Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wszyscy a może większość psioczy na NC a tak naprawdę niech każdy zobaczy ile kosztuje legalna powtarzam legalna wersja AutoMapy Polski(230zł) i Europy(439zł)-oddzielnie a po zakupie ile kosztuje aktualizacja na 12m-c również Polski(200zł) i Europy(200zł) a to sam program bez urządzenia.Nie jestem obrońcą polityki Nissana i uważam że cena za aktualizacje 500 zł to zdzierstwo ale nie ma nic za darmo.I widzę jak odezwą się zaraz głosy że Automapa dokładniejsze budyni i etc to prawda ale komfort używania zintegrowanego system też ma swoją cenę, i miejmy nadzieje że Nissan z czasem zejdzie z ceny.Albo się uda gorliwym informatykom przełamać blokady.Tym bardziej że aut z NC przybywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy a może większość psioczy na NC a tak naprawdę niech każdy zobaczy ile kosztuje legalna powtarzam legalna wersja AutoMapy Polski(230zł) i Europy(439zł)-oddzielnie a po zakupie ile kosztuje aktualizacja na 12m-c również Polski(200zł) i Europy(200zł) a to sam program bez urządzenia.Nie jestem obrońcą polityki Nissana i uważam że cena za aktualizacje 500 zł to zdzierstwo ale nie ma nic za darmo.I widzę jak odezwą się zaraz głosy że Automapa dokładniejsze budyni i etc to prawda ale komfort używania zintegrowanego system też ma swoją cenę, i miejmy nadzieje że Nissan z czasem zejdzie z ceny.Albo się uda gorliwym informatykom przełamać blokady.Tym bardziej że aut z NC przybywa .

Wyrób nieaktualny w momencie wydania to jest przegięcie. Nie chodzi o trasy lokalne, ale główne istniejące kilkanaście lat i nienaniesione do tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Dostałem dzisiaj (29.10) wiadomość z serwisu

że od wczoraj w systemie wewnętrznym NISSANA można zamawiać

nową mapę 2010 (raczej chyba soft bo jest tam mapa + pliki systemowe)

na karcie SD do NC.

Czas oczekiwania 1 miesiąc

Cena 500 + ileś.23 grosze

(nie dosłuszałem ile złotych, usłyszałem owe grosze)

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 500 + ileś.23 grosze

(nie dosłuszałem ile złotych, usłyszałem owe grosze)

 

jp

 

jak zejdą z ceną o połowę to łyknę, więcej warte to nie jest i myślę że lepiej dla nissana jest zarobić 250 zet niż nic, ciekawe czy w innych krajach będą takie same ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zejdą z ceną o połowę to łyknę, więcej warte to nie jest

 

Znowu bez przesady - prawdą jest, że aktualizacja dożywotnia nawigacji przenośnej zazwyczaj dostępna jest w takiej cenie ale z drugiej strony - najczęściej aktualizacje fabrycznych nawigacji zaczynają się od 1000 zł wzwyż. Stąd cena Nissana może okazją nie z tej ziemi nie jest ale też nie jest to cena powalająca.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zejdą z ceną o połowę to łyknę, więcej warte to nie jest i myślę że lepiej dla nissana jest zarobić 250 zet niż nic, ciekawe czy w innych krajach będą takie same ceny

 

 

przeciez to bdb cena 500 pln, ktos wczesniej podał ile kosztuja ori mapy i ceny sa bardzo zblizone wbrew pozorom - ale wygoda navi wbudowanej jest bezporownania - ja zamowiłem - odbior grudzień ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to co napisał Synkro jest prawda jeśli dobrze pamiętam aktualizacja (oryginalna) w Audi kosztuje jesli dobrze pamietam coś koło 1400zł wiec biorąc pod uwagę ze w nissanie 500zl to ok - może to i dużo - np. w drugiej połowie miesiąca ale gdy przychodzi Matki Pieniężnej to nie jest tak najgorzej, poza tym nie wiem czy nie dało by się na to wziąć fakturę jeśli autko jest z kratą.

 

Mam nadzieje ze w moim Qashqai'u będzie już nowa wersja 2010, ja bym mogł robić już aktualizacje jeśli tylko by była taka zmiana jak jezyk polski :) ale chyba to nie nastąpi prędko.

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to bdb cena 500 pln, ktos wczesniej podał ile kosztuja ori mapy i ceny sa bardzo zblizone wbrew pozorom - ale wygoda navi wbudowanej jest bezporownania - ja zamowiłem - odbior grudzień ;)

 

pzdr

 

Rozumiem was, też lubię Connecta, choć czytając opinie innych jestem pewnie w mniejszości, ale aktualizacja roczna Automapy na Polskę i Europę kosztuje w sumie 150 zł, więc moje 250 to i tak z górką już jest. Pożyjemy, zobaczymy jak się sprawa rozwinie. Może do wakacji będzie lepiej.

