Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie wnętrza


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy wiecie jakie żarówki przypadają w poszczególne świtła?

chce wymienić standardowe żółte na białe

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Blue-6-Lights-LED-Interior-Package-Nissan-Murano-03-07_W0QQitemZ260385515132QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3ca02fa67c

niby 4 rodzaje a gdzie i ile sztuk podchodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówki/ oświetlenie wnętrza:

 

Lampka sufitowa (przód): (2 szt.); 12V - 8W

Lampka sufitowa (środek): (1 szt.); 12V - 8W

Lampka sufitowa pasażerów (tył): (2 szt.); 12V - 8W

Lampka w drzwiach przednich: (2 szt.); 12V - 2,7W

Oświetlenie lusterek (osłona p. słonecz.): (2 szt.); 12V - 2W

Bagażnik: (2 szt.); 12V - 8W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besel - nie mam pojecia czy one sa wszystkie walcowe, ja to mam tak, ze jak mi sie przepali zarowka, to wtedy ja wyciagam i ide na stacje benzynowa i kupuje taka sama :)

A tak na serio, chyba sa walcowe te 12V-8W oraz 12W-2W. Oswietlenie drzwi 12W-2,7W chyba jest taka "wtykana". Tak mi sie przynajmniej wydaje jak patrze na obrazki w serwisowce.

 

Besel - sciagnij sobie serwisowke i sam poogladaj, link dorzucilem tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51207-chcesz-kupiae-murano-pytaj-tutaj/#entry607642

 

Sciagasz "zzipowany" plik, wprowadzasz haslo "pdftown.com", wypakowujesz do nowego katalogu katalogu, klikasz 1-szy plik "pdf" a nastepnie (po lewej stronie Adobe Readera): Quick Reference Index ->> K: Electrical ->> LT: Lighting system ->> Interior room lamp ->> Bulb replacement.

Masz tam tez informacje w jaki sposob rzobierac i wymianiac zarowki w poszczegolnych lampkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jakie kupieś lampki? czy są jakeiś trudności z ich wymianą? wsadź fotke białego swiatła we wnętrzu?

w zegarach masz nadal pomarańczowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudności z wymiana nie ma:) podwadzasz śrubokrętem i odchylasz plastiki:) z tym że nad drzwiami tylnimi trzeba wyjąć cała lampke i odkręcić srubki zeby sie do zarówek dostać. W bagażniku trzeba wyjąć również cała lampke ale nie trzeba jej rozkręcać. Najlepszy efekt jest podświetlenie tablicy rejestracyjnej ale nie wiem jak sie tamn dostać;/

 

a wyglądało to tak

 

239619ab41600154m.jpg

 

 

i wyglada tak

 

76d5d5fc5a416269m.jpg

 

 

 

 

zdjęcia robione w dzień:) dziś cos wieczorem pstrykne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besel - odnosnie zarowki c oswietla schowek pod radiem, teoretycnie robi sie to tak:

 

1. Musisz zdemontowac dolna oslone panelu radia (sklada sie z 2 czesci - prawa/ lewa, montowane na zatrzaski)

2. Wymienic zaroweczke (tam jest 12v-1.4W)

 

Niby bulka z maslem, ale chyba w praktyce trzeba troche sie pogimnastykowac.

Ponizej wklejam Ci schemaciki, zwroc uwage, ze na schemacie do zdejmowania oslony jest uzywany taki maly lomik, chyba mozna cos takiego zrobic samemu z wygietego srubokreta lub jakiegos innego kawalka plaskiego metalu. W kazdym razie tam nie powinno byc zadnych srob, mocowanie jest na zatrzaski. W manualu jest tez uwaga, ze przy zdejmowaniu powinno sie rozlaczyc przewody znajdujace sie po lewej stronie panelu.

Nie wiem jak to wyglada w praktyce, pewnie jak to otworzysz to sam bedziesz wiedzial o co chodzi. Daj znac jak ci poszlo.

A jak tak juz wymieniasz calosc oswietlenia, to co z zaroweczkami w tych malych schowkach kolo dzwigni zmiany biegow i w schowku :) tez to wymieniasz?

