Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Olsztynie Nissan już sprzedaje karty SD, cena "jakies 400-500zl"

 

najlepiej by bylo najpierw skorzystac z nowej wersji i zobaczyc jak dziala, zeby znowu bubla nie kupic...

 

Zastanawiam się jak to wygląda od strony prawno-konsumenckiej. Skoro kupujemy auto modelowe i rocznikowe z 2010 to czy nie mamy prawa oczekiwać w nim części, podzespołów i w tym wypadku oprogramowania z roku 2010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak to wygląda od strony prawno-konsumenckiej. Skoro kupujemy auto modelowe i rocznikowe z 2010 to czy nie mamy prawa oczekiwać w nim części, podzespołów i w tym wypadku oprogramowania z roku 2010?

 

To przykład trochę z innej beczki.

Tez mnie irytuje, że mam jedną z szyb minus 1 rok w stosunku do daty produkcji auta. I co z tego? I nic. Nissan twierdzi, że to dopuszczalne. Ja się dziwię, bo spotykam się z takim podejściem pierwszy raz...

Nie jestem prawnikiem, ale myślę, że z tym softem jest podobnie. Jedynie dobra wola sprzedawcy...

Co oczywiście nie oznacza, że sprawa jest dyskusyjna.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok 2010, wersja 2010 v8. W salonie powiedzieli ze aktualizacja bedzie za pol roku.

 

Swoja droga - sprawdzal ktos czy tej karty nie da sie po prostu skopiowac na inna i nie zadziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok 2010, wersja 2010 v8. W salonie powiedzieli ze aktualizacja bedzie za pol roku.

 

Swoja droga - sprawdzal ktos czy tej karty nie da sie po prostu skopiowac na inna i nie zadziala?

 

Czekam w dalszym ciagu na pismo od dealera /KMJ Kaszubowscy/ w sprawie reklamacji nawigacji.Będę miał w ciągu miesiąca możliwość sprawdzenia w/w sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było wcześniej gdzieś poruszane czy można skopoiować na inną kartę ktoś próbował ale nie pamiętam kto ale nie udało się nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było wcześniej gdzieś poruszane czy można skopoiować na inną kartę ktoś próbował ale nie pamiętam kto ale nie udało się nikomu.

Na razie bez szans sam próbowałem różnymi metodami kopiowania łącznie z kopiowaniem obrazu,na zachodnich forach także sobie z tym nie poradzili.Ktoś nawet tu pisał jak się usunie z oryginalnej pamięci jakieś pliki to po włożeniu do NC same wracają na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bez szans sam próbowałem różnymi metodami kopiowania łącznie z kopiowaniem obrazu,na zachodnich forach także sobie z tym nie poradzili.Ktoś nawet tu pisał jak się usunie z oryginalnej pamięci jakieś pliki to po włożeniu do NC same wracają na kartę.

Możliwe, że musi to być konkretny model karty, taki który jest robiony wyłącznie dla Nissana (kwestia sprzętowej identyfikacji). Wtedy nie ma co kopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim albo już poprzednim numerze pisma Auto Swiat jest artykuł o bardzo intrygującym tytule:

"Fabryczna nawigacja to wyrzucone pieniądze"...

Normalnie nie potrafię zrozumieć dlaczego koncerny samochodowe (nie tylko Nissan) tak traktują swoich klientów. Może tylko w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim albo już poprzednim numerze pisma Auto Swiat jest artykuł o bardzo intrygującym tytule:

"Fabryczna nawigacja to wyrzucone pieniądze"...

Normalnie nie potrafię zrozumieć dlaczego koncerny samochodowe (nie tylko Nissan) tak traktują swoich klientów. Może tylko w Polsce?

