Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony jaki największy profil


dronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@__TheBest__

Mam w swoim GY Duratrac i mogę powiedzieć, że są to rewelacyjne opony!

W zimie o niebo lepsze niż moje poprzednie GGAT2 - bardzo dobrze się trzymają na śliskiej nawierzchni (w końcu śnieżynka zobowiązuje), w terenie też dużo lepsze niż moje poprzednie ateki - ostatnie dwie imprezy (choinka i wosp) opędziłem na samym tyle, zanim zorientowałem się że padły automatyczne sprzęgiełka ;)

 

U siebie mam lift 2" (tył - TrailMaster, przód - Billstein B6) + mocno podkręcone drążki od 3.0

Opona - 245/75/16

trzeba było lekko podciąć chlapacze by nie wadziło przy skręcie.

 

Tak to wygląda:

20151212_131424.jpg

20151212_131432.jpg

20151212_131440.jpg

Edytowane przez nissterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisterr my to chyba sąsiadami jesteśmy, często widuje twoje auto pod moją pracownią w K-J

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydawało, jakaś impreza w najbliższym czasie w okolicach to chętnie zobaczyłbym mody w teoim TII

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest w ten łikend, ale nie wiem czy odbiorę auto z warsztatu.

Jako że od jakiegoś czasu (spore zwiększenie wagi) mam problemy z przegrzewaniem podczas długich podjazdów pod górę oddaję auto na wymianę chłodnicy - dwukrotnie większa aluminiowa + wiatrak elektryczny załączany z kabiny w ciężkich przypadkach.

Mam nadzieję, że to rozwiąże moje problemy, jako że nie pomogło ani nowa chłodnica, ani pompa wody, ani termostat czy wiskoza ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy czy te felgi +opony 31/10,5 r 15 Cooper sst pro beda pasowac do trII
http://allegro.pl/felgi-mangels-6x139-7-15-cali-et-7-i6763113900.html#imglayer
Dziękuję za odpowiedź

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Gdyby ktoś sie zastanawiał to felgi stalowe et -7 r15 plus opony MT Cooper SST pro 31/10,5 pasują idealnie pod warunkiem przycięcia chlapaczy oraz lifcie zawieszenia na drążkach i podkładkach pod tylne sprężyny 5 cm

post-99033-0-81498400-1493404633_thumb.jpg

post-99033-0-73887800-1493404658_thumb.jpg

post-99033-0-28235900-1493404686_thumb.jpg

Edytowane przez djdomin35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć ! Nie chce zakładać nowego tematu.Polecacie opony Cooper Discover AT3 ? Czy te opony w rozmiarach 245/70r16 wejdą do Tyrana 2 bez podcinania ?

Edytowane przez Stoper23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon osobiście nie znam - ale MTki coopera wszyscy chwalą - co do rozmiaru to wejdą bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W moim T1 mam opony 31/10,5/15  felga 7J  natomiast nie wiem jakie et, jutro zobaczę.  Mam okazje kupić BFG 33/10,5/15 i zastanawiam się czy wejdą w nadkola bez podnoszenia budy. Auto obecnie w blacharce i przed malowaniem to mogę coś pomodzić.
Jutro powinienem ogarnąć pomiary, dostałem 1 gumę do przymiarki :)
Zdjęcie z niebieskimi halogenami - drążki w normalnej pozycji.  Zdjęcie nad rzeką - drążki podkręcone ok 3/4 możliwości

10996275_1629133610703787_1866654332984732164_n.jpg

22046873_1982400628710415_8343678236134766609_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33/10,5/15 weszły ale na sucho bez jazdy. Felga ET -13  Przód skręca maksymalnie, nie ociera w żadna stronę. Tył no cóż o ile siedzi w nadkolu i do ramy nie siega to przy bujaniu budą końcówki u spodu nadkola ocierają. Opona 33/10,5/15 ma średnicę 82-83cm Ta ze zdjęcia ma 82cm.
Trzeba by ciąć nadkola jeszcze raz...  zamiast plastikowych nakładek, mam oryginały :)  Trzeba by dac pasy z gumy. Przedni błotnik z przodu wyciąć, wyrzucić hokeja.
Obecnie mam 31/10,5/15 i nic nie ociera, wszystko jest ok.

Co trzba zrobić:
podnieść budę - ile ? 2 cale ?
podkładki pod sprężyny, inne amory na tył ?
pod wahacze inne gałki i podkładki pod mocowania do budy ?


Mam sporo zdjęć z przymiarki jak by ktoś potrzebował to wyśle na maila.

20180524_124750.jpg

20180524_131342.jpg

20180524_124459.jpg

Edytowane przez G.Mazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Body lift. Ja mam 8cm  32cale koła a i tak przednie błotniki wycięte aż do drzwi. Tylko ET mam -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wiem że było milion razy, ale tutaj sytuacja dość specyficzna.

Specyficzna, bo auto 100% teren (Do pracy - więc nie rajdy, bez topienia, ale większe błota na pewno będą). Na asfalt wyjedzie może na przegląd, na standardowych kołach. A może nawet i tam nie wyjedzie.  W związku z tym, poszukuję pomocy co dobrać na możliwie agresywne MT. Chodzi o to, co dobrać by zyskać najlepszy stosunek roboty to efektu.

Przedmówca dronx wyżej podesłał zestawienie na 245 75 16 i ET -10. Wizualnie mi się podoba, i nawet chciałem już kupować felgi, ale tutaj utknąłem - nie wiem czy do tego potrzebuję podnieść budę i cokolwiek, czy nie i mieści się na standardach.

W mojej sytuacji teoretycznie koła mogą nawet wystawać poza obrys, bo na asfalt nie wyjeżdża, ale z kolei nie chcę dobrać czegoś, co okaże się że przymusi mnie do podniesienia budy, bo coś będzie uderzać i ścinać bieżnik.


Zwlekałem z pisaniem, ale po lekturze wszystkich wątków jestem już totalnie głupi. Pomóżcie proszę, czy pójść w 16 czy 15, jakie ET skoro może wystawać i przy jakim ET nie będzie dana konfiguracja kolidować przy braku liftu.

Obecnie wszystko jest standardowe, felgi 16, zderzaki stalowe. Pomierzę i dołączę zdjęcia jeśli to tylko pomoże, mam nadzieję że pomożecie :)

 

Z pozdrowieniami od nowego usera.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...