Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciśnienie w oponach


turas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniałem ostatnio koła w QQ. Sprawdzano mi ciśnienie w oponach i było 3 [bar] - tak napompowała fabryka.

 

Czy ktoś orientuje się jakie powinno być ciśnienie opon w QQ ?

 

Co prawda jest to opisane w tabliczce znamionowej w progu drzwi ale szczerze powiem że jest to dla mnie nieczytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniałem ostatnio koła w QQ. Sprawdzano mi ciśnienie w oponach i było 3 [bar] - tak napompowała fabryka.

 

Czy ktoś orientuje się jakie powinno być ciśnienie opon w QQ ?

 

Co prawda jest to opisane w tabliczce znamionowej w progu drzwi ale szczerze powiem że jest to dla mnie nieczytelne.

 

ta informacja jest tylko na progu, nigdzie indziej jej nie znajdziesz :)

Nie jest czytelne bo zniszczyła ci się naklejka czy nie umiesz tego odczytać?

masz tam dokładnie napisane jakie ciśnienie z tyłu a jakie z przodu, teraz nie pamiętam dokładnie bo zawsze patrzę na ta naklejkę :) ale na pewne nie jest to 3 bar, jak już to coś między 2.0-2.4; jak nikt do tego czasu nie sprawdzi to ci wieczorem mogę napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu ma być 2.3 bara, a z tyłu między 2.3 do 2.6 (jak jeździsz sam + ktoś jeszcze to z tyłu daj 2.3-2.4, jak jest 4-5 osób + bagaż to daj 2.6. Ci co mają dizle 2.0l to mogą z przodu dać 2.4 - wiadomo cięższy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Naprawdę masz napisane 2.1 z przodu przy poj. 2.0l?

 

nie, 2.1 mam z tyłu

 

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 09:10 ]

wystarczy zajrzeć do instrukcji

 

akurat w mojej instrukcji tego nie ma; jak już wcześniej na forum się okazało instrukcje występują w rożnych wersjach więc może w Twojej jest taka informacja

 

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 09:20 ]

Kristo, z tyłu 2.1 - w to na pewno nie uwierzę, chyba chciałeś napisać 2.3.

 

to uwierz:

 

936e99a468e83d54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy jestem jakie są wartości na naklejkach przy innych silnikach, chociaż wydawało mi się że na samej naklejce nie ma rozróżnienia na silniki ani nawet na rozmiar felg - tytuł naklejki jest "nissan qashqai" a nie np "nissan qashqai mr20de"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszczególnienie felg masz w 16i 17 takie same ciśnienie

 

no właśnie o tym napisałem - nie ma rozróżnienia na felgi, a wydawałoby się że powinno być dlatego zawsze myślałem że są takie same naklejki do wszystkich QQ; z tego co pisano powyżej są inne dla różnych silników co z jednej strony jest zrozumiałe - inna masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość janusz-pawlak

Service manual, QQ, dla 215/65R16 i dla 215/60R17

(bez rozrózniania typu silnika)

"stoi napisane"

 

przód : 2.3

tył : (3 lub mniej osóB) : 2.1

: (więcej niż 3 osoby) : 2.6

 

koło dojazdowe : 4.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Musisz sam ocenić. Między jedną trzy osobowa rodziną a drugą może być ponad 100 kg różnicy. Gdybyś jechał z Grycankami to mógłbyś przekroczyć dopuszczalną ładowność nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.3 i 2.1 przecież nie będziesz każdego dnia  zmieniał ciśnień w kołach! Absurd! Ja zmieniam tylko jak jadę na wczasy we trójkę i bagaż.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...