Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa ZEXEL wtryski Terrano II


Maciej 69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Darku. Zanim sie dobierzesz do nastawnika najpierw zrob autodiagnostyke i zobacz jakie wyskocza bledy. Wiem z wlasnego doswiadczenia ze nissan zwlaszcza diesel jest traktowany jak dzuma. Nie moga sie z nim polaczyc z komputerm . Wiec spinacz biurowy w dlon i autodiagnostyka. Gdzies na waszym forum masz to opisane jak zrobic i tez opisane bledy. Najpierw sprobuj nalac 1 litr mixolu na 60 litrow ropy . Nie wiem jaki u Ciebie jest duzy zbiornik paliwa umnie 60 litrow. To ze brakuje Ci mocy na wysokich -napisales ze go dlawi to moze byc problem z zaworem EGR. Moze tkwic przyczyna w jego sterowaniu, .Jesli przyczyna w sterowaniu to go odlacz . Natomiast moze tez byc uszkodzony mechanicznie.moze sie zacinac. Wiec go odkrec i przemyj benzyna ekstrakcyjna lub jak ja to zrobilem sprayem do hamulcow. Jesli dalej bedzie sie zacinal to go po prostu zaslep. Zmien tez stacje paliwowa i zobaczysz moze to wina paliwa. Czasem zamiana na inna rope + MIXOL albo srodek do diesla STP pomaga na zacinajacy sie nastawnik. Wiesz Darku jak sie zacina nastawnik to potrafi tez zgasnacjak puscisz noge z gazu. A wie najpierw autudiagnostyka zmiana paliwa zdodatkiem lub Mixolem ,sprawdzic zawor EGR i dopiero nastawnik.Czesc.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad nr 12 to przeplywomierz. U Ciebie bedzie przeplywomierz HITACHI na 3 przewody. . To ze skasowales blad to nie znaczy ze on nie powroci. Owszem mogl zostac po poprzednim wlascicielu ktory wymienil przeplywomierz i nie skasowal bledu. Jak juz sobie dzisiaj pojezdziles to jutro prosze zrobic autodiagnostyke jeszcze raz i zobaczyc czy blad pojawi sie ponownie. jesli sie pojawi ponownie to najpierw go sprawdz czy jest dobry. Napiecia jakie powinny byc dla Terano znajdziesz na pewno na forum. Wiesz jak wyskoczy blad to nie oznacza wcale ze do wymiany jest konkretna rzecz ale moze byc tez cos z obwodem sterujacym. Chociaz jak wyskakuje przeplywomierz to jest zazwyczaj do wymiany. Przeplywka nowa Hitachi do primery p11 2.0 td kosztuje ponad 400 zl . Mysle ze do Twojego autka cena moze byc podobna.

 

Darku nie musisz wszystkiego cytowac . Klikasz nie na odpowiedz tylko na takie czarne pole gdzie jest napisane,, dodaj odpowiedz,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Darku lekkie podbicie obrotow jesli maja byc takie obroty jalowe (czyli 700). A tak przy okazji. Jakie maja byc obroty jalowe na Twoim silniku. . Czesto koledzy na forum primery pisza ze takie falowanie obrotow i podbicia sa wynikiem ustawienia zlej dawki paliwa. A TY masz pompe wtryskowa z czujnikiem HDK czy z regulatorem odsrodkowym obrotow. Skontaktuj sie z kolega KRZYCHO 385 on ostatnio pisal na forum ze kontaktowal sie z jakimis fachowcami od pomp w Krakowie i Panem Bogdanim Podkowinskim z Nadarzyna.Co prawda on ma pompe Bosch ale moze ci fachowcy naprawiaja tez zexela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was koledzy terramaniacy... , jestem tu nowy więc od razu proszę o wybaczenie jeśli coś zrobię tu nie tak jak powinno być... :) Czytałem dużo tu na forum o pompach, wtryskach itp... lecz nie doczytałem niczego takiego co spotkało mnie w moim T II 2,7 tdi r96 pompa i osprzęt Zexel. Mianowicie, auteczkiem przejechałem dopiero kilkanaście tyś km i sprawowało się super. Zero problemów, odpalał w mrozy od strzała. Ostatnio jechałem i nagle zgasł mi silnik podczas jazdy i tyle... nawet nie "zakaszlał"... i już nie dałem rady go odpalić. W warsztacie mechanik podpiął kompa diagnostycznego i wyskoczyła - usterka wtrysku. Mierzył mi rezystancje która była = 0 , czytam tu że piszecie że mimo gdy jest padnięty wtrysk to i tak silnik jakoś tam pracuje... u mnie nawet mu się nie chce... , gdy psiknie mu się PLAKa to zapala od razu. POMÓŻCIE! CO TO MOŻE BYĆ....? dziękuję z góry i pozdrawiam Wszystkich!

