Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz na wyprawy to najbardziej niezawodny jest 2.7 jeżeli do codziennego użytkowania to 3.0 jest bardziej dynamiczny - @DINO ostatnio drogą kupna taki nabył więc o mocy co nieco może powiedzieć

Ja osobiście chciałbym zakupić 3.0. Mam znajomego,który kupił właśnie z tym silnikiem do firmy budowlanej i ciągle lata z pełnym autem ludzi i przyczepką i mi mówił,że nie przekraczając 100km/h pali mu w granicach 8.5-9L/100km :| . Mam jednak wątpliwości co do 3.0 ponieważ naczytałem się,że lubi zatrzeć się na 3 lub 4 cylindrze i,że cierpi również na przegrzewanie się silnika. Jak to jest naprawdę??? Auto bym użytkował do normalnej jazdy, bez tyrania w terenie, gdyż w terenie się już wybawiłem a potrzebuję czasami 7 miejsc w samochodzie, a oprócz tego terrano ma w sobie to coś:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złą sławę ten silnik ma głównie dlatego że bliźniaczy był montowany w patrolu i tam wybuchał - w terano z tego co mi wiadomo te silniki są nieco inne i są pozbawione tej wady - przynajmniej z tego co mi wiadomo - na dowód są firmy które do patroli wkładają właśnie czyzero z terrano. Oczywiście zapewne nie jest to silnik którym da się zrobić milion km, ale tragedii pewnie nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chciałbym zakupić 3.0. Mam znajomego,który kupił właśnie z tym silnikiem do firmy budowlanej i ciągle lata z pełnym autem ludzi i przyczepką i mi mówił,że nie przekraczając 100km/h pali mu w granicach 8.5-9L/100km :| . Mam jednak wątpliwości co do 3.0 ponieważ naczytałem się,że lubi zatrzeć się na 3 lub 4 cylindrze i,że cierpi również na przegrzewanie się silnika. Jak to jest naprawdę??? Auto bym użytkował do normalnej jazdy, bez tyrania w terenie, gdyż w terenie się już wybawiłem a potrzebuję czasami 7 miejsc w samochodzie, a oprócz tego terrano ma w sobie to coś :)

podjedź to zobaczysz co i jak z takim autem i silnikiem jak to jedzie, ale na te 7 miejsc to bym za bardzo nei liczył :D bo kanapa w bagażniku jest dość nisko i kolanka będa doś wysoko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Na początku powiem, że jestem nowy na tym forum.

Noszę się z zamiarem zakupu terrano i z tego powodu mam do was kilka pytań.

Czytałem sporo poprzednich wątków ale od ich publikacji już kilka lat minęło.

Jako, że obecnie jeżdżę francuską myślą motoryzacyjną o terrano i jego komforcie czy awaryjności/usterkach na które zwrócić uwagę podczas zakupu nie mam zielonego pojęcia...

I nie wiem co jest "normalne i pożądane" a co odbiega od normy, stąd moja prośba o pomoc.

 

Chciałem zapytać na co zwracać uwagę podczas oglądania terrano?

Trochę czytałem o sprzęgiełkach które sprawiają problem, ale nadal nie wiem jak podczas jazdy testowej wyłapać czy wszystko jest ok.

Pytanie czy silnik 2.4 benzyna jest godny oglądania czy jednak lepiej omijać go z daleka i szukać 2.7TD ?

W ogóle czy jest sens podchodzić do egzemplarzy poniżej 10tyś zł?

 

Samochód chciałem kupić z myślą o drugim samochodzie do jazdy po szutrówkach i polnych dróżkach.

Głównie do zabawy i przyjemności.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 czy 2.7 - ja osobiście brałbym 2.7 - nie aby z 2.4 było silnikiem "którego należy omijać", sprawują się dobrze (sam takim jeździłem kilka lat), ale diesle ogólnie lepiej się spisują w tego typu samochodach, a przy tym 2.7 jest niezniszczalny.

