Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Navarę - pytaj tutaj !!!


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak miałby ten system działać. I co takiego kontrolować. Jeśli wejdziesz ciasno w zakręt z wysokim ładunkiem przy dużej prędkości to żaden system nie zapobiegnie wywrotce. Pamiętam że w RAV4 z USA miałem coś co nazywało się VDC. Generalnie w książce producent opisywał ten system jako zapobiegający wywrotkom co później okazało się amerykańską wersją ESP.

 

Najlepiej wykorzystać stare i sprawdzone metody czyli twardsze sprężyny i liftowe amortyzatory.

 

Całe wszelkie gadżety to już rzecz gustu i generalnie bez nich da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa navara ma tył na sprężynach więc zależy też jak ciężki chcesz towar przewozić, najlepiej to na jazdę próbną się umów, i dokładnie przetestuj bo to za wcześnie żeby jakieś konkretne opinie gdzieś znaleźć

Edytowane przez gente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Poszukuje samochodu niepłaskiego.

Na codzień będę go używał do jazdy po miescie, ale potrzebuje samochodu do wodowania łodki w roznych dziwnych miejscach.

Chciałbym kupić cos takiego:

http://allegro.pl/nissan-navara-i6197618014.html

lub

http://otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-3-3-v6-4x4-automat-szyberdach-skora-zadbany-ID6ynpOB.html

 

Czy ktokolwiek widział, ogładał i może coś napisze.

Bardzo będe wdzieczny

pzdrawiam

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem nową NP 300 i czego mi brakuje:

- termometru zewnętrznego (podobno nie przewidzieli tego) a mam wersje TEKNA

- haczyków na kurtkę z tyłu  :devil:

No i jakoś te 190 koni to jakieś osiołkowate, a miałem wcześniej Navkę też 190 Koni.

Spalanie hm jazda jak maluchem do 90 km/h to i 6 l a jak się depta to noram 9/10/11l

To tyle po 6 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Planuje w nieodległej przyszłości przeprowadzkę i rozglądam się za jakimś pick-upem aby móc oprócz normalnej jazdy w terenie wiejsko-małomiejskim;) i wakacyjnych wypadów przewiezć coś od czasu do czasu na pace z moim budżetem mogę celować w navary z lat 2005-08 czy taka powiedzmy 10letnia navara to dobry wybór i czy jest warta tych 35-40k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, przymierzam się do zakupu Navary D22, co nieco poczytałem, potrzebuje samochód na który będę mógł wrzucić trochę drzewa i dodatkowo będzie sprawdzał się jako holownik do rębaka DMC 1200, auto będzie jeździć sporo poza drogami asfaltowymi więc nie chcę wydawać majątek. Co sądzicie o tym egzemplarzu, miał wymieniony na gwarancji silnik. Wiadomo, że to dalej 2.5 dci ale może wymienili na poprawioną wersję.

Pozdrawiam

http://allegro.pl/nissan-pickup-d-22-i6552314502.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Przymierzam się do nowej Navary. Co macie w dowodach rejestracyjnych? Osobowy czy ciężarowy? Nie chodzi mi o odliczanie VAT-u, tylko o upierdliwe znaki "parking tylko dla samochodów osobowych". Szczególnie będę wdzięczny za odpowiedź kogoś kto ma właśnie NP300 z podwójną kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do kupna Navary. Do tej pory śmigałem sedanami więc z pickupami moje doświadczenie jest zerowe. Zainteresowało mnie jedno ogłoszenie. Dzwoniłem i w dalszym ciągu jestem zainteresowany tym:

http://otomoto.pl/oferta/nissan-navara-2-5dci-175km-polski-salon-pickup-plandeka-ID6yEs0R.html

Pan twierdzi że wymienił wszystko tak jak napisane jest w ogłoszeniu. EGR zaślepiony + turbina wyczyszczona ponieważ auto kopciło. Jeden błotnik miał wgniecenie i był malowany reszta podobno bezwypadkowa. Posiada Navare od marca tego roku, sprzedaje ponieważ chce kupić jeszcze większe auto. Sprawdzałem po przebiegu auto w sezonie 2014/2015 zrobiło 8000km, 2015/2016 7000km. Któreś tam auto z kolei w domu oraz u poprzedniego właściciela również tak było. 

