Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przerabianie świateł USA-EU


Gość dr slawooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ADAMOS33, z tego co pamiętam jak mi robił gośc światła to zdejmował czarna panele maskujace - tam prawie wsyzstko jest na zatrzaskach - część na wkrętach ale na bank trzeba zdjąć te czarne duze plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, nowy jestem :)

 

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji która mnie interesuje i chyba nadzieja tylko w Was.

 

Mianowicie na dniach będę (chyba szczęśliwym) posiadaczem 2009 Murano S (wersja USA). Auto nie ma przednich świateł przeciwmgielnych - to tak dla jasności. Chciałbym wiedzieć jakie będą potrzebne zmiany w światłach. Rocznik 09 jest kompletnie inny niż 08 i starsze, więc bardzo proszę o odpowiedzi pewne, tj dotyczące tego rocznika. Światła przeciwmgielnego z tyłu nie mam. Wiadomo że ma być z lewej strony, ale dokładnie w którym miejscu? Zamiast światła cofania? Z tego co się orientuję to ktoś koło Stalowej Woli to zrobi za ~300zł, ale czy będę potrzebował klosz z wersji EU? Kolejne pytanie dotyczy przednich świateł. Czy moje auto ma symetryczne czy asymetryczne światła? Jeśli symetryczne, to co trzeba zrobić by były zgodne z tymi EU?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelaką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowy jestem :)

 

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji która mnie interesuje i chyba nadzieja tylko w Was.

 

Mianowicie na dniach będę (chyba szczęśliwym) posiadaczem 2009 Murano S (wersja USA). Auto nie ma przednich świateł przeciwmgielnych - to tak dla jasności. Chciałbym wiedzieć jakie będą potrzebne zmiany w światłach. Rocznik 09 jest kompletnie inny niż 08 i starsze, więc bardzo proszę o odpowiedzi pewne, tj dotyczące tego rocznika. Światła przeciwmgielnego z tyłu nie mam. Wiadomo że ma być z lewej strony, ale dokładnie w którym miejscu? Zamiast światła cofania? Z tego co się orientuję to ktoś koło Stalowej Woli to zrobi za ~300zł, ale czy będę potrzebował klosz z wersji EU? Kolejne pytanie dotyczy przednich świateł. Czy moje auto ma symetryczne czy asymetryczne światła? Jeśli symetryczne, to co trzeba zrobić by były zgodne z tymi EU?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelaką pomoc!

a jakie masz światła przednie xenony ? jeżeli normalne to do przerobienia xenony są już asymetryczne nawet te z usa a co do tylnych facet ten o którym piszesz robi to na dwa sposoby pierwszy to taki w którym wstawia emiter światła czerwonego do światła cofania na białym kloszu bez przerabiania tak że masz nadal oba światła białe przy cofaniu a po załączeniu przeciwmgielnego świeci na czerwono a drugi że do tylnej lampy dodaje żerówkę dwu włóknową do pozycyjnego i też niezależnie działa po włączeniu u mnie to właśnie tak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz światła przednie xenony ?

Nie wiem jakie są różnice pomiędzy bi a xeonami, więc zacytuję ze specyfikacji dostępnej na stronie Nissana:

High Intensity Discharge (HID) bi-functional xenon projector headlights (low/high beam) with manual levelizer

 

Czyli czeka mnie przeróbka czy będą dobre?

 

Jeszcze raz dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są różnice pomiędzy bi a xeonami, więc zacytuję ze specyfikacji dostępnej na stronie Nissana:

High Intensity Discharge (HID) bi-functional xenon projector headlights (low/high beam) with manual levelizer

 

Czyli czeka mnie przeróbka czy będą dobre?

 

Jeszcze raz dzięki za odp.

