Skocz do zawartości
krzysztofs

Demontaż rozrusznika Terrano II 2.7 TD

Rekomendowane odpowiedzi

ppater83

Witam ponownie. Co do rozrusznika i jego złożeniu  na masie uszczelniającej i oryginalności.  Od początku dlaczego tak sobie domniemam :P Swojego nisana kupiłem prawie 4 lata temu auto 3 drzwiowe rok produkcji 95r. samochód z Włoch, kiedy go kupowałem miało 139 000 przebiegu na liczniku, samochód wykorzystywany przez serwis nissana we Włoszech bez tylnych siedzeń według mnie jako samochód serwisowy. Posiadał książkę serwisową, która do końca była uzupełniana, samochód kupiłem w bardzo dobrym stanie bez deka rdzy, nawet tłumik oryginalny z roku produkcji samochodu, wszystkie części nissan. Stąd moje przypuszczenia, że rozrusznik był oryginalnie skręcony na jakimś uszczelnieniu i to nie była pasta (auto terenowe i to jakies zabezpieczenie przed wodą, tak podejrzewam) i nigdy wcześniej nie był wykręcany. śruby na których był przykręcony były takich samych rozmiarów, a nie tak jak tu piszą, że dwie różne. A Sprzęgła nie wymieniałem do teraz i podejrzewam, że nikt go nie wymieniał, mam nadzieje, że jeszcze posłuży.  Obecnie samochód ma na liczniku 180 000 przebiegu i jedyne co będę wymieniał to olej i filtry .

Teraz jak naprawiłem zerwaną śrubę:

plan w teorii prosty, nawiercić idealnie na środku i nagwintować :P

no ale do końca proste to nie było, główna przeszkoda brak miejsca :(

no ale zrobiłem to w następujący sposób:

1. bardzo ważne to ogarnąć odpowiedni sprzęt wiercący, u mnie sprawdziła się wkrętarka kątowa (niczym innym tam nie podejdzie)

2. należy przygotować ostre wiertła od cienkiego do tego właściwego co będziemy gwint robić w otworze po nim, gwintowniki tez oczywiście potrzebne (wszystko tak jak przy standardowym rozwiercaniu i gwintowaniu urwanej śruby)

3. i najważniejsze w tym patencie to co umożliwiło mi rozwiercić urwaną śrubę idealnie na środku. Trzeba sobie przygotować taką samą śrubę co się urwała w niej na wiertarce stołowej idealnie na środku wywiercić dziurę takim wiertłem jak będziemy rozwiercać te urwaną, chodzi o to żeby zrobić sobie prowadnice do wiercenia. Te śrubę którą przygotowaliśmy na prowadnice do wiertła najlepiej byłoby choć troszkę wkręcić (zależy jak nam się śruba urwała) jeśli się nie da to ktoś musi w kanale (tylko  stamtąd dostęp) trzymać ją na odpowiednim miejscu druga osoba wierci od góry wkrętarką kątową.

4. rozwiercamy, gwintujemy, przykręcamy i gotowizna :) no chyba żeby sie podziało tak, że się wiertło złamie albo gwintownik czego nikomu nie życzę bo w tedy to nie wiem, tylko wyciąganie i na stole kombinowane.

Może to trochę w chaotyczny sposób opisałem ale tak to mniej więcej rozwiązałem, w razie potrzeby odpisze bardziej precyzyjniej. Pozdrawiam i jak mniej awarii !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi