Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w razie awarii, wielokrotnie wyższe koszty naprawy w stosunku do manualnej przekładni

To troche zly watek na taka dyskusje, ale z tym sie nie zgodze, opinie taka robia mechanicy ktorzy sie nie znaja i podaja zaporowe ceny z kosmosu zeby klient sobie odpuscil. Jest drozej ale bez przesady, w rodzinie mamy juz 4 auto z automatem i naprawy nie byly wcale tak drogie jak niektorzy mowili, wiadomo ze manuali jest wiecej to i czesci tansze ale nie straszmy innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co o nich myślicie?

1. Cena wydaje mi się zbyt okazyjna, a cholera nie chcę jechac 400 km w jedną stronę, żeby przekonac się o tym na miejscu http://www.allegro.pl/item403902805_nissan...full_opcja.html Jest ktoś może w pobliżu albo na miejscu, kto mógłby ją obadac?

 

2. Uszkodzona, nie znam się, więc z samych zdjęc nie bardzo mogę się zorientowac w kosztach naprawy http://www.autocentrum.dt...9,105077191.asp i http://www.szymanska-agro...ert1836759.html

3. Tę, sam podjadę zobaczyc http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5267911 ale porównując jej cenę do ceny z pierwszego linka, jest spora różnica, niemniej jednak są egzemplarze z tego samego rocznika, stojące po 30-35 tys.

 

Wypowiedzcie się proszę.

 

POPRAWIONE LINKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej rozłące :( .

 

Zapodaję bardzo szybkie pytanie.

Mam okazję kupić Maximę QX 2002r, 3,0.

Przebieg 135 tys. Oczywiście automat (w takich gustuję od zawsze :P )

Samochód nie tknięty blacharsko, pracuje perfekt itd itp

Przeglądając portale z ogłoszeniami wahania cenowe są bardzo wielkie.

Dlatego pytanie do Was:

Cena - ok 26-28 tys jest do przyjścia? (brutto)

Co do historii - samochód prezesa, kupiony w Polsce, serwisowany cały czas u jednego dealera.

Oglądałem, jeździłem niczego sie przyczepić nie można (no może oprócz świecącej check engine)

Po przeglądach, zawieszenie ok, nawet zatankowany :)

Jak sądzicie?

Pozdrawiam

reyou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ofertach, cena jak za ten rocznik wydaje się atrakcyjna, zwłaszcza jak piszesz, że miałą pełen serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem argument - "samochod prezesa" :/ jesli auto jest sprawne techniczne to i Babcia niepalaca smigajaca po niemieckich autobahnach niepomoze!!! :D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej rozłące :( .

 

Zapodaję bardzo szybkie pytanie.

Mam okazję kupić Maximę QX 2002r, 3,0.

Przebieg 135 tys. Oczywiście automat (w takich gustuję od zawsze :P )

Samochód nie tknięty blacharsko, pracuje perfekt itd itp

Przeglądając portale z ogłoszeniami wahania cenowe są bardzo wielkie.

Dlatego pytanie do Was:

Cena - ok 26-28 tys jest do przyjścia? (brutto)

Co do historii - samochód prezesa, kupiony w Polsce, serwisowany cały czas u jednego dealera.

Oglądałem, jeździłem niczego sie przyczepić nie można (no może oprócz świecącej check engine)

Po przeglądach, zawieszenie ok, nawet zatankowany :)

Jak sądzicie?

Pozdrawiam

reyou

 

sprawdz dlaczego swieci sie kontrolka, czasem taka drobnostka a koszt naprawy wyniesie polowe wartosci auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reyou! To, co piszesz jest zachęcające, ale

sprawdz dlaczego swieci sie kontrolka, czasem taka drobnostka a koszt naprawy wyniesie polowe wartosci auta

Tak. Poza tym, bezwzględnie, przed kupnem poddałbym auto szczegółowym oględzinom we wskazanej przeze mnie ASO NISSANA. Nie koncentruj się na tym, co Ci się w aucie podoba, ale szukaj wad i zbijaj cenę.

- k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem argument - "samochod prezesa" :/ jesli auto jest sprawne techniczne to i Babcia niepalaca smigajaca po niemieckich autobahnach niepomoze!!! :D

 

pozdr.

 

To akurat był opis historii a nie argument.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Przymierzam się do zakupu Maximy.

Zainteresowały mnie 2 oferty. Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny. A może ktoś już oglądał te autka?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5572935

 

http://moto.allegro.pl/item405045390_okazj...san_maxima.html

 

Nie wiem, czy komuś przyda się ta informacja, ale nie polecam tej oferty

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5750771

Auto jest w kiepskim stanie, na pewno wymaga wkładu finansowego. Lista usterek i zniszczeń jest długa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej rozłące :( .

 

Zapodaję bardzo szybkie pytanie.

Mam okazję kupić Maximę QX 2002r, 3,0.

Przebieg 135 tys. Oczywiście automat (w takich gustuję od zawsze :P )

Samochód nie tknięty blacharsko, pracuje perfekt itd itp

Przeglądając portale z ogłoszeniami wahania cenowe są bardzo wielkie.

Dlatego pytanie do Was:

Cena - ok 26-28 tys jest do przyjścia? (brutto)

Co do historii - samochód prezesa, kupiony w Polsce, serwisowany cały czas u jednego dealera.

Oglądałem, jeździłem niczego sie przyczepić nie można (no może oprócz świecącej check engine)

Po przeglądach, zawieszenie ok, nawet zatankowany :)

Jak sądzicie?

Pozdrawiam

reyou

 

sprawdz dlaczego swieci sie kontrolka, czasem taka drobnostka a koszt naprawy wyniesie polowe wartosci auta

 

 

Witam ponownie

Wlasnie wrocilem z ASO i mam info nt bledow:

 

- katalizator (P0420) - P0420..............................0702.................catalist system fault (right bank)

- grzałka sondy (P0155) - P0155..............................0101.................upstream oxygen sensor heater or circuit fault (left bank)

 

Reszta bez zarzotow (zawieszenie, lakier, etc)

Sprawdzilem tez cała historiie wraz z komentarzami - OK.

 

Martwi mnie jednak szczegolnie ten kat.

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0155 bardzo latwe, wymien sensor i gitara gra. Ten pierwszy natomiast to troche trzeba podlubac, i dojsc dokladnie dlaczego ten blad wyskakuje. Kat moze byc dobry a mieszanka za bogata badz uboga, moze tez byc uwalony sam sensor. Temu trzeba sie blizej przyjzec!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0155 bardzo latwe, wymien sensor i gitara gra. Ten pierwszy natomiast to troche trzeba podlubac, i dojsc dokladnie dlaczego ten blad wyskakuje. Kat moze byc dobry a mieszanka za bogata badz uboga, moze tez byc uwalony sam sensor. Temu trzeba sie blizej przyjzec!!

 

Właśnie czasu nie ma.

W czwartek śmigan na urlop i na koniec sierpnia może być po wszystkim.

Cena ostatecznie może wskoczyć w przedział 23-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozglądam się za Maxą USA 3.0 z automatem, rocznik 1995-99.

Obejrzałem w necie sporo ofert i zdziwiło mnie, że ludzie podają różne moce: od 190-240 KM.

Może ktoś wie, jakie fabryczne moce miały Maximy 3.0 USA z lat 95-99?

Z góry dziękuję

- k. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za Maxą USA 3.0 z automatem, rocznik 1995-99.

Obejrzałem w necie sporo ofert i zdziwiło mnie, że ludzie podają różne moce: od 190-240 KM.

Może ktoś wie, jakie fabryczne moce miały Maximy 3.0 USA z lat 95-99?

Z góry dziękuję

- k. :)

 

95- 99 190 KM

00-01 222 KM

02-08 255 KM

09+ 290 KM

 

Wersje US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione i wrzucone gdzie trza.

Widziałem, gratuluję nowego nabytku i niech dobrze służy żonie!

 

A ja dzisiaj oglądałem Maximę A 32 QX 3,0 1996 r. wyposażoną w Webasto. Zastanawiam się, jak to działa i czy to może być wyposażenie zamontowane w fabryce czy też ktoś sobie sam założył? Może ktoś wie więcej nt. Webasto w Maxi, jestem zaintrygowany. Piszcie, co wiecie, hehe!

- k.

Ps. Przed napisaniem sprawdziłem w wyszukiwarce, a tam pustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto to ogrzewanie postojowe. Możesz sobie nastawiać temperatuę w samochodzie na określoną godzinę (np. zimą rano jedziesz do pracy i wchodzisz do ciepłego autka). Do ogrzewania wykorzystywane jest paliwo ze zbiornika. Fajna rzecz tylko niestety dosyć droga. Można zamontować indywidualnie do każdego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto to ogrzewanie postojowe. Możesz sobie nastawiać temperatuę w samochodzie na określoną godzinę (np. zimą rano jedziesz do pracy i wchodzisz do ciepłego autka). Do ogrzewania wykorzystywane jest paliwo ze zbiornika. Fajna rzecz tylko niestety dosyć droga. Można zamontować indywidualnie do każdego samochodu.

 

Dodam, że w naszych warunkach się przez większą cześć roku przydaje niż klimatyzacja :), webasto tez ogrzewa silnik, wiec rano odpalasz już cieplutki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to widzę, że piękna sprawa to Webasto! tjnallpu, GRZECHu, dziękuję za wyjaśnienia. Konkretnie miałem na myśli to auto:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-qx-3-0v6-C6192964.html

plus Webasto, zestaw głośnomówiący, piękne felgi 16-ki itd.

Stoi sobie blisko mnie, więc słusznie się domyślacie, że prześwietliłem furkę gruntownie. Miałem chrapkę na nią, ale... niestety!

Również i Wam nie polecam.

- k.

Ps. Nie ukrywam, żę chętnie kupię Maxę 3.0, chętnie w manualu. Przeglądam oferty i oto, co rzuca się w oczy: duży rozrzut cen. Przykład: dzisiaj oglądałem wspomniane auto za 12 300 PLN, a jak wróciłem do domu, to przeczytałem to:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=542185#542185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Nyske.Własnie sprzedałem swojego 100nx był spoko ale wada blachy.......Po tej zimie byłby szajs i teraz pytanie .Czy maxima rocznik ok 97-99 czy primerka?? co ma lepsza blache .Bo już wiem ze primerki ocynku nie mają jak to sie ma do Maximy.Szwagier ma maxime 03r i tam nic nie widać czyu to ocynk czy nie a jest cycuś blach i lakier .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...