W Polsce nawigacje fabryczne mają kiepskie pokrycie (widziałem nawigację w LandRoverze, takim lepsiejszym - porażka). Dla producenta sprzedawanie zamkniętej konstrukcji jest elementem zarobkowym - sprzedają raz, potem ciągną pieniądze za aktualizacje (nietanie, o ile dostępne). Wsadzenie sprzętu, w którym użytkownik może sam grzebać oznacza proszenie się o problemy - wystarczy popatrzeć na fora o nawigacji, ile sprzętu użytkownicy "psują" poprzez grzebanie w rejestrach (sam miałem "nieprzyjemność" tak sobie zrobić). Mały problem, jeśli to jest nawigacja za 300-400zł. Ale system do samochodu kosztuje kilka razy więcej i zajmowanie się takowym po tym, jak użytkownik go popsuje, wcale nie jest opłacalne (jeszcze, nie daj Boże, na gwarancji). Dlatego w pewnym sensie bezpieczniej jest opublikować sprzęt z zamkniętym softem, nawet jeśli są w nim niedoróbki czy błędy (duże można poprawić darmowo okazując "dbałość" o zadowolenie klienta, małe się olewa mówiąc, że "to nie bug, to feature"). A jak ktoś chce coś innego to musi sam zainwestować 2-3tys. i kupić sprzęt alternatywny.

Edytowane przez Peri Noid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już odpowiedż KMJ Kaszubowscy w sprawie nawigacji:

 

W odpowiedzi na pismo z dnia 04.10.2010r. dotyczace problemu z wpisywaniem niektórych miejscowosci w wyszukiwarce nawigacji,informuję, że problem nie jest natury technicznej.

System nawigacji nie jest uszkodzony.

 

W celu lepszej obsługi systemu nawigacji należy dokonać aktualizacji mapy drogowej zapisanej na karcie SD umieszczonej w systemie Nissan Connect.

 

Na każdym cenniku publikowanym przez Nissan Sales Central&Ekstern Europe znajduje się informacja o braku pełnej weryfikacji pokrycia dróg lokalnych. Także na cenniku obowiazującym w marcu 2010.

 

Co dalej z tym fantem począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już odpowiedż KMJ Kaszubowscy w sprawie nawigacji:

 

W odpowiedzi na pismo z dnia 04.10.2010r. dotyczace problemu z wpisywaniem niektórych miejscowosci w wyszukiwarce nawigacji,informuję, że problem nie jest natury technicznej.

System nawigacji nie jest uszkodzony.

 

W celu lepszej obsługi systemu nawigacji należy dokonać aktualizacji mapy drogowej zapisanej na karcie SD umieszczonej w systemie Nissan Connect.

 

Na każdym cenniku publikowanym przez Nissan Sales Central&Ekstern Europe znajduje się informacja o braku pełnej weryfikacji pokrycia dróg lokalnych. Także na cenniku obowiazującym w marcu 2010.

 

Co dalej z tym fantem począć?

 

Może wspólnie jako użytkownicy forum Nissana złożymy grupowe zażalenie do Nissana Polska? Stanowimy było nie było nie małą grupę i do tego bardzo istotne miejsce informacji dla potencjalnych klientów.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już odpowiedż KMJ Kaszubowscy w sprawie nawigacji:

 

W odpowiedzi na pismo z dnia 04.10.2010r. dotyczace problemu z wpisywaniem niektórych miejscowosci w wyszukiwarce nawigacji,informuję, że problem nie jest natury technicznej.

System nawigacji nie jest uszkodzony.

....

Na każdym cenniku publikowanym przez Nissan Sales Central&Ekstern Europe znajduje się informacja o braku pełnej weryfikacji pokrycia dróg lokalnych. Także na cenniku obowiazującym w marcu 2010.

 

Co dalej z tym fantem począć?

Nie wiem, co dokładnie napisałeś w swoim piśmie do dilera, ale u mnie problem nie jest w pokryciu dróg. U mnie drogi są na mapie, ale problem jest z wyszukiwarką miejscowości. W tym przypadku powoływanie się na informację o braku pokrycia jest bezzasadne. W cenniku nie ma żadnej informacji o braku możliwości wyszukiwania niektórych miejscowości istniejących w bazie danych nawigacji. To jest błąd w oprogramowaniu i pokrycie dróg nie ma tu znaczenia. Trzeba walczyć dalej, tylko, że to jest jak walka z wiatrakami.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w pewnym sensie bezpieczniej jest opublikować sprzęt z zamkniętym softem

 

Przepraszam, ale bzdura. Otwarty system dałby duże możliwości, a jeśli chodzi o mieszanie do wystarczyłaby możliwość fabrycznego resetu, tak jak jest w telefonach komórkowych. Oczywiście jeśli użytkownik grzebie głębiej (podmiana/modyfikacja ROMu) to traci gwarancję.

