Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić patrola? Masz pytania? Pytaj tutaj


Gość tho-mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

podpinając się troszkę pod powyższe pytanie. Bardzo zastanawiam się nad Patrolem. Nigdy nie miałem styczności z żadnym modelem.  Do tej pory jeździłem Nivą ale rodzina rośnie a za nią auto (i komfort też) :)

Auto służyć ma głównie do dalekich podróży z możliwością wjechania troszkę dalej w teren. Więc przeznaczenie bardziej wyprawowe niż przeprawowe. W związku z tym jaki wybór byłby lepszy?
Y60 czy Y61?

2800 czy 3000?

manual czy automat?

 

Powyższe odpowiedzi w zasadzie nakreśliły mi już na co zwracać uwagę, jednak lepiej się dopytać.

PS. W Nivie jest stały napęd więc po mimo długiej lektury dalej zastanawia mnie czy w Patrolu w pozycji 4H można na stałe jeździć po drogach leśnych/szutrowych/śniegu i swobodnie skręcać czy jest to nie wskazane jak jazda po asfalcie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y60 czy Y61?

2800 czy 3000?

manual czy automat?

- jeżeli planujesz dłuższe wojaże to proponuje y61 w longu - po prostu wygodniejszy niż y60

- co do silnika w tym zestawieniu tylko 2.8 (optymalne byłoby 4.2 ale ciężko z dostępnością, a i cena nie zachęca) - 3.0 są awaryjno-wybuchające

- jeżeli 2.8 to manual (automatów z tego co mi wiadomo brak do tego silnika - a przynajmniej jeszcze się nie spotkałem)

 

... czy w Patrolu w pozycji 4H można na stałe jeździć po drogach leśnych/szutrowych/śniegu i swobodnie skręcać czy jest to nie wskazane jak jazda po asfalcie?

Zawsze jak przyczepność jest mniejsza można włączyć 4H - czy to ośnieżona droga, czy szuter

 

 

Robiąc lekkie rozeznanie grono poszukiwanych samochodów zawęziłem do Mercedesa G i Nissana Patrol-a y60 w krótkich wersjach - podobno wg. jakiegoś przeczytanego tam artykułu są to najbardziej szanowane auta terenowe (jak się mylę proszę mnie poprawić :) )

Dodałbym tu jeszcze Land Cruisera ;) ale generalnie wybór patrola to dobry wybór - samochód bardzo wytrzymały, większość podzespołów jest mocno przewymiarowana, bolączkami są silniki (2.8 słaby i uważać trzeba na temperature, 3.0 wybucha, 4.2 drogi i bardzo mało dostępny, a właściwie mało dostępne - bo jest kilka 4.2)

 

... nie mam pojęcia na temat wad, kruczków czy innych rzeczy które tyczą się y60 - jaki najlepiej silnik lepiej wybrać na początek (a może go zmienić), na co zwracać uwagę przy zakupie, w co powinienem go tak na początek uzbroić, jaki budżet przeznaczyć na auto, mody itp itd 

Tutaj należy zdefiniować co będziesz chciał tym samochodem robić? czy ma być do topienia? czy na dłuższe trasy? czy wokół przysłowiowego komina? i dopiero do tego dobierać co trzeba, a co można z nim zrobić

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- jeżeli planujesz dłuższe wojaże to proponuje y61 w longu - po prostu wygodniejszy niż y60

- co do silnika w tym zestawieniu tylko 2.8 (optymalne byłoby 4.2 ale ciężko z dostępnością, a i cena nie zachęca) - 3.0 są awaryjno-wybuchające

- jeżeli 2.8 to manual (automatów z tego co mi wiadomo brak do tego silnika - a przynajmniej jeszcze się nie spotkałem)

 

Zawsze jak przyczepność jest mniejsza można włączyć 4H - czy to ośnieżona droga, czy szuter

 

 

Dodałbym tu jeszcze Land Cruisera ;) ale generalnie wybór patrola to dobry wybór - samochód bardzo wytrzymały, większość podzespołów jest mocno przewymiarowana, bolączkami są silniki (2.8 słaby i uważać trzeba na temperature, 3.0 wybucha, 4.2 drogi i bardzo mało dostępny, a właściwie mało dostępne - bo jest kilka 4.2)

 

Tutaj należy zdefiniować co będziesz chciał tym samochodem robić? czy ma być do topienia? czy na dłuższe trasy? czy wokół przysłowiowego komina? i dopiero do tego dobierać co trzeba, a co można z nim zrobić

Wielkie dzięki - Patrol Y61 2.8 z 1999r kupiony :) 

 

Teraz czas na zadawanie pytanie w dziale modyfikacji :) Jak narazie autko mam 2 dzien ale juz sie zakochalem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy zna ktoś tego patrola?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-gr-y61-2-8-tdi-okazja-swietny-stan-ID6yPjjd.html

Sprzedający ma go niecały rok.

Podobno ma dif locka ale niby jakiejś rurki brakuje.

