Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

jak mniemam, nikomu nie udalo sie jak na razie obejsc tych zabezpieczen hm?

 

 

quashqai 2 (nie pamietam jak 1) ma karte sd, ktorej sformatowanie nic nie da, bo dane sie odtwarzaja po kazdorazowym wlozeniu w aucie, innej karty sd w ogole nie czyta

 

problem jest w tym, ze wszyscy dostawcy nawigacji opieraja sie na windowsie, a quashqai takowego systemu nie posiada, nie mam pojecia na czym to chodzi, ale nie jest to windows

 

wydaje mi sie, ze nawet podpiecie do komputera nic nie da, zadne "odblokowanie" czy "zlamanie" blokady, po prostu tu nie ma windowsa i jedyne co mozemy zrobic to 1)czekac na nowy soft od nissana, 2)kupic navi za 300zl i miec trzy klasy lepszy sprzet

 

prawda jest taka, ze mapy sa dobrze przygotowane tylko dla tych krajow, dla ktorych jest przygotowana wersja jezykowa

 

szkoda, ze nikt o tym nie wspomina przy zakupie auta...

Nie wszyscy dostawcy się opierają na Windowsie większość nawigacji na wyposażeniu samochodów to konstrukcje w kooperacji np Blaupunkt ,Denso czy właśnie Navteq czy Boscha a i przenośne nawigacje bywają oparte na własnych pomysłach producentów tak jak w niektórych komórkach.

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

Nie wszyscy dostawcy się opierają na Windowsie większość nawigacji na wyposażeniu samochodów to konstrukcje w kooperacji np Blaupunkt ,Denso czy właśnie Navteq czy Boscha a i przenośne nawigacje bywają oparte na własnych pomysłach producentów tak jak w niektórych komórkach.

czyli na jakich? tego nie wiemy, nie wiemy tez na czym nissan to posadzil, nie jestesmy wrzucic aplikacji innego producenta na karte sd bo qq jej nie odczyta, genialne w swojej prostocie

 

fabryczna navi powinna posiadac mapy zawierajace w spisie nazw miejscowosci istniejace sie na mapie Polski od 700 lat, auto sie tak dobrze w PL sprzedaje, a ciezko zaplacic pare EUR za polska wersje jezykowa i pare korekt, wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na jakich? tego nie wiemy, nie wiemy tez na czym nissan to posadzil, nie jestesmy wrzucic aplikacji innego producenta na karte sd bo qq jej nie odczyta, genialne w swojej prostocie

 

fabryczna navi powinna posiadac mapy zawierajace w spisie nazw miejscowosci istniejace sie na mapie Polski od 700 lat, auto sie tak dobrze w PL sprzedaje, a ciezko zaplacic pare EUR za polska wersje jezykowa i pare korekt, wstyd

Nie da się nić robić bo jest to robione typowo pod Nissana i na to wychodzi że z bardzo dobrym zabezpieczeniem.Ale człowiek to zabezpieczył i człowiek to złamie wcześniej czy później paradoksalnie i więcej aut sprzedanych tym większe zainteresowanie złamaniem zabezpieczeń. Według mnie aktualizacja powinna kosztować nie więcej niż 200-300zł brutto.Z drugiej strony Nissan powiedziałby że powinniśmy się cieszyć na forum zdaje się greckim piszą że u nich QQ sprzedają z NC w ogóle bez karty z mapami.Także dopóki coś się sprzedaje to nie ma co walczyć o klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na jakich? tego nie wiemy, nie wiemy tez na czym nissan to posadzil, nie jestesmy wrzucic aplikacji innego producenta na karte sd bo qq jej nie odczyta, genialne w swojej prostocie

 

fabryczna navi powinna posiadac mapy zawierajace w spisie nazw miejscowosci istniejace sie na mapie Polski od 700 lat, auto sie tak dobrze w PL sprzedaje, a ciezko zaplacic pare EUR za polska wersje jezykowa i pare korekt, wstyd

Co prawda Connecta nie mam ale muszę powiedzieć, że ogólnie szlag mnie jasny trafia na brak polskiego języka w menu czy właśnie w connect/radiu. Przy ogólnych kosztach produkcji samochodu te parę Euro na tłumaczenie menu i wprowadzenie go do "systemu" to chyba nie jest koszt decydujący o nieopłacalności produkcji auta?! A nawet gdyby Nissan nie był w stanie ponieść takich kosztów to ja chętnie przetłumaczę im całe angielskie menu za darmo! Myślę, że ktoś z kolegów, którzy się na tym znają, wprowadzi to tłumaczenie do "systemu" również za free... Pomóżmy Nissanowi... :angry:

 

A tak poważnie - brak poszczególnych języków to demonstracja lekceważącego stosunku do klientów i skrajna głupota, której niczym nie da się uzasadnić. Jak widać niewytłumaczalna niemoc ogarnia nie tylko naszych polityków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Connecta nie mam ale muszę powiedzieć, że ogólnie szlag mnie jasny trafia na brak polskiego języka w menu czy właśnie w connect/radiu. Przy ogólnych kosztach produkcji samochodu te parę Euro na tłumaczenie menu i wprowadzenie go do "systemu" to chyba nie jest koszt decydujący o nieopłacalności produkcji auta?! A nawet gdyby Nissan nie był w stanie ponieść takich kosztów to ja chętnie przetłumaczę im całe angielskie menu za darmo! Myślę, że ktoś z kolegów, którzy się na tym znają, wprowadzi to tłumaczenie do "systemu" również za free... Pomóżmy Nissanowi... :angry:

 

A tak poważnie - brak poszczególnych języków to demonstracja lekceważącego stosunku do klientów i skrajna głupota, której niczym nie da się uzasadnić. Jak widać niewytłumaczalna niemoc ogarnia nie tylko naszych polityków...

Był ostatni program na TVN Turbo niestety nie oglądałem całego ale wypowiadali się tam fachowcy że przetłumaczenie komunikatów komputera pokładowego na język polski to max 30 min myślę ze to tez dotyczy komunikatów w NC co świadczy o totalnej ignorancji Nissana i chyba braku parcia ze strony Nissan Polska o wprowadzenie j.polskiego.Po za tym zastanawiam się czy to zgodne z Polskim i unijnym prawem chociaż instrukcja obsługi jest po polsku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

to teraz ja sie wzialem za korespondencje z nissanem ;)

 

nie wrzucam mojego zapytania bo wiadomo czego dotyczylo...

 

oto odp. nr 1:

"Szanowny Panie

 

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

 

W odpowiedzi na Pana prośbę z dnia 28 września 2010 r. uprzejmie informuję, że wszelkie pytania dotyczące systemu nawigacji do samochodów marki Nissan, prosimy kierować bezpośrednio do Dealera, którego obowiązkiem jest informowanie klientów o dostępnych aktualnie produktach/akcesoriach.

 

Z uwagi na fakt, że nawigacja satelitarna odświeżana jest corocznie (co 10-14 miesięcy), do samochodu wyprodukowanego w roku 2010, może być fabrycznie zainstalowana wersja nawigacji z roku 2009.

 

Dodatkowo pragnę Pana poinformować, że w chwili produkowania tego samochodu nie były jeszcze dostępne wersje płyt DVD z mapami Polski ze względu na brak przygotowania takich map przez zewnętrznego dostawcę. W tej chwili już są dostępne odpłatnie.

 

W przyszłości zgodnie z naszą strategią ciągłego ulepszania oferty oraz w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na samochody marki NISSAN w Polsce na pewno znajdziemy rozwiązanie również w w/w kwestii. "

 

Najciekawsze jest zdanie "Dodatkowo pragnę Pana poinformować, że w chwili produkowania tego samochodu nie były jeszcze dostępne wersje płyt DVD z mapami Polski ze względu na brak przygotowania takich map przez zewnętrznego dostawcę. W tej chwili już są dostępne odpłatnie.", wiec pozwolilem sobie od razu zadzwonic do dealera, ktory niestety nie ma kompletnie zadnej informacji o jakichkolwiek platnych czy tez nie uaktualnieniach / nowego softu, wiec znowu napisalem do nissana z zapytaniem w stylu "pokaz mi palcem bo nie widze", na co mila pani z Centrum Obsługi Klienta Nissan odpisala, ze gleboko ubolewaja i tak dalej, ale palcem niczego nie pokazala - znaczy sie sciema. Jak by kazdy posiadacz QQ napisal do nich pare zdan to moze by sie cos w koncu ruszylo.

 

oczywiscie nie omieszkalem udzielic odpowiedzi dotyczace przedmiotowego ubolewania, jak dostane info co dalej to dam znac bo tak byc nie moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja sie wzialem za korespondencje z nissanem ;)

 

nie wrzucam mojego zapytania bo wiadomo czego dotyczylo...

 

oto odp. nr 1:

"Szanowny Panie

 

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

 

W odpowiedzi na Pana prośbę z dnia 28 września 2010 r. uprzejmie informuję, że wszelkie pytania dotyczące systemu nawigacji do samochodów marki Nissan, prosimy kierować bezpośrednio do Dealera, którego obowiązkiem jest informowanie klientów o dostępnych aktualnie produktach/akcesoriach.

 

Z uwagi na fakt, że nawigacja satelitarna odświeżana jest corocznie (co 10-14 miesięcy), do samochodu wyprodukowanego w roku 2010, może być fabrycznie zainstalowana wersja nawigacji z roku 2009.

 

Dodatkowo pragnę Pana poinformować, że w chwili produkowania tego samochodu nie były jeszcze dostępne wersje płyt DVD z mapami Polski ze względu na brak przygotowania takich map przez zewnętrznego dostawcę. W tej chwili już są dostępne odpłatnie.

 

W przyszłości zgodnie z naszą strategią ciągłego ulepszania oferty oraz w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na samochody marki NISSAN w Polsce na pewno znajdziemy rozwiązanie również w w/w kwestii. "

 

Najciekawsze jest zdanie "Dodatkowo pragnę Pana poinformować, że w chwili produkowania tego samochodu nie były jeszcze dostępne wersje płyt DVD z mapami Polski ze względu na brak przygotowania takich map przez zewnętrznego dostawcę. W tej chwili już są dostępne odpłatnie.", wiec pozwolilem sobie od razu zadzwonic do dealera, ktory niestety nie ma kompletnie zadnej informacji o jakichkolwiek platnych czy tez nie uaktualnieniach / nowego softu, wiec znowu napisalem do nissana z zapytaniem w stylu "pokaz mi palcem bo nie widze", na co mila pani z Centrum Obsługi Klienta Nissan odpisala, ze gleboko ubolewaja i tak dalej, ale palcem niczego nie pokazala - znaczy sie sciema. Jak by kazdy posiadacz QQ napisal do nich pare zdan to moze by sie cos w koncu ruszylo.

 

oczywiscie nie omieszkalem udzielic odpowiedzi dotyczace przedmiotowego ubolewania, jak dostane info co dalej to dam znac bo tak byc nie moze

Zdaje się, że to kolejna sprawa, którą powinny zająć się media. Zapewne dopiero potem nissan przejmie się klientem w stopniu wyższym niż znikomy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku KMJ Kaszubowscy zdziwienie co ja chcę od nawigacji,przeciez jest sprawna.Na moje pytanie że brak mozliwości wpisania miejscowości takich jak Warcino ,Wieliczka odpowiedz -ale nawigacja sprawna.Zdaje mi się że w serwisach tez czytaja te forum gdyz widziałem reakcje na podawane miejscowości.

Najlepiej jak kupie sobie aktualizację /nie ma pewności jak będzie działać/ i będę jeżdził do większych miast ,a już będzie super jak pojadę za Odrę do naszych sąsiadów wtedy dopiero zobaczę jak wszystko działa.Aktualizacji jeszcze w serwisach brak i nie wiadomo jak z cena.

A tak na koniec stwierdzenie że Nissan traktuje Polskę jeszcze jak daleki wschód mimo takiej sprzedaży.Zaproponowano mi złożenie reklamacji do Budapesztu co uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi złożenie reklamacji do Budapesztu co uczyniłem.

 

Będę troszkę sceptyczny i powiem że samemu to możemy sobie w pępku dłubać. Zapene usłyszysz coś w stylu "dziękujemy za kontakt z biurem obsługi Klienta, ale w odpowiedzi na Pana pismo stwierdzamy że ten typ tak ma" Jakiś czas temu w jednym z tematów o nawigacji pisałem że powinnismy złożyć taką reklamację wspólnie. Wtedy może to da osobą z centrali do myślenia.

 

P.S.

Z tego co pamiętam jeden z nas (dokładnie nie pamietam kto, posiadacz czarnego QQ) pisałe już reklamację i hmm ... ciekawe czy coś wskórał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

Jak by się udało zainteresować tematem TVN Turbo i Auto Świat, a przy okazji Nissan by stracił na dynamice sprzedaży w Polsce to odpowiedź i rozwiązanie by się szybko znalazło. Taką navi to niech sobie w ucho wcisną, szkoda, że nie sprzedają aut, w których kierownica się kręci tylko w jedną stronę. Bo przecież jest, a że słabo działa no to sorki głupole, trzeba było sprawdzić przed dokonaniem płatności... DRAMAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem Budapeszt szybko uwinął się z odpowiedzią .To jest kpina przed zakupem samochodu wiedziałem

tylko o braku polskiej wersji językowej ,a nie o problemach z wpisaniem miejscowaści.Czy tą sprawą mają się zająć

media , tak jak wcześniej sugerował Synkro?

