Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Navarę - pytaj tutaj !!!


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do 2 dni będę miał całą ekspertyzę tego auta jak będę coś wiedział to napisze, jeżeli jesteś nadal zainteresowany 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odbierz  PW

Dzięki Jasiek22 inspekcję ten Navary zrobiliście profesjonalnie dało do myślenia i zaoszczędziło pewnie kupę forsy w przyszłości. Nie biorę jej. I będę Was polecał w Łodzi ! Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może ktoś zrobi inspekcję mojej Navarki.... chociaż chcę już sprzedać bo nie lubię za długo jeździć tym samym samochodem.... a mam już ją 3 lata...

VSKCVND40U0077498....


Mój telefon 601-366-049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

Kupuję nową Navarę , tym razem w automacie , miałem okazję jeździć używanym (2010r) pięciobiegowym automatem (lekkie rozczarowanie) ale nie mam okazji do jazdy tym 7 biegowym z  wersji 3.0 V6. Mam pytanie czy to ta sama skrzynia i działa tak samo ospale czy jest szybsza/lepsza ?

Druga kwestia to spalanie w tej 2,5 A/T którą jeździłem po mieście komputer pokazywał średnią 11,5l .ile będzie spalać 3.0 ?.

Kolejne pytanie to zakup hardtopa , chcę zamontować Road Ranger RH3 profi wiecie gdzie można kupić poza salonem (taniej) w PL?

W dakro jest po 10200pln.

Edytowane przez kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Was. Mam nadzieję, że ze swoim tematem "wcelowałem" w właściwy dział...

Nosze się z zakupem Nissana Navary. Wiem, ze wiem mało o tego rodzaju samochodzie. Jeżdże osobowymi, lub SUV-ami. Upatrzyłem sobie piękną - jak na moje oko - Navarę. Mam do Was pytanie - czy ktoś z forum zna ten samochód i mógłby mi cos przed zakupem o nim powiedzieć?

http://olx.pl/oferta...-4x4-max-opcja-

Prosiłbym o ewentualne rady - na co zwrócić uwagę przy zakupie, który odbędzie sie prawdopodobnie w niedzielę (24.08.2014)

pozdrawiam

Mariusz

post-85681-0-15030200-1408609782_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że upatrzyłeś sobie d22 więc trzeba sprawdź czy silnik był wymieniany na gwarancji , ponieważ mają one wadę fabryczną smarowania i urywały się korbowody . Na pewno sprawdzić trzeba jeszcze stan napędów i ramy 

Ps. Popraw link bo chyba nie do końca się wkleił

Edytowane przez jasiek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Szukam Navara D4O z vat-1, chętnie zamienie za TII long z 'O1r  mechanicznie b.d. , rama b.d. , blacharka zżarta . [7-8tys.pln] . Mam dość wożenia błota i szpejów w kabinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chętnie kupie Navarkę d40 , do 25tysi może być uszkodzona . Tyran poszedł w dobre ręce ,a troszkę pracy zostało ...

 

I stało się uszkodzona 2,5 automat z 2007r. Jak zacznie wyglądać po "ludzku" to wkleje zdjątka :nissan2:  trzecia nyska z koleji. :dribble:

Edytowane przez Marq4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Noszę się z zamiarem zakupu nowej Navary 2.5 . Czytając jednak to forum i opinie niektórych użytkowników o awaryjności swoich D40 zaczynam poważnie się zastanawiać czy warto. Opinie o autoryzowanych serwisach Nissana też widzę są nie najlepsze. Navara od dawna mi się podoba,spełnia też moje wymagania względem własciwosci przewozowych i terenowych. Poprzednio miałem nowego Forda Rangera 2008r i Mitsu L200 2010r którym pojęcie awaryjności było obce. Jako że byłem zadowolony z poprzedniej wersji Forda rozważam też zakup nowego modelu Rangera ktory jednak teraz jest droższy od Navki (Ranger 3.2TDCI 200KM z bogatym wypos.to cena min.125.000 zł brutto, Navkę 2.5 I WAY lub LE można mieć o ponad 20.000 zł taniej) Koledzy zatem prośba o poradę ; nowa Navka czy nowy Ranger. Będę wdzięczny za wszystkie ciekawe rady i opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Satanski

