Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić Nyske.Własnie sprzedałem swojego 100nx był spoko ale wada blachy.......Po tej zimie byłby szajs i teraz pytanie .Czy maxima rocznik ok 97-99 czy primerka?? co ma lepsza blache .Bo już wiem ze primerki ocynku nie mają jak to sie ma do Maximy.Szwagier ma maxime 03r i tam nic nie widać czyu to ocynk czy nie a jest cycuś blach i lakier .Pozdrawiam

 

Ja się przesiadłem ze 100nx na maximke :) Moja to 96r i rdzy nie zobaczysz, a nie mam garażu :(

To flagowy model nissana więc się postarali i trzeba im to przyznać, że im wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jestem nowy na forum i mam nadzieje stać się szczęśliwym posiadaczem maximy.

Zainteresował mnie ten przypadek:)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6270153

czy może ktoś wie coś na temat tego konkretnego egzemplarza?

pytam bo jestem z Wawy i nie za bardzo uśmiecha mi się jechać na pusto....

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jestem nowy na forum i mam nadzieje stać się szczęśliwym posiadaczem maximy.

Zainteresował mnie ten przypadek:)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6270153

czy może ktoś wie coś na temat tego konkretnego egzemplarza?

pytam bo jestem z Wawy i nie za bardzo uśmiecha mi się jechać na pusto....

z góry dziękuję za odpowiedź

 

ASR, ESP ? o ile się nie mylę to nie robili takich bajerów w modelach na Europe (w 95r)

4X AIR BAG - cztery poduchy były od 97 roku w modelach po lifcie ten ma dwie

antena wysuwana nie wygląda na oryginalna, w salonie cena nowej to 1301zł (tysiąc trzysta jeden) używkę kupić nie jest łatwo (jak jest na allegro to chcą 200zl) - zawsze możesz próbować cenę zbić

 

Osobiście bym odpuścił jeśli LPG to nie jest sekwencja, ze się koleś nie chwali to pewno instalka to mixer a duuzo ludzi lubi przyoszczędzić i zakłada instalacje u "kowali", jak będziesz oglądał auto dobrze sprawdź jak się wkręca, czy nie strzela, bo może się okazać ze trzeba to wyrzucić żeby normalnie jeździć i wrzucić sekwencje.

 

Warto zapytać po co mu hak był, czy aby lawety nie ciągał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki GRZECHu za odpowiedź.

Tam myślałem, że to za piekne żeby było prawdziwe. Znalazłem jeszcze jedną (jak dla mnie laika) chyba całkiem ciekawą sztukę.Może już ją ktoś oglądał?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4899848

Proszę o opinię bo już pare widziałem i jak do tej pory to padaki były. Jedna była ok ale niestety się spóźniłem :(:

P.s.

Moy GRZECHu rzucilby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta maxi co wcześniej podawałeś wcale nie musi być padaka, może koleś nie wie, że nie ma ESP 4 poduch itp i wpisał głupoty, ale znając nasze realia na 90% takich przypadków wpisują to specjalnie.

 

Witam

Tam myślałem, że to za piekne żeby było prawdziwe. Znalazłem jeszcze jedną (jak dla mnie laika) chyba całkiem ciekawą sztukę.Może już ją ktoś oglądał?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4899848

Koles z mocą troche przyfantazjował :) chyba, że na LPG ma o 15KM więcej niż seria na benzynie :) ale przy mikserze (słowem o sekwencji nie wspomniał) to raczej te 15KM powinien odjąć a nie dodać :D

 

 

Moy GRZECHu rzucilby

ke?

 

 

EDIT:

 

Ten model wygląda ciekawie (fakt ze cena inna):

maxima qx 98r 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po weekendzie mogę powiedzieć, że nie ma ciekawych maxim w Wawie:). Zjeździłem chyba wszystkie mi znane komisy i lipa. Albo nic nie było, a jak było to klapa totalna. Tu http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4899848 w sobotę nikt nie odbierał. W akcie desperacji rzuciłem sie nawet na camry:) :):) . Ale się opanowałem bo wolałbym maximkę. Więc znowu zacząłem od allegro. No i znalazłem jedną ciekawą ofertę http://moto.allegro.pl/item439415808_nissa...per_wersja.html niestety ponad 300 klocków. Ale jestem zdesperowany:). Może ktoś mogłby zerknąć bo jak dla mnie na zdjęciach wszystko ok. Jak to na zdjęciach. Może jakieś fachowe oko zauważy jakieś mankamenty. Dla mnie podejrzana jest tylko cena:)

P.s

dzięki GRZECHu za tego linka ale niestety to nie mój przedział cenowy :):)

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 16 Wrz, 2008 17:50 ]

Witam

No niestety ta z linku powyżej już nie aktualna:(

Zadzwoniłem dziś rano ale już poszła.

Zadzwoniłem więc tu http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4899848

Porozmawiałem trochę z Panem, więc: instalacja jest mieszalnikowa, ma ją dwa lata i przyznał się, że była puknięta z prawego boku. Pytanie tylko jak bardzo?? Rzeczywiście brak elektryki fotela, poza tym podobno wszystko jest ok.

Chyba i tak się skuszę i pojadę ją obejrzeć. Jak obejrzę to zdam relację.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam okazje kupić maxime 96 wersje amerykańska .Jakie są oznice no i częsci dostępnośc cena??

 

Wszystko znajdziesz przez opcję szukaj i o "oznicach" i o cenach... wystarczy troszkę chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja panowie posiadalem Maxime 3.0 GLX z 98 roku pozbylem sie jej jakies 2 tygodnie temu poszla za 2,5 $ miala duzo przejechane bo 193 tysiace mil hehehhe i mam do kolegow z USA pytanie otoz upodobala mi sie Altima celuje w rocznik 2002 2003 2004 manual tylko ze ze wzgledu na cene benzyny raczej chcialbym zakupic 2.5 (170HP) chociaz bardzo mi sie podoba 3.5(260HP) ale nie w tym rzecz mam pytania co sadzicie czy moge wlozyc w Altime turbo ? i macie jakies linki gdzie mozna takie cos zakupic

 

Auto napewno bede kupowac w Chicago otoz macie tam taniej niz w Wisconsin :) no i mysle ze kiedys sie poscigamy w Chicago :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze ze wzgledu na cene benzyny raczej chcialbym zakupic 2.5 (170HP)
czy moge wlozyc w Altime turbo ?

Czegos tu nie rozumiem. Nie chcesz wiekszego silnika bo nie stac Cie na benzyne tylko wolisz kupic auto z mniejszym silnikiem wlozyc w niego kupe kasy, zalozyc turbo, osiagnac moc na poziomie 3.5 i miec spalanie jak w 3.5. Ale wiadomo co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie posiadalem Maxime 3.0 GLX z 98 roku pozbylem sie jej jakies 2 tygodnie temu poszla za 2,5 $ miala duzo przejechane bo 193 tysiace mil hehehhe i mam do kolegow z USA pytanie otoz upodobala mi sie Altima celuje w rocznik 2002 2003 2004 manual tylko ze ze wzgledu na cene benzyny raczej chcialbym zakupic 2.5 (170HP) chociaz bardzo mi sie podoba 3.5(260HP) ale nie w tym rzecz mam pytania co sadzicie czy moge wlozyc w Altime turbo ? i macie jakies linki gdzie mozna takie cos zakupic

 

Auto napewno bede kupowac w Chicago otoz macie tam taniej niz w Wisconsin :) no i mysle ze kiedys sie poscigamy w Chicago :)

 

musisz wziasc pod uwage ze sa 3 wersje altimy 3.5. jedna to SL gdzie jest tylko automat (240KM), SE gdzie linia manuali to zaledwie jakies 2-3% produkcji (takze 240KM) oraz 265 konna SER gdzie manuali jest 50% tylko ze to auto trzyma sie w cenie i ciezko znajsc cos ponizej 20 tys $. z reszta przestali je produkowac podajze w 2006 roku. popatrz moze za wersja 08 altimy 3.5 ja mozna wytargac juz za jakies 15 klockow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna ze na zakup auta max chce dac 9.000 $ i na 3.5 z low milles nie stac mnie znalazlem na autotrader za 7.000 3.5 w manualce ale ma przejechane 130 000 tysiecy wiec mysle zeby celowac w 2.5 s i wlozyc turbo i Intake i wydech bo chyba nic wiecej tak zabardzo nie bedzie potrzebne zeby osiagnac powyzej 200 koni co o tym sadzicie glupota ??

