Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mierzyłem tak od rezerwy do rezerwy,  na 20 L  ON zrobiłem 220 km  ,   dojazd  do  pracy  14 km w jedną  stronę  i  mała  pojeżdżawka po  lesie  około  1 godzinę  na   tych dwudziestu litrach. Wychodzi cos  około 9l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 62 tyś km mierzenia "ile pali" wychodzi mi 9,57 l. W 70% asfalt reszta to jazda po lesie. Różnica zima/lato ok 1 litra czasem więcej. Najmniej spalił 7,73 l. Najwięcej prawie 12 l (ale wtedy miałem kaszę w filtrze i generalnie śniegu po jajka).

 

Pisze tak dla przypomnienia bo nie każdemu się chce grzebać w 16 stronach postów :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wszystkie auta staram się tankować pod korek a wyniki wrzucam do arkusza kalkulacyjnego. Jako że mało jeżdżę Terrano to tabelka nie jest jeszcze zbyt rozbudowana. Przy niektórych autach mam kilkadziesiąt tankowań w zestawieniu.

 

Data              Ilość paliwa    cena za litr    kwota [zł]    dystans [km]    litr/100km    zł/100km
28.11.2013     31,58             5,37               169,58        334,3              9,447         50,73
07.02.2014     38,24             5,24               200,38        401                 9,536         49,97
04.03.2014     31,65             5,22               165,21        359,6              8,801         45,94
14.03.2014     39,73             5,27               209,38        448,8              8,852         46,65
08.05.2014     34,59             5,21               180,21        406,2              8,516         44,37
26.06.2014     38,22             5,23               199,89        432,9              8,829         46,17
16.10.2014     42,61             5,16               219,87        469,9              9,068         46,79
29.10.2014     42,07             5,09               214,14        468,5              8,980         45,71
13.12.2014     41,8               4,64               193,95        484,5              8,627         40,03
 

Edytowane przez marcin316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tyran pali 20l/100km , ale co się dziwić, jak jeżdżę do 5km i to jeszcze las + troche błota, blotnistych podjazdow, rycia w ziemi( nawet dla przyjemności) i wszystko na 1 lub 2 ;) moze kiedys zatankuje do pelna i zrobię raczej miastowe 100km ;)

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojechałem sobie do Zakopanego. Ode mnie cały czas autostradą i potem zakopianką. Autostradą cały czas 120km/h i 3000obr/min, a zakopianką stosownie do ograniczeń, czyli albo 100km/h albo mniej.

5 osób i cały bagażnik tobołów.

Samochód spalił 10,5l/100km.

2,7TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wróciłem z Zakopanego :) Na trasie Elbląg - Zakopane, okolice Zakopanego, Poprad i spowrotem do domu średnio wyszło między 8,5 - 8,7 l/100 km. Do Zakopanego jechałem po autostradach z reguły 110 km/h i do tankowania w Częstochowie wyszło 9l/100 km. Wracając jechałem już wolniej bo tak średnio 90 km/h. Silnik 2,7 TDI w krótkim Ter. Trochę obawiałem się tak długiej podróży tym samochodem z uwagi na czas podróży ale jestem bardzo zadowolony. Jadąc do 120 km/h było cicho jak na auto terenowe. Jazda po okolicach Zakopanego była super, a raz nawet wjechałem do lasu żeby zrobić zdjęcia... Po godzinie bezowocnej walki po ściągnięciu na lewą stronę, nadjechał traktorem pracownik z tego lasu i wezwał na pomoc drugi większy traktor :) Przygoda była super. Zakopałem się w Zakopanem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem sobie do Zakopanego. Ode mnie cały czas autostradą i potem zakopianką. Autostradą cały czas 120km/h i 3000obr/min, a zakopianką stosownie do ograniczeń, czyli albo 100km/h albo mniej.

5 osób i cały bagażnik tobołów.

Samochód spalił 10,5l/100km.

2,7TDI

 

Z czego brałeś kilometry ?

Bo po pierwsze w terrano licznik predkosci oszukuje i to masakrycznie, na kolach 235/75R15 jadac licznikowe 105 km/h jechalem rowno z tirami. Potem sprzawdzilem z GPS-em i wyszlo ze przy liczniki 100 jade niecale 90.

Po drugie licznik kilometrow zawyza jakies 5-6%. Wiec z tymi spalaniami 8,5/100 to pobozne zyczenia. Realnie na trasie ciezko zejsc ponizej 10 (chyba ze ktos jak emeryt jedzie 70 i nie musi hamowac). Miasto 11-12 i to jest norma. Jesli ktos dojezdza 2 km do pracy, to moze i wyjsc 20, ale nie powinien (chyba ze bardzo ciezka noga)  ;) , mi na duzych kolach w dojazdach do roboty ( 5km miasto/korki) pali ok 15-16.

Po za tym ja przynajmniej nie po to kupowalem auto 4x4, żeby sie podniecać spalaniem, pali ile musi, napędy stawiają wiekszy opór, aerodynamika też nie skłania do jazdy autostradowej. Do ekodrajwingu polecam VW passata kombi w tedeiku.  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przekłamaniem prędkości to fakt. Mam koła 215/70/16 i kiedy na liczniku jest 103 km/h to nawigacja pokazuje 90 km/h. Ale to napewno dlatego, że mam koła 16 a nie 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego brałeś kilometry ?