Edytowane przez irasj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem i nagle zgasł mi silnik podczas jazdy i tyle... nawet nie "zakaszlał"... i już nie dałem rady go odpalić. W warsztacie mechanik podpiął kompa diagnostycznego i wyskoczyła - usterka wtrysku. Mierzył mi rezystancje która była = 0 , czytam tu że piszecie że mimo gdy jest padnięty wtrysk to i tak silnik jakoś tam pracuje... u mnie nawet mu się nie chce... , gdy psiknie mu się PLAKa to zapala od razu. POMÓŻCIE! CO TO MOŻE BYĆ....? dziękuję z góry i pozdrawiam Wszystkich!

 

Witam,

 

 

Sprawdź czy świece żarowe pracują.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez terranosaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak , świece pracują - zresztą w ostatnie mrozy odpalał bez najmniejszego problemu - awaria stała się podczas jazdy i stało się to nagle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak , świece pracują - zresztą w ostatnie mrozy odpalał bez najmniejszego problemu - awaria stała się podczas jazdy i stało się to nagle....

 

Witam,

 

 

Jeżeli świece nadal pracują (bardzo istotna informacja), to ciekawa sprawa. Oprócz samego napięcia na świecach, ważne jest też to, czy nie ma spadku napięcia (wtedy trzeba sprawdzić przekaźnik) oraz trzeba sprawdzić same świece żarowe. Najprościej to mierząc ciągłość uzwojenia, ale najlepiej to je wykręcić i zobaczyć w jakim czasie jaką temperaturę osiągają (ocena po kolorze końcówki świecy). Przyczepiłem się do świec, bo musi to być 100% pewna informacja.

 

Bo z kolei jeżeli z użyciem "samostarta" zapala silnik a bez niego nie, to szukałbym już przyczyny w braku dawki rozruchowej w pompie wtryskowej. Wypadało by sprawdzić wszystkie czujniki zewnętrzne silnika, czyli temperatury, przepływomierza i położenia wałka rozrządu (wydaje mi się, że silnik z osprzętem wtryskowym Zexela ma właśnie ten czujnik umieszczony z przodu silnika) może i czujnik temperatury paliwa który jest w pompie wtryskowej ale to zadanie już chyba dla mechanika.

 

A tak na końcu to jak jest silnik gorący to zapala oczywiście od razu?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że gdy podczas jazdy mi zgasł , i stanąłem na poboczu - to już go nie dałem rady odpalić - ciepły czy zimny - nie ma znaczenia , aku kręci , jedyny błąd co mi wyskakuje to "wtryskiwacz", ale coś mi tu nie pasuje - jeśli czytam że u innych gdy padł wtrysk sterujący to i tak silnik jakoś pracował. Mój jedynie odpalił na PLAKu a normalnie na paliwie nie odpala. Czy to może być wina wtr. sterującego? Czy też może pompa....? albo czujnik położenia wału? - ale wtedy chyba by komputer go wykazał....

Edytowane przez irasj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że gdy podczas jazdy mi zgasł , i stanąłem na poboczu - to już go nie dałem rady odpalić - ciepły czy zimny - nie ma znaczenia , aku kręci , jedyny błąd co mi wyskakuje to "wtryskiwacz", ale coś mi tu nie pasuje - jeśli czytam że u innych gdy padł wtrysk sterujący to i tak silnik jakoś pracował. Mój jedynie odpalił na PLAKu a normalnie na paliwie nie odpala. Czy to może być wina wtr. sterującego? Czy też może pompa....? albo czujnik położenia wału? - ale wtedy chyba by komputer go wykazał....

 

Witam,

 

 

Sprawdź drożność przewodu paliwowego, może filtr paliwa zapchany. Może ktoś jeszcze tu zaglądnie i coś doda, bo w sumie ciekawa sprawa. Pompka ręczna na filtrze paliwa jest cały czas napięta? A co do komputera i jego błędów, to trzeba by najpierw skasować mu błędy, włączyć silnik (jeżeli da radę) i dopiero wtedy odczytać to co się pokaże. Dziwne, że ten Twój mechanik nie posprawdzał tych oczywistych spraw.

 

Tak generalnie to mi się właściwie już pomysły skończyły, poczekamy na kogoś w większą praktyką, bo sam już jestem ciekaw o co chodzi.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie... to moje pierwsze kroki tu... - nie dodałem że: sprawdziłem ręczną pompkę paliwa i jest "twarda" , błędy zostały skasowane i po ponownej próbie uruchomienia wyskakuje tylko błąd "wtrysku", ale chyba jeśli czujnik położenia wału był padnięty to czy na plaku by zapalił? czy nie...? i wtedy wskoczył by błąd tego czujnika... już nie mam pomysłu co to może być, a chciałbym uniknąć wymiany połowy podzespołów na chybił trafił bo wtedy lepiej i chyba taniej byłoby cały silnik z osprzętem wymienić. :(

Edytowane przez irasj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na pompie, odcinający paliwo - brak zasilania, urwany kabel...

Jest cała dokumentacja, do wszystkich modeli i roczników, najgorsza jest do wersji po 2002.

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Właściwie to powinniśmy byli zacząć od początku, czyli jak zapali to nie dymi, kopci, ma moc, równo pracuje w skrócie zachowuje się idealnie? Problemem jest tylko i wyłącznie rozruch? Musisz dopisać wszelkie objawy pracy silnika, bo faktycznie wygląda na to, że nie wiadomo czym się sugerować. Wg tego co do tej pory napisałeś (problem z zapalaniem) to wg IMHO świece żarowe, za mała dawka rozruchowa albo brak sprężania.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez terranosaur
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pracowało pięknie - zbytnio nie kopcił, moc była, odpalał w mrozy za 1szym razem, spalanie w normie, przyspieszanie i max prędkość także. Jechałem ostatnio i po prostu w sekundzie auto zgasło i już nie odpaliło. Wyglądało to tak - jakby odciąć mu wszelkie zasilanie. Mimo że wszystkie kontrolki świeciły normalnie i rozrusznik kręcił jak zawsze to już nie odpalił... Pompka ręczna "twarda" i reszta wizualnie bez zmian. Mechanik, po skasowaniu i ponownej próbie startu odczytał mi błąd związany z wtryskiwaczem (zexel) - nic więcej. Muszę jeszcze poluzować rurę na wtrysku i sprawdzić czy dochodzi paliwo. Bo może być tak jak pisze kolega Wojtek , że zawór w pompie albo zasilanie do pompy mogło paść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terraniakowi wyskoczył kod błędu 18 - nastawnik pompy wtryskowej, nastawnik rozebrany, okazało się że w baku zamiast paliwa jest jakaś gnojówka o zapachu rozpuszczalnika...! szkoda że nawet mając fakturę za tankowanie człowiek nie jest w stanie wygrać w sądzie sprawy przeciwko stacji benzynowej.... :( , po spuszczeniu z baku tego czegoś, wymianie filtra, czyszczeniu zaworków w pompie, naprawie nastawnika - zaczyna pojawiać się paliwo na wtryskach :), niestety muszę przez noc ładować wyczerpany aku bo już nie jest w stanie obracać silnikiem. Mam nadzieję że jutro napiszę tu że - bryka odpaliła!!!! :) Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc w tym temacie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nawet mając fakturę za tankowanie człowiek nie jest w stanie wygrać w sądzie sprawy przeciwko stacji benzynowej.... :(

 

Witam,

 

 

Niestety z nimi nie wygrasz, wielu próbowało, po prostu życie. Jak już Ci auto odpali to napisz, jak się dobierałeś do pompy, chyba poprzez ściągnięte przednie prawe koło. Poza tym ten temat widmo przewija się regularnie na tym forum a zdjęć w tym temacie całkowicie brakuje, jeżeli więc dysponujesz jakimikolwiek to zamieść je tutaj, zrobię sobie z nich tapetę na pulpit PC do pracy abym miał o czym myśleć :D.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez terranosaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , no , dziś moja "NYSKA" odpaliła :) , zostało zrobione: zregenerowany (polutowany jakiś drucik) nastawnik dawki wtrysku który spalił się z powodu zatankowanej "gnojówki" zamiast ON. Ponadto wyczyszczone została pompa z "syfu" który tam zalegał. Silnik podjął pracę po małej dawce samostartu a potem już na ropie - samodzielnie :D , nie wiem jeszcze dlaczego zawieszają mi się obroty gdy podgazuje i odpuszczę mu gaz... - zawieszają mi się obroty na 1,5 obr/min - i parę dobrych sekund później spadają na ok 850, może tam coś jeszcze zostało w pompie jakiegoś brudu... pojeżdżę trochę i zobaczę (dodałem do ON uszlachetniacza czyszczącego pompę i wtryski). Poza tym auto dostało po tej naprawie takiego powera że nigdy takiej mocy nie miał (odkąd go mam), choć nie miałem wcześniej porównania bo pozostali moi znajomi nie mają zapału do 4x4 i nie było do czego porównać osiągów... Ogólnie suma kosztów całej naprawy wyniósł ok 500 zł. hmmm.... zobaczę co z tego będzie... :) dzięki za podpowiedzi i przesłane materiały! pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , no , dziś moja "NYSKA" odpaliła :) , zostało zrobione: zregenerowany (polutowany jakiś drucik) nastawnik dawki wtrysku który spalił się z powodu zatankowanej "gnojówki" zamiast ON. Ponadto wyczyszczone została pompa z "syfu" który tam zalegał. Silnik podjął pracę po małej dawce samostartu a potem już na ropie - samodzielnie :D , nie wiem jeszcze dlaczego zawieszają mi się obroty gdy podgazuje i odpuszczę mu gaz... - zawieszają mi się obroty na 1,5 obr/min - i parę dobrych sekund później spadają na ok 850, może tam coś jeszcze zostało w pompie jakiegoś brudu... pojeżdżę trochę i zobaczę (dodałem do ON uszlachetniacza czyszczącego pompę i wtryski). Poza tym auto dostało po tej naprawie takiego powera że nigdy takiej mocy nie miał (odkąd go mam), choć nie miałem wcześniej porównania bo pozostali moi znajomi nie mają zapału do 4x4 i nie było do czego porównać osiągów... Ogólnie suma kosztów całej naprawy wyniósł ok 500 zł. hmmm.... zobaczę co z tego będzie... :) dzięki za podpowiedzi i przesłane materiały! pozdrawiam serdecznie! :)