 

Szanowny Panie,

 

W nawiązaniu do Pańskiego pisma z dnia 01/10/2010, niniejszym przedstawiamy Panu stanowisko Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w tej sprawie.

 

Uwagi dotyczące działania systemu nawigacji do Pańskiego samochodu, prosimy kierować bezpośrednio do Dealera, którego obowiązkiem jest informowanie klientów przed zakupem o sprzedawanych produktach/akcesoriach. Ponadto cennik również informuje, iż pokrycie systemu nawigacji nie jest w pełni zweryfikowane w przypadku dróg lokalnych. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy kontaktować się z dealerem firmy Nissan.

 

Dodatkowo informujemy, że software systemu nawigacyjnego w samochodzie Nissan nie posiada wersji polskiej. Polska wersja nie była w ogóle produkowana, o czym został Pan zapewne już poinformowany przez Dealera.

 

Uprzejmie prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość do czasu, gdy będzie dostępna najnowsza wersja nawigacji do Pana Qashqai’a. W przyszłości zgodnie z naszą strategią ciągłego ulepszania oferty oraz w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na samochody marki NISSAN w Polsce, na pewno znajdziemy rozwiązanie również w w/w kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Jeśli macie takie kłopoty z tym NC proponuje napisać pismo do sprzedawcy samochodu i powołać się na niezgodność towaru umową gdyż korzystanie w naszym kraju z nawigacji jest utrudnione. Jeśli sprzedawca nie informował was przy kupnie o problemie wyszukania miejscowości w systemie mimo iż te miejscowości są wpisane do systemu nawigacji to jest to błędne działanie NC i podlega pod ustawe o szczególnych warunkach sprzedaży. Myślę, że salon który sprzedał wam ten samochód nie pozostanie obojętny wobec takiego pisma i będzie zmuszony do jakiegoś działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Jeśli macie takie kłopoty z tym NC proponuje napisać pismo do sprzedawcy samochodu i powołać się na niezgodność towaru umową gdyż korzystanie w naszym kraju z nawigacji jest utrudnione. ... Myślę, że salon który sprzedał wam ten samochód nie pozostanie obojętny wobec takiego pisma i będzie zmuszony do jakiegoś działania.

Jeżeli masz więdzę prawniczą jak zredagować takie pismo to zachęcam to stworzenia takiego pisma, chętnie zacznę działać w tym temacie na lini klient - diler. Prośba dotyczy również innych osób które wiedzą co powinno takie pismo zawierać.

 

Jeśli sprzedawca nie informował was przy kupnie o problemie wyszukania miejscowości w systemie mimo iż te miejscowości są wpisane do systemu nawigacji to jest to błędne działanie NC i podlega pod ustawe o szczególnych warunkach sprzedaży.

Sprzedawca wręcz chwalił działanie nawigacji, ale co można sprawdzić podczas jazdy próbnej ... nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piśmie do sprzedawcy powołajcie się na ustawę z dnia 27 lipca 2002 r.o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu

cywilnego1)w szczególności Art 4 punkt 1 i 4 a także na Art 8 punkt 4. Możecie żądać stosownego obniżenia ceny lub żądać doprowadzenia

go do stanu zgodnego z umową. Jeśli sprzedawca nie odpowie na pismo w ciągu 14 dni musi uznać wasze żądania.

Napiszcie w uzasadnieniu pisma, że brak podstawowej opcji wyszukiwania miejscowości uniemożliwia wam poprawne korzystanie z nawigacji.

 

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdę do dilera wysłałem jeszcze pismo z odpowiedzią do Budapesztu odnośnie wskazania w którym miejscu cennika znajduje sie wzmianka odnośnie cyt."pokrycie systemu nawigacjinie nie jest w pełni zweryfikowane w przypadku dróg lokalnych".

Posiadam wiele dokumentów otrzymanych od dilera odnośnie samochodu , lecz na próżno szukać tej wzmianki. Może ktoś posiada cennik z taką wzmianką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdę do dilera wysłałem jeszcze pismo z odpowiedzią do Budapesztu odnośnie wskazania w którym miejscu cennika znajduje sie wzmianka odnośnie cyt."pokrycie systemu nawigacjinie nie jest w pełni zweryfikowane w przypadku dróg lokalnych".

Posiadam wiele dokumentów otrzymanych od dilera odnośnie samochodu , lecz na próżno szukać tej wzmianki. Może ktoś posiada cennik z taką wzmianką?

 

Miałem gdzieś kopię cennika ale niestety przepadła ...

Co ciekawe właśnie szukałem cennika na stronie Nissana i ... nie ma go !!!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś kopię cennika ale niestety przepadła ...

Co ciekawe właśnie szukałem cennika na stronie Nissana i ... nie ma go !!!

 

Pozdr.

Pewnie cennik się zmienia od pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdę do dilera wysłałem jeszcze pismo z odpowiedzią do Budapesztu odnośnie wskazania w którym miejscu cennika znajduje sie wzmianka odnośnie cyt."pokrycie systemu nawigacjinie nie jest w pełni zweryfikowane w przypadku dróg lokalnych".

Posiadam wiele dokumentów otrzymanych od dilera odnośnie samochodu , lecz na próżno szukać tej wzmianki. Może ktoś posiada cennik z taką wzmianką?

Mam w moim archiwum cennik z miesiąca marca 2010r. Ani małym ani dużym druczkiem nie ma wzmianki i niepełnym pokrciu jakichkolwiek dróg. Jednak nissan jest chyba bardziej cwany niż nam się wydaje, ponieważ w liście wyposażenia tego cennika wymieniony jest NC (5-calowy wyświetlacz; gniazdo USB i MP3, iPod; tylna kamera i sześć głośników) ... ani słowa o nawigacji. W innych punktach o nawigacji również nie ma wzmianki, poza strona tytułową na której jest rysunek NC i pod nim wymienione wcześniej funkcje + dodany zintegrowany system nawigacji.

Jeżeli potrzebny Ci ten cennik to mogę zrobić skan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś kopię cennika ale niestety przepadła ...

Co ciekawe właśnie szukałem cennika na stronie Nissana i ... nie ma go !!!

 

Pozdr.

stary cennik obowiązywał do 30.09.2010 i faktycznie go niema na stronie - zreszta niema też akcesoriów i cennika Murano.

 

A tak na marginesie to patrzyłem na francuska strone nissana i tam jest o wiele wiecej akcesoriów do Qashqai'a - możliwe że u nas też są niektóre dostępne a nie prezentowane w katalogu??

 

 

Sprawdziłem cennik ten co obowiązywał do 30.09.2010 i tam małym druczkiem pisze 2) Funkcje nawigacji są w nastepujących jezykach: ... i pozniej pisze że "Pokrycie systemu nawigacyjnego nie jest w pełni zweryfikowane w przypadku dróg lokalnych."

 

Załączyłem to co mam zapisane na dysku, są to cenniki obowiązujące przez ostatnie 3 miesiące.

6418_POL J10B_cennik 12072010_EURO5.pdf

6355_POL J10B_cennik 01072010_EURO4.pdf

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zwrocilem na ten zapis uwage gdy zamawialem auto. Nie gwarantuja pokrycia, ale gdy pokrycie jest to program powinien pozwolic na wyszukiwanie miejscowosci.

 

Co dla mnie jest rowniez dziwne to to ze NISSAN nie reklamuje mocno tej nawi. Dealerzy innych producentow kasuja za nawigacje bardzo duzo i przewaznie to jest dodatkowa extra opcja. W Qashqaiu jest w standardzie w 2 z 4 wersji wiec warto byloby to rozreklamowac chyba ze Nissan nie ma sie czym chwalic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

Miałem przez chwilę możliwość jazdy z kartą SD z mapą 2010.

Jest znacznie więcej szczegółów, można też wpisać miasto Mikołów

co przy mojej aktualnej SD nie jest możliwe.

 

jp

Rozumiem, że miałeś dostęp do karty SD z innego QQ, który wyposażony był w najnowszą mapę tak? Jeśli tak to by oznaczało, że faktycznie wyszła jakaś aktualizacja, tylko czemu nigdzie nie jest ona dostępna, choćby za dopłatą, hm... Kiedy to autko z nowszą mapą było wyprodukowane/odebrane z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie miałem jeszcze problemu, ze czegos nie znajduje - niemniej ta navi nie jest za ciekawe - generalnie Nissan powinien zafundować użytkownikom możliwość wyboru mapy samemu ..... nissan connect z autmapa byłby rewelacyjny :)

Edytowane przez ^^ehhh^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...