Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony jaki największy profil


dronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak temacie tylko chodzi o to jakie mazie załozone a nie tylko teoretycznie ze 85 prifil wejdzie

najbardziej interesuje mnie profil jaki mozna dac na felgach 16 ?/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość winsurfingradom

Panowie może koledzy nie wiedzą jak czytać rozmiar opon? Więc wytłumaczę ja mam bf goodrich 285/75R16 tj. (16 wielkość felgi) (285 szerokość opony mierzona w najszerszym miejscu) a 75 to procent z 285 i do takich opon tniemy błotniki i podnosimy budę na ramie max 4cm. do tego felga stalowa et-30 i zyskujemy na szerokości 12cm zakładamy poszerzenia z pasa do nadkoli i jest ok. Tylko jeden gość na tym forum założył 33r16 opony ale poza cięciem błotników aż z progami po 10cm. na stronę i podniesieniu budy o 8cm. oraz sprężyn o 2cm. przedłużaniu wszystkiego co możliwe nikomu się to nie udało pozdrawiam zamieszczę foty w ciągu tygodnia sami ocenicie. Pozdrawiam

Edytowane przez winsurfingradom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam założone w tyranie I oponki GG AT2 30 X 9,5 X 15 .

Mam zamiar zmienić je na jakieś simexy i zastanawiam się czy wejdzie mi coś większego.

Zastanawia mnie też przelicznik opon z calowych na metryczne .

 

30 X 9,5 X 15 = 240 / 80 / 15

31 X 10,5 X 15 = 265 / 75 / 15

 

Wychodzi mi z tego ,ze 31" ma niższy profil .

Przeliczałem tu :

http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html#opony

 

Jak ktoś by mi mógł wytłumaczyć , bo może porypałem się z rozmiarach jakoś .Myślałem że 9,5 to niższy profil niż 10,5 .

Chciałem wrzucić opony o jeszcze większym profilu od tych co mam założone .Jakiego rozmiaru powinienem szukać ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

fajny przeliczniki wyszperałeś , +

 

czyli 9.5 to szerokość opon a nie profil wg tego przelicznika

 

a zobaczcie na taki przelicznik:

 

Opona o rozmiarze 240 80 15

240 to szerokość opony w [mm]

80 to wskaźnik profilu opony (jest to % z szerokości)

80% ze 240mm to: 240 x 80% = 192 [mm] - jest to profil opony

 

czyli profil tej opony to 192mm

czyli opona 31 X 10,5 X 15 ma profil mniejszy niz 30 X 9,5 X 15 wg przelicznika metrycznego

i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc tym tokiem myślenia :

opona 31 X 10,5 X 15

 

265 / 75 / 15 75 % z 265 to ok 200 mm czyli wyższy niż w oponie 30 X 9,5 X 15 .

Dzięki bo nie wiedziałem jak to się przelicza .

Wejdzie mi to do tyrana bez przygód ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzięki . Gdzieś mi umknął fakt ,że pisano jasno ,że wejdą takie oponki . Jednak każdy jakieś przeróbki robił . Mój trochę wyżej stoi to może nie będzie problemu . I nie trzeba napewno ciąć zderzaka jak w T2 .

Pozdrawiam

Edytowane przez Bambo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich nie chcę zakładać nowego tematu , więc podpinam się w pod ten. Myśle o założeniu oponek 235/80/16 i z tego powodu mam pytanie :Czy do TII wejdą bez przeróbek?? Standard to 235/70/16 więc powinny wejść , ale wole zapytać. Dzieki z góry za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Lepiej wpakować 265/70 R16 czy 245/75 R16 do Terrano II.

 

Na wysokość wychodzi podobnie wiadomo ze 265 troszke wiekszy lać wiec kontakt z podłożem lepszy.

Tylko pytanie czy te pare milimetrów nie bedzie haczyło o rant zgrzewu budy?

 

Chlapacze juz dawno wywalone ... wiec z tym problemu nie ma. Zderzak też stalowy wiec nie ma co podcinac bo tez go nie ma. Tylko ten magiczny rant zgrzewu przy skręcaniu.

 

Ktoś miał taki dylemat i rozwiązał ? :)

 

Pozdro

B.

Edytowane przez netopeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam pytanie apropo rozmiaru :) jak już wiemy opony 31'/10,5' wejdą do terrano2 teraz mam pytanie czy z takimi oponami nie ma problemu podczas użytkowania w terenie. Chodzi o wykrzyż mocne skręcanie itp. czy opona nie obciera błotnika, czy nie ogranicza możliwości auta?

 

Panowie może koledzy nie wiedzą jak czytać rozmiar opon? Więc wytłumaczę ja mam bf goodrich 285/75R16 tj. (16 wielkość felgi) (285 szerokość opony mierzona w najszerszym miejscu) a 75 to procent z 285 i do takich opon tniemy błotniki i podnosimy budę na ramie max 4cm. do tego felga stalowa et-30 i zyskujemy na szerokości 12cm zakładamy poszerzenia z pasa do nadkoli i jest ok. Tylko jeden gość na tym forum założył 33r16 opony ale poza cięciem błotników aż z progami po 10cm. na stronę i podniesieniu budy o 8cm. oraz sprężyn o 2cm. przedłużaniu wszystkiego co możliwe nikomu się to nie udało pozdrawiam zamieszczę foty w ciągu tygodnia sami ocenicie. Pozdrawiam

 

 

 

No dobrze ja mam pytanie co do tych felg z ET -30 czy po założeniu ze standardowym ogumieniem czyli 235/75 będzie wystawać opona czy trzeba będzie poszerzać nadkola i ewentualnie jaki jest max ET w przypadku seryjnego terrano 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

31x10,5 15R weszło do TI bez żadnego cięcia. No może przedni chlapacz zdemontuję bo czasami w zakręcie delikatnie bieżnik zaczepi.

post-39107-0-91861300-1300811213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam Mogę założyć takie oponki do swojego terranko ?

http://olx.pl/oferta/bfgoodrich-at-31-10-5-15-CID5-IDc5U77.html#512587faa6

Które nie jest podnoszone na dystansach. Z przodu podniesione kiedyś było jakieś 3-5cm na srubach pod samochodem

Mechanik kręcił jakieś śruby i się dzwigło

A i jeszcze jedno. Mozna na zwykłe staowe orginalne felgi 15  założyć te oponki ?

Edytowane przez Sociald6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/felgi-stalowe-15x7-6x139-7-nissan-terrano-patrol-mitsubishi-pajero-CID5-ID9ydEL.htmlIdentyczne do tych takie same ma felgi :)


jakie masz felgi ?? szerokość i odsadzenie ET mnie interesuje 

http://olx.pl/oferta/felgi-stalowe-15x7-6x139-7-nissan-terrano-patrol-mitsubishi-pajero-CID5-ID9ydEL.htmlIdentyczne do tych takie same ma felgi :)

 

Edytowane przez Sociald6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...