Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do Murano


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie odnośnie kluczyków i pilotów. Ja mam "tradycyjną wersję". na allegro widziałem takie ładne nowe piloty. czy jest opcja ich wymiany?

nie wiem czy nie są to piloty/kluczyki do modeli aut "bezkluczykowych/zbliżeniowych".

 

druga sprawa - czujniki ciśnienia powietrza w oponach. Nie mam chyba tej opcji u siebie i zastanawiam się jak kosztowny i na ile przydatny jest ich montaż?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DvS0.jpg

czy to jest klucz do nowego Murańca?

ja bym chciał taki własnie składany sobie sprawic tylko nie wiem na ile jest to możliwe.

Basel_ co myślisz?

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://cdn1.ioffer.com/img/item/115/711/763/DvS0.jpg&imgrefurl=http://www.ioffer.com/bi/newsuntek--Folding-Remote-KEY-for-NISSAN-Livina-TIIDA-Versa-Rogue--115711505&usg=__nHY0rqqU6IHr8VjqLscLbrmPrPM=&h=500&w=500&sz=42&hl=pl&start=132&sig2=TTMz3i7rx6jE87VwceeeAg&um=1&tbnid=f7D4I9mAocn-2M:&tbnh=130&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dnissan%2Bmurano%2B2005%26imgsz%3Dm%26imgtbs%3Dzt%26imgtype%3Dphoto%26ndsp%3D21%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26start%3D126%26um%3D1&ei=Fn0CS-LgMsi9_QaPusQ-

 

już wiem :-)

można to zastosować do naszych wozów.

 

jak odbywa sie "programowanie" na podstawie klucza wzorcowego? robił ktoś kiedyś coś? :-)

 

a co jest w tym kluczu wypasniejszego w stosunku do tego standardowego pilota zblizeniowego, ktory zlinkowal BESEL?

 

ja mam 2 piloty do samochodu, w sensie jeden (a'la BESEL) do otwierania samochodu z kluczykiem wewnatrz (nosze go w zasadzie na wszelki wypadek) i pilot od zdalnego odpalania wozu, alarmu i otwierania (prawie tylko tego uzywam) - taki oto dżaget http://12.151.5.115/webdocs/images/T52W.JPG

jest on o tyle wygodny, ze

1)zanim wsiade do auta zima jest juz nagrzane wnetrze i podgrzane fotele, latem klimka schlodzone,

2)na wyswietlaczu jest obrazkowe info czy samochod jest zamkniety czy otwarty i czy jest odpalony czy zgaszony silnik,

3)jesli w samochodzie wlaczy sie alarm to wyje rowniez tenze pilot, a samochod na wyswietlaczu mruga swiatlami - plus pokazuje czy alarm jest wynikiem uderzenia w samochod, czy np. otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitaka a skąd Ty kmasz takie cacko? super sprawa...mozna to gdzieś na allegro kupić?

 

:-) bo ja jestem debesciara, proste :D

hehe

 

samochod kupil i trzymal w garazu :) moj wuj (jak juz pisalam), a on kasy nie zaluje na gadzety. W kazdym samochodzie takie instalowal, ale mam pecha bo akurat w muranczyku nie otwiera sie bagaznik zdalnie, jakas biedna wersje mam tego pilota - straszna wiocha ;) hahaha

w pracy mnie pytaja tez dlaczego mi samochod nie podjezdza pod drzwi tylko musze isc na parking :D

 

a tak bardziej powaznie to bardzo przydatna zabawka, w tej chwili cos takiego kosztuje 70-100 USD w NYC, na allegro tego nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"a co jest w tym kluczu wypasniejszego w stosunku do tego standardowego pilota zblizeniowego, ktory zlinkowal BESEL?"

 

 

 

 

wypaśniejsze jest to że ja mam taki zwykły klusz i odrębny pilot a tu mam chowany kluczyk w pilota. ja zazwyczaj noszę klucze w kieszeni w spodniach i taki metalowy niechowany jest czasem mało "komfortowy" :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche strach dać to komuś bez doświadczenia, coś nei zagra i będzie kicha.

ale fajnei ze juz to sprzedaja bo za chwile ogłaszać sie będą serwisy które będa potrafiły odpowiednio wszystko powpinac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

...Czasem jak zagladam na to forum to mam wrazenie ze jestem tu sam :) Stare posty i malo kto odpisuje...no ale sprobuje

 

Poszukuje takiego uchwytu pod przednia tablice rejestracyjna do Muranca i za cholere nie moge tego znalezc...

 

Pozdro

post-47540-0-16464900-1313261615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenie....,ale powinieneś się cieszyć.