piszę że xenony nie trzeba przerabiac ale te zwykłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powiem tak! Wszystkie światła przednie z USA trzeba przerabiać - zwykłe i xenony. Mój Muran miał od początku zwykłe światła i były symetryczne a aktualnie przerobiłem na xenony asymetryczne:blink: Mój Przyjaciel ściągnął nówkę Infiniti z USA (oryginalne xenony) i też są symetryczne. Ale najważniejsze jak mówi mój kolega policjant że dla niego istotne jest, żeby lampa przednia miała homologację - znaczy się literkę E z symbolem zdaje się że 48!?!?! Zdaje się :devil: bo nie pamiętam dokładnie jaką mówił bo miałem ze 2 promile we krwi. :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już coś jaśniej mi ale ciągle mętlik mam w głowie powiem wam :) A więc światła zwykłe to na żarówki H4 lub H7 lub coś w ten deseń. Potem mamy zwykłe xenony (tych z tego co pisze dr slawooo, nie trzeba przerabiać). Kolejne to bi-xenony, czyli te co są w roczniku '09 i te już jak się domyślam do zwykłych nie należą, więc trzeba przerabiać. Przerabiać to znaczy jak mi pan google mówi założyć jakąś soczewkę ewentualnie wymienić lampę na tą jedynie słuszną (sarkazm) czyli EU. Swoją drogą to że się producentowi opłaca produkować lampy przednie i tylne (jest bez przeciwmgłowego) na rynek US i EU to się trochę dziwię. Te z EU przeszły by testy w US a w drugą stronę już nie. Trzeba komuś już zapłacić i biznes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już coś jaśniej mi ale ciągle mętlik mam w głowie powiem wam :) A więc światła zwykłe to na żarówki H4 lub H7 lub coś w ten deseń. Potem mamy zwykłe xenony (tych z tego co pisze dr slawooo, nie trzeba przerabiać). Kolejne to bi-xenony, czyli te co są w roczniku '09 i te już jak się domyślam do zwykłych nie należą, więc trzeba przerabiać. Przerabiać to znaczy jak mi pan google mówi założyć jakąś soczewkę ewentualnie wymienić lampę na tą jedynie słuszną (sarkazm) czyli EU. Swoją drogą to że się producentowi opłaca produkować lampy przednie i tylne (jest bez przeciwmgłowego) na rynek US i EU to się trochę dziwię. Te z EU przeszły by testy w US a w drugą stronę już nie. Trzeba komuś już zapłacić i biznes się kręci.

witaj ja ci pisałem że xenony oraz bi xenony nie trzeba przerabiac naciągają cię na kasę jeżeli masz oryginalne .jedynie te co są z żerówkami typu hb 5 lub cztery .najlepiej jedż do diagnosty i on ci powie cz musisz czy nie .ja mam murańca z USA na bi xenonach i nie musiałem bo daje odpowiednią linie światła i wiem że ci co sprzedają na allegro lampy piszą że to europa a tak naprawdę to z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanista! Literka E jest zazwyczaj z przodu przedniej lampy na kloszu i w lewym dolnym rogu albo w prawym. Kolego PGC nie ma zwykłych xenonów i niezwykłych. Tzw bixenon ma dwojakie znaczenie - raz że ma w jednej żarówce dwa rodzaje świateł czyli mijania i drogowe albo wariant np. czeskiej skody Superb gdzie są to dwa oddzielne palniki xenonowe też nazwane bixenon. Taka jest naukowa definicja xenonów " Samochodowa lampa ksenonowa, ksenon, biksenon - potoczna nazwa systemu oświetlenia stosowanego w samochodach spełniającego rolę świateł mijania lub świateł mijania i drogowych równolegle.

 

Jest to odmiana lampy metalohalogenkowej - lampa w której jako gaz zapłonowy został użyty ksenon w celu szybkiego osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu strumienia świetlnego. Gdyby zamiast tego zastosowany był argon jak to ma miejsce w stacjonarnych lampach metalohalogenkowych uruchamianie lampy trwałoby kilka minut. Lampy te cechuje większa skuteczność świetlna w porównaniu z tradycyjnymi lampami halogenowymi. Podczas gdy lampa halogenowa wytwarza 1500 lm pobierając 55 W lampa ksenonowa wytwarza, w zależności od swojej temperatury barwowej, około 3200 lm pobierając 35 W i znacznie mniej się nagrzewa. Lampy te cechuje duża żywotność, porównywalna do żywotności samochodu. Z czasem tracą one jednak na intensywności świecenia, a wartość ich temperatury barwowej wędruje w górę skali. Lampy takie wymagają specjalnego układu zapłonowego wytwarzającego wysokie napięcie niezbędne do ich uruchomienia.

 

Ponieważ potrzebują do kilku sekund na osiągnięcie zarówno pełnego poziomu intensywności świecenia jak i odpowiedniej barwy często montuje się je w światłach mijania świecących stale, a rolę świateł drogowych pełnią dodatkowe lampy halogenowe, włączane w razie potrzeby. Innym rozwiązaniem są tzw. biksenony, w których jedna lampa wyładowcza, świecąca cały czas wytwarza zarówno światła mijania, jak i drogowe, dzięki specjalnemu układowi optycznemu o zmiennych parametrach.

