Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Navarę - pytaj tutaj !!!


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Planuję zakup navary.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/nissan-navara-2006-pelen-serwis-w-aso1-wlasciciel-i1683982209.html - trochę przeraża mnie przebieg.

Co myślicie o tym? Na co zwrócić uwagę? czy to warte zainteresowania?

 

Dzięki z góry za odpowiedź i pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Planuję zakup navary.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/nissan-navara-2006-pelen-serwis-w-aso1-wlasciciel-i1683982209.html - trochę przeraża mnie przebieg.

Co myślicie o tym? Na co zwrócić uwagę? czy to warte zainteresowania?

 

Dzięki z góry za odpowiedź i pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Ja mam w podobnym wieku i na liczniku 102 tys km :)

Widać właściciel dużo śmigał na trasy, pytanie tylko czy woził papierosy na handel czy ciągał lawety - sprawdź co za firma to sprzedaje, czym się zajmuje? Z racji przebiegu możesz się potargować.

 

W tym roku kończy się wiele leasingów i kredytów pięcioletnich, bo w 2006 był szał na Navary. Wybadaj czy zmienia na nową sztukę, czy ucieka przed problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

przymierzam się do Navary z 2000r http://otomoto.pl/nissan-navara-2-5-tdi-klimatronic-4x4-C20894294.html chciałbym się dowiedzieć jakich usterek się spodziewać, bardziej lub mniej poważnych? Jakie są koszta eksploatacji, dostępność części (zmienników)??

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, CHCE KUPIC NAVARE D40, ZNA KTOS TE AUTKO Z OKOLIC RZESZOWA? BO MAM 400km DO SPRZEDAWCY I NIE WIEM CZY WARTO TAKI KAWAŁ DROGI JECHAC, POMOŻE KTOŚ? :)

 

LINK:

 

http://moto.allegro.pl/nissan-navara-2006r-174km-i1856412880.html

Edytowane przez Szymon K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie jestem na 100% pewny, ale spryskiwacze reflektorów oryginalnie nie są lakierowane w kolorze nadwozia tylko czarne. (jeżeli jest inaczej to niech ktoś poprawi).

2) Poproś właściciela o numer VIN, zapytaj gdzie kupił i zadzwoń do salonu/serwisu, podaj numer VIN i powinni Ci powiedzieć coś na temat auta (historia serwisu, ewentualne uszkodzenia itp, przebieg przy wizycie w serwisie).

 

Ja jak szukałem navary to też jechałem grubo ponad 300km żeby zobaczyć auto, które według zapewnień sprzedawcy było bezwypadkowe, na gwarancji, od pierwszego właściciela. Po obejrzeniu i telefonie do serwisu (pokazali mi książkę gwarancyjną) dowiedziałem się, że auto po dachowaniu, była szkoda całkowita, a w książce pojazdu obecny właściciel był już trzecim. Oczywiście o żadnej gwarancji nie było mowy.

 

Jeżeli mogę coś doradzić, to szukaj auta z końcówką gwarancji (chociaż kilka miesięcy). Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony.

 

Temat jest w dwóch miejscach, więc i w dwóch odpowiadam. Admin zapewne jeden skasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Sprzedalem L200 i zastanawiam sie nad zakupem Navary.Podobno tansze sa wersje sprowadzane z Niemiec ktore pierwotnie przeznaczone byly na rynek azjatycki ( chyba ze cos poikrecilem).Jest ktos zorientowany w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość Leśny Władek

Witam wszystkich. Potrzebuję kupić pickupa i zastanawiam się nad nową Navarą lub 3 letnim Hiluxem. Ceny podobne. Oba automaty.

Lepsze wrażenia z jazdy są Navarą ale... No właśnie to ale.

Znajomy co ma navarę poleca mi mi Hiluxa. Twierdzi że navara ciągle mu się sypie. A to turbina do wymiany a to inne... itd.

Czytam to forum i wychodzi że navara jest baaardzo awaryjna i mam problem.

Wolałbym nówkę navarę niż 3-letnią toyotę ale przeraża mnie ta usterkowość.

Auto nie będzie jeździć w terenie.

Właściwie to już zamówiłem Navarę ale jeszcze nie wpłaciłem zaliczki, czas mam do dzisiaj :)

Doradźcie prosze co kupić.