 

no mój z kratką nie jeździ, za mały :) , ale za to Matki Pieniężnej obchodzę dwa razy, jeden mikołaj na końcu a drugi w połowie miesiąca przychodzi :) , więc może łatwiej będzie mi zdanie zmienić.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem gratis w piatek - do samochodu z 2010 roku dano 2009 rok.....po malej wymianie zdań jest nowa :-)

 

 

kurde ;/ to ja musze jak tylko wejde do salonu powiedziec ze najpierw sprawdzamy wersja nawigacji bo to priorytet i inaczej nie odbiorę auta, a cos Ty im powiedział moze tez to samo powiem i bedzie git???

 

 

 

Ale zaraz odbierałeś auto w piątek ??

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wczoraj odpowiedź od dealera z Zabrza:

 

na chwile obecna Nissan wypuscil na rynek aktualizacje mapy na rok 2010, cena nowej karty SD z wgrana mapa to 508zł brutto, czas realizacji zamowienia jest jednak dlugi ze wzgledu na dosc duze zamowienia i braki w magazynie centralnym, pozdrawiam

 

Jak widać pokrywa się to z tym co pisał janusz-pawlak.

 

Ale pytanie, czy wiadomo jak często wychodzą aktualizację mapy? Nie chciałbym zapłacić w grudniu 500 zł, żeby np. w maju okazało się, że jest kolejny update...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wczoraj odpowiedź od dealera z Zabrza:

 

 

 

Jak widać pokrywa się to z tym co pisał janusz-pawlak.

 

Ale pytanie, czy wiadomo jak często wychodzą aktualizację mapy? Nie chciałbym zapłacić w grudniu 500 zł, żeby np. w maju okazało się, że jest kolejny update...

Dwa razy do roku czyli następna jak dobrze pójdzie maj/czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem gratis w piatek - do samochodu z 2010 roku dano 2009 rok.....po malej wymianie zdań jest nowa :-)

 

Czyli wychodzi na to, że jak się ma znajomego sprzedawcę, to można sobie załatwić kartę z nowego auta, które przyjechało do salonu. Jak klient nie sprawdzi wersji przy zakupie, to się potem dowie, że w jego aucie była jeszcze stara wersja, ale może oczywiście dokupić nową za 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jak się ma znajomego sprzedawcę, to można sobie załatwić kartę z nowego auta, które przyjechało do salonu. Jak klient nie sprawdzi wersji przy zakupie, to się potem dowie, że w jego aucie była jeszcze stara wersja, ale może oczywiście dokupić nową za 500 zł.

 

A to jest ciekawy problem, na który zwrócił uwage kolega. Rzeczywiście jest pokusa, albo przynajmniej była, bo teraz jak ktoś odbiera i wsadzą mu mape na rok 2009 to już bedzie rzeczywiście przeginka, ale np. tak jak ja odbierałem samochód w czerwcu, mapy mam oczywiście z roku 2009, ciekawe tylko czy dlatego że tak zostało to oryginalnie wsadzone przez producenta, czy ktoś miał sporo czasu na to, żeby sobie tą karte podmienić (samochód odbierałem w Wawie w japan motors, podobno jechał z Bielska, bo akurat tam taki był, nie czekałem, brałem co było jak to sie mówi na placu w Polsce).

 

Pozdr,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest ciekawy problem, na który zwrócił uwage kolega. Rzeczywiście jest pokusa, albo przynajmniej była, bo teraz jak ktoś odbiera i wsadzą mu mape na rok 2009 to już bedzie rzeczywiście przeginka, ale np. tak jak ja odbierałem samochód w czerwcu, mapy mam oczywiście z roku 2009, ciekawe tylko czy dlatego że tak zostało to oryginalnie wsadzone przez producenta, czy ktoś miał sporo czasu na to, żeby sobie tą karte podmienić (samochód odbierałem w Wawie w japan motors, podobno jechał z Bielska, bo akurat tam taki był, nie czekałem, brałem co było jak to sie mówi na placu w Polsce).

 

Pozdr,

Rafał

Ja mam odbiór z maja i też 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

467,67 zapłaciłem za nowy soft 2010.

Miałem czekać 1 miesiąc, był po 10 dniach.

 

Mogę wpisać Mikołów albo Mikolow, traktuje tak samo prawidłowo

w wersji 2009 nie dalo sie wpisać żadnej wersji.