Tyle się dowiedziałem, osobiście nie oglądałem. Mam 200km więc najpierw chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników tego auta.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

ja z navarą jako taką nie mam nic wspólnego,

mogę jedynie doradzić że podczas oglądania koniecznie trzeba sprawdzać ramę zwłaszcza tam gdzie jest zagięta z tyłu, okolice resorów, za kabiną

 

jeżeli oczekujesz pomocy czy rady kolegów to napisz konkretne pytania wtedy każdemu będzie łatwiej Ci coś odpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie oglądałem dzisiaj Navarkę z polskiego salonu z przebiegiem 120000 km, zdziwił mnie tylko fakt bardzo zużytej gumowej okładziny pedału sprzęgła i dość wytarta skórzana gałka zmiany biegów. Napiszcie mi proszę czy to normalne?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją mam od nowości, kupioną w 2007 r. Mam w niej przebieg 106 tysięcy.

 

Gałka zmiany biegów jak również pedały nie mają śladów wytarcia.

 

Jedyne co mi się przetarło, to guma oryginalnego dywanika pod prawym butem kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją mam od nowości, kupioną w 2007 r. Mam w niej przebieg 106 tysięcy.

 

Gałka zmiany biegów jak również pedały nie mają śladów wytarcia.

 

Jedyne co mi się przetarło, to guma oryginalnego dywanika pod prawym butem kierowcy.

Dziękuje za informację. Odpuściłem tę sztukę, szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Pojawiła się potrzeba zakupu pickupa. Obecnie śmigam Terranką 2,7 Tdi w longu i Parchem y60 natomiast z pickupami nie miałem do tej pory do czynienia i stąd moje pytania do bardziej obytych kolegów.

Potrzebuję woła roboczego więc "świerzaki" odpadają. Bardzo podoba mi się D21 KING CAB ale zastanawiam się czy po tylu latach jest szansa na w miarę zdrową budę i ramę która nie rozpadnie się jak wrzucę 1,5 tony??? Jakie macie doświadczenia z ramami i podatnością na rudą. Czy w D21 były uturbionr silniki??? D22 po lifcie odpadają ze względu na silniki chyba, że jest sposób na ich weryfikację po wymianie np nr czy oznaczenie kodowe. Czy mosty w D21 i D22 wytrzymają koła AT 33"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosty  wytrzymają, przy niewielkim lifcie myślę, że optymalnie będzie 33x10,5xR15 ale bez liftu budy się raczej nie obędzie

poczytaj tutaj

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/104961-druga-m%C5%82odo%C5%9Bc-d21/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... D22 po lifcie odpadają ze względu na silniki chyba, że jest sposób na ich weryfikację po wymianie np nr czy oznaczenie kodowe...

Weryfikację raczej nie bardzo - te silniki po prostu są do d..y - teoretycznie do pewnego numeru - w praktyce widziałem d22 z końca produkcji i korba wyszła bokiem więc jedyny sposób  to wymiana na silnik z terrano 2.7 lub czyzero - koszt ok 4-6 tyś - znaczny ale mamy samochód z np 2004 roku więc jest spora szansa że będzie zdrowy i pojeździ jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 Na samym początku chcę wszystkich przywitać :wave: . Zamiaruje kupno tego pojazdu tj, Nissan Navara, bo.... bo mi się spodobało. Poczytałem trochę tu na forum i muszę przyznać niektórzy skutecznie potrafią ludziom zamiar kupna navary wybić z głowy. Ja na szczęście do takich osób nie należę. :devil:

Rozpoczynam poszukiwania i mam nadzieję że mogę liczyć na małą pomoc szanownego grona forumowiczów, głównie tych zadowolonych z  tego samochodu.