 

52c333dbae1003f6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych małych schowkach nie wymieniam:) a ja nie mam chyba podswietlanego schowka. kurde nic nie widze z tego rysunku:) ale tam na tym laczeniu ktor przebiega na srodku pod konsola mam otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besel - laczenia na srodku pomiedzy panelami nie ruszaj bo jeszcze cos wylamiesz. Wg schematu musisz najpierw podwazyc tym niby-lomem przednia czesc panelu (w glebi/ z boku/ od strony kolan) tak jak jest na gornym rysunku. Panel powinen wyskoczyc z zaczepow. Tak samo powinno byc od strony pasazera. Kazdy z dwoch paneli trzyma sie od spodu na 4 zatrzaskach (oznaczone sa trojkatami na gornym rysunku). Sam ksztalt trzaskow (od srodka) jest tez widoczny na dolnym rysunku. Mozna sie zorentowac dokladnie na jakiej wysokosci sie one znajduja.

 

Gniazdo zarowki znajduje sie w lewym panelu, wiec moze nie bedziesz musial zdejmowac ich z obu stron. Wyglada na to, ze nie ma zatrzaskow spinajacych panele ze soba. Na dolnym rysunku chyba sa tylko takie bolce-prowadnice, ktore umozliwiaja prawidlowe dopasowanie paneli przy ich skladaniu. Rysunek jest dosyc czytelny, ja bym sie jednak pobawil w dorobienie odpowiedniego narzedzia zeby przez glupote tego nie polamac.

 

Tak sobie jeszcze patrze na ten niby-lomik i przypomina mi on ksztaltem i proporcjami... widelec. Nie wiem czemu wczesniej tego nie zauwazylem, ale zdaje sie, ze faktycznie zwykly widelec, byc moze po malych podgieciach, to calkiem odpowiednie narzedzie do rozebrania tej czesci auta.

Edytowane przez bilro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem cale oświetlenie wnętrza:) tylko tu pod konsolą ta żarówka diodowa co kupiłem nie zda egzaminu;/ pewnie bede musial ją sama przykleic i wywalić tą "przesłonke". Zostanie dziura, ale niewidoczna:)

 

3945efdcf4834fd0m.jpg

 

0dfdad29d41eec4fm.jpg

przesłonka to ten czarno-biały plastik

7afc420dd8a13913m.jpg

 

3ce4653a7764fb12m.jpg

 

a oto nowa żarówka

 

b2e45849b3a7c0abm.jpg

Edytowane przez BESEL_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 1 rok później...

Odkopie kotleta :-) Temat oswietlenia wnętrza, a wiec czy literki PRND sa podświetlane??? U mnie w z50 nic nie świeci i nie wiem czy rozbierać to ustrojstwo, zeby wymienić zarowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpinasz gałę - metalowy pierścień u dołu gałki ciągniesz w dół i przy gałce masz zawleczkę wyciagnij zawleczkę ściągniesz gałkę

- następnie podważasz ten panel P R, N, D od strony schowka na napoje wychodzi to razem z włącznikami lusterek , napędu , podgrzewanych foteli , najwygodniej odpiąć od dołu wtyczki jak podniesiesz , wtyczki mają krótkie kable wiec lepiej wypiąć wtyczki sa specyficzne dla każdego włącznika wiec później nie pomylisz będziesz widział kabelek to dojdziesz do podświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oswietlenie biegów opanowane. To moze jeszcze ktos podpowie, czy przyciski 1,2,set od pamięci fotela tez są podswietlane? U mnie po włączeniu świateł nie podswietlaja sie. Swieci tylko zielona dioda po wciśnięciu przycisku.

Juz sie tam dostałem. Jednak przyciski nie są podświetlane :(

Edytowane przez utras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oswietlenie biegów opanowane. To moze jeszcze ktos podpowie, czy przyciski 1,2,set od pamięci fotela tez są podswietlane? U mnie po włączeniu świateł nie podswietlaja sie. Swieci tylko zielona dioda po wciśnięciu przycisku.

Juz sie tam dostałem. Jednak przyciski nie są podświetlane :(

Panowie pomuznie co do tego podświetlenia biegów prawie rozebralem czy mam zdjąć sam aluminium od biegów czy całość wyjąć z małymi schowkami całość od strony grzanych foteli wyszło że schowkami natomiast od napoi siedzi i Nie dam rady co do samego aluminium wychodzi z tylu z jednego boku od przycisków za to od schoweczkow nie pomocy bo mnie już......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie działa oświetlenie wnętrza z tyłu dla pasażerów z obu stron

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...