 

Dla mnie oznacza to, że Nissan to dobre auto i poprostu ludzie

nie mają o czym pisać!

 

Wejdź na forum np. Opla, zobacz z jakimi problemami spotykają się

użytkownicy tych "wspaniałych", niemieckich aut.

 

Podkładkę do tablicy kupisz u dilera (podobno ok. 300,-)!!!

Ja jeżdżę bez.

 

Sprawdź czy felgi, które kupiłeś mają homologację i odpowiednią

nośność do Murano.

 

Pzdr.

wkar

 

Super tabelka z zamiennikami. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

300zl....no to mnie pocieszyles:)..poszukam jeszcze, moze ktos bedzie sprzedawala uzywana - na allegro widzialem podobna "podkladke" pod tablice ale do matiza (14zl!hehe)...moze jak by ja odpowiednia przycial to by spasowala.

 

Co do felg, to wczoraj zdecydowalem sie na ich zakup zaraz po tym, jak na TEJ stronce znalazlem ja na liscie dedykowanych do Murano i to do tego jedna z najdrozszych :):)...z ta roznica, ze ja kupilem w kolorze ciemny grafit, a na stonie sa czarne + polerka. Druga roznica cena. Zaplacilem 2500 (Nowe,nieuzywane, powystawowe, stan idealny) Wymiary te sama....mam nadzieje ze i parametry te sama, skoro juz wspomniasz o nosnosci :)

Edytowane przez markill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 lat później...

Fabryczne oleje NS-2 pojawiły się na ebay w bardzo dobrych pieniądzach:

https://www.ebay.pl/itm/Nissan-NS-2-CVT-Fluid-Automatikgetriebeol-4-L/183451841521?hash=item2ab694f3f1:g:0iMAAOSw401aHrHZ

Kupiłem - sprawdzone :)

 

Firma Cobra-SOR, producent orurowania ma super promocje m.in dla Murano Z50 i Z51. 

Podświetlane progi możemy dostać za śmieszną kasę w porównaniu z ASO - tak, ta firma robi je dla Nissana jako akcesorium ;) 

Nie wysyłają do Polski! Polski dystrybutor mimo promocji ma dużo wyższe ceny.

Jeśli ktoś ma rodzinę w Niemczech, która przyjmie paczkę to ma z górki (wysyłka na terenie Niemiec za free).

Może jutro skończę montaż, to wkleję zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.10.2018 o 16:31, Jakub.S83 napisał:

Fabryczne oleje NS-2 pojawiły się na ebay w bardzo dobrych pieniądzach:

https://www.ebay.pl/itm/Nissan-NS-2-CVT-Fluid-Automatikgetriebeol-4-L/183451841521?hash=item2ab694f3f1:g:0iMAAOSw401aHrHZ

Kupiłem - sprawdzone :)

Podczas wymianie oleju w skrzyni CVT w Murano z51 warto wziąć pod uwagę wymianę zewnętrznego filtra. Filtr znajduje się z lewej strony - jego oznaczenie to: External Transmission Oil Filter 31726-1XE0A. Koszt oryginalnego filtra wraz z kosztem sprowadzenia do PL to ok 140zł. Przy cenie oryginalnego oleju NS2 myślę, że warto zainwestować w jego wymianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wkar

 

No cóż, NS-3 jest troszkę poprawionym olejem w stosunku do NS-2,

opracowanym do następnej generacji skrzyń CVT ( JF 016/17 E) stosowanych również w Murano.

Skrzynie te pojawiły się w 2010 roku i teraz nie wiadomo,  czy masz ją w swoim Z51, czy też nie.

zależy z jakiego rynku jest Twoje auto.

NS-3 jest olejem  "rozwojowym" w stosunku do starszego, o bardzo podobnych parametrach.

Główne różnice to: gęstość 836 zamiast 854 i temp krzepn. -57 zamiast -51.

Pozostałe właściwości bardzo podobne.

Pozdrawiam. wkar

 

 

Edytowane przez wkar
uzupełnienie danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wkar napisał:

Do Z51 lejemy NS-3 !

wkar :)

Chyba Ci się pomyliło z Z52 ;)  NS3 jest do:  Note (E12E), Juke (F15E), Qashqai (F11E), X-Trial (T32) ...Pathfinder R52....oraz Murano Z52 - reasumując w skrzyniach CVT z aut powyżej 2013r.

Wymaż proszę ten wykrzyknik bo wprowadzasz w błąd. W każdej  "serwisówce" do Z51 znajdziesz informację, że masz użyć oleju NS2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...