 

 

ps.

wiem że będzie gwarancja przez 3 lata ale co potem??

Edytowane przez Leśny Władek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał jeszcze raz kupować wybrał bym znów navarę może i ma swoje drobne wady ale nie ma np wady pompy oleju tak jak

np. 3.0 D4D to już nie te niezawodne silniki

a turbiny w navarach nie są tak awaryjne może kolega poprostu nie wie że trzeba najpierw rozgrzać silnik zanim się zacznie mu deptać

lub ostudzić zanim się wyłączy silnik no i te 30000 wymiana oleju rozżąd może wytrzyma do 100000 a po gwarancji martw się sam

Wymieniaj olej co 10000 a będziesz jeździł długo i szczęśliwie

Kolejna sprawa to gust który ci się bardziej podoba ? Ja bym hiluxa nie wybrał z powodu brzydkiego wnętrza a zwłaszcza zegary są

po prostu okropne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leśny Władek

Navara bardziej mi się podoba i moim zdaniem lepiej jeździ od Hiluxa 3,0. Dylemat mam związany tylko z kwestią awaryjności Navary. Generalnie dbam o samochody, dbam o turbinę i nie będę jeździł w terenie. Czy z takim podejściem mogę liczyć na "w miarę porównywalne z Toyotą" bezawaryjne użytkowanie? Czy jednak muszę się liczyć z częstymi lub bardzo częstymi mniejszymi lub większymi awariami Navary?

 

p.s.

chcę kupić Nawarę w automacie albo ewentualnie Hiluxa 3,0 D4D też automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wybierał teraz pickup-a to bym wybrał F250 , a jak już masz wybierać między navarą a toyotą, bierz navkę. Pozo podlą obsługą w każdym serwisie którym byłem nissan jest spoko , co prawda Hiluxa nie miałem ale mam corolle verso d4d i nic dobrego nie powiem na temat tego samochodu

Edytowane przez Sabt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę dużo w terenie i z ciężkimi przyczepami i mi się nie psuje nie licząc wymiany głowicy która to sobie dopiero zmieniałem

albo wada fabryczna lub moja ostra jazda z przyczepą zwłaszcza że wielokrotnie na CB radiu słyszę że coś za mną leci

przebieg mam troszkę ponad 100tk ogólnie to niemasz się czym martwić nie jest tak źle jak to niektóży piszą na forum zwłaszcza że zaglądają tu ci mniej zadowoleni z navar bo ci zadowoleni cieszą się jazdą i nie mają czasu pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak kto dba i użytkuje,co prawda usterki muszą się zdażyć bo nie ma auta co się nie psuje.Ja miałem Navare i miała najechane jak sprzedawałem ponad 200kkm i nie mogłem złego słowa powiedzieć.Obecnie w Pacie mam 173kkm i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich smile.gif

 

Chciałbym kupić Navarę II 1998-2000r tak do 30tyś zł-potrzebuje auta 4x4 z dużą paką.

 

Jak to jest z tym modelem, czy jest on tak awaryjny ja ostatnia wersja, na co trzeba zwracać uwagę przy kupnie, jakie są ceny części, jak napęd sprawdza się w terenie, etc.

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

pozdr

Andrzej

 

dalej szukasz? ....bo oglaszam wlasnie sowja do sprzedazy....pzdrv piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako nowy forumowicz witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam pytanie o spalanie w nowych silnikach 190 KM. Bardzo mało jest informacji w sieci. Planuję zakup nowej Navary do firmy i proszę o informacje odnośnie eksploatacji. Eksploatacja na długich trasach krajowych, głównie bez obciążenia. Może jakieś praktyczne uwagi. Jak sprawdza się kontrola trakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Jutro jade z kolegą obejrzeć Navare w komisie Auto-Fibak w Konstantynowie Łódzkim. Auto podobno bylo serwisowane w Nissanie u Przyguckich a tam niestety jak nie jest sie właścicielem to nie ma możliwości sprawdzenia co było robione i czy przebieg jest autentyczny.

Więc prośba do forumowiczów, czy znacie kogoś w Nissanie lub możecie polecić jakiś konkretny warsztat, który by obejrzał auto i sprawdzil pod wzgledem mechanicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...