Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Snorkel


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za 50zł bym tego nie zamontował :P ale jak kto lubi :devil: jak auto ma się dobrze prezentować i jeździć w terenie to nie bardzo :P

a jak tylko w teren to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam sie podoba, a tych plastików nie lubie. Miałem taki w Pajero, zostawiłem go na drzewie razem z kawałkiem błotnika, a orginalny safari był od kangurów ... 250 euro zostało w lesie Tym oparłem się odrzewo i nieźle go po nim przetargałem. Nawet wgniecenia nie było. A w porównaniu do co niektórych co mają kibelrury to ten wygląda świetnie. A filtr na górze dlatego bo wszystkie kominki wystawały poza obrys bagażnika co w moim przypadku jest niedopuszczalne, albo były by zbyt nisko co wyglądało idiotycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandor - czysta funkcja w zasadzie bez formy, wykonanie solidne bym tak podsumował ... ale kto co lubi

 

generalnie to mi nie potrzebny snorklel w cale, zobaczymy co z tym ale to tylko dla tego że okazja się trafiła,

a w ogolę to wolałbym sam jakiś złożyć z rurek żeby potem był łatwy do wymiany/naprawy :) a tak jak safari po okazyjnej cenie się rozwali to muszę szukać drugiego okazyjnie albo nowego błotnika

 

P1010536.JPG

 

laminat schnie i trochę to potrwa i możliwe że na razie nic z niego nie wyjdzie bo trochę za cienki zrobiłem a wstępne przymiarki wyglądają http://hcd-customdevices.pl/jalbum/pickup/safari%20snorkel/index.html tak no i wygląda że całkiem nieźle pasuje, kształt jest zbliżony do błotnika, się jeszcze okaże ale ze względu na mniejsze "wypukłości" może wyjść kominem na ukos góra do auta, lub jakieś podkładki.

ale generalnie to się zapowiada dobrze.

 

w galerii są jeszcze pokazane otworki odprowadzające wodę, które jakby ktoś chciał faktycznie nurkować to trzeba załatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandor - czysta funkcja w zasadzie bez formy, wykonanie solidne bym tak podsumował ... ale kto co lubi

a w ogolę to wolałbym sam jakiś złożyć z rurek żeby potem był łatwy do wymiany/naprawy

 

Oto mi własnie chodziło, miał być solidny i maga funkcjonalny. A przydaje sie nawet w środku Warszawy, jak w zeszłym roku Toruńską zalało i woda mi się maską przelewała :)

 

A co do otworów to te na puszce filtra z membraną nie powinny być zaslepione.Tędy wody nie zassie a przydaje sie do odprowadzania deszczówki itp. O ile się tą membrane ma.... ja nie miałem, musiałem zatkać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super się prezentuje :D

teraz został tylko montaż, ciekawe czy dopasujesz

fajnie bo wyjście ma w idealnym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh z laminatu kicha, grzanie farelką itp żywica się utwardziła ale jedna warstwa na ręcznikach kuchennych wyszła za elastyczną żeby móc przymierzyć i coś powiedzieć,

długość to tak dokładniej jak przymierzałam to wylot wychodzi gdzieś pomiędzy wejściem powietrza a wejściem do puszki rezonansowej niestety, bo inaczej to jakoś daleko od szyby wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dobrze, niestety dalej trzeba kombinować.

dzisiaj zszedł śnieg i dokładnie przeczesałem podwórko ale niestety błotników nie mam, musiałem wywieźć na złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do puszki rezonansowej w 2,7 TD to ja wywaliłem wszystko... powietrze prosto z snorka, przez karbowaną rurę zbrojoną idzie wprost do puchy filtra, zrobiłem nową dziurę w burcie komory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicha z tymi błotnikami, obdzwoniłem różne ogłoszenia i nic zardzewiałe abo wywalili albo maja po 300zł,

jakieś pomysły gdzie szukać?

obiecuje zrobić szablon jak się uda

 

przymierzam i przymierzam na rożne sposoby generalnie wygląda na ten sam problem co od rangera że błotnik ma za duży brzuszek i od góry będzie trzeba coś podłożyć lub co sobie odpuszczę podklepać błotnik, bo inaczej komin idzie na ukos

 

moje dalsze przemyślenia na temat to chyba jednak mi sie nie chce tego zakładać zwłaszcza jak nie mam materiału do eksperymentu,

tak przypadkiem znalazłem i się okazuje ze wydam kasę która zbieram na lampki na dach :)

jeszcze jest chwila na zastanowienie ale coś bardziej mi w ta stronę że wróci do sklepu, chyba że ktoś chce się bawić a sam nie ma ic pod domem to mogę kurierem wysłać (po kosztach oczywiście),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snorkel został u mnie na stanie i dzięki uprzejmości Lemmego który pojechał do gościa odebrać błotnik i mi go wyśle, bo dla tamtego dziada był za mało warty żeby mu się chciało go zapakować - to będzie do testów.