Zakres poszukiwań: rok 2007-2010, skrzynia manual, a co najważniejsze krajowy i raczej od pierwszego właściciela.przebieg do 200 000.

A może ktoś będzie swoją sprzedawał, z mojej strony zapewnię że trafi w dobre ręce i w teren do którego została chyba stworzona czyli w góry.

 

Pozdrawiam wszystkich, trzymać się ciepło. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do każdej marki i modelu znajdą się tacy którzy będą obrzydzać pomysł więc nie ma się czym przejmować, na pewno znajdą się także zadowoleni którzy zmotywują do zakupu. Tak że życzę owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Dzięki saydack, nie mam za bardzo wprawy w pisaniu na forum wiec proszę moderatorów o wyrozumiałość..

 

Edytowane przez awaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce kupic navare d22 2002 rok czy wymienione żarówki na.ledy mogą być przyczyną mrugania czeka proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce kupic navare d22 2002 rok czy wymienione żarówki na.ledy mogą być przyczyną mrugania czeka proszę o pomoc

 

A co ma piernik do.....Jeśli check miga to sygnalizuje jakiś bląd i go wyświetla w formie kodów błyskowych. Może ktoś zostawił zworę w gnieździe diagnostycznym. Żarówki nic tu do tego nie mają niech ci kitu nikt nie wciska. chyba żę jest diagnoza spalonej żarówki, niektóre tanie diody mogą tak robić

Edytowane przez awaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chcę kupić navare d22 2002 rok moje pytanie auto ktore chcę kupić ma sporo wymienionych żarówek na ledy -,,podczas jazdy zapala się czek'' niby po naciśnięciu hamulca 3 razy tak twierdzi własciciel czy to jest możliwe czy mnie wkręca proszę o pomoc


A co ma piernik do.....Jeśli check miga to sygnalizuje jakiś bląd i go wyświetla w formie kodów błyskowych. Może ktoś zostawił zworę w gnieździe diagnostycznym. Żarówki nic tu do tego nie mają niech ci kitu nikt nie wciska. chyba żę jest diagnoza spalonej żarówki, niektóre tanie diody mogą tak robić

proszę o dorade bo jutro jadę sfinalizować sprawę boję się że może kleknąć po drodze objawów podczas jazdy próbnej nie było jedynie migający czek jak nacisnąłem hamulec kilka razy ps gdzie jest to gniazdo diagnostyczne i na co zwrócić jeszcze

uwagę 


Witam ponownie proszę o pomoc na co zwrócić jeszcze uwagę podczas zakupu nissana d22 navara i gdzie znajduje się gniazdo diagnostyczne pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Browing

Cześć!

Poszukujemy wraz z rodziną D22 do pracy wokół stawów i innych gospodarczych celów. 3 z aktualnie oferowanych na znanych serwisach ogłoszeniowych przyciągnęły naszą uwagę, czy moglibyście rzucić fachowym okiem?

1. Samochód który wogóle doprowadził mnie na Wasze forum; przednia rejestracja jest w klubowej ramce - może znacie ten egzemplarz? https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pickup-nissan-navara-pickup-ID6yKgAr.html#aacdfb8d9c

 

2. https://www.olx.pl/oferta/nissan-pick-up-d22-navara-2004-CID5-IDjjh5n.html#06834b9d70

 

3. Auto umyte z zewnątrz i pod maską, ale nie w środku i na pace...? https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-navara-klimatronic-4x4-ciezarowy-2005-ID6yOblr.html#88d82c489d

 

Jeżeli o nasze potrzeby chodzi to w zasadzie tylko kabina podwójna lub king cab - wszelkie nadbudowy, orurowania nie są nam jakkolwiek potrzebne - prędzej ucha do pasów do zabezpieczania ładunku lub dobre zabezpieczenie powierzchni ładunkowej (n.p. typu plastikowa "wanna"). Chętnie rozważymy propozycje innych egzemplarzy.

 

Edytowane przez Browing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...