Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Snorkel


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie do końca ale prawie :)

 

w safari są dwa snorki do rangera (w zasadzie więcej ale to nas nie interesuje zbytnio)

 

ss760 i ss765 jeden jest do modelu 2007- a drugi do -2007 (nie wiem który jest który :)

 

Te z Escape to kopia tego ss70 z tym że nie ma pięknego napisu "Safari Snorkel" na boku, tylko ten paskudny napis "ranger" :)

 

żeby było jeszcze śmieszniej to ja w wyprzedarzy kupiłem ss765 opisane jako snork do mazdy BT-50 :)

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten snork do Rangera 2007 za 419 zł to ten sam co Thespian motał do swojego T2 ? Bo cena jest zachęcająca :)

ja właśnie kupiłem :D:D:D nie mogłem się powstrzymać :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero zamówiłem :D gdzieś za 2 tygodnie jadę do polski i będę dopiero działał, to wrzucę fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo dobry snorkel w niskiej cenie http://escape4x4.pl/...anger-od-2007-r.

 

411.jpg

 

Wykonany z lldpe, pasuje idealnie do terranoII, jak dydykowany, nawet guma łącząca też pasuje po filter. Trzeba tylko wyprofilować blaszkę łączącą słupek z tubą.Na rajdach są foty i opis montażu w terranoI.Pozdr.

 

Ktoś może potwierdzić, że pasuje on do Terrano I ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie ściska że pusty portfel po zimie mam. Boje się że jak będę miał luźną kasę to się skończą ;) Może ktoś poradnik zrobi jak to zmontować samemu do T2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druciarstwo :) poskąpiłeś na otwornice :P

 

 

a tak serio to ja zrobiłęm trochę inaczej... nie wykorzystałem fabrycznej przelotki do komory, tylko wywierciłem sobie nową w osi otworu w nadkolu... obyło się dzięki termu bez kolanek i cudów... minimalnie (z 15 stopni) puszkę filtra obróciłem (dół - to takie "wiadro") Nie wiem czy tak by się dało w "czy zero"

 

z ciekawostek o których już pisałem to w fabrycznym dolocie 2,7TD nawęższe miejsce miało średnicę piłeczki pinpongowej... po założeniu snorka najwęższy jest fabryczny kawałek fury wlotowej do puszki filtra (z 6cm średnicy) sam snork jest dużo szerszy w najwęższym miejscu...

 

tak więc generalnie to pewnie mogło by to to jeszcze lepiej oddychać... tylko komu się chce nową rurę spawać do puchy, albo puchę wymieniać

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą temat otwornicy pół żartem pół serio ale został poruszony .... odpowiadam otwornica tak zwany wycinak (a) kosztuje znacznie więcej niż snorkel (B) nie znam takiego którym jest możliwe dokładne wycięcie powierzchni która nie jest płaska

 

co do średnic też coś dorzucę, na krótkim odcinku przepływ powietrza przy mniejszej średnicy może mieć znacznie mniejsze opory niż przy większej ale dłuższej drodze - pewnie dlatego jest znacznie większa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimetalowa hilti z przedłużonym wiertłem :) wierci bez dyskusji w kazdym metalu i drewnie ale racja kosztowała mnie 100euro 5lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o kształt .. jak blacha jest wypukła to obwód nie wytnie się w tym samym momencie i rozjedzie się kształt, dlatego pisałem że dokładnie to się nie da i tak zostanie szlifowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle ! na pewno główka do tyłu ? :)

 

a na marginesie, jak ci się jeździ na tych gumach po śliskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak kawałek plastikowej rury a tyle radości :D

opony są rewelacyjne

na śniegu dobra przyczepność

na lodzie się ślizgają jak wszystkie :P

na asfalcie przyczepność rewelacyjna

bardzo ciche jak na taką kostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek do tyły tylko w mokrym terenie, jakoś tak to jest wymyślone że szpryca wody spod kół kieruje się dokładne na kominek snorkela :)

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinien być cały czas tak skierowany

ponieważ powietrze musi być zasysane przez silnik a nie wtłaczane,

taka moja osobista teoria :P może i wyssana z palca :)

a co do tego że z pod koła leci prosto w rurę to też nie wiem jak to wymyślili, ale jak widać zdaje egzamin w innych autach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinien być cały czas tak skierowany

ponieważ powietrze musi być zasysane przez silnik a nie wtłaczane,

taka moja osobista teoria :P może i wyssana z palca :)

a co do tego że z pod koła leci prosto w rurę to też nie wiem jak to wymyślili, ale jak widać zdaje egzamin w innych autach :P

dobrze gada dać mu wódki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie... :) kominek ma być do przodu i ma chwytać powietrze... to jest podkreślone grubą kreską w każdej instrukcji z safari, do tyłu można w duuużym deszczu, w śniegu mocnym itp...

 

a to że spod kół leci woda dokładnie w kominek to duży problem... niech Ci w taki kominek pójdzie bryzga powiedzmy 0,3 litra wody... myślisz że silnik to spręży? Zwłaszcza diesel? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi na to że tak źle i tak niedobrze :P może pójdziemy na kompromis i na bok go obrócimy ??? :D

ale skoro instrukcja tak mówi to go obrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo wtedy zaciąga syf z dachu :)

 

koszernie i zgodnie z sztuką jest do przodu, ale tak się często nie da w zagazowanych benzynach np... trzeba sobie znaleźć kierunek samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...