Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Almera 1.8 16V 128KM seryjnie.....?! 2.0 145KM!!!???


Gość zegarm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słyszał, a może nawet ma Almerę z silnikiem 1.8 o mocy 128 KM??? Znalazłem taki silnik w ofercie nissana, ale nigdy o nim nie słyszałem, ani takiego nigdzie nie widziałem. Czy to ten sam silnik który jest w modelu z mocą 114Km czy inny? Może po prostu ma inny program... ?!

Znalazłem jeszcze almerę z silnikiem 2.0 o mocy 145KM. Pewni taki sam jak występuje w Primerze, ale takiej almery również nie widziałem....

Jeden i drugi silnik po lutym 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do QG18DE, to na stronie producenta (Aichi - link) i w angielskiej wikipedii (link ) piszą, że rzeczywiście silnik ma 126-128KM.

Podejrzewam, że tak mają w Japonii, Australii i może w USA - wygląda na to, że na Europę silnik dobrze zamulony dociera - tak, że potencjał jest :)

Co do 2,0 to jedynie moje domysły, że to SR20DE, ale takiej wersji nigdzie nie znalazłem, a w katalogu Intercarsu taka występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie ze wikipedia jest edytowalna przez ludzi i czasem rozne rzeczy tam pisza :)

True :)

Ale strona Aichi nie kłamie podejrzewam, czyli 92kW oryginalnie powinno być:

graph_qg.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego raczej zdawałem sobie sprawę ale jak najlepiej tzn bez znacznego podnoszenia spalania i modyfikacji mechanicznych. Czyli chyba najlepiej "chip tuning"???

Napisz coś więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego raczej zdawałem sobie sprawę ale jak najlepiej tzn bez znacznego podnoszenia spalania i modyfikacji mechanicznych. Czyli chyba najlepiej "chip tuning"???

Napisz coś więcej....

oślepić ERG, dolot (tu teraz eksperymentuję ze stożkiem ;) ), rozluźnienie wydechu.

Nie wchodzisz w silnik, stosunkowo niewielkie koszty i do tego frajda z każdego moda ;)

Zobacz projekt kolektora w dziale NPT - wujek_trzcina tam już głębszą operację robi :)

Jeśli już to elektronika później - i zamiast "chip tuningu" to już bym wolał świniaka i coś sobie dostroić na hamowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z tym EGR-em bo jak w sunnym było to proste do zrobienia tak obecnie w Almerze nie widzę takowej rury choć przyznam że jeszcze się w to nie zagłębiałem, narazie planuję zakup kolektora 4-2-1.

 

[ Dodano: Nie 29 Mar, 2009 20:20 ]

ps. z tego co zauważyłem to chyba w qg15de nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kolektor wujka trzciny będzie też do QG18DE pasował?

 

Przydałoby się coś zmienić w tym silniczku, bo chociaż idzie dobrze, to z 1,6 czasem może mieć spory problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kolektor wujka trzciny będzie też do QG18DE pasował?

 

Przydałoby się coś zmienić w tym silniczku, bo chociaż idzie dobrze, to z 1,6 czasem może mieć spory problem ;)

na razie nie, ale myślę, że później wujek coś pokombinuje i do 1.8 :D

a z tym 1.6 to bym nie przesadzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ładnie, tylko:

Nissan Almera 2001-2007 QG15DE(1.5L)

Nissan Almera 2001-2007 QG18DE(1.8L)

 

a u mnie 03/2000 - mam np. inne sondy lambda niż były po 10/2000 i nie wiadomo czy podejdzie.

Jak ktoś kupi to chętnie bym pomierzył i sprawdził :) tylko lepiej trochę poczekać aż funt spadnie ;)

 

Edit.

nie zauważyłem, że w UK jesteś, więc ostatnia uwaga nie ma znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę kupował i jak chcesz to będziesz mógł w sierpniu w Wawie obejrzeć:)

to chętnie obejrzę :one:

 

A jeszcze w temacie głównym - znalazłem fotę 126HP 1.8 silnika z Sentry - trochę inaczej (i ładniej z taką pokrywą) wygląda:

052004sentra.jpg

 

[ Dodano: Pon 30 Mar, 2009 00:02 ]

I jeszcze ciekawy link:

http://www.qg18de.net

Tak jak na szybko zerknąłem to piszą, że były 3 wersje QG18DE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1,8 to był tylko 1,8 116 KM

 

Dokładnie. Chyba,że było grzebane w silniku.

 

A jeszcze w temacie głównym - znalazłem fotę 126HP 1.8 silnika z Sentry - trochę inaczej (i ładniej z taką pokrywą) wygląda:

 

Wygląda nieźle,tylko pytanie jak będzie wyglądał po prejechaniu 100tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1,8 to był tylko 1,8 116 KM

 

Dokładnie. Chyba,że było grzebane w silniku.

 

116KM jest w silniku ze zmiennymi fazami czyli po FL (technologia VTC - valve timing control)

114KM jest w silniku bez zmiennych faz

prawdopodobnie tajemnicza wersja 126KM to druga generacja silnika VTC, wersja CVTC (continuous valve timing control) ale to niepotwierdzona informacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zaciekawiła pewna informacja którą wyczytałem wczoraj, dotyczyła ona jakoby braku zmiennych faz rozrządu w qg15de po fl czyli 98KM?!

 

w artykule najpierw był opisywany silnik qg18de gdzie pojawia się między innymi taki fragment:

 

"...Silnik QG18DE pojawił się na rynku w ubiegłym roku, wraz z nową generacją Primery. Jego najważniejsze cechy to system zmiennych faz rozrządu (Nissan Valve Timing Control System - NVCS) oraz zapłon bezpośredni (Nissan Direct Ignition System - NDIS)...."

 

a następnie przy opisie qg15de pojawia się takowa informacja:

 

"...Najmniejszy silnik QG15DE jest całkowicie nowy. Jego konstrukcja w zasadzie odpowiada jednostce QG18DE z wyłączeniem jedynie systemu zmiennych faz rozrządu (NVCS)."

 

to jak to w końcu jest bo byłem przekonany że ten silnik posiada takowe?

 

żródło:

http://moto.wp.pl/kat,356,title,Nowy-Nissa...ml?ticaid=17c2e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę kupował i jak chcesz to będziesz mógł w sierpniu w Wawie obejrzeć:)

 

Ja z chęcią też przyjadę do wawy obejrzeć odwiedze kuzyna przy okazji..

 

Kiedy masz zamiar zmieniać i jaką masz date produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę kupował i jak chcesz to będziesz mógł w sierpniu w Wawie obejrzeć:)

 

Kiedy zamierzasz kupić? Będziesz robił jakis pomiar na hamowni, żeby sprawdzić czy to daje wymierne korzyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę w Polandii w sierpniu, dokładniejsze info napiszę później. Zamontuję albo odrazu tutaj albo przyjadę i tam to zrobię, nad tym jeszcze pomyślę. Dodatkowo ma przywędrować reszta wydechu + CAI + jeszcze jakieś pierdółki. Wtedy mogę podjechać na hamownię i sprawdzić czy i co to dało. Jeżeli pytasz mnie o datę produkcji samochodu to jest to 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...