Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd


Gość llapka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tuż przed pierwszą wymianą oleju. Na gwarancję polewam (ten olej) bo jej nie mam, nowy samochód sprowadzony z USA. Znalazłem zalecany olej 5W/30 w cenie 140zł za 5l. http://www.allegro.pl/item921599104_shell_helix_ultra_extra_5w30_5l_mega_promocja.html Czy nie ma nic podejrzanego w tej cenie, skoro wszędzie każą płacić jakieś bajońskie sumy? Firma wydaje się być w porządku. Różnica w cenie 2-krotna. Ile ten Helix naprawdę kosztuje? Pozdrawiam

Mrand

za 4l Shell Helix 5W-40 zaplacilem 140zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem trochę po internecie. Średnia cena za 5l Helixa wynosi ok. 50$ czyli mniej więcej wszystko w porządku. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kupując normalnie w sklepie mot, hurtowni czy allegro wiadomo, że wyjdzie taniej niż w ASO - A oni dostają klienta na widelcu i go doją, inni muszą go zdobyć i zadbać by wrócił do nich i jeszcze polecił komuś. Wiele jest nieścisłości w tych przepisach, nawet jak się ma ubezpieczenie AC- że trzeba korzystać z oryginałów, a wiadomo że Nissan nie robi filtrów i innych części tylko daje logo/sygnaturę. I tak się zastanawiam czy oby 2 przeglądu nie zrobić poza ASO w nieautoryzowanym z nieautoryzowaną pieczątką - zaoszczędzę i mam według przepisów Europejskich do tego prawo, i nawet sąd sadem ale sprawiedliwość po mojej stronie. Wg. w polskich i europejskich przepisów.

Bo wątpię czy ci co mają Versy z USA sprowadzone to gwarancja tu nie obowiązuję - więc co? - tylko serwis niezależny.- lub samemu.

Można ubezpieczenie wykupić ale to drogie.

Edytowane przez zizu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kupując normalnie w sklepie mot, hurtowni czy allegro wiadomo, że wyjdzie taniej niż w ASO - A oni dostają klienta na widelcu i go doją, inni muszą go zdobyć i zadbać by wrócił do nich i jeszcze polecił komuś. Wiele jest nieścisłości w tych przepisach, nawet jak się ma ubezpieczenie AC- że trzeba korzystać z oryginałów, a wiadomo że Nissan nie robi filtrów i innych części tylko daje logo/sygnaturę. I tak się zastanawiam czy oby 2 przeglądu nie zrobić poza ASO w nieautoryzowanym z nieautoryzowaną pieczątką - zaoszczędzę i mam według przepisów Europejskich do tego prawo, i nawet sąd sadem ale sprawiedliwość po mojej stronie. Wg. w polskich i europejskich przepisów.

Bo wątpię czy ci co mają Versy z USA sprowadzone to gwarancja tu nie obowiązuję - więc co? - tylko serwis niezależny.- lub samemu.

Można ubezpieczenie wykupić ale to drogie.

na Versy gwarancja nie obowiązuje w U.E.a gwarancja to dobrowolny gest producenta na jego zasadach.Co innego renkojmia(niezgodność towaru z umową)ta obowiązuje i gwarancja w żaden sposób jej nie ogranicza ale tu trzeba udowodnić że usterka ma związek z wadą fabryczną(materiałową),a to w praktyce żmudna i trudna przeprawa ale do wygrania(niestety czasochlonna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z tym co pisałem jakiś czas temu, po 12 miesiącach eksploatacji wykonałem w ASO, zgodnie z książką gwarancyjną wymianę oleju i filtra oraz przegląd nadwozia

dostałem stosowne wpisy i pieczątki w książce gwarancyjnej

 

koszty poniesione w ASO: 52 złote;

 

koszty pozostałe (materiały zakupione poza ASO):

olej MOBIL 1 - 150 złotych

oryginalny filtr oleju z uszczelką - 30 złotych

filtr kabinowy klimatyzacji - 80 złotych

aha mycie samochodu w cenie wymiany oleju rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty poniesione w ASO: 52 złote;

 

koszty pozostałe (materiały zakupione poza ASO):

olej MOBIL 1 - 150 złotych

oryginalny filtr oleju z uszczelką - 30 złotych

 

 

No to masz lepszy wynik ;-)

Kilka pytań:

Które to było ASO? Pieczątka od lakieru też w cenie?