Witam serdecznie,

 

planuję ostatnio zakup samochodu do firmy i mój wybór padł na Navarę z lat 2008-2009. Niestety przeczytane artykuły w internecie wzbudziły mój niepokój o trwałość samochodu. W większości materiałów przewijają się informacje o zacierających się panewkach, uszkodzeniach głowicy, zniszczeniu wału korbowego czy często padającej turbinie. Czy rzeczywiście ten samochód jest tak awaryjny?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki zacierały się w navarach d22 czyli z lat 2002-2004 tak samo jak pękanie wału korbowego. W Navarach D40 masz problematyczny rozrząd ( potrafi wyciągnąć się łańcuch) więc najlepiej od razu po  zakupie wymienić rozrząd na ten wzmocniony . Kiedyś można było taki kupić na allegro. Poszukaj może jeszcze jest w sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

po pierwsze chciałbym się przywitać, jestem nowy na tym forum.

 

Po drugie rozglądam się za picupem i skłaniam ku Navarze z 2008 -10 roku w automacie.

 

W związku z tym moje pytanie czy na rynku są dostępne customowe elementy zawieszenia do tego modelu, tuleje poliuretanowe i inne elementy, które zastępują słabsze podzespoły fabryczne?

Na co zwracać uwagę w szczególności? Pomijam rzeczy oczywiste jak stan zawieszenia, kody błędów, stan silnika, wycieki. Czy są na przykład miejsca gdzie należy szukać ognisk rdzy, wady elektryki, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne bez problemów.

 

Na co zwrócić uwagę:

- korozja ramy

- złącze skrzyni rozdzielczej (na łuku, przedniego prawego koła, z boku ramy)

- zawór SCV pompy paliwa

- rozrząd czy i kiedy wymieniony (średnio co 80-90tyś rozrząd do wymiany)

- czaso-okresy wymiany oleju, co 30tyś czy krócej. Jeśli krócej to lepiej.

- wymiana oleju w skrzyni automatycznej.

 

Navara i Pathfinder to dwa samochody które pokazują w praktyce zasadę: Jak dbasz tak masz. Zadbany egzemplarz o którym właściciel ma pojęcie będzie jeszcze długo długo służył.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne bez problemów.

 

Na co zwrócić uwagę:

- korozja ramy

- złącze skrzyni rozdzielczej (na łuku, przedniego prawego koła, z boku ramy)

- zawór SCV pompy paliwa

- rozrząd czy i kiedy wymieniony (średnio co 80-90tyś rozrząd do wymiany)

- czaso-okresy wymiany oleju, co 30tyś czy krócej. Jeśli krócej to lepiej.

- wymiana oleju w skrzyni automatycznej.

 

Navara i Pathfinder to dwa samochody które pokazują w praktyce zasadę: Jak dbasz tak masz. Zadbany egzemplarz o którym właściciel ma pojęcie będzie jeszcze długo długo służył.

Super, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno kiedy się wymienia olej, ja wymieniałem co 30, teraz wymieniam co 15... i nie wiem czy dobrze zrobiłem czy źle, koszty te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chcę kupić Navare za miesiąc lub dwa. Znalazłem taki oto egzemplarz. http://otomoto.pl/of...a-ID6yfeqn.html. Czy ktoś może z forumowiczów widział już na własne oczy to cudo?? Pytanie mam - jak się w tych 3  litrowych silnikach spisuje skrzynia automatyczna? I wogóle na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu takiej jednostki ?? A no i jeszcze ile faktycznie pali taka navara przy normalnej jeździe do około 140 km/h i ile w mieście przy spokojnej nodze - w necie jest pełno opinii spalania ale chciałbym podpytać użytkowników tego forum :)

Z góry dzięki za pomoc i podpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

-Mam pytanie odnośnie silnika 2.4 (benzynowego) w nawarze / fronterze (d-22) -słyszałem opinię że są dużo za słabe -czy jest aż tak źle?

-jak z przyśpieszeniem tego auta i możliwościami jazdy w lekkim terenie?

-jaki jest w porównaniu do tego starego 2.5TD jest jeszcze bardziej przymulony czy żwawszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...