inny osprzet niż te w Europie.

3. Czy wiecie coś na temat częstych usterek w tej generacji Murano?

4. Autko z silnikiem 3.5 troszkę pali, czy polecacie jakaś konkretna instalacje gazowa? Czy są jakieś przeciwskazania do zakładania instalacji w tych autach?

5. Amerykańskie auta maja radia gdzie są tylko nieparzyste fale np. 156.1 itp jak można temu zaradzić w Polsce.

6. Czy z tym plastycznym lakierem to bajka czy rzeczywiście pod wpywem temp. Uzupełniają się rysy na karoserii?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź historię tego auta w USA. Jeśli masz VIN, to mogę sprawdzić i podesłać Tobie na maila.

Radzę pojechać do serwisu i sprawdzić dokładnie samochód. Ja sprawdzałem dzisiaj w ASO w Warszawie. Koszt 250 zł.

Auto bezwypadkowe i w bdb z stanie z renomowanego komisu i z historią serwisową okazało się być autem po kolizji i do naprawy. Serwis wycenił naprawy mechanicznej w przedziale: 10 000 - 25 000 zł!!! Zależnie od tego czy do wymiany będzie uszczelka przy reduktorze, czy obudowa reduktora - jest wyciek. Lista usterek mechanicznych była długa na kilkanaście punktów!

Auto jest wystawione na otomoto.pl/Allegro.

Edytowane przez drLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wsztstkich. mam problem interesuje mnie Nissan Murano . Oto link

http://otomoto.pl/nissan-murano-bezwypadkowy-bardzo-ladny-C20952635.html

 

Historia była taka ze zafascynował mnie na poczatku :

Lexus RX300 (2003r.) piekne autko i jakosc , następnie Honda Element (2008r) bardzo praktyczna , swietne skladajace sie tylnie fotele (szkoda ze 4 osobowa)

Toyota Highlander (2007r) Hybrid, OGROMNA MOC 330 kucyków = przyspieszenie , 7 miejsc , piekny wyglad , niezawodosc , spalanie 6l/100km

 

Teraz Nissan Murno, dlaczego? Top Gear chwalił tego smoczka , doskonałe wyciszenie , ciekawy wygląd , swietny silnik , zawieszenie (niewywrotny)

 

Jesli chodzi o Nissana w linku to juz go ogladałem , trzeba dołozyc do niego : opony zimowe , akumulator , brak nakretki od zbiornika plynu hamulcowego , rózne wycieraczki na przodzie...(jedna bezorzegubowa a 2 taka zwykla) i pewnie cos wyjdzie jak nim troche pojezdze . Zaniepokoił mnie spocony silnik , był zaplamiony olejem (tak troszke) natomiast silnik ,mimo zasiarczonego akumulatora odpalił odrazu , pracował PIĘKNIE , krecilem go do odciecia.

 

Na co jeszcze trzeba zwracac uwage przy tym samochodzie ?

 

A! chce do niego zainstalowac gaz , oczywiscie nie jakies g*wno za 2 tys bo te bajki mozna miedzy ksiazki schowac ,tylko pozadna instalacjie BRC 6 tys + dodatkowe smarownie 700 pln

 

PANIOWIE PCHAC SIE W TO ??????? jak by ktos miał ciekawego Muranosa do sprzedania ,czekam na propozycjie (2006 rok minimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje Murano z 2005 w kolorze srebrnym. Wersja SL AWD. Przebieg 40 000. Auto jak nowe, serwisowane u dealera. Full opcja, poza nawigacją. W razie pytań piszcie a odpowiem.

 

Witajcie Muranczycy,

 

Przymierzam się do zakupu Murano drugiej generacji, auto z 2008 roku,sprowadzane z USA welur biała tapicerka itp. Widzę ze wersje amerykańskie są bardziej ubozsze niż euoropejskie.

 

Mam kilka pytań:

1. Czy przy oglądaniu auta zwrócić na coś bardziej uwage?

2. Jak jest z dostępem do części? Czy modele z USA maja jakieś inny osprzet niż te w Europie.

3. Czy wiecie coś na temat częstych usterek w tej generacji Murano?

4. Autko z silnikiem 3.5 troszkę pali, czy polecacie jakaś konkretna instalacje gazowa? Czy są jakieś przeciwskazania do zakładania instalacji w tych autach?

5. Amerykańskie auta maja radia gdzie są tylko nieparzyste fale np. 156.1 itp jak można temu zaradzić w Polsce.

6. Czy z tym plastycznym lakierem to bajka czy rzeczywiście pod wpywem temp. Uzupełniają się rysy na karoserii?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Ad.1 Zwróć uwagę w szczególności czy koło reduktora nie ma żadnego wycieku, badz sladu po nim.

Ad.2 Częsci są dostępne. Jak nie od ręki to na drugi dzień.

Ad. 3 od2005 roku większosc usterek zostało poprawionych. Przy wyborze auta radziłby brać te od 2005 w górę.

Ad. 4 Gaz w murano się nie sprawdza. Ktoś kiedyś pisał i z tego co pamiętam można zajezdzic silnik i katalizator pada. Było gdzieś tu opisywane więc poszukaj.

Ad 5. Mam amerykańska wersję i RMF FM, Eske i inne wyłapuje mi. Jeśli jednak by tego nie robilo to można kupić odpowiedni emiter za ok. 20 zł.

Ad. 6 Plastyczny lakier chyba jest w 2 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

poproś własciciela o vin i sprawdz w carfaxie jego historie w usa (jesli mial szkode wowczas moze beda zdjecia - wtedy zweryfikujesz czy byl pukniety czy mocno walony :D ). reszta to juz ogledziny, sprawdzic czy sa wycieki z reduktora, skrzyni etc... no i czy instalacja z dodatkowym smarowaniem - to ponoc konieczne w murano.

Edytowane przez wojtek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , na zdjeciach widac ze lampy przednie i tylnie jeszcze zza wielkiej wody.xenon to chyba dolozony .koszt wymiany na europejskie spory. a na takich to dowodzikdo zabrania ,pozatym swieca do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy to prawda że Murano ma jakieś problemy ze smarowanie pytam bo gdzieś tu czytałem że ktoś miał taki problem i zastanawiam się czy była to jakaś jednostkowa sprawa czy jakaś wada fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...