Jaki dokładnie ten Mobil?

Gdzie kupowałeś oryginalny filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz lepszy wynik ;-)

Kilka pytań:

Które to było ASO? Pieczątka od lakieru też w cenie?

Jaki dokładnie ten Mobil?

Gdzie kupowałeś oryginalny filtr?

 

 

Odyssey Warszawa

pieczątka od lakieru w tej cenie i mycie (mycie może dlatego, że samochód był troszkę brudny i byłyby trudności w wykonaniu przeglądu nadwozia rolleyes.gif )

MOBIL 1 5W50

filtry przysyła mi koleżanka z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujasz??

kurcze pokarz fakturę, wykaz przeglądu i książeczkę gwarancyjną :]

to równie dobrze filtr mogłeś dać filtrona lub mann-filter

samo podłączenie pod komputer sprawdzenie wszystkich parametrów kosztuje więcej.

 

rzuć fotki skany czy coś tam "niewierny Tomasz jestem"

Edytowane przez zizu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyssey Warszawa

pieczątka od lakieru w tej cenie i mycie (mycie może dlatego, że samochód był troszkę brudny i byłyby trudności w wykonaniu przeglądu nadwozia rolleyes.gif )

MOBIL 1 5W50

filtry przysyła mi koleżanka z USA

 

powiedź jeszcze ze na Górczewskiej robiłeś ten przegląd;) Koszt mojego czystego przeglądu bez żadnych wymian to 450zł z olejem zaśpiewali mi 1100zl!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokoiła mnie jedna sprawa odnośnie wymiany filtru oleju. Mam Versę z USA z silnikiem MR18DE. Wg wszelkich ustaleń powinienem założyć filtr MANN W67/1. Sprawdziłem, że ma on gwint M20/1.5 czyli metryczny. Versa jest z Ameryki więc gwinty ma pewnie calowe. Jak to jest w przypadku filtrów? Czy ktoś wie? Abym nie został z samochodem na kanale i filtrem w ręku. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedź jeszcze ze na Górczewskiej robiłeś ten przegląd;) Koszt mojego czystego przeglądu bez żadnych wymian to 450zł z olejem zaśpiewali mi 1100zl!!

 

tam na końcu brakuje jednego 0 (zero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokoiła mnie jedna sprawa odnośnie wymiany filtru oleju. Mam Versę z USA z silnikiem MR18DE. Wg wszelkich ustaleń powinienem założyć filtr MANN W67/1. Sprawdziłem, że ma on gwint M20/1.5 czyli metryczny. Versa jest z Ameryki więc gwinty ma pewnie calowe. Jak to jest w przypadku filtrów? Czy ktoś wie? Abym nie został z samochodem na kanale i filtrem w ręku. Pozdrawiam

Mrand

 

K&N Oil filters for Nissan Versa

 

 

czyli kolejny producent podaje, że filtr ma gwint M20x1,5 czyli metryczny. A to, że auto jest w wersji amerykańskiej nie musi i nie pociąga za sobą przeróbki wszystkich elementów. Tiida/Latio/Versa jest światowym modelem Nissana z kosmetycznymi róznicami dla poszczególnych regionów.

 

Dodatkowo, w swym założeniu, to tani w produkcji samochód więc nie ma mowy o zmianie wszystkich połaczeń typu śrubowego z metrycznych na calowe.

 

Pzdr

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujasz??

kurcze pokarz fakturę, wykaz przeglądu i książeczkę gwarancyjną :]

to równie dobrze filtr mogłeś dać filtrona lub mann-filter

samo podłączenie pod komputer sprawdzenie wszystkich parametrów kosztuje więcej.