Pan handluje częściami do patroli pod nazwą bajcar4x4

Nieważne, silnik do roboty, kopci jak elektrownia Turów, sprzęgło ledwo działa.

Blachy i rama ok.

Za 15 tyś było by ok, za 25 tyś szkoda czasu.

Na podstawie kondycji silnika do przebiegu ze 300 tyś trzeba dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powitać.

Jakby kto poszukiwał y61 to sprzedaję swojego. Szczegóły na priv.

Pozdrav

Witam, poprosze wiecej info. Moj email dn@bestpro.pl.

 

Poz mover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chcę kupić patrola interesuje mnie ten: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-2-8-tdi-4x4-klima-diff-lock-off-road-extreme-35-cali-mt-ID6yyV6L.html

Jest to wersja ciężarowa

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny :) ... i tyle.

Musisz sam pomacać by wiedzieć czy jest wart uwagi.

Swoja drogą, gość napadł chyba na hurtownie Patroli:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-2-8-tdi-long-klima-diff-lock-4x4-lift-extreme-35-cal-ID6yvcsN.html

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-2-8-tdi-4x4-klima-diff-lock-off-road-extreme-35-cali-mt-ID6yfmmt.html

Nawet naklejki takie same.

Gdzie jego zarobek, skoro podobne w niemrach są w zbliżonej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te "abu dabi" mają bardzo wątpliwą opinię i z zasady warto ich unikać - loteria jest u nich więc myślę że rozejrzyj się gdzieś indziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem wczoraj u Pana Piotra w Śremie, ponieważ kolega rozgląda się za krótkim Patrolem. Hm, po szybkiej i sprawnej rozmowie oraz oględzinach, Pan Piotr stwierdził że mnie nie lubi, i więcej nie mam wracać. Wstęp na plac dla mnie zabroniony :thumbsdown:

Pewnie dlatego że pokazałem im to i tamto. Ogólnie powiem tak, są to śmietniki. Szkoda zawracać sobie nimi czasu. Ja jechałem 45 km więc spoko.

Silniki rozgrzane przed naszym przyjazdem. Ogólnie zmęczone samochody. 

W czerwonym była świeżo robiona głowica/uszczelka, jeszcze mnóstwo oleju w zbiorniczku wyrównawczym. 

Zielony, lakier w stanie słabym, uszczelki zrobione na silikon, wiadro plaka na plastikach. Silniki umyte itp. 

Pan od pierwszych chwil nie był do mnie pozytywnie nastawiony, mimo że byłem grzeczny :whistle:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dziękuję wszystkim za odpowiedź.

 

@PawelLeszno

 

zaoszczędziłeś mi 200 km jazdy w jedną stronę i niepotrzebnych nerwów - wielkie dzięki za Twoją opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę pomocą:) Ostatnio z kolegą wybraliśmy się po długiego Patrola do województwa podlaskiego. Udało się kupić zadbany egzemplarz za śmieszną cenę. Proponuje jechać do prywatnej osoby. Zapłacić odpowiednią kwotę, nie patrzeć na 2 tyś zł. Lepiej dołożyć niż oszczędzać. Radze również śledzić dłuższy czas oferty, te które się powielają od któregoś miesiąca, powinny być odrzucone. 

 

A jakie doświadczenie macie z chłopakami ze Sławna? Kolega ma chęć się tam wybrać. Ponoć jest to firma która zajmuje się Patrolami. 

 

Ktoś tam był w niedługim czasie? Oglądał coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

niestety na temat Patroli ze Sławna nic nie mogę powiedzieć.

 

Oglądałem Patrola z 2003 roku silnik 3.0 przejechane 247 tys km. Wersja ciężarowa (w załączniku fotki). Samochód sprowadzony do polski w 2013. Właściciel jest członkiem PZŁ i używa go tylko do polowania robi rocznie około 5 tyś km. 

Po odpaleniu silnika porządnie  zakołysało całym samochodem. Czy to zjawisko może sugerować kończący się dwumas - czy może coś innego? 

Silnik pracował równo tylko w okolicach turbiny od strony intercoolera rura jest spocona od oleju - czy to objaw zużytej turbiny?

Ogólnie samochód bez większych rys lakier w bardo dobrym stanie na wyposażeniu klimatronik, diff lock. Na pytanie dlaczego sprzedaje powiedział, że za duży do lasu i chce kupić coś mniejszego. Na pytanie co by go interesowało powiedział  że Niva. Miałem już zdecydować się na kupno ale to co przeczytałem w necie na temat silnika nissana o pojemności 3.0 na dzień dzisiejszy mnie wstrzymuje.

Patrolek03.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest nie głupi, warto by chociaż zobaczyć. Gość strzelił sobie w kolano wpisem "kupiłem fabrycznego, nie wytyrany w terenie"> Świadczy to tylko o tym, że ten teraz jest w terenie wytyrany i nic nie warty. Jednak myślę że warto zobaczyć. 

