Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP 12] Jak jeździć dieslem 2,2 di?


Gość zeebro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer zawyża spalanie o średnio pół litra na setkę. Zastanawia mnie natomiast co innego. Wyświetlacz chwilowego spalania pokazuje minimalną wartość na poziomie 4L/100 km nawet gdy pedał gazu nie jest wciśnięty a auto hamuje silnikiem. W innych samochodach z komputerem w takiej sytuacji wyświetlana jest wartość 0L/100 km.

 

Z kąt taka rozbieżność?

 

Przypuszczam że to jest powód zawyżania wartości spalanego paliwa przez komputer.

 

Moja primera pali średnio 8,5 w mieście i 7,5 w trasie,(mój rekord to 6,5) według wskazań komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w primerze nie schodzi niżej ... to normalka

 

Natomiast sprawdzał ktoś spalanie w tym aucie inaczej niż tylko za pomocą komputera(wg przejechanej trasy i spalonego paliwa- litrażowanie) ...?

bo chciał bym sie dowiedzieć czy to moje autko pali jak smok czy one tak po prostu mają ...

 

Podzielcie się jak palą wsze Primerki 2,2D 126 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niskiego spalania :

 

Jesteś pewny, że Twój styl jazdy zapewnia niskie spalanie ? Ja bym nie był taki pewny a wiem to już po sobie. Zawsze jak tankuję na początku to pełny rygor jaki to ja wynik nie zrobię. Przechodzi mi po jakiś 70 km czyli kilku dniach jazdy. I wtedy ładuje w gaz ile aktualnie jest mi potrzebne do zapewnienia dynamiki i przyjemności z jazdy. I tak na początku jestem w stanie trzymać wynik na moim starym traktorze w granicach 7 litrów na odcinkach 1-2 kilometry. A później i tak wzrośnie do 8-9 bo mi sie już nie chce. Mało tego : kiedyś przez pół roku moim autem jeździł teść i na odcinkach 15 kilometrów w jedną stronę do pracy był w stanie mieć spalanie na poziomie 5 litrów co mi się przy największym spięciu pośladków nie zdarzyło na tym odcinku. Więc zrób 2 razy rachunek sumienia jak jechałeś. To, że to diesel i common rail to o niczym nie świadczy - i tak będzie wrażliwy, na styl jazdy, załadowanie, paliwo i co się pewnie zdziwisz temperaturę zewnętrzną.

 

Co do wymiany wtrysków : widzę, ze preferujesz technikę ASO. Wychodzi mechanik na zewnątrz, grzebie w nosie a kozę na palcu wystawia na działanie wiatru, od kierunku, prędkości i nachyleniu spadania kozy określa co dziś wymieniamy na nówkę. No sooory, pogrzeb trochę. Poczytaj, może przeczyść wtryski najpierw środkiem do baku, później może w warsztacie, filtry, EGR, ciśnienie w gumach, hamulce i styl jazdy. Czyli podsumowując zaczynasz walkę ze spalaniem zaczynasz prawie od wymiany samochodu.

Jeszcze jedna sprawa - sprawdź gabaryty samochodu, wagę, moc prawie 130 koni to nie oszukujmy się nawet pasek 130 koni nie wykręca aż takich rewelacyjnych wyników. Może ten 90,110 koni prędzej.

 

Co do różnic w tankowaniu a komputerem, to myślę, że odchyłka 1 litra nie jest tragedią. Aczkolwiek na tym się już nie znam więc nie będę zabierał głosu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do pewności mojego stylu jazdy to akurat na tej trasie co pisałem jestem pewny bo specjalnie chciałem go sprawdzić ...

filtry wymienione, powietrze w oponach ok.

Nie preferuje ASO.

ale samemu zabieranie sie za czyszczenie wtrysków w takim aucie t obym sie trochę bał ...

W serwisie Boscha powiedzieli że czyszczenie nie zawsze coś daje ...

też masz p12 2,2? ile Ci pali na trasie ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do pewności mojego stylu jazdy to akurat na tej trasie co pisałem jestem pewny bo specjalnie chciałem go sprawdzić ...

filtry wymienione, powietrze w oponach ok.

Nie preferuje ASO.

ale samemu zabieranie sie za czyszczenie wtrysków w takim aucie t obym sie trochę bał ...

W serwisie Boscha powiedzieli że czyszczenie nie zawsze coś daje ...

też masz p12 2,2? ile Ci pali na trasie ... ?