 

rzuć fotki skany czy coś tam "niewierny Tomasz jestem"

 

 

uprzejmie proszę kolegów: zizu85, posimek i nelson38 o przeczytanie ze zrozumieniem mojego postu powyżej

nigdzie nie napisałem, że był to przegląd

pisałem już wcześniej, że w mojej książce gwarancyjnej mam tylko wymianę oleju po 12 miesiącach (nie mam przejechanych 30 tys. km)

oczywiście że mogłem dać filtrona, ale miałem oryginał,

jak będziesz chciał porównać zapisy w książce gwarancyjnej dotyczącej terminów wymiany oleju i przeglądu to skan mojej książki gwarancyjnej zamieszczałem już wcześniej

Edytowane przez Yankee595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankee595 a zbieżność ile kosztuje ?

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pstyneczka

Eh.. jak zaczelam czytac 5 strone juz sie wystraszyłam, ze yankee pobil moj rekord!!! Ale nieeeeeeeeeeeeeeee:) ja zrobilam przeglad za jedyne 338,1 w "jaworski-gajewski" ul. Oczapowskiego 15 . Na fakturze mam napisane : przeglad maly, filtr oleju, materialy pomocnicze, uszczelka korka spustowego oleju. Olej mialam swój jak koledzy mi wczesniej poradzili, no i mam podbita gwarancje... Ale niewiedziec czemu nie wymienili mi np. filtru pyłkowego czy jakos tak (od klimy) i mam wrazenie, ze jeszcze cos pomineli, ale to najmniejszy chyba problem:) Gwarancja podbita jest. Ps. napiszcie mi tylko jaka jest adnotacja apropo przegladu lakieru? co prawda mi tez umyli elegancko samochod w cenie ale nie sprawdzalam czy gdzies to odnotowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. jak zaczelam czytac 5 strone juz sie wystraszyłam, ze yankee pobil moj rekord!!! Ale nieeeeeeeeeeeeeeee:) ja zrobilam przeglad za jedyne 338,1 w "jaworski-gajewski" ul. Oczapowskiego 15 . Na fakturze mam napisane : przeglad maly, filtr oleju, materialy pomocnicze, uszczelka korka spustowego oleju. Olej mialam swój jak koledzy mi wczesniej poradzili, no i mam podbita gwarancje... Ale niewiedziec czemu nie wymienili mi np. filtru pyłkowego czy jakos tak (od klimy) i mam wrazenie, ze jeszcze cos pomineli, ale to najmniejszy chyba problem:) Gwarancja podbita jest. Ps. napiszcie mi tylko jaka jest adnotacja apropo przegladu lakieru? co prawda mi tez umyli elegancko samochod w cenie ale nie sprawdzalam czy gdzies to odnotowali

 

 

pod koniec książki gwarancyjnej jest miejsce na wpisy dotyczące przeglądu nadwozia, zaraz za miejscem na wpisy na wykonane przeglądy,

może powinnaś cię cieszyć, że nie wymienili Ci filtra przeciwpyłkowego bo sobie za niego liczą około 180-200 złotych

co do kosztów to u Ciebie wyszło jak piszesz 338 bez filtra przeciwpyłkowego, u mnie 312 z filtrem, ale nie licytujmy się, ważne żeby auta były sprawne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankee ok. u Ciebie wyszlo taniej ale u mnie to byl typowy przegląd:) maam 2 pieczatki w ksiazce:) i sprqawdzilam podbili mi pod blacharka:)

 

wcześniej pisałaś, że masz na fakturze napisane "mały przegląd", a teraz piszesz "typowy przegląd" ?

a w tabeli w książeczce gwarancyjnej masz wykonywać przeglądy co 12 miesięcy czy co 24 miesiące?

i przy jakim przebiegu teraz był robiony ten przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisałaś, że masz na fakturze napisane "mały przegląd", a teraz piszesz "typowy przegląd" ?

a w tabeli w książeczce gwarancyjnej masz wykonywać przeglądy co 12 miesięcy czy co 24 miesiące?

i przy jakim przebiegu teraz był robiony ten przegląd?