 

PS.ile mniej wiecej kosztuje turbo ?? :D nie moge znalesc do Altimy 2.5 cenn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz celujesz w silnik 2.5 to wez sentre SER. tam masz 175 koni, zrobisz intake, wydech, przestawisz zaplon, dostroisz AFR i masz 200 koni z palcem w nosie. a jak wsadzisz turbo i chcesz podniesc moc tylko o 30 koni to nie ma to sensu bo na uturbienie musisz wywalic ok 4-6 tys dolcow i co rok musisz regenerowac turbine za ok 600$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a ile spala 3.5 po miescie i na hwy-u? mialem tak jak mowilem Maxime z 98 i nie przeszkadzalo mi spalanie jej wcale nawet jak mialem dni ciezkiej nogi :)

 

pali mniej wiecej tyle samo a na autostradzie nawet mniej, wiedz ze to nowszy silnik z lepszymi osiagami i nowsza technologia. ma takze nowszy soft jak stara maxima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej celowac w 3.5 i zadnego turba nie wkladac bo to nie bedzie mialo wtedy zadnego sensu a musze miec Altime bardzo mi sie podobaja jej ksztalty jezeli 3.5 ma palc tak samo jak moja poprzednia Maxima to biore ja w ciemno :) ps wyszukalem dzisiaj w Chicago jest do wziecia za 8;700 Altima 3.5 76 tysiecy przejechane

 

[ Dodano: Czw 09 Paź, 2008 19:23 ]

Panowie cholercia pomocy chodze od dealera do dealera jeszcze nie jezdzilem Altima ale mam zamiar kupic, tylk moj bol glowy caly czas skupia sie na tym czy przy silniku 2.5 bedzie czym tez sie czasem poscigac mozna go podciagnac do 200 koni ?? i ile spala 2.5 a 3.5 przepraszam ze taki leniwy jestem ale zapracowany polaczek ze mnie hehehe pozdrawiam prosze o wasze komentarze jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kierowników Maxim.

 

Od dłuższego czasu czytam ten dział NKP, dzieki czemu dokonałem wyboru modelu.

Dziś oglądałem A32 1999r. 3.0 automat i w związku z tym mam kilka pytań.

 

Pierwsze zjawisko: postój, właczony D i wciśniety chamulec, objaw: co jakis czas czuc takie delikatne szarpniecie, dosc regularnie, czuc to w pedale hamulca, dla pasazera bylo to niezabardzo wyczuwalne.

 

Druga sprawa to wspomaganie kierownicy, jak dla mnie to chodzi dosc ciezko, oczywiscie nie tak jakby go nie bylo ale np w mojej Sentrze jest duzo lzej. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie pamietam czy mocno wciskalem, bo sprzedawca tez o to na koncu spytal.

 

Nie moge znalezc tego tematu ale ktos tu kiedys opisywal podobny problem ktory zniknal po wymianie oleju na castrol, a auto ktore ogladalem dosc dlugo juz stoi, moze ma to jakis wplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie w Maximach to raczej nie jest doskonałe a co do tego dziwnego szarpania na D to może za słabo wciskasz hamulec, raczej nie sądze żeby coś sie działo ze skrzynią, nie z tego roku, na wstecznym dzieje sie tak samo ?

 

[ Dodano: Sob 18 Paź, 2008 21:58 ]

Nie moge znalezc tego tematu ale ktos tu kiedys opisywal podobny problem ktory zniknal po wymianie oleju na castrol

wymiana oleju napewno nie zaszkodzi :) jak pewności nie masz to wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstecznym biegu był ten sam efekt.

 

Ciekawy jest fakt, ze na początku nie było takiego efektu na 100%, dopiero gdy przegoniliśmy Maxi tak dobrze i wracaliśmy z jazdy testowej zauważyliśmy takie zjawisko szarpnięcia co kilka sekund. Potem na parkingu jeszcze sprawdzaliśmy czy na innych trybach jest podobnie i pojawiało się to "szarpniecie" we wszystkich trybach (oprócz P i N oczywiście :P )

 

Początkowo myśleliśmy, że to może byc cewka zapłonowa ale na N nie silnik pracuje równo i bez żadnych zająknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...