Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie wjeżdzasz autem na tor,to nie ma potrzeby zmieniać.Ja jeden sezon torowy przejechałem na fabrycznym,drugi na wyczynowym.Różnicy nie odczułem,niemniej jestem jej świadomy.

 

dopisane 14.12.

 

Zrobiło się zimniej i pojawiła się kwestia :dzwonią mi zawory jak jest zimny,jak ciepły chyba mniej,ale muszę się przysłuchać. W związku z tym mam pytanie: kto ma podobny objaw i przy jakim oleju (przede wszystkim chodzi mi o parametry,mniej o producenta)

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tyle,że Castrol to śmietnik ..majac zegary cisnienia oleju widac przy pałowaniu jak cisnienie pieknie spada- nie pisze tu o zetce

z doswiadczenia wiem ze ten olej to przerelamowane badziewie i jego wlasnosci smarujace/czyszczace sa na poziomie lotosu

co wiecej tak samo jak reszta marketowych olejów jest rozlewana w Polsce co za tym idzie tak naprawde do konca nie wiadomo co jest w butelce...

polecam produkty VALVOLINE/MOTUL/MILLERS OIL

sam niestety mam castrola zalanego, ale to zasługa poprzedniego wlasciciela...po zimie wpada VALVO 5w30

 

mam pytanie czy ktos wymieniał olej w tylnim moscie w ASO?? ile to u nich kosztuje?? co leja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZdzPoz,

A masz oliwy tyle ile sie nalezy? Najczesciej zawory graja przy niedoborze. W poprzednim aucie dolewalem na sluch - nie sprawdzalem zbyt czesto na bagnecie, a zawory bylo slychac duzo wczesniej, niz mrugala kontrolka. Dolewalem 0,5l i zawory milkly na kolejne 4kkm.

 

W 350Z, po odpaleniu na zimno, pierwsze 3 sekundy to kakofonia przeroznych dzwiekow. Ale po 3 sekundzie mija i tylko zachecajaco mruczy z wydechu (i zasysa z wdechu :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZdzPoz,

A masz oliwy tyle ile sie nalezy? Najczesciej zawory graja przy niedoborze. W poprzednim aucie dolewalem na sluch - nie sprawdzalem zbyt czesto na bagnecie,

 

:shiftyninja: to jestes ninja bez watpienia :rolleyes:

zawory stukają bo sa zle ustawione lub poprostu na zimnym silniku zanim olej zacznie odpowiednio smarowac..

jak stan oleju bedzie za duzy poleci katalizator i uszczelniacze..

a kontrolka od oleju mruga zazwyczaj kiedy jest sahara w silniku

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stan oleju bedzie za duzy poleci katalizator i uszczelniacze..

A nie wydmucha przez odme?

 

a kontrolka od oleju mruga zazwyczaj kiedy jest sahara w silniku

Oj tam, oj tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt nowe auto i z tego, co pamiętam miało mały przebieg. Moim zdaniem przyczyną może być zbyt gęsty olej 15w50 przy takich temperaturach. Spróbuj coś 5w XX i pewnie stuki ustaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poziom oleju jest ok,będę badał temat i poczekam jak się ociepli.Jeśli objaw zniknie to znaczy żeby nie ufać Nissanowi w kwestii wskazań co do lepkości na zimę.

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Dopisałem dzisiaj:

No więc narzekałem: http://forum.nissank...post__p__823179

Okazało się dość szybko że fałszywy alarm: poluźniło się coś w mocowaniu układu wydechowego i tam dzwoni.Zawory ok-czyli Royal Purple w specyfikacji zalecanej przez Nissana,sprawdza się także zimą.

A teraz podziękowania: któryś z kolegów gdzieś w swoim wpisie napomknął kiedyś,by sprawdzić pod kątem nieszczelności kolektor wylotowy,jako przyczynę wyskakującego komunikatu "CE"-problem opisałem w poście http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74928-350z-wyrzucenie-kodu-silnika/page__view__findpost__p__804085

dokładnie opisując wszystkie dotychczasowe próby rozwiązania kłopotu.Przy okazji przeglądu poprosiłem więc o sprawdzenie tej kwestii.Nabyłem też sondę OBD na Allegro tak jak któryś z kolegów (podał nawet linka). Po przeglądzie sam usunąłem komunikat "CE" i do tej pory nie pojawił się ponownie,pomimo już dwóch tygodni jeżdzenia :-) Dwa lata użytkowania,a taka drobnostka-nie wiem nawet co zrobili w serwisie,pewnie ściągnęli i przykręcili na nowo. Jak niewiele brakuje by człowiek był szczęśliwy na Święta :D

