Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Zmiana języka menu


Gość Voytas-Cool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się tam trzeba zarejestrować , ale ,ale poszukajcie ciekawe bo NAVTEQ , producent map m.in. do nissana wydał w wersji x6.0 mapy Europy w tym Polski z 2011r. ale chcą za to ponad 200 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem p 12 1.8 benzyna, 2003r.

Chciałbym wgrać polskie menu, nie mam napędu DVD, proszę o poradę jak to zrobić. Auto pochodzi z polskiego salonu, więc troszkę dziwi mnie brak naszego menu

Chciałbym również mieć w p12 nawigację, jak to zrobić bez wizyty w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytaj sie dokładnie w ten temat

Nie ma jeszcze dorobionego polskiego menu

Jesli masz stacje DVD to mozesz próbowac walczyć z navi ale w polsce chyba nie sprzedawali p12 z navi.

Musiałbyś zmieniac bebechy panela środkowego i zgrywać to z kompem auta. A navi p12 jest kiepska na nasz kraj jak pisza panowie i panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jeżeli chodzi o zmianę języka jest to teoretycznie możliwe, tak jak ktoś wcześniej pisał że pliki językowe mogą być w postaci grafiki - nie musi być to do końca tak oczywiste.

Może ktoś więcej w tej materii ma do powiedzenia więc dam kilka wskazówek które pomogą dokonać zmian.

Po pierwsze żeby móc cokolwiek zrobić musimy zacząć od edycji odpowiedniego pliku związanego z naszą wersją flasha w aucie.

W moim przypadku mam wersje EDC - można to sprawdzić w menu serwisowym.

Mam pliki z tej płyty do upgrade'u ale niestety nie obraz. Próbowałem kilka płytek wypalić ale za nic chciały się uruchomić.

W katalogu jest 6 wersji: EDC, EDG, EDI, EDJ, ZRA, ZRB. W każdym z tych katalogów mamy te same wersje językowe gdzie 4 i 5 literka oznacza wersje języka tj. EE -sam angielski, EF - ang-fran, EG - ang-niem, EI - ang-włos. i tak dalej, nas interesuje sam angielski to weźmy dla przykładu plik angielski z niemieckim czyli w moim przypadku ED6EG003. Najlepiej go sprawdzić w programie Total Commander klawiszem F3 (szybko się otwiera)

W pliku jest zastosowany taki tryb kodowania: czyli jeżeli weźmiemy taki ciąg znaków np. 1234abcd to w pliku on będzie wyglądał tak 2143badc - są zamieniane miejscami po 2 znaki. I teraz jeżeli weźmiemy część nagłówka tego pliku np: DEE60G30E gnilhsG reamyn to widzimy że wygląda o tak: ED6EG003 English Germany.

I teraz jak znamy zasadę wystarczy znaleźć w tym pliku nazwy wyświetlane w menu, najprościej wpisać słowo bass czyli zmieniamy zapis abss i wyszukujemy tej frazy i znajdziemy się w miejscu pliku gdzie np. mamy aFed r aBalcn erTbeel aBss konwertujemy i mamy: Fader Balance Treeble Bass, wiadomo :) że tu w tym przypadku nie ma co wielce tłumaczyć.

Czyli teoretycznie gdybyśmy powpisywali w te miejsca nasze polskie nazwy może by ruszyło. Plik trzeba edytować w jakimś HexEdytorze i pewnie po zmianach trzeba zastosować obliczenie sum kontrolnych CRC.

 

Ok to tyle w tym temacie - może wywoła to jakąś konstruktywną dyskusję :)

 

Ps. może ktoś wie na jakiej płytce wypalić (nazwa firmy i model) te dane żeby ruszyło i czy musi być obraz płyty czy same pliki wrzucone wystarczą - bo tak sam bym z tym pokombinował - ale nie chce mi się już marnować płyt i łazić z każdą próba do auta...

Edytowane przez lukipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

mam podobny problem, chciałbym język menu zmienić na przynajmniej angielski bo po niemiecku znam tylko hande hoh ;-)

Czy móglby ktos wrzucić plik z tym programem na, na przykład, chomikuj.pl może? Wszystkie powyższe linki są już nieaktualne. Ewentualnie na maila w kilku rzutach - thermitt(at)poczta.onet.pl jak ktoś byłby chętny podesłać, to ja ze swojej strony wrzucę plik na chomikuj i udostępnię linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru albo niemiecki albo francuski. Francuski trochę kojarzę, ale język techniczny to czarna magia jak dla mnie. Ale jest szansa że będę miał oryginalną płytę Nissana, jeśli wszytko pójdzie ok, zrobię image płyty i wrzucę linka.

 

 

Mam już menu po angielsku :-)

Tak jak obiecałem: http://chomikuj.pl/thermitt/Dokumenty

 

Plik spakowany zipem, zajmuje jakieś 44 Mb. Po rozpakowaniu, zawartość folderu (nie cały folder, tylko to co w środku!) wrzucamy na płytę CD, nazwa folderu to nazwa etykiety płyty CD, jak w oryginale. I najważniejsze - wkładamy T Y L K O do napędu DVD pod siedzeniem kierowcy!

(sam bujałem się z godzinę próbując wgrać program z napędu CD przy radiu :-) ). Możliwość zmiany języka na angielski, hiszpański, holenderski, włoski no i niemiecki z francuskim.

Edytowane przez Thermitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

właśnie zastanawiałem sie czy w naszych p12 da sie rozłożyć przednie fotele do pozycji leżącej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe - bo oparcie kładzie się na tylnej kanapie. Jesli chcesz wykozystać auto - jakkolwiek - lepiej jest położyć oparcie tylnej kanapy i pochylić do przodu oparcia przednich foteli.

 

Kilka razy spałem w bagażniku a i komary z lasu wygnały nie raz do kufra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , ostatnio zwoziłem dechy na regał własnej produkcji :D i kurde brakło mi kilku cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mimo, że kombi to bagażnik dachowy się przydaje.

 

Feler jest z grubą klapą i wystajacą deską od pasażera oraz niemożnościa położenia płasko fotela przedniego. Jak mi się udaje to wkładam cienkie rzeczy na drzwi, pomiędzy fotelem pasażera a słupkiem.

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam,

jakby ktos mogl wrzucic obraz plyty do zmiany jezyka to byłbym wdzieczny (ja mam tylko francuski i holenderski  a przydałby sie angielski) - linki wrzucone tu juz wygasły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i po problemie, wczoraj zmieniłem język komunikatów na angielski /P12 z 2005 po liftingu

Janek

mógłbym prosić o ten program i jakąś instrukcje bo mnie już wkurza nic nie rozumie z mojego menu bo mam tylko francuski i niderlandzki język .PRZYDAŁABY SIĘ jakaś mapa polski ale to chyba nieosiągalne z tego co przeczytałem.

jak coś poknociłem to sorki jestem użytkownikiem od miesiąca p12 2004 po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...