 

Ważne!! lampy soczewkowe są już zupełnie innym rodzajem oświetlenia." Reflektory projekcyjne popularna nazwa soczewkowe, to światła w których nie ma lustra a żarówka jest tak osłonięta aby całe światło przechodziło przez specjalnie oszlifowaną soczewkę prosto na drogę. Tu stosuje się właśnie żarówki d2s. Przesłona na rycinie moze byc ruchoma i wtedy uzyskujemy efekt długich i krótkich świateł OT I WSIO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie

jestem tu nowy ale napisze co wiem na temat przeróbek lamp

1)wszystkie lampy przednie i tylne w autach z usa trzeba wymienic a nie przerabiac,wg.naszych norm nie posiadaja one homologacji więc nie mozna ich używac,po czym poznac czy mamy dobre lampy -po znaczku "E" na kloszach.łatwo powiedziec ale wiadomo szkoda kasy wiec przerabiamy aby choc troche pasowało.

2)xenon od bixenona rózni sie tym ze masz w bix... swiatła drogowe i długie xenonowe,przy xenonie tylko drogowe.

3)co do przeróbki tylnego swiatła przeciwmgielnego,nie polecam takiej przeróbki że w kloszu lampy cofania wkladaja dodatkowo diody pod swiatlo przeciwmgielne.według przepisów swiatła te muszą byc przegrodzone od siebie i coraz czesciej diagnosci juz tego sie czepiają wiec lepiej od razu zrobic dobrze bo za rok juz moze nie uda sie przejsc badan.

4)swiecące obrysówki z przodu,ładnie wygladaja ale tez nie spełniaja norm wiec trzeba przłączyc je na kierunki

5)PRZY XENONACH OBOWIĄZKOWO MUSZA BYC SPRYSKIWACZE I SYS.SAMOPOZIOMUJACY,inaczej policja zabiera dowód i wtedy mamy duzy problem (sam mam bixenony bez sprysków i systemu i nie wiem jak to unormowac aby w miare legalnie jezdzic)

 

w sumie za coraz częstsze akcje policji na samochody amerykanskie jestesmy sami sobie winni.jeżdżąc po polsce to widac ile jezdzi aut z usa wogóle nie dostosowanych do naszych warunków.przy nowych przepisach , za dopuszczony do ruchu samochód nie spełniajacy warunków technicznych diagnosta moze byc ukarany karą od 2tys- do 5 tys zł i coraz czesciej te kary sa naliczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale skoro przeszedłem badanie w punkcie PZM gdzie goście zawsze stronią focha (wszystkie moje auta u nich "przeglądałem"), tacy mistrzowie świata. Jak robiłem przegląd smoka to też próbowali się czepiać ciemnych szyb, przeciwmgielnego tylnego etc. Okazało się jednak że dostałem stempel na dwa lata a przerobione światła przednie oraz kierunkowskazy (czerwony klosz ale mrugają na żółto) oglądało pół serwisu.

Czy jak mam podstemplowany dowód to mam się obawiać Policji? przecież te badania mają za zadanie sprawdzenie i dopuszczenie auta do jazdy po polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

no dobra, ale skoro przeszedłem badanie w punkcie PZM gdzie goście zawsze stronią focha (wszystkie moje auta u nich "przeglądałem"), tacy mistrzowie świata. Jak robiłem przegląd smoka to też próbowali się czepiać ciemnych szyb, przeciwmgielnego tylnego etc. Okazało się jednak że dostałem stempel na dwa lata a przerobione światła przednie oraz kierunkowskazy (czerwony klosz ale mrugają na żółto) oglądało pół serwisu.

Czy jak mam podstemplowany dowód to mam się obawiać Policji? przecież te badania mają za zadanie sprawdzenie i dopuszczenie auta do jazdy po polskich drogach.

i jeszcze jedno do kolegi wyżej przecież spryskiwacze można kupic na allegro za 130 zł komlet i zamontowac samemu na upartego i nigdzie nie jest napisane że na lampach ma byc znaczek E na bixenoch mam że japan i policja się nie czepiła przy komtroli zresztą uważam że to totalna bzdura przecież auto w usa przechodza też badania i tam w niczym nie przeszkadza że przy skręcaniu mruga cała tylna lampa a np swiatła symetryczne lepiej doświetlają drogę a zwłaszcza pobocze i z tego co wiem myślą o wprowadzeniu takich lamp w europie podkreślam jest to wymysł durnych polityków i koncernów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo reguluje wszystkie te przepisy. jeśli będą chcieli to zabiorą dowód bo maja prawo za brak samopoziomowania i spryskiwaczy:) ale z drugiej strony jak tak mozna jeździć z czerwonym kierunkiem z tyłu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czerwonym nie mozna :-) ja mam tylko czerwona lampę ale świeci na żółto :-) taka mała magia hahaha

