Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatnio na trasie wciągnął aż 9 do 9,5 L , ale był załadowany tak że aż tył opadł :) 4 osoby , 3 rowery, bagaże na 10 dni, sprzęt plażowy , sprzęt wspinaczkowy i klimatyzacja całą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg takiej fajnej stronki wychodzi mi średnie spalanie 9,62 l po przejechaniu w sumie 17 tys kilometrów (trasa i las). Maksymalnie spalił 11,98 a minimalnie 8,34. W sumie wychodzi całkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

mój maverik 2,7 t .d .i .9 l trasa do 100km 12 l laweta, a w trudnym terenie to z14 15 16nigdy tego się nie da obliczyć zależy od terenu jak trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Michał29

witam od kilku miesiecy testuje terrano I 2.4 lpg. w terenie spalanie w granicach 30l lpg zobaczymy jak bedzie po przeglądzie..do przełkniecia.Mam pytanie na zimnym silniku gaśnie co morze być powodem.jak przyczymam pedał przyspieszania pracuje...po złapaniu temperatury jest ok-dodam jeszcze że rano za trzecim razem rozpoczynam procedure odpalania..1.2 auto gasnie.

pozdrawiam

Edytowane przez Michał29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mój T2 z 2000 r 2.7 tdi spalił średnio 11 litrów na trasie Ustka-szklarska Poręba-Ustka(tydzień temu) troszkę dużo ale winę widzę po uszkodzonym nastawniku, prędkości(100-120) no załączonych sprzęgiełkach w piastach no i używanie napędów w głębokim śniegu.może to dużo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pali ok 10-13/100 ale na oponach 31" i mu nie żałuje gazu, przebiegi robione głównie po Warszawie i okolicach więc uważam że twój jak spalił te 11 to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że wiemy...a propos, wróciły wczoraj sprzęgi z reklamacji ale trochę strach je założyć: lewy przegub chyba też uszkodziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrano I 3.0 L V6 na benzynie między 15-17 L na gazie 20-22 L

W terenie nawet nie sprawdzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Terrano 2,4 LPG  > ok 14-15L (przy tej cenie lpg i po przeliczeniu na benzynę , to pali mniej niż cinquecento)  , 2.7 tdi ok 10L ON  ...wyniki uśrednione z półrocznej eksploatacji przeze mnie i żonę (ten LPG) i jazda raczej wiejsko/miejska ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

 

Nie należę do kierowców z lekką nogą, mimo to mój T2 pali średnio 11.6 l Pb95. Maksymalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć przy jeździe w terenie i na autostradzie (ile fabryka dała) to 13l Pb95. W przyszłym miesiącu montuje LPG Staga na wtryskiwaczach, ale nie spodziewam się dużej róźnicy w spalaniu. Na chwilę obecną jeżdze na seryjnych oponach letnich 235/80 r15.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje T1 2.4 sie w 15l nie może zmieścić :D a w terenie to już masakra :D

Edytowane przez Markiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rzepak robi... niespecjalnie...bardzo

 

oranżada robi jak diesel... zwłaszcza że dolewki do oranżady wiążące siarke robią też jako depresatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie ma dramatu, parę podgrzewa kolektor wydechowy, więc to i tak się włącza na rozgrzanym silniku...

 

wodorowi chyba temperatura nie robi różnicy, ale ze mnie chemik niskich lotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...