Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :)

Ło dżizas, działo się ...

Aha, muszę uzupełnić listę tropicieli:

Dżem

Damian g33

Rafi

oraz konsultantów:

Cichy

Łysy

Hugh

Wilmanek

Fikołek

 

Tak więc Panowie, warto szukać, dzwonić, jeździć

warto być cierpliwym, "świętować" porażki do 3 nad ranem :D ... a nuż jutro coś się trafi ;)

Szukaliśmy długiego 3-trowego turbodiesla w manualu ... "lansa"

No i upolowaliśmy rodzynka

 

Nie w stolycy ... tam próbował nas wrobić cwaniak z Ochoty (skrzynia na wykończeniupost-48849-0-36840000-1504729265_thumb.jpg

 

Wągrowiec ... (jak się wystawia ofertę to i telefony wypadało by odbierać)

 

Puławy ... j.w. (@Rafi zna szczegóły)

 

Konin ... sprzedany w trakcie dojazdu :(

 

pozostał Ćmiów (?) ... gdzieś pod Kielcami

 

Gość niesamowity, poukładany od A do Zet ... i to było widać już po podwórku

A auto? No nie mogło być inaczej :)

Podczas kiedy Daniel konsumował wnętrze ja rzuciłem się pod spód 

Dosłownie kilkanaście sekund oględzin i wstałem

"przygotuj się że je weźmiemy" na ucho

wnętrze również nie pozostawiało złudzeń ... już był nasz !

 

Mała negocjacja (pro forma) ... chociaż mam wrażenie że nawet gdyby gość podbił cenę to i tak już byśmy go z rąk nie wypuścili, prawda Dino?

 

Oto on, T2 3.0 Di, 2002r, manual, 260 tys ... co wrażliwsi niech usiądą :)

 

https://photos.app.goo.gl/MlgLlLu67zFYzUs83

 

a tak to TO pracuje:

 

 

Z zewnątrz ... bez zastrzeżeń :) - brak najmniejszych "ran terenowych"

Wnętrze w stanie idealnym, kompletne, nie styrane i przede wszystkim wysprzątane na glanc

z czystej ciekawości zaglągałem pod uszczelki i w inne zakamarki ... nie ma grama kurzu ! :)

Rama - idealna, newralgiczne punkty zdrowe

zero błota piasku w profilach, kielichy proste, miseczki wahaczy odtworzone z grubej, wyprofilowanej blachy :)

oryginalne tuleje, poduchy

Rama zabezpieczona z zewnątrz, widać że parę dni temu, pachnąca ... widoczne na fotach zabrudzenia to moja sprawka (testowałem napędy ... i parę rundek po wokółosiedlowych szutrach :D )

wydech zdrowy

delikatne wycieki oleju z przodu, dołu silnika

mosty, przeguby, skrzynia, reduktor ciche, suche, operowanie wajchami to czysta przyjemność

zabieraki

zbiornik szczelny (tankowany przed powrotem do pełna)

na zdjęciu widać ile ubyło po 140 km z prędkościami 90-110/h

 

Klima ... działa :)

 

Auto zbiera się przy wyprzedzaniu niesamowicie, w Saabie musiałem redukować biegi - Dino "szedł" na 5-ce :D

hamulce, sprzęgło - bez zastrzeżeń

 

Z mankamentów ... szyberdach, trudno wyczuć pauzę pomiędzy zamknięciem a uchyłem

Właściwie to jedyna usterka w całym aucie 

 

Opony ... przód Yoko Geo. ATS , tył ... Fulda-szosówki

235/70 R16, obręcze jak widać

 

No, to tyle ... Dino, witaj w klubie ! :D

Edytowane przez lemmy69
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu

no ładne cacko

gratuluję zakupu, faktycznie nie ma się do czego przyczepić

@DINO - postaram się do końca tygodnia odrobić "zadanie domowe"

ale ten silnik 3,0.................... przepraszam to nie Patrol rozpędziłem się  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupione 

 

... Dzisiaj Yurek zrobił wizje lokalną mam nadzieję, ze się wypowie w temacie :D

 

i tak zostałem posiadaczem Tyrusia 3.0 :D

Mało, że się wypowiedział, to jeszcze lemmy w pełni zaprezentował Twoje cacko.

Jak się ma taką ekipę pomocników, to można wyłuskać taki rarytas.

