Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Filtr Paliwa w TD


Gość Holetzky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Holetzky

Witam mam pytanko czy ktoś z was miał kiedyś problem z filtrem paliwa, a dokładnie zebrała mi się woda w tym filtrze i nie bardzo wiem jak się jej pozbyć. Dowiedziałem się w serwisie nissana ze tam gdzies pod tym filtrem jest jakaś śrubka do spuszczania wody ale nic tam takiego nie znalazłem. Czy ktoś miał kiedyś z tym problem. A tak przy okazji to zawsze tankuje na BP i ciekawe skąd ta woda. Może czas zmienić stacje benzynową. Jak coś wiecie to dajcie znać jak z tym walczyć. Filtr jest w miarę nowy bo ma dopiero 3 miechy więc chyba wymiana filtra odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Moim zdaniem BP to dobra stacja.Co do filtra, to pod samym filtrem jest taka plastykowa nakretka i ja sie wlasnie odkreca.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to zawsze tankuje na BP i ciekawe skąd ta woda.

Pewnie ze wiemy. czy kolega zauwazyl ze po chlodnej nocy na samochod pokryty rosa?? Podobne zjawisko zachodzi w zbiorniku paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Woda w filtrze paliwa to nic nienormalnego. Ja ostatnio opróżniałem filtr paliwa z wody 3 miesiące temu, a ostatnio znowu zapaliła mi się kontrolka.

 

W P10 jest tak żeby pozbyć się wody z filtra to należy odkręcić plastikowy motylek (1) i wężykiem (3) wypłynie woda. Musisz kontrolować ten proces, bo po pewnym czasie wężykiem zacznie płynąć paliwo, wtedy zakręć motylek i gotowe. Jeśli nic nie będzie spływać rurką to użyj pompki (2).

 

filtr_paliwa.jpg

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Co do tego filtra, to wode spuszcza się przy włączonym silniku, czy nie należy go uruchamiać. Bo jak na wyłączonym odkręcam ten kranik to słyszę jak powietrze zaciąga i jak bym nie odkręcił to i tak nic z niego nie leci pomimo, że naciskam na pompkę.

Edytowane przez bertw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lepiej na zgaszonym, bo zapowietrzysz pompę wtryskową.

Pompa wtryskowa tworzy podciśnienie w układzie paliwa, i zamiast zlatywać ci woda z paliwem, tym otworem będzie szło powietrze do silnika.

Edytowane przez adambyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeden pisał ze do wody dolewac bryndy.Nie wiem zbytnio co to ale jak sie domyslam ze to denturat to raczej nie wytraci wody.

Miałem też wode tzn mleczna ropa w zbiorniku i dolałem tego denaturatu to co chwile musiałem spuszczac z tego odstojnikua z dołu.I widziałem jak denaturat jak woda jest na dole a ropa wyżej.Też miałem kiepskie paliwo takie jakieś mleczne.Kiepska stacja była.I doszło do tego że musiałem demontować zbiornik i wlac czystej ropy w moim traktorku.Auto jakby zaraz mocniejsze było. A była to zima .I teraz tankuje na Bliskiej bo wiem od kolegi ktory tam prcuje ze maja dobre paliwa albo na Lotosie.

I nie dawno spuszczałem tak do sprawdzenia i była czysciutka ropa jak powinna być.

I spuszczałem na zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...