 

a jak Policjan z drogówki który mnie zatrzyma do kontroli sprawdzi czy mam sampoziomowanie? maja jakiś sprzęt do tego czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

prawo reguluje wszystkie te przepisy. jeśli będą chcieli to zabiorą dowód bo maja prawo za brak samopoziomowania i spryskiwaczy:) ale z drugiej strony jak tak mozna jeździć z czerwonym kierunkiem z tyłu:P

prawo prawem ale czym ono się różni od tego w USA ponoc wszedzie mamy takie same prawa ;)ale i tak nie zmieni to mojego zdania bo uważam że to wymysł i uprzykszanie zwykłym obywatelom życia bo skoro tam samochód jest dopuszczany do ruchu to dlaczego u nas nie przecież ma lampy a czy one mrugają całe na czerwono przy skręcie lub dają światło symetryczne to co ma to za znaczenie przecież dokładnie widac z tyłu że sygnalizuje skręt a tak ogólnie to też byłem zmuszony przerobic te kerunki dla samej satyswakcji naszej kochanej POLICJI I DIAGNOSTÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na mysli USA...jak oni tam jezdza jak kierunek miga na czerwono i np peadal stopu jest wcisniety:D to ledwo widać że skreca:d

 

jeśli chodzi o sprzet to mają dość specjalistyczny -oczy- wystarczy że sprawdzi czy masz ustawianie świateł w aucie ręczne i wie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo prawem ale czym ono się różni od tego w USA ponoc wszedzie mamy takie same prawa ;)ale i tak nie zmieni to mojego zdania bo uważam że to wymysł i uprzykszanie zwykłym obywatelom życia bo skoro tam samochód jest dopuszczany do ruchu to dlaczego u nas nie przecież ma lampy a czy one mrugają całe na czerwono przy skręcie lub dają światło symetryczne to co ma to za znaczenie przecież dokładnie widac z tyłu że sygnalizuje skręt a tak ogólnie to też byłem zmuszony przerobic te kerunki dla samej satyswakcji naszej kochanej POLICJI I DIAGNOSTÓW

 

pamietaj ze usa a europa to dwa całkiem inne prawa

to ze w usa mozna to wcale nie oznacza ze my możemy

nie wiem czemu czepiamy sie policji i diagnostów jak to nie ich wina,oni tylko egzekwuja prawo ustalone w wiekszosci przez unie europejską

piszac o swiatłach symetrycznych i asymetrycznych to równie dobrze mozna zmienic przepisy w usa i niech oni dostosują sie do naszych warunków w koncu nas jest wiecej

 

odpowiedz na te pytania jest jedna

jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze chodzi o pieniądze

kazdy z kontynentów dba o swoje i wymysla swoje prawa ograniczając z innych stron napływ aut,elektroniki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie droga sprawa, tym bardziej że za przeciwmgłowe trzeba dodatkowo zapłacić.

Nie taniej bedzie kupić i wymienić całe lampy?

 

dawno nie sprawdzałem bo swoje przerabiałem (żarówkowe) pół roku temu ale ceny były zdecydowanie niższe.

poszukaj adresu gościa którego podawałem. on robi też diody. ja za swoje zapłaciłem niecałe 500 zł chyba podczas gdy na allegro wyceniali to na 800.

 

Na Allegro za 1500 możesz mieć cała przeróbkę wraz z przeciwmgłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

Umówiłem się z gościem z PYSZNICY / k Stalowej Woli powiedział mi cenę 1300zł ( 200 upust za daleki dojazd )za przeróbkę wszystkich świateł . Jadę do niego pojutrze , jak wrócę opiszę sprawę .

coś drogo u mnie ten sam gościu wziął 500 zł za tylne + przeciwmgielne obługa jest super ale uważam że zdziera ponieważ już rozebrałem to co robił i zaprzyjażniny elektronik wycenił wkład materiałowy na 60 zł ale liczy się patent 200-250 zł za robocizne to max powinien zabarac a czas jaki to robi to max 2 h tak więc moje zdanie jest takie że gościu wykożystuje fakt że coś musimy przerobic aby nasze autko spełniało oczekiwaia panów z policji i diagnostyków .

Mam małe pytanie które lampy tylne przerabiasz te diodowe czy żarówkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...