DINO - gratuluję zakupu i bezawaryjności życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, muszę uzupełnić listę tropicieli:

Dżem

Damian g33

Rafi

oraz konsultantów:

Cichy

Łysy

Hugh

Wilmanek

Fikołek

 

 

 

 

 

Również wielkie podziękowania :D Yurek odbywał rozmowy cały czas a ja niestety jeszcze nie wszystkich ogarniam :D 

 

 

 

Rama zabezpieczona z zewnątrz, widać że parę dni temu, pachnąca ... widoczne na fotach zabrudzenia to moja sprawka (testowałem napędy ... i parę rundek po wokółosiedlowych szutrach :D )

 

pobrudziłeś mi auto  :mad:  :mad:  :mad:  :mad: jak ja się teraz w domu pokażę  :D  :D  :D

 

dzięki za dobre słowo :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszalin Łódź Fabryczna przesiadka w Poznaniu czas 6.12 do 14.40 koszt 106zl Masakra traumatyczne przeżycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @DINO gratuluje - jednak znalazłeś swojego cukiereczka :)

ano :D dzięki :D 

 

 

Przerywając ten "cukierkowy" ;) nastrój zapytam czy ktoś widział bądź zna poniższe auto:

 

https://www.olx.pl/oferta/nissan-terrano-ii-2-4-ben-gaz-piekne-auto-dla-wedkarza-mysliwego-CID5-IDo4Vze.html

nie wiem do czego potrzebujesz ale w benzynę bym nie celował przy takim aucie, chyba, że V6, 

 

@DINO - postaram się do końca tygodnia odrobić "zadanie domowe"

 

o czymś nie wiem?? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do czego potrzebujesz ale w benzynę bym nie celował przy takim aucie, chyba, że V6,

 

Sprzedałem swoje 2,7 i szukam czegoś w lepszym stanie...

 

Jeździłem ostatnio Frotką 2,2 i jak to mówią, "szału nie było" chociaż samochód prezentował się zacnie i jak na Opla pod względem korozji było więcej niż dobrze...

 

https://www.olx.pl/oferta/opel-frontera-offroad-4x4-CID5-IDlTuWU.html

 

Może rzeczywiście lepiej odpuścić "małolitrażową" benzynę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Dino - Super auto!

cukiereczek :D kolejna traska bo akurat tak się zdarzyło, że do Zamościa trzeba na Cito :D i 8.9L/100km :D jestem mile zaskoczony a Yurek wie, że 90km/h to nei moje prędkości :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukiereczek :D kolejna traska bo akurat tak się zdarzyło, że do Zamościa trzeba na Cito :D i 8.9L/100km :D jestem mile zaskoczony a Yurek wie, że 90km/h to nei moje prędkości :D

 

Na takie międzykontynentalne loty polecam jednak sprzęgi manualne założyć

zawsze to mniejszy wir w baku, no i tryby z przodu nie mielą na darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitać wszystkich serdecznie:) NIe zlokalizowałem powitalni (być może coś przeoczyłem). Mam na imię Kuba mieszkam w okolicach białogardu, od X lat mam troopera krótkiego 2.8 tdi aczkolwiek od ok 2 lat mnie męczy Terrano 2 długie 7-mio osobowe. Czy ktoś zna ten egzemplarz https://www.olx.pl/oferta/nissan-terrano-ii-7-osobowy-4x4-po-lifcie-CID5-IDoqXr8.html#ed9f98e0af  było go ktoś oglądać???? Zdania na temat silników 2.7 i 3.0 są podzielone ale boję się tych 3.0 bo naczytałem się w necie cudów na kiju:D Proszę o odp i pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ziomeczki :) Sprawa wygląda następująco, po sprzedaży jak sprzedam dopiero kupię noszę się z zakupem terrano i chyba najlepszy wybór to 2.7 TDI :) Co sądzicie o tym motorze, warto? Jakieś awarie większe z silnikiem? TDI o raczej chwalące się motory, więc stawiam na ten model, auto oczywiście będę szukał 5 drzwiowe :) Oglądałem na YT co potrafi w terenie i jestem pod wrażeniem :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz na wyprawy to najbardziej niezawodny jest 2.7 jeżeli do codziennego użytkowania to 3.0 jest bardziej dynamiczny - @DINO ostatnio drogą kupna taki nabył więc o mocy co nieco może powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...