 

Mam już odpowiedż KMJ Kaszubowscy w sprawie nawigacji:

 

W odpowiedzi na pismo z dnia 04.10.2010r. dotyczace problemu z wpisywaniem niektórych miejscowosci w wyszukiwarce nawigacji,informuję, że problem nie jest natury technicznej.

 

problem nie jest natury technicznej, to prawda. Co więcej najprawdopodobniej nie jest to kłopot z softem, tylko z bazą miejscowości.

Niemniej jednak baza danych systemu jako taka, nie była prezentem gratis do auta -powinna być objęta gwarancją. Jeśli jest wyłączona, to niech pokażą palcem zapis o tym. W przeciwnym razie można naprawić bardzo prosto: wkładając nową kartę, przecież serwis może to zrobić i powinien pokryć tego koszty.

 

Pozdrawiam

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piśmie do Dealera napisałem że zauważyłem problemy z wpisywaniem niektórych miejscowosci w wyszukiwarce nawigacji,podałem także informacje o wizycie w serwisie który odesłał mnie do BOK w Budapeszcie i dalej do dealera.

Prosiłem o doprowadzenie do stanu zgodnego z zawartą umową powołując się na ustawę z dnia 27 lipca 2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego ,a w szczególności

-Art.4 pkt.1 i 4

-Art.8 pkt.1 i 4

Ani słowa nie wspomniałem o pokryciu mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłaszałem problemy z wyszukiwaniem istniejących w bazie miejscowości, ale otrzymałem standardową odpowiedź od dealera: „ten typ tak ma”. Z niedomykaniem szyb było tak samo.

Myślę, że jak pisał danbam można by wspólnie, ale najlepiej pod przewodnictwem jakiegoś prawnika złożyć grupowe zażalenie do Nissan Polska. Jak to mówił Kiepski „W kupie siła”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłaszałem problemy z wyszukiwaniem istniejących w bazie miejscowości, ale otrzymałem standardową odpowiedź od dealera: „ten typ tak ma”. Z niedomykaniem szyb było tak samo.

Myślę, że jak pisał danbam można by wspólnie, ale najlepiej pod przewodnictwem jakiegoś prawnika złożyć grupowe zażalenie do Nissan Polska. Jak to mówił Kiepski „W kupie siła”.

 

 

Ja dzisiaj oficjalnie zgłosiłem reklamację do NISSAN POLAND. Czekam na odpowiedź.

W dniu dzisiejszym zadzwoniła Pani z Budapesztu z prośbą o dokładne opisanie reklamacji: dot. błędnego sposobu działania wyszukiwania miejscowości w nawigacji oraz braku lewarka i klucza do kół w wersji TEKNA.

Pani oświadczyla że odpowiedź w sprawie mojej reklamacji będzie do 14 dni.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oficjalnie zgłosiłem reklamację do NISSAN POLAND. Czekam na odpowiedź.

Ja reklamacje zlozylem 29 wrzesnia i do dnia dzisiejszego nie otrzymalem zadnej odpowiedzi.

 

W dniu dzisiejszym po raz trzeci (liczac od przedwczoraj...) dzwonilem do Obslugi Klienta z zapytaniem co z moja reklamacja i po raz trzeci uslyszalem, ze oni nie maja do niej wgladu (do stanu realizacji) i juz wysylaja maila do osoby realizujacej reklamacje, zeby sie ze mna pilnie skontaktowala.

 

I oczywiscie w dalszym ciagu zero kontaktu...

Edytowane przez Marcin_28_OL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłaszałem problemy z wyszukiwaniem istniejących w bazie miejscowości, ale otrzymałem standardową odpowiedź od dealera: „ten typ tak ma”. Z niedomykaniem szyb było tak samo.