Sprzęgiełkami się nie przejmuj jak są automaty i jeszcze działają to i tak je będzie w końcu trzeba wymienić.

Na co zwrócić uwagę - o tym było już wiele tematów na forum - przede wszystkim stan blacharski (zwłaszcza ramy) -> później silnik/skrzynia -> ogólny stan.

Są rzeczy którymi nie warto się przejmować jak wspomniane wyżej sprzęgiełka, zawieszenie, opony - jeżeli podstawa będzie ok to resztę warto wymienić (przy okazji zmodernizować: lift, większe koła) i samochód będzie cieszył lata.

Ogólnie powodzenia - tak naprawdę coraz ciężej kupić nie styrany egzemplarz - @DINO coś może o tym powiedzieć ostatnio jednego udało mu się nabyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na dwa wydawało się ciekawe egzemplarze. Oba z silnikiem 2.4

I oba musiały być na prawdę ciekawe względem stanu a ceny bo zniknęły w przeciągu dnia...

No nic szukam dalej mam nadzieję, że coś ładnego się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Terranowa brac :)

Przebrnalem przez temat wiec jestem troche madrzejszy w temacie Terka :)

Ale zdaje sobie sprawe ze wiem tyle co nic. Doczytalem ze szukac 2.7 TD i co

sprawdzac przy zakupie. Bedzie to moje pierwsze auto 4x4 wiec jestem zielony jak szczypiorek :).

Zdalem sobie sprawe ze aby obejrzec i kupic auto sam mam duze szanse... wejsc na mine :)

Wczesniej bralem pod uwage Grand Vitare 2 ale ma.. albo nie ma bagaznika wiec...

Zastanawialem sie tez na Jeep Cherokee 3 ale siakos tak tez wizualnie...

Az zobaczylem Terka i.. to jest TO :)

Troche mnie martwi bo zdecydowanie wiecej aut jest na poludniu kraju a u nas

pomorzakow to tak slabiutko ale coz... 

Na mechanice sie jakby troche znam, ale mechanikiem nie jestem.

Obecnie przywracam do zycia Garbusa '73 wiec cos tam wiem.

Co nie zmienia faktu ze Terrano to inna bajka, ale dodatkowym ZA

jest to ze jak piszecie to w miare proste auto i silnik 2.7 nie do zabicia.

To zabieram sie dalej za czytanie i szukanie takiego cuda jak znalazl Dino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie śpieszy to znajdziesz swojego "cukiereczka" - Powodzenie życzę :)

Cisnienia nie ma, a jak cos bedzie do pogrzebania to i dobrze.

Wychodze z zalozenia, ze w takich autach i rocznikowo slusznych zawsze jest cos do roboty wiec

nie ma sie co oszukiwac ze "niemiec plakal jak sprzedawal" :)

a jak sam zrobisz to wiesz co masz....

Tyle ze jak jechalbym ogladac to trudno u mnie o czleka ze znajomoscia 4x4 

a to raczej wymog przy pierwszym takim aucie w moim przypadku.

Pojawil sie dzis w Malborku:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-terrano-3-0tdi-klimatyzacja-skory-jasne-wnetrze-blokady-stan-bdb-ID6zfBqR.html

ale to 3.0... chociaz wyglada na 1 rzut oka przyzwoicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze tzn za dobrze jak na moje oko to był do sprzedaży: silnik myty, lakier polerowany, tapicerka wyprana - nie mówię że to coś złego, aczkolwiek mnie się zawsze zapala lampka jak tak wygląda - trzeba by było dobrze obejrzeć czy zdrowy.

Dyskusje odnośnie czyzero się już tu na forum toczyły niejednokrotnie - musisz sam zdecydować - myślę że silnik warty rozważenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze tzn za dobrze jak na moje oko to był do sprzedaży: silnik myty, lakier polerowany, tapicerka wyprana - nie mówię że to coś złego, aczkolwiek mnie się zawsze zapala lampka jak tak wygląda - trzeba by było dobrze obejrzeć czy zdrowy.

