Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Osłona pod silnik. Czy ją posiadacie?


sirmike1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chodzi mi o to że stojąc przodem do auta i patrząc w dół (na silnik) to miedzzy chłodnicą a dalej ku kabinie nie mam żadnej osłony pod silnikiem, tzn widzę przez komorę silnika np asfalt, czy trawę - w kazdym razie podłoże na którym stoi auto.

Czy Wy też tak macie? Czy macie jakieś osłony silnika - oczywiście chodzi mi o fabryczne ?

A może mój model z wyposażeniem nie mial tego bajeru? No albo ktoś dułbał przy aucie?

Moje auto to Nissan Almera N16 z 2005 r. sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio pod silnikiem nie ma ale są po prawej i po lewej stronie. nawet są na allegro ale za kawałek plastiku życzą sobie po 60 zł na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał chwilke czasu i pstryknął z góry silnik to bym zobaczył jak powinno być?

Oczywiście silnik 1,5 benzynka

Będę musial kupić chyba cały komplet i zamontować. Tylko czy ąłtwo coś takiego zamontować? Czy sa potrzebne jakieś dodatkowe elelmenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest od spodu, mniej więcej na połowie wysokości zderzaka, z góry nie ma żadnej osłony.

 

Składa sie z 2 czesci czy czterech?

Wiem że od spodu, myslalem ze moze ktos zrobi zdjecie z góry jak to w silniku wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się więcej dowiedzieć spojrzyj tu: http://www.allegro.pl/item658233021_oslona...almera_n16.html

 

No to sie spóźniłem :D

Już je otrzymałeś czy jeszcze czekasz? Czy do tego potrzebne sa jakieś plastikowe zapinki?

Rozumiem że sa 2 czesci (lewa i prawa).

Bo chyba w N15 osłona składa się z 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są spinki, na allegro można kupić, własnie podobne kupiłem, uważam że solidne. Ale zadzwoń do sprzedawcy bo pisze że ma więcej no i cena przyzwoita. A ja dopiero wczoraj to zauważyłem i kupiłem bo też jednej mi brakuje i wiecznie silnik mam zabrudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są spinki, na allegro można kupić, własnie podobne kupiłem, uważam że solidne. Ale zadzwoń do sprzedawcy bo pisze że ma więcej no i cena przyzwoita. A ja dopiero wczoraj to zauważyłem i kupiłem bo też jednej mi brakuje i wiecznie silnik mam zabrudzony.

 

Czy spinki też u tego sprzedawcy nabyłeś ? Podaj jak mozesz linka do spinek? Duzy koszt ? Ile ich potrzeba?

 

A mógłbyś zrobić zdjęcie jak to u Ciebie wygląda nawet przed montażem - jak staniesz przodem do auta i sie nachylisz to byś pstryknął fotkę. Please :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupowałem do mocowania nadkoli kosztów nie pamiętam ale zerknę na aukcję. Spróbuję znaleźć czas i zrobić parę zdjęć to wyślę. Podaj e-maila. Ja dojeżdżam do pracy kawałek i trudno mi czasu wygospodarować jak wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupowałem do mocowania nadkoli kosztów nie pamiętam ale zerknę na aukcję. Spróbuję znaleźć czas i zrobić parę zdjęć to wyślę. Podaj e-maila. Ja dojeżdżam do pracy kawałek i trudno mi czasu wygospodarować jak wrócę do domu.

 

Czy poza osłonami które nabyłeś i są w twoim aucie od chłodnicy w gląb komory silnika, masz jeszcze moze jakąś osłonę miedzy zderzakiem a chłodnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleepyhead

A w mojej N16 była osłona między dolną krawędzia zderzaka a belką poprzeczną (dół chłodnicy). Oprócz tego dół komory silnika jest osłonięty dwiema pokrywami, rozdziela je na środku podłużnica pod silnikiem.

 

Te element widać na fotce: http://img.webme.com/pic/a/almera-sleepyhead/zderzak03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ScorpionDH

Co do osłon to w mojej 2.2 dci 2005 mam sporą metalową osłonę od poczatku zderzaka aż za silnik. Tak swoją drogą jak jeździłem po leśnych drogach to się przydawało. Umnie z tego co widziałem jest mocowane na śrubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...