Bo po pierwsze w terrano licznik predkosci oszukuje i to masakrycznie, na kolach 235/75R15 jadac licznikowe 105 km/h jechalem rowno z tirami. Potem sprzawdzilem z GPS-em i wyszlo ze przy liczniki 100 jade niecale 90.

Po drugie licznik kilometrow zawyza jakies 5-6%. Wiec z tymi spalaniami 8,5/100 to pobozne zyczenia. Realnie na trasie ciezko zejsc ponizej 10 (chyba ze ktos jak emeryt jedzie 70 i nie musi hamowac). Miasto 11-12 i to jest norma. Jesli ktos dojezdza 2 km do pracy, to moze i wyjsc 20, ale nie powinien (chyba ze bardzo ciezka noga)  ;) , mi na duzych kolach w dojazdach do roboty ( 5km miasto/korki) pali ok 15-16.

Po za tym ja przynajmniej nie po to kupowalem auto 4x4, zeby sie podniecac spalaniem, pali ile musi, napedy stawiaja wiekszy opor, aerodynamika tez nie sklania do jazdy autostradowej. Do ekodrajwingu polecam VW passata kombi w tedeiku.  :wave:

Nie wiem co niektórzy mają z tymi licznikami ale mi pokazuje dobrze. Mam rejestrator jazdy z GPS i pokazuje mi prędkość. Mam cztery nowe 235/70R16. Jadąc licznikowo 50km/h GPS pokazuje 47km/h, to samo pokazują przydrożne tablice wyświetlające prędkość.

Jadąc licznikowo 100km/h GPS pokazuje 93km/h. Jadąc licznikowo 120km/h GPS pokazuje 113km/h. Czyli pokazuje dobrze, bo każdy licznik samochodowy zaniża prędkość o parę kilometrów.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak nie jest dobrze skoro zaniża :) I nie każdy zaniża bo u mnie zawyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem kiedys mercedesem 190D, do 150 licznik idealnie z GPS. Ale to tylko mercedes tak miał, moze i ma dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już pisałem, że u mnie jest dokładnie 10km/h różnicy pomiędzy wskazaniem licznika a urządzeniami GPS

licznik zaniża wskazania prędkości

pomiar na odcinkach krótkich, 15km, oraz odcinkach długich - 100km

wskazania ilości przejechanych km pokrywają się pomiędzy wskazaniami licznika a wskazaniami GPS

 

od września w cyklu mieszanym i głównie po czarnym /80% solo, 20% z przyczepą/ spalanie wychodzi poniżej 9L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... napędy stawiają wiekszy opór ...

 

Tylko u Ciebie z racji :sztywniaka" oraz w 3.0DI (zabieraki) :) ... w pozostałych Terrano nic nie mieli nadaremnie na asfalcie

Co do samego przeznaczenia takiego auta przyznaję rację  :punk:

Ale ale ... panowie, nie zapominajmy o zaletach ... w odróżnieniu od pozostałych kierowników, my nie narzekamy :0recourse: że drogowców zima zaskoczyła :wtf2:  ... zapinamy napędy, banan między uszy i JEDZIEMY  :jeep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet to co pracuje bo musi i to co nie mieli nadaremnie na asfalcie i tak stawia duży opór w porównaniu do plaskaczy.  ;)

Bo np wozisz po asfalcie dodatkowe kilogramy a jest tego trochę. Samochód przybliżonej wielkości do Terrano tylko, że na małych kołach, bez ramy, reduktora, z napędem na jedną oś waży jakieś pół tony mniej. Więc i spalanie może mieć o 1/4 mniejsze bez żadnego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spalanie duży wpływ ma aerodynamika i opory toczenia. Mam Mondeo o wadze jakieś 1500kg i Terrano coś koło 1800kg, więc róznica w masie w sumie niewielka. Jak na tym samym odcinku "puszczę samochód na luz", to Mondeo toczy się bez wyraźnej zmiany prędkości, natomiast w Tyranku wskazanie prędkościomierza spada bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrób ten sam test z górki i zobacz gdzie dojedzie terrano a gdzie mondeo .. Te 300 kilowiecej popchnie go dalej ;) no ale nie zapomnijcie dodać ze poza tymi aspektami nie mamy pompowtryskiwaczy ani systemów start stop poza tym 2.7 no musi wziąć. Po prostu kiedys myslano nad niezawodnością a teraz kazdy producent dodaje do swojej nazwy ECO aby zielone głupki były zadowolone downsizingiem..

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji. Opory toczenia i aerodynamika "działają" nawet z górki. Przy zamianie energii potencjalnej na kinetyczną (czy na odwrót) masa się zazwyczaj upraszcza. Mondeo ma opony 205/55/16 (typowe zimówki) natomiast Terrano Duratracki 235/75/15 za to z ciśnieniem 2,4 bara. Zjeżdżając z lekkiego wzniesienia Mondeo potrafi nawet nieco przyspieszyć, natomias Terrano zwalnia... Mowa o próbie przy prędkości około 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania są bez sensu ...

Porównywać powinniśmy się między naszymi Tyranami lub z innymi terenówkami które też "-naście" spalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam tylko to co na spalanie wpływa określić próbował...

 

Moje Terrano jeszcze "naście" nigdy nie spaliło. Na szczęście... Taniej jeździ niż Grand Cherokee na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę to co powiedziałem gościowi na stacji jak spytał się ile pali, bo też chce sobie taki kupić.

"Jak się pan pytasz to Cię nie stać" :D

Jak dla mnie ten samochód ma dawać frajdę z jazdy i nie przejmowanie się warunkami atmosferycznymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...