ZA DUŻA DAWKA PALIWA DLATEGO SIĘ WIESZA

A te uszlachetniacze to do kosza wyrzuć to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mir-e , masz rację bo puszcza jeszcze czarnego dyma jak podgazuje.... a jeszcze jedno... - jak ustawia się dawkę? na oko? czy na jakiś przyrządach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy - nie jestem mechanikem - przechodziłem podobne problemy z moim 2,7 TDI - diagnozy - pompa, wtrysk sterujący, czujnik atmosferyczny w ECI, turbina, egr itd. Wydałem na szczęście niewiele w porównaniu z poniektórymi z Forumowiczów. Wymieniłem czujnik połozenia wału, dwa razy filtr paliwa, przepływomierz, regulacja turbiny i egr ( później okazało się ze nie mam EGR u siebie).

Silnik Przerywał przy przyspieszaniu, kopcil bialo-niebiesko. Czasami było ok przez chwilę.

Za kazdym razem po pompowaniu pompką na filtrze objawy ustepowały na moment.

Po nitce do kłebka - zasilanie z butli filtrowanym dieslem ( z pominieciem filtra aby wykluczyc pompke jako podającą lewe powietrze) - bez zmian czyli pomka ok.

Zasilanie z butli przed filtrem - bez zmian - przewody paliwowe ok.

 

Dzisiaj wykręciłem śrubę mocującą przewód doprowadzający paliwo na pompę. w środku sruby jest sitko które było zasyfione.

Teraz Tyranek śmiga jak szalony ( 120km zrobione i nic złego)

 

Kody błedów towarzyszące - 18,21,23 - zniknęły - odmrygane 55.

 

 

Jeśli ktokolwiek ma podobne problemy sugerowałbym zacząć od tego detalu, może ktoś jeszcze miec podobną usterkę.

 

PM jeśli potrzebna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam przypomnijcie mi w ktorych rocznikach wsadzali pompy ZEXEL ??

 

 

wiem ze gdzies bylo na forum ale nie moge teraz znalesc

 

dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Bartolini-666

Witam. Więc jak ustawia się tą dawkę?Myślę że mam za bogatą mieszankę. A tak w ogóle wyskakuje mi błąd 18. Pompa była regenerowana,przewody też czyszczone. Został mi zbiornik paliwa.Co może być przyczyną jeszcze tego błędu (18 - nastawiacz ilości paliwa / czujnik lub jego obwód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc jak ustawia się tą dawkę?Myślę że mam za bogatą mieszankę. A tak w ogóle wyskakuje mi błąd 18. Pompa była regenerowana,przewody też czyszczone. Został mi zbiornik paliwa.Co może być przyczyną jeszcze tego błędu (18 - nastawiacz ilości paliwa / czujnik lub jego obwód)

Prosze skontaktowac sie z Dario88 on wlasnie przechodzil to samo. tez ma osprzet Zexela. Czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje autko wkręcało się max 2500 obrotów i było mułowate.Okazało się że zatyka się sitko na przewodzie zasilającym.Jest umieszczone w silniku 2,7td pod śrubą przewodu paliwowego ipompy wtryskowej.W silniku 2,7tdi jest to w śrubie mocującej przewód zasilający do pompy.Po czyszczeniu bryka ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...