 

o widzę że w ic 2 szt zostały - przyznać się który

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja :whistle:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i fajno
jutro dojdzie błotnik, ale najwcześniej w pt się za to wezmę

a jednak udało się coś na szybko po przymierzać,
P1010674.JPG
http://hcd-customdevices.pl/index.php/motoryzacja/nissan-pickup/112-snorkel-od-isuzu-w-nissanie-kolejne-przymiarki-cz-2

a mam prośbę może ktoś wreszcie dokona dziewiczego wpisu w komentarzach pod artykułami na mojej stronie co ?
 

Kolejne próby ze snorklem

P1020124.JPG

P1020126.JPG

wychodzi na to że mi się nie bardzo chce walczyć z tym dalej, bo efekt będzie odległy od tego który oczekuje.

Jak widać wyżej żeby komin był że tak powiem ortogonalny względem płaszczyzny dachu to górna krawędź idąca wzdłuż błotnika musi być od niego odległa o jakieś co najmniej 20-25mm.

Rozwiązań było by kilka ale żadne z nich mnie nie zadowala.

- wypełnić szczelinę masą typu silikon / poliuretan - nie bo moje poczucie estetyki i satysfakcja z dobrze wykonanej roboty zostały by zgwałcone

- podklepać błotnik - nie bo nie mam zamiaru go odmalowywać za dobrze się jeszcze trzyma żeby go tak zmasakrować

- dociąć snorkla od dołu - nie bo nie mam warunków na jego spawanie

- przyłożyć tak aby przylegał dobrze z górna krawędzią i odgiąć komin na gorąco do pionu - nie bo nie bardzo mam warunki, nie wiadomo dokładnie jak się zachowa tworzywo, generalnie jakbym miał dostęp do odpowiedniego pieca to PE w okolicach powyżej 80oC już mięknie wtedy generalnie pewnie by się dało z tego snorka ulepić cokolwiek ;) tyle że nie wiadomo dokładnie które to PE, w zasadzie jakbym sie uparł to bym go wsadził do lekko  nagrzanego pieca do proszku ale ... czytaj niżej.

 

w zasadzie baza wydaje się być dobra - dobry kąt do szyby i gabaryty, podłączenie by wymagało albo przesunięcia wejścia wiązki do komory silnika albo ze dwóch kolanek, ale to najmniejszy problem.

nie chcę się upierać przy jego montażu bo tak naprawdę to za mało mi jest potrzeby, a wszystko będzie wymagało sporo zabawy a tu mi się już mało chce z nim walczyć, jak ma być kupę roboty to wolę zrobić jakieś samodzielnie, więc puki co raczej trafia do obiegu wtórnego, jak się nie znajda chętni to wtedy będę zmuszony go zamontować,

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wygląda w porządku, weź poprawkę że nie jest to oryginał a wybrzuszenia na błotniku i tak nie ominiesz, jak nie z góry to z dołu nie będzie przylegał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czekam na szablon od Hugh...na razie jeszcze bawię się w okolicach przedniego zawieszenia  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na szablon od Hugh...na razie jeszcze bawię się w okolicach przedniego zawieszenia  B)

 

eee yy no .. ja sie w końcu nie zdecydowałem na założenie ... mogę ci odesłać błotnik do zabawy :) szkoda że nie przypomniałeś wcześniej poszedłby z podkładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, coś tam wymyślę, jak dla mnie to nie musi szczelnie przylegać, nie będę się opierał o drzewa, w miejscach mocowań dystanse z PU lub tworzywa odpowiednio wyprofilowane, u góry mocowanie komina do bagażnika dla usztywnienia...na dole otwór okrągły, ewentualnie trzeba będzie przedłużyć króciec i wpasować jakiś dystans powiedzmy "aerodynamiczny" żeby nic nie weszło między snorka a błotnik...ot i cała zabawa; myślę, że gdybym się uparł to dzień, dwa i po bólu...ten snorkel u mnie to tylko za dekorację będzie robił, bo silnika i tak utopić nie mogę a wnętrza nie chcę...w błoto do osi i bez niego wjadę tyle że opony bym zabrudził, a tego też bym nie chciał  :rofl: ...jeszcze nie dorosłem do tego stopnia wtajemniczenia, kiedy nie bacząc na uszkodzenia za wszelką cenę chcesz dorównać patrolom chociażby...korzystam z tego auta na co dzień, a nie tak jak inni, bardziej zaawansowani (...i zamożniejsi pewnie) szykują je ,przerabiają przez tygodnie żeby wjechać w bagno, utopić...i od nowa to samo...do takich zabaw kupiłbym samuraja albo uaza ...na razie wystarcza mi satysfakcja , gdy omijam "korek" błotnistym poboczem, i parkuję na 15 cm krawężniku (pamiętasz Arek na pikniku u Enzo?)  :punk:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może inaczej: na pewno da się go zaadaptować...łatwiej niż od innych aut, wszystko zależy od nieszczęsnego uwypuklenia na błotniku, kąta pochylenia szyby...i poczucia estetyki  :) ...jeśli jesteś gotów poświęcić idealny wygląd kosztem funkcjonalności i satysfakcji z samodzielnej konwersji to do dzieła!

a tak na marginesie to skąd pewność, że ten snork jest dedykowany do jedynki?Enzo dopasował od forda, ja od frotki, ktoś inny zbudował własnoręcznie...ale oryginału nikt nie widział...podobno istnieje, spoczywa zakurzony na górnej półce opustoszałego magazynu...