Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sa tam zalozone 205/65/15 letnie. Czy to jest rozmiar standardowy letnich?

Jakie dac zimowe?

tak, to standard, zimowe daj 195/65/15, w późniejszym etapie przemian pewnie bedziesz zmieniał na niższe ale standard to tak jak napisałem

 

[ Dodano: Sob 18 Paź, 2008 22:30 ]

Ciekawy jest fakt, ze na początku nie było takiego efektu na 100%, dopiero gdy przegoniliśmy Maxi tak dobrze i wracaliśmy z jazdy testowej zauważyliśmy takie zjawisko szarpnięcia co kilka sekund. Potem na parkingu jeszcze sprawdzaliśmy czy na innych trybach jest podobnie i pojawiało się to "szarpniecie" we wszystkich trybach (oprócz P i N oczywiście )

Jamo, a jak startowaliście to motor był zimny ? Jak tak to może sprawa oleju załatwi sprawe, w ogóle git by było jakby koleś przed sprzedażą olej wymienił ale to raczej nierealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startowalismy na cieplym, bo go wlaczylismy i sluchalismy i wogle testowalismy czywszystko dziala jak trzeba, wentylatory , elektryka wewnatrz itd., tyle ze odrazu ruszylismy na trase i moze na to nie zwrocilismy uwagi. Silnik sie zagrzal i dopiero wtedy wlaczylismy Drive i odrazu pojechalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli długo stała to bardzo możliwe, że szarpanie samo przejdzie.

Jak ją weźmiesz pamiętaj żeby wymienić tez olej w skrzyni.

 

O to ciekawe, oczywiscie pierwsze co to wymiana oleju w skrzyni (z tego co czytalem to najlepszy Castrol), silniku, plyn hamulcowy, chlodniczy no i swiece pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli długo stała to bardzo możliwe, że szarpanie samo przejdzie.

Jak ją weźmiesz pamiętaj żeby wymienić tez olej w skrzyni.

 

O to ciekawe, oczywiscie pierwsze co to wymiana oleju w skrzyni (z tego co czytalem to najlepszy Castrol), silniku, plyn chamulcowy, chlodniczy no i swiece pewnie.

Widze że decyzja już podjęta ;)

 

Dylson, ręka na pulsie musi być ;) dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dogadana, jako ze auto nie ma waznego przegladu jutro rano jedziemy z Jamo nim na stacje kontroli, jezeli tam wyjdzie ze wszystko jest ok, to sfinalizuje ten zakup :)

No to pięknie :) Czekamy na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalismy, wzielismy ja najpierw do stacji kontroli pojazdow, amorki jak nowe, hamulce tez, tarcze wogole nie zuzyte, od dolu tez elegancko,, zadnych wyciekow, zawieszenie full ok.

Wogole wyglada jakby przeszla pelen przeglad przed sprzedaza, olej w silniku i skrzyni jakby dopiero nalane, filtr powietrza nowy itp.

Potem pojechalismy do bylego ASO nissana ( teraz przeszli na hyundaia) , njapierw zorbili diagnostyke komputerowa, wszystko wyszlo OK, potem mechanicy ogladali pod spodem i pod maska, werdykt byl jeden jak cena dobra to tylko brac.

Jedyne co to powiedzieli ze warto by bylo zrobic zabezpieczenie podwozia bo z tylu zaczyna sie pojawiac ruda.

Wiec stoi juz pod domem :)

 

Jest poprostu cudowna, jezdzi sie wysmienicie, odrazu dostala nowe zimowe oponki.

 

Zdjec narazie nie mam, ale jak ktos ma niedawny "Motor" z Maxima a32 w dziale uzywane, to ta czarna to wlasnie ten egzemplarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, zakochałem się w Maxi, nigdy nie widziałem jeszcze tak zadbanego egzemplarza jak ten WALD'a.

 

Zaczynam się pomału rozglądać za MAXI dla siebie, boje się tylko, że ciężko będzie znaleźć samochód w takim stanie, o cenie takiej już nie wspomnę :)

 

WALD ma naprawdę PIĘKNY samochód Panowie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czytałem z zaciekawieniem pytania oraz informacje dotyczące maximy i niestety nie znalazłem :( interesującej mnie informacji.

 

A mianowicie.

 

Jak oceniacie poziom wyciszenia samochodu - mam na myśli A33 3.0 - przy prędkościach rzędu 140 - 160 km/h.

 

W mojej primerze (P11.144 1.8) jest słowem mówiąc nie zaciekawie.

Jeździłem kiedyś omegą B z silnikiem 2.0 i powiem, że to było dobrze wyciszone auto.

Teraz szukam samochodu na trasę i jednym z aspektów jest dobre wyciszenie.

 

Może ma ktoś link do testów, gdzie podają takie informacje w db?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na poziomie forda mondeo z 2.0 R4.

Hmm spodziewałem się czegoś lepszego.

 

Chociaż w sumie u mnie do 130 też jest dobrze hałas zaczyna się od 140/150.

Ciekawe jak przy takich prędkościach.

 

Dobrze by było potestować taki zestaw - tylko kto mi da auto i rozsądny kawałek drogi w Wawie gdzie bez ryzyka dla osób trzecich potestuje takie prędkości?Q!

 

pozdrawiam maximowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...