Gdy przeglądy są co 12 miesięcy,to zawsze pierwszy jest t.z."mały" a drugi "duży",i tak na zmianę:).ty masz co 24 miesiące - więc masz farta,i tyle(zapłacisz za to za duży+).A do pstyneczki,jeśli doliczysz koszt oleju do przglądu to rekord marnie padł:)wyjdzie ok.500zł(normalny koszt jak w każdym a.s.o.tyle że w niektórych dochodzi jeszcze koszt filtra klimy za ok.200zł)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeglądy są co 12 miesięcy,to zawsze pierwszy jest t.z."mały" a drugi "duży",i tak na zmianę:).ty masz co 24 miesiące - więc masz farta,i tyle(zapłacisz za to za duży+).A do pstyneczki,jeśli doliczysz koszt oleju do przglądu to rekord marnie padł:)wyjdzie ok.500zł(normalny koszt jak w każdym a.s.o.tyle że w niektórych dochodzi jeszcze koszt filtra klimy za ok.200zł)

 

fart też się w życiu przydaje, :rolleyes2:

co do kosztów w ASO przy "dużym przeglądzie", to zapłacę ASO tylko za robociznę, bo tego nie uniknę, materiały zorganizuję i kupię sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fart też się w życiu przydaje, :rolleyes2:

co do kosztów w ASO przy "dużym przeglądzie", to zapłacę ASO tylko za robociznę, bo tego nie uniknę, materiały zorganizuję i kupię sam

to i tak ok.400zł duży przegląd(robocizna),odgrzybianie ,sprawdzenie,uzupełnienie klimy ok.100-150zł,ale zawsze można zaoszczędzić te parę stów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djkynek

to i tak ok.400zł duży przegląd(robocizna),odgrzybianie ,sprawdzenie,uzupełnienie klimy ok.100-150zł,ale zawsze można zaoszczędzić te parę stów.:)

 

Uzupełnianie klimy to jedna wielka ściema i wyciąganie kasy w ASO. W moim poprzednim aucie /mitsubishi space star/ zrobiłem 170 tys. km i nikt niczego z klima nie robił poza wymiana filtrów i odkażaniem kanałow dolotowych. Klima tak jak lodowka. Slyszał ktos, zeby ktos uzupełniał czynnik chłodzacy w lodówce ?. Pamietac trzeba tylko, zeby korzystac z klimy przez cały rok, a nie tylko od kwietnia do wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnianie klimy to jedna wielka ściema i wyciąganie kasy w ASO. W moim poprzednim aucie /mitsubishi space star/ zrobiłem 170 tys. km i nikt niczego z klima nie robił poza wymiana filtrów i odkażaniem kanałow dolotowych. Klima tak jak lodowka. Slyszał ktos, zeby ktos uzupełniał czynnik chłodzacy w lodówce ?. Pamietac trzeba tylko, zeby korzystac z klimy przez cały rok, a nie tylko od kwietnia do wrzesnia.

 

 

wolałbym robić przegląd klimatyzacji tak jak w poprzednim samochodzie, w serwisach zajmujących się klimatyzacją niż w ASO, chociażby dlatego, że mają inne metody odgrzybiania niż pewnie wpuszczenie środka odgrzybiającego ze spraya w kanały powietrza, a poza tym można sobie dokładnie obejrzeć co i jak robią,

a niestety ASO Nissana, przynajmniej te które znam, trzymają właściciela pojazdu z daleka od własnego samochodu w czasie wykonywania przeglądów

ciekawe dlaczego??

z mojego doświadczenia z ASO Fiata nie było problemu, aby sobie obejrzeć, co akurat mechanik robi i przy okazji poznać dokładniej samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...