P.S jakby co, to mam naprawdę fajne, prywatne Pajero na sprzedaż. Po gruntownym serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

- jeżeli planujesz dłuższe wojaże to proponuje y61 w longu - po prostu wygodniejszy niż y60

- co do silnika w tym zestawieniu tylko 2.8 (optymalne byłoby 4.2 ale ciężko z dostępnością, a i cena nie zachęca) - 3.0 są awaryjno-wybuchające

- jeżeli 2.8 to manual (automatów z tego co mi wiadomo brak do tego silnika - a przynajmniej jeszcze się nie spotkałem)

 

Zawsze jak przyczepność jest mniejsza można włączyć 4H - czy to ośnieżona droga, czy szuter

 

 

Dodałbym tu jeszcze Land Cruisera ;) ale generalnie wybór patrola to dobry wybór - samochód bardzo wytrzymały, większość podzespołów jest mocno przewymiarowana, bolączkami są silniki (2.8 słaby i uważać trzeba na temperature, 3.0 wybucha, 4.2 drogi i bardzo mało dostępny, a właściwie mało dostępne - bo jest kilka 4.2)

 

Tutaj należy zdefiniować co będziesz chciał tym samochodem robić? czy ma być do topienia? czy na dłuższe trasy? czy wokół przysłowiowego komina? i dopiero do tego dobierać co trzeba, a co można z nim zrobić

z tymi wybuchającymi 3.0 to nie jest tak że poprawili te silniki??

mam zamiar kupic Patrola z 2007 3.0??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i poprawili, ale co z tego, skoro i tak nie znasz dnia ani godziny ;)

te późniejsze faktycznie jakoś chyba rzadziej padają, trzeba pilnować filtrów i oleju (wymiana co 7-8 tys)

z drugiej strony to nie ma za bardzo wyboru, od marca 2000 wychodziły tylko z motorem 3,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

 

Jestem nowy na forum, od dawna chodził za mną :nissan: Patrol, teraz postanowiłem urzeczywistnić swoje marzenia.  :)

Chcę kupić sobie wersje y61 3.0 Long, przeczytałem chyba z milion rożnych opinii na temat tego modelu, dodam że chcę go przygotować i wykorzystywać raczej jako auto wyprawowe a nie przeprawowe, jazda więcej na początek po drogach, dopiero w miarę zdobywania doświadczenia zapuszczać się w trudniejszy teren. Nie zamierzam go katować po klamki w błocie.

 

Znalazłem kilka którymi się zainteresowałem

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-patrol-gr-3-0di-turbo-bogata-wersja-off-road-ID6yUT31.html

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-3-0-158-km-sprowadzony-z-niemiec-1-wlasciciel-w-polsce-ID6yK5Hj.html

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-patrol-3-0di-turbo-diesel-160km-2000r-long-7-osob-super-stan-ID6yYdc7.html

Co myślicie o moim wyborze??

 

Jestem świadomy że to auta maja po 15 lat i jakoś nie wierze w przebiegi rzędu 170 tys i każdy z nich to "igła" jak to się spotyka oferty :thumbsdown: , tu jest przebieg według mnie względnie realny :thumbsup: .  Znam się na mechanice więc większość prac mechaniczno-blacharskich zrobił bym sobie sam. Auto będzie wykorzystywane do wypraw a nie do lansu po mieście wiec wygląd jest dla mnie sprawą drugoplanowa, najbardziej obawiam się właśnie mechaniki, silnika i napędów.

Jak najszybciej i najpewniej sprawdzić stan techniczny takiego auta w sposób "podwórkowy" i na co zwrócić szczególną uwagę?? Na pewno silnik napędy i stan ramy, na co jeszcze??

Z góry dziekuję za pomoc :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jak sprawdzisz to co pisałeś czyli napędy, silnik, ramę - ja bym dodał jeszcze blacharkę - zwłaszcza podwozia - i to będzie git - to bierz dobrze trafiłeś :)

Generalnie sprawdź czy ktoś jakiegoś druciarstwa nie uprawiał

Tylko nadmienię koledze że jednak ja szukałbym motoru 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jak sprawdzisz to co pisałeś czyli napędy, silnik, ramę - ja bym dodał jeszcze blacharkę - zwłaszcza podwozia - i to będzie git - to bierz dobrze trafiłeś :)

Generalnie sprawdź czy ktoś jakiegoś druciarstwa nie uprawiał

Tylko nadmienię koledze że jednak ja szukałbym motoru 2.8

Na pewno pierwsze co zrobię to w pierwszej kolejności postaram się wymyć całe podwozie nawet z 10 razy jak będzie konieczność, podczyścić i uczciwie zakonserwować, mam czym i mam gdzie to zrobić, prostą blacharkę też sobie zrobie w razie potrzeby i najważniejsza zasada szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla :devil:  :punk:  :thumbsup:  :) - zartuję, a co do silnika wydaje mi się, że 2,8 jest po prostu za słaby do 3 tonowego auta - takie jest tylko moje zdanie

A jest opcja podrasować ten 2,8?, np mocniejsza turbina czy chip-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8 daje radę, tylko pilnować temperatury silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...