Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning Mity - Warto


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12-13 LITRÓW NA 100KM 98 OKTANKUUUFFFFF

To mi tyle pali a nie mam Turbo :(

 

Koledze jak smigał na GTI na torze w Słomczynie to palił ok. 40 litrów a miał tylko zmienione walki na Cat Camsy (272/264) i porzyczone moje Turbo wtrsyki paliwa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Czyli taki zestawik "SOFT TURBO" - dał by mu lepszego kopa. w jakiejś firmie tuningowej taka opcja kosztuje 6 000zł. Ciekawe jak wygląda sprawa ze spalaniem :D :?:
gdzies na tym forum bylo ze z naszego silniczka 1.6 wycisneli 240 hp mam nawet filmik z ta Sentra 8).

 

PS Mysle ze najlepszym rozwiazniem bylby SWAP...w koncu 2.0 to jzu bedzie jednostka dobra do rzezby (patrz turbo u Coobcio i Gre ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-13 LITRÓW NA 100KM 98 OKTANKUUUFFFFF

To mi tyle pali a nie mam Turbo :(

 

Koledze jak smigał na GTI na torze w Słomczynie to palił ok. 40 litrów a miał tylko zmienione walki na Cat Camsy (272/264) i porzyczone moje Turbo wtrsyki paliwa :lol:

 

Po torze pewnie tez by mi tyle palil... mowilem o normalnej jezdzie na co dzien :) BTW - chcialbym miec "tylko" CatCamsy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie. Skoro mamy tyle wykresow z pozkladanami duperelami ( stozek, koncowy wydech itd.) i zanizaja one moc to pytam sie... czym tuningowac zeby podniesc moc o kilka koni????? Na turbo mnie nie stac wiec tuning dla bogaczy jest tylko????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirusik mały nie maly koszt ok 600-1000zł i wzrost mocy 5-7koni w twoim przypadku (1,6).

Chlopaki wirusowali almerke 1,5 pogadaj z nimi, nawet jest namair n fiorme ktora to robila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze realne, dolot w MG motorsport i program w TTC, dzisiaj hamowalismy honde 1.5 90KM (seria wyszla 87) i dolot dal 10KM program 10KM i jezdzi:) wywal kata, sprawdz serie bo chyba N15 1.4 lubia wiecej :wink: nie chcialo mi sie wierzyc troche Coobciowym sposobom ale kilka patencikow jest na prawde OK! np. zatkanie EGR moze i nie daje tam 2 czy 1 konika ale nie syfi kolektora!

 

dzisiaj ogladalem seryjne mapy np. paliwa i nie wyglada to kolorowo, programem mozna duzo podciagnac szczegolnie na elastycznosci, po zmodyfikowaniu mapy paliwa przybylo 3KM a wtedy wystarczylo przestawic zaplon i nastepne 7 sie znalazlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

to zjdęcie spod maski to jest zamontowane w jekiejś P10 z SR20De bez górnej połówki kolektora ssącego :)

 

Ps. regulator w dlubanych silnikach jest niezbędny, ew przejście na większe wtrsyki paliwa, w skrócie jest wymagany jak brakuje paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu strumienic. I od razu zaznaczam żeby paru najmądrzejszych szyderców z forum odpuściło sobie głupawe teksty. Potraktujcie to jako ciekawostkę. Ogólny pogląd userów NPT, że uniwersalne strumienice to chłam. Robi je (i sprzedaje) jednak powszechnie uznana firma el-tec http://www.allegro.pl/item198006978_orygin..._ss_gratis.html

Jak je traktować? Chłyt martetigowy elteca czy jednak element poprawiający osiągi auta (albo samopoczucie kierowcy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem pare razy w el-tecu i widzialem jak sa wykonane. profesjonalnie. ja osobicie nie testowalem i raczej nie bede wiec trudno powiedziec ze mam wyrobione zdanie. czytalem kiedys o strumienicach wydechowych i dolotowych i o wynikach jakie daja. zapewnie zastapienie katalizatora strumienica ma sens. poza uwolnieniem kilku koni sama rura czesto daje poglos blaszanego badziewia. jak to wyglada w wypadku strumienicy tego nie wiem. nie bede 1000czny raz pisal gdzie i kiedy strumienice stosowano. nie ma sensu. widzialem natomiast astre 2 turbo ze strumienica i ponad 200 konia. koles byl zadowolony. slowem co kto lubi. mam nadzieje ze jako "szyderca" nie koniecznie najmadrzejszy zostane odebrany zgodnie z tokiem mojego myslenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Myślę, że jak większość modów, o efektach można się przekonać hamując auto bez i ze strumienicą. Podejrzewam, że zastosowanie jej bez innych modów nic nie da (może poza szybszym zużyciem końcowego tłumika). Ciekawe co na ten temat powiedzieliby jej wykonawcy, czyli el-tec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je traktować? Chłyt martetigowy elteca czy jednak element poprawiający osiągi auta (albo samopoczucie kierowcy)?

Strumienica w stosunku do katalizatora stawia zupełnie mniejsze opory ale nie ma to jak rura średnicy tej co reszta wydechu bądź tłumik przelotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Gość sleepyhead

Wkładka Filtra poweitrza

Negatywny wpływ sportowej wkłądki filtra poweitrza K&N:

http://www.chojnacki.com.pl/wykresy/105.doc

http://www.chojnacki.com.pl/wykresy/105.doc

http://www.chojnacki.com.pl/wykresy/86.doc

 

Coobcio mam do Ciebie zapytanie odnośnie dolotu z turbo dieslach. Jak widać wkładka K&N to lipa (chyba wywaliłem 150 zł z błoto :( )

Czy w przypadku uturbionych samochodów dobór CAI i filtra powinien iść inną drogą niż w wolnossących ?

Edytowane przez sleepyhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W turbo najlepiej srawują się filtry stożkowe walniete byle gdzie...

Przykład to chicażby 200SX S14 co u maćka na hamowni był, tam 233KM miał a wywaliliśmy seryjną puszkę wleciał jakiś stożek bezfirmowy i zrobiło się 244KM to jest moc maksymalna przy 6400 za to przy odcince ok 7100 doszło blisko 20KM.

 

Operacja na szybko robiona nawet bez odpinania auta z rolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...