Myślę, że jak pisał danbam można by wspólnie, ale najlepiej pod przewodnictwem jakiegoś prawnika złożyć grupowe zażalenie do Nissan Polska. Jak to mówił Kiepski „W kupie siła”.

 

 

Ja z wielką aprobatą dołączę do takiej gupy jeśli powstanie , mam naprawdę dosyć stwierdzeń "ten typ tak ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. ja tez mam taki problem z NC w swoim Qashqaiu, Autko zakupilem w maju 2010, wersji softu nie sprawdzalem ale napotkalem juz kilka problemow. Najwikeszym z nich było braku mozliwosci wpisania nazwy miejscowości Niepołomice koło Krakowa (na mapie jest ale w bazie miejscowości nie ma). Dramat Panowie dramat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio rozmawiałem w Nissanie to aktualizacja jak wiadomo ma być odpłatna, około 500 - 600 zł. Ciekawy ma być sposób w jaki aktualizacje będą dostępne tj. w salonie będzie kupowało się kod (chyba coś na zasadzie kodu doładowującego do telefonu) i nastepnie samemu w domu przy użyciu kompa i czytnika kart SD pobierać będzie się aktualizację ze strony nissana. Ciekawa koncepcja.

 

Jacku ... po aktualizacji nie będzie to taka sama nawigacja jak w Nissanie Navara lub Pathfinder, ponieważ tam jest ona całkiem inna od innego producenta oprogramowania, taką informację względem naszej rozmowy otrzymałem w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio rozmawiałem w Nissanie to aktualizacja jak wiadomo ma być odpłatna, około 500 - 600 zł. Ciekawy ma być sposób w jaki aktualizacje będą dostępne tj. w salonie będzie kupowało się kod (chyba coś na zasadzie kodu doładowującego do telefonu) i nastepnie samemu w domu przy użyciu kompa i czytnika kart SD pobierać będzie się aktualizację ze strony nissana. Ciekawa koncepcja.

 

Jacku ... po aktualizacji nie będzie to taka sama nawigacja jak w Nissanie Navara lub Pathfinder, ponieważ tam jest ona całkiem inna od innego producenta oprogramowania, taką informację względem naszej rozmowy otrzymałem w salonie.

A to dziwne z tego co ja wiem kupuje się katę SD z nowa wersja oprogramowania a stara zostaje na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

A to dziwne z tego co ja wiem kupuje się katę SD z nowa wersja oprogramowania a stara zostaje na pamiątkę.

 

Dokładnie : kupuje się nową kartę, wsadza do NC który wykrywa że jest nowa wsadzona, zgadza się na aktualizację poprzez naciśnięcie na ekranie YES, proces wgrywania 2 części softu trwa kilkanacie sekund, nastepuje reset NC i mamy znacznie lepszy system GPS (np. dokładniejsze i bogatsze w szczegóły mapy, możliwość wpisywania miejscowości które w wersji 2009, przynajmniej Mikolow (Mikołów) się nie dało). Starą kartę można wykorzystać np. jako berloczek (NISSANa) dla dziewczyny.

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak po zakupie nowej karty SD zgrać jej zawartość na starą kartę, która przecież nie jest już wtedy potrzebna, to czy taka kopia zapasowa by przypadkiem nie zadziałała? Wszak nośnik byłby oryginalny. Może cudem by poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak po zakupie nowej karty SD zgrać jej zawartość na starą kartę, która przecież nie jest już wtedy potrzebna, to czy taka kopia zapasowa by przypadkiem nie zadziałała? Wszak nośnik byłby oryginalny. Może cudem by poszło.

 

1. możesz skopiować dane z nowej karty SD do dowolnej lokalizacji (np. na pulpit)

2. możesz włożyć do czytnika nową kartę i wydać polecenie kopiowania zawartości nowej karty na starą kartę

3. efekt ten będzie widoczny, ale tylko do czasu wyciągnięcia (starej)karty z czytnika

4. po włożeniu starej karty z teoretycznie skopiowanymi danymi z nowej karty widoczne będą tylko dane, które były wcześniej na starej karcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...