 

Ja mam P12 2,2 126 KM, ostatnio trasa 80km po drogach krajowych, ok.100-120 km/h + przejazd przez 2 miejscowości - 6,3 litra wg. komputera (kasowany przed trasą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu mam 1.9 dCi i w mieście na krótkich odcinkach pokazuje mi 8.6l, w trasie bez resetowania spalanie spada do 7.5 i w zależności od tego ile mam paliwa w baku. Ten spadek spalania tyczy się od połowy baku. Jak zresetuję bez tankowania to osiągam w trasie 5.5 przy prędkości 120 – 140 na szóstym biegu. Jak wjadę do miasta to spalanie powraca powoli w górne ilości, czyli do ok. 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nikogo kto by sprawdził spalanie nie wg komputera tylko wg tankowania i przejechanych km ...?

mnie sie udało że mi komputer nawet pokazywał 4,9l a to tylko komputer i on głupi jest i kłamie ...

chodzi o realne spalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nikogo kto by sprawdził spalanie nie wg komputera tylko wg tankowania i przejechanych km ...?

mnie sie udało że mi komputer nawet pokazywał 4,9l a to tylko komputer i on głupi jest i kłamie ...

chodzi o realne spalanie ...

 

Robi to strona www.spritmonitor.de, to co masz w moim profilu pochodzi właśnie z tej strony i z litrażowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Stąd też między innymi ten post. Czy inni użytkownicy też mają takie wartości czy może wynika to właśnie ze złego mojego stylu jazdy?

 

 

Też mam ten silnik (2,2 diesel 126 KM) i przy dość dynamicznej jeździe pali mi po mieście ok. 9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lisekp1289

ja mam primere z silnikiem 2.2 i spalanie na komputerze mam w granicach 7.1-7.6 i wcale auto sie nie muli i ciagnie tesh calkiem dobrze wiec z twoja primera moze byc cos nie tak chociaz moge sie mylic poniewaz przesiadłem sie z dwu litrowej almery n15 bez turbo takze odczucie jest kolosalne;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Komputer w primerze nie schodzi niżej ... to normalka

 

Natomiast sprawdzał ktoś spalanie w tym aucie inaczej niż tylko za pomocą komputera(wg przejechanej trasy i spalonego paliwa- litrażowanie) ...?

bo chciał bym sie dowiedzieć czy to moje autko pali jak smok czy one tak po prostu mają ...

 

Podzielcie się jak palą wsze Primerki 2,2D 126 KM

 

Jechalem ostatno trasa Barcelona-Monachium z zaladunkiem okolo 370kg moj silnik to 2,2 cdi spalanie na 100km na rowninach5,8 lecz w gorach wzroslo do 6,8 wedlug wskazania komputera

wiec jestem zadowolony

Edytowane przez Tomek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

u mnie zaraz po zakupie palił jakieś 8-10 w mieście i objawy takie jak u kolegi w pierwszym poście, myślę sobie że to całkiem sporo coś trzeba zadziałać :) okazało się że zapiekło tłoczki od szczęk tylnych i wyszło jakbym jeździł na ręcznym teraz spalanie w mieście ok 7l :) trasa do 140km/h ok 6.5, więc nie jest źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam jestem uzytkownikiem p12 2.2 dti jezdze praktycznie caly czas po miescie i normalnie deptam ile w danym momencie potrzeba to ok 8 litrów potrafi spalic ale na trasie schodzi do ok 6 l/100 km (jazda w przedziale od 80-130 km/h 5-6 bieg) ale jezdzac jak emeryt po miescie rozpedzalem do 2500 obrotów i zmiana biegu tak srednio po 300 km wyszlo spalanie 6,4 litra no ale to nie ma jazdy tylko pyrkanie a to nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Wam też Primera więcej pali na 6 biegu niz na 5 ? ostatnio trase Radom-Lublin pokonałem na 6 biegu w okolicach 120-140 km/h i wyszło mi 7 litrów... w droge powrotną postanowiłem odpuścić sobie 6 bieg i jechałem z podobna prędkością na 5 biegu, przyspieszane bez redukcji do wyprzedzania (całkiem fajnie sie zbiera na tym biegu) i wyszło mi średnie spalanie... 5,6l Może ktoś to wytłumaczyć ??

 

I chciałem sie jeszcze zapytać o dokładne oznaczenie silnika i ilość koni: w dowodzie mam wbite 2184cm3 i 81,00 kW ... coś mi sie nie zgadza jeżeli chodzi o moc silnika... może ktoś to przeliczyć i wypowiedzieć sie czy takie silniki faktycznie wychodzily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wam też Primera więcej pali na 6 biegu niz na 5 ? ostatnio trase Radom-Lublin pokonałem na 6 biegu w okolicach 120-140 km/h i wyszło mi 7 litrów... w droge powrotną postanowiłem odpuścić sobie 6 bieg i jechałem z podobna prędkością na 5 biegu, przyspieszane bez redukcji do wyprzedzania (całkiem fajnie sie zbiera na tym biegu) i wyszło mi średnie spalanie... 5,6l Może ktoś to wytłumaczyć ??

