Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się wypowiem w kwesti spalania. :rolleyes2: Silnik to 2,7 tdi; średnio przy spokojnej jeżdzie głównie miasto i czasami lekki teren w proporcjach 80/20% okolice 11litrów na oponach 245/70/16. Akceptowalnie ale nikt nie obiecywał że będzie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwale, zdaje sobie sprawę że nie ma nic za darmo. Ale wreszcie mam auto do którego wsiadam i działa na mnie jak antydepresant :D więc jak będzie 12-13 też przeżyję, bo wrażenia bezcenne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwale, zdaje sobie sprawę że nie ma nic za darmo. Ale wreszcie mam auto do którego wsiadam i działa na mnie jak antydepresant :D więc jak będzie 12-13 też przeżyję, bo wrażenia bezcenne.

No to widzę że mnie j więcej wychwyciłeś sens tego auta  :wave:

Jakieś te mordy do wklejania nie adekwatne do tego co chcemy wyrazić nie mogem tej łapy z kciukiem do góry wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są patenty... turbina ze zmienną geometrią, dawka na pompie...

 

ale to trochę rzeźba w ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mu zrobiłeś że Ci koni brak?

Dałeś za duże  koło bez zmiany przełożeń czy za Jeepami nie nadążasz? 

Ogulnie wystarcza, ale na długich piaskowych trawersach brakuje mocy, aby na szcyt się wdrapać.

Koła simex 35'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawers to się raczej robi w poprzek.... wspina się na podjazd...

 

ile tych koni być chciał?

 

kilkanaście kucy da rozsądne założenie IC i podniesienie dawki na pompie

 

można trochę podkręcić turbinę...

 

potem to już rzeźba... Redzik dołożył turbinę z rangera było zajbiście...ale sprzęgło nie wytrzymuje... dołożysz sprzęgło ze spieku coś innego się ukręci... 

 

jeśli to ma 100 koni... to 125 pewnie wytrzma... 150 już nie...

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm odświeżam wątek zużycia paliwa dla T II

Swoim Terano II jeżdzę 2 tydzień, teraz głównie miasto spalanie wyszło mi ok. 13,6L na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie ile spali, ważne że jest frajda z jazdy i lepsze samopoczucie a to bezcenne bo jest mniej stresu w człowieku i lat życia przybywa. :punk:


No i jestem ciekaw czy ktoś kupił terrano bo mało pali i jest ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ja :D myślałem że spali tyle co tico :D ale i tak jest zaebiście.

 

A tak na poważnie to spalanie w tych samochodach nie jest jakoś odstraszające, mój T1 z 2,4 i podtlenkiem LPG na kółkach 265/70r16 pali około 18 litrów LPG (jazda po mieście), a vectra z 1,8 około 12 LPG. Biorąc pod uwage masy obu aut i to że terrano ma aerodynamikę lodówki to nie jest źle (a terrano chociaż dojedzie tam gdzie vectra się zawiesza :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaoszczędzić wystarczy nie jeżdzić po bułki autem tylko iść na spacer:-) a poważnie spalanie auta, pomijając oczywiście aerodynamikę zależy w dużej mierze od nogi kierowcy i stanu technicznego jego wehikułu. Chcesz mieć opony off road, taplać się w błocie, robić lifty to wszystko skutkuje wzrostem spalania. Trudno tu uśredniać a każdy oszczędza jak mu pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowe lub nawet ciut wyższe ciśnienie w oponach i filtr powietrza zmieniany jak tylko zdradza pierwsze oznaki zabrudzenia to 50% sukcesu 

 

zimą trzeba trochę z kapci upuścić i ekonomika ucieka... dodatkowo zimy silnik, ręczne ssanie...

 

dopóki pali 13 jest spoko i nie ma co drążyć jak zacznie brać 15 to trzeba się tym zainteresować 

 

takie moje zdanie

 

a i snorkel troche pomaga na spalanie, 50km zasięgu na baku więcej...czyli w graniacach 0,5 -0,7 litra...100/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a i snorkel troche pomaga na spalanie, 50km zasięgu na baku więcej...czyli w graniacach 0,5 -0,7 litra...100/km

jak to? z jednej strony ułatwienie dostępu tlenu poprzez wymianę filtra ...a z drugiej utrudnienie przez zawijasy snorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę, według mnie powietrze w przypadku standardowego filtra( czyt. pod maską) też ma niełatwy dostęp do komory spalania:

Standardowy filtr:

- powietrze musi dostac się pod maskę: reflektory, atrapa, zderzak- w przypadku snorkla powietrze jest bezpośrednio kierowane do komory spalania często pod lekkim ciśnieniem tworzącym się podczas jazdy.

- powietrze pod maską jest cieplesze i jest go mniej niż w przypadku komina, a cieplejsze nie znaczy zawsze lepsze.

To są powody dla których dla mnie komin jest lepszy choć mi nie potrzebny póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- powietrze musi dostac się pod maskę: reflektory, atrapa, zderzak-

... i dlatego japońce wymyślili patent z rdzą , z wiekiem perforacja blachy rekompensuje zanieczyszczenie filtra ...mają te łby, skubańce!  :huh:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i dlatego japońce wymyślili patent z rdzą , z wiekiem perforacja blachy rekompensuje zanieczyszczenie filtra ...mają te łby, skubańce!  :huh:

 

 

nie do końca o to mi chodziło, ale Twój tok rozumowania też jest ciekawy :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz bo auto masz za młode, ja załapałem w mig jak budę zdjąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz bo auto masz za młode, ja załapałem w mig jak budę zdjąłem

rozumiem, rozumiem..... czekam tylko na wiosnę a pracy napewno mi nie zabraknie choć tragedii nie ma chyba :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to ma sens ...jeśli główka snorka jest do przodu skierowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...