Dyskusje odnośnie czyzero się już tu na forum toczyły niejednokrotnie - musisz sam zdecydować - myślę że silnik warty rozważenia

Mysle dokladnie tak samo. Tym bardziej ze to handlarz bo sprawdzilem. Raczaj bede szukal 2.7 TD. Swoja droga do kiedy byly montowane te silniki rocznikowo do samego konca tzn 2006 czy jak, bo tego jeszcze nie wiem...

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie tez na Jeep Cherokee 3 ale siakos tak tez wizualnie...

Mam teraz właśnie takiego Jeepa i przez pierwszy miesiąc pochłonął prawie tyle kasy co Terrano przez 4 lata (jeśli nie liczyć opon i progów z profila chociaż do Jeepa też jeszcze opony kupić muszę) i jeszcze więcej nerwów. A nie był to pierwszy lepszy samochód tylko szukany w miarę długo. Jeep jest nieporównywalnie bardziej skomplikowany niż Terrano, przynajmniej porównując 3,7 benzynę do 2,7 TDI. Chociaż Jeepem jeździ się przyjemniej... i ten dźwięk V6... i to przyspieszenie... :)

 

Troche mnie martwi bo zdecydowanie wiecej aut jest na poludniu kraju a u nas

pomorzakow to tak slabiutko ale coz... 

Przeglądając ogłoszenia odnosiłem zgoła odmienne wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumis i uważaj na te niby "zabezpieczenie" antykorozyjne,bitexy i inne mazidła również powinny zapalać czerwoną lampke w głowie!,nie wiadomo co tam siedzi pod spodem?

Jak pojade ogladac to moze nie z mlotkiem ale napewno z jakims szpikulcem :-)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno mnie tu nie było, powód prosty -navara się wcale nie psuła..:) A teraz napiszę coś dziwnego, przez przypadek stałem się posiadaczem terrano 2006 rok i co najdziwniejsze nawet problem było ubezpieczyć bo nie ma tego rocznika w eurotaksie,... ;) W ogłoszeniach też tego rocznika nie ma i zżera mnie ciekawość czy wart jest 17 tyś, tyle mnie wyniósł, 3 drzwi, pierwszy właściciel, bezwypadkowy, bez rdzy, 2.7 Tdi 125 KM , przebieg oryginalny 123 tyś. Może ktoś coś wie? Pytam z czystej ciekawości, bo wziąłem go tylko ze względu na historię i stan, a to mój 4 samochód.... -to się nazywa "próżność", ale cóż.. po 40-tce facet dziecinnieje podobno;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki podaje lata produkcji 1993-2006.Trafił Ci się z ostatniego wypustu i myślę że wart jest więcej, przebieg symboliczny i brak tego z czym najgorzej wojować czyli rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to tylko się cieszyć muszę, tak jak pisaliście, żeby zajrzeć pod siedzenia itd... i przyznam się, że nie oglądałem go przed kupnem, kupiłem "na słowo" (od sąsiada -Włocha ) Jak już go odebrałem to obejrzałem i rzeczywiście, wygląda jakby wczoraj z salonu wyjechał..., poza trochę smrodu mysz... stał w garażu na wsi..;) nie wiem czy jakąś fotkę uda tu się wstawić, spróbuję.


post-59953-0-21033100-1512920618_thumb.jpg


post-59953-0-00119600-1512920740_thumb.jpgpost-59953-0-64457900-1512920787_thumb.jpg


Mysle dokladnie tak samo. Tym bardziej ze to handlarz bo sprawdzilem. Raczaj bede szukal 2.7 TD. Swoja droga do kiedy byly montowane te silniki rocznikowo do samego konca tzn 2006 czy jak, bo tego jeszcze nie wiem...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Sądzę, że do samego końca bo ja mam z czerwca 2006 rok i silnik 2,7 92kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale cóż.. po 40-tce facet dziecinnieje podobno;) 

 

Dino, słyszałeś ?  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...