 

I chciałem sie jeszcze zapytać o dokładne oznaczenie silnika i ilość koni: w dowodzie mam wbite 2184cm3 i 81,00 kW ... coś mi sie nie zgadza jeżeli chodzi o moc silnika... może ktoś to przeliczyć i wypowiedzieć sie czy takie silniki faktycznie wychodzily?

ja mam wbite 93kW czyli 127 kucyków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły P12 tylko z silnikami 2,2dti 126km i 2,2dci 138 i 1,9 francuz moj ma też w dowodzie wogóle 66kw jest bład powienien miec 93kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do tematu

Przy zmianie rodzaju miejsca podruży powinno się resetować komp i wtedy wiadomo czy w danej chcwili pali tyle czy tyle

Komputer wylicza sobie wszystko wg podanych już wcześniej schematów

ja robiłem sobie takie testy w trasiei w mieście i jest tak jak pokazuje komputer wynik trasa 4,6 160km/h poszedł caly zbiornik na trasie i na papierze wysżło podobnie

w mieście nie licze bo stoimy na światłach i wtedy spalanie chwilowe wskazuje 100/100 a komputer wylicza srednia i wskazuje ale różnica w mieście jest ok 0,5-1litra na 100km komputer kontra papier

przyjołem, jest takie spalanie jak pokazuje i jest mi z tym dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wychodziły P12 tylko z silnikami 2,2dti 126km i 2,2dci 138 i 1,9 francuz moj ma też w dowodzie wogóle 66kw jest bład powienien miec 93kw

1,9 dci ma 88Kw 120 km (fq9) i 2 silnik 1,9 ma 85 kw 116 km

 

mam pytanie do uzytkownikow p12 z 1,9 dci 120km jak mozecie wrzuccie 4 przy ok 1800 obr i dajcie gazu do deski czy obrotomierz skoczy wam leciutko i opadnie czy czuc przyrost mocy - znaczny i pozniej jej chwilowe stlumienie?

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałem przed modyfikacją komputera przy 2000 odpala sie turbina i jest kop

pod warunkiem sprawnej reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,mój pali w mieście 7l,zima 8l czasem wiecej, w trasie potrafię spalić 4,5l(to juz tak jak bawię się w eco jazdę-nie mylic z jazdą powolną jak emeryt ;))przeciętnie w trasie to tak 5,5l.Może poprostu kolega Żeebro nie resetuje licznika i zlicza mu z ilus tam tys.km?wtedy sie wymiesza wszystko miasto trasa itd,ja co jakis czas resetuje licznik i wtedy pokazuje najwiarygodniej,bo wiem ze to jest np.tylko miasto albo trasa. ;) Ale pewno ameryki nie odkryłem.Zkopceniem tak maja jak się w wiekszosci po miescie jezdzi,ja od czasu do czasu porzadnie przygazuje na wysokich obrotach zakopci i potem mam spokój jak nagar wyleci i nie kopci :drivingauto: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioborek

mi ostatni wychodziło 6.8 w mieście ale znowu wydało mi się że przymula i mocniej cisnełem aby to przetestować i teraz mam 7.2 ... cholera dzisiaj oddałem samochód żonie i zauważyłem że potrafi nieżle obkopcić na czarno drogę ... znowu zmartwienie , przy mocniejszym depnięciu kopci jakby sadzą z komina . no ciągle coś jeszcze nie naprawiłem poprzednich rzeczy .

Wychodzi na to że P12 jeżdzi się od naprawy do naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że P12 jeżdzi się od naprawy do naprawy :)

I tu kolega jest w błędzie. P12 jeździ się naprawiając ją jednocześnie dopisując kolejne. U mnie był mniej więcej stosunek 1:2 jedno naprawione dwie dopisane. I tak rośnie wielka więź pomiędzy autem i jej właścicielem. Dlatego :wub::nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mateusz_P11_144

I tu kolega jest w błędzie. P12 jeździ się naprawiając ją jednocześnie dopisując kolejne. U mnie był mniej więcej stosunek 1:2 jedno naprawione dwie dopisane. I tak rośnie wielka więź pomiędzy autem i jej właścicielem. Dlatego :wub::nissan2:

 

 

jwa Ty zostań naszym klubowym poetą ;D

Tak pięknie wypowiadasz się o swojej Primci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioborek

już nie kopci dałem mu po garach i się przeczyścił , myslałem że to coś poważniejszego , ja na razie mam 4 usterki czekające w kolejce do naprawy no może 5 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...