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update - po 6k km dolałem około 0,6l Motula :| Fakt ze było czasem kręcone do 7kRPM a średnie spalanie oscylowało około 19l

 

Może spróbuje tego Purpla - koleżka z forum Infiniti który mieszka w Stanach ma zalać jakoś niedługo i zdać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w końcu doszedłeś do tego co to było i że to nic poważnego ;)

 

 

Tak przy okazji Udanego Sylwestra wszystkim ;) Uważajcie na fajerwerki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabawy w "jeszcze lepiej" ciąg dalszy. Wygląda na to że jest coś jeszcze lepszego od Royal Purple:

http://www.amsoil.co...front/rd30.aspx

(najpierw czytałem opinie na forach,a potem sprawdziłem co mówi o swoich wyrobach producent).Trudno mi wyobrazić sobie coś lepszego po tym co dał mi Royal,ale na to wygląda że można jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę.

Tak przy okazji: koledzy niektórzy planują zmianę oleju na wiosnę itd. Myślę że właśnie teraz,przy niskich temperaturach jest dobry moment by wypróbować coś lepszego-koszt nie jest aż taki ogromny,a zmiany mogą być bardzo zauważalne,co opisałem na własnym przykładzie przesiadki z oleju na pewno bardzo dobrego na jak się okazało jeszcze lepszy.

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja zamierzam zalać 5W30 i pewnie będzie to Motul V300

gdzies czytałem na my350.com, ze cos nie polecaja v300..ale nie wczytywałem sie w szczegóły

 

jeszcze patrzyłem na Royal Purple ale za 1l. racingowego wołaja blisko 100zl, więc trochę mnie zniechęca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpania były na 5W30 castrola i na Motulu 15W50 którego się trzymałem przez zaufanie co do ochrony przy intensywnym stylu jazdy.Nie sądziłem że jakiś olej zlikwiduje problem,uznałem że to normalne że tak się dzieje....A jednak dało się.

Tutaj test Royala:

 

 

Są też testy gdzie konkurencja jest wymieniona z nazwy i jest jej sporo.

 

http://www.royalpurple.waw.pl/index.php/2010/12/08/test-olejow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby testy byly robione przez niezalezne firmy to ok...

zbieram wszystkie płyny i mam juz:

- sprzęgło i hamulce: motul rbf 660 dot 4

- dyfer: valvoline 80w-90 gl-5 LS

 

zamierzam kupic:

- skrzynia biegów: mam 2 typy valvo durablend gl-4 75w90 i motul gear 300 75w90 no i wlasnie on jest GL-4/5 a czytałem ze GL-5 jest niewskazane

jeszcze jest redline/royal ale ceny chore

 

-silnik 5w50 VR1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w skrzyni zalanego właśnie tego Motula i wszysko jest w porządku,przed wymianą konsultowałem w ASO i jeśli jest 4/5,to Nissan dopuszcza.

Ten test oleju był robiony przez Royala,ale mają się czym chwalić-zresztą kto by nie robił-widać wszystko,parametry,powtarzalność i miarodajność testu.Mi ten olej pomógł na pracę silnika przy rozgrzewaniu,i więcej dowodów nie potrzebuję ;). Do skrzyni na Twoim miejscu wlał bym Royala,bo tam na długo starczy,możliwe że niebawem sam tak zrobię.Na razie felgi 20" odebrałem dziś od renowacji (piaskowanie,prostowanie,malowanie szary metalic połysk/czarne obręcze) a czekają: kolektory wydechowe sportowe,cat back i "Y"pipe, tarcze przód Project Mu i klocki tej firmy (lub ewentualnie tarcze DBA,bo trudno dostać na razie P.M.) sprzęgło Stage 1,oraz Final Gear, i sportowy Royal XPR 5w30,opony jakieś na tor na tył...no i opłacić GT Polonia z 4000 pln + paliwo....To chyba wszystko...coś pominąłem? :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...