Są uaktualnienia to już zobaczyłem, jak duże to się okaże podczas jazd

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz miast i tras zmieniło sie coś jeszcze w nawigacji? Dodawanie punktów pośrednich, czy jakieś inne nowe funkcje lub grafika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

467,67 zapłaciłem za nowy soft 2010.

Miałem czekać 1 miesiąc, był po 10 dniach.

 

Mogę wpisać Mikołów albo Mikolow, traktuje tak samo prawidłowo

w wersji 2009 nie dalo sie wpisać żadnej wersji.

Są uaktualnienia to już zobaczyłem, jak duże to się okaże podczas jazd

 

jp

Symbol na karcie jest z końcówka C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta z nawigacją ma symbol z końcówką C.

 

Co do ogumienia, to zostałem poinformowany zawczasu - chciałem trochę pomarudzić, ale auto wygląda pięknie na większych felgach.

Co do komfortu jazdy to nie widzę różnicy - miałem okazję poruszać się autami na 16, 17 i 18-stkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam od dłuższego czasu na odpowiedz przez forowiczów odnośnie wytknięcia Nissanowi nieprawidłowosci w kartach do nawigacji- czy coś wywalczyli danban,huling, jakie odpowiedzi otrzymali arlandia,Marcin_28_0l?

Przypadkowo dowiedziałem sie od kolegi który kupił QQ w pazdzierniku że w 2011 nawigacja będzie z polską wersją językową /wiadomość z KMJ Kaszubowscy w Gdyni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam od dłuższego czasu na odpowiedz przez forowiczów odnośnie wytknięcia Nissanowi nieprawidłowosci w kartach do nawigacji- czy coś wywalczyli danban,huling, jakie odpowiedzi otrzymali arlandia,Marcin_28_0l?

Przypadkowo dowiedziałem sie od kolegi który kupił QQ w pazdzierniku że w 2011 nawigacja będzie z polską wersją językową /wiadomość z KMJ Kaszubowscy w Gdyni/

 

 

Dostałem oficjalną odpowiedź od Nissana Poland w której, krótko mówiąc napisali , że wszystko działa poprawnie i w tej wersji oprogramowania tak ma być, a jak mam ochotę to mogę sobie kupić nowa kartę z nowym softem i ten problem tam nie będzie występował. Oczywiście, odpisałem na to pismo z prośbą o powtórne rozpatrzenie mojej reklamacji, dołączając kilka faktów np. w samochodach Opel była taka sama sytuacja (firma Navtec też ten sam soft sprzedała) , tylko że Opel zaprosił w ramach akcji serwisowej na bezpłatną aktualizację oprogramowania wraz z aktualizacją map. Czyli jak się chce to można. Ja poczekan na karty które będa wypuszczane w 2011 r podobno w j. polskim i wtedy wezmą juz z mapami 2011r. - czyli gdzieś czerwieć 2011r.

 

 

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

Czekam od dłuższego czasu na odpowiedz przez forowiczów odnośnie wytknięcia Nissanowi nieprawidłowosci w kartach do nawigacji- czy coś wywalczyli danban,huling, jakie odpowiedzi otrzymali arlandia,Marcin_28_0l?

Przypadkowo dowiedziałem sie od kolegi który kupił QQ w pazdzierniku że w 2011 nawigacja będzie z polską wersją językową /wiadomość z KMJ Kaszubowscy w Gdyni/

Reklamację złożyłem coś koło 28. września (już nawet nie pamiętam, mam gdzieś zapisane), do dnia dzisiejszego ZERO odpowiedzi, dzwoniłem na infolinię już 6 razy i za każdym uzyskiwałem odpowiedź, że nic nie wiadomo, ale "w tej chwili przekazują informację do osoby realizującej reklamację prośbę o pilny, PILNY, kontakt ze mną" i oczywiście nikt nie zadzwonił, nie napisał, NIC. Na maile również nie odpowiadają.

Dowiedziałem się tylko tego, że reklamacja została przetłumaczona na język angielski i poszła w świat, ale w 1,5 miesiąca ani słowa odpowiedzi i zero kontaktu to już jest lekka przesada.

Tak na marginesie: auto odebrane w czerwcu 2010 - mapy P_NISSAN_EUR_2009, NISSAN-CONNECT_2009_EUR v10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fistnameQQ

Czyli wychodzi na to, że jak się ma znajomego sprzedawcę, to można sobie załatwić kartę z nowego auta, które przyjechało do salonu. Jak klient nie sprawdzi wersji przy zakupie, to się potem dowie, że w jego aucie była jeszcze stara wersja, ale może oczywiście dokupić nową za 500 zł.

 

to nie byl znajomy - zwykly handlowiec ktory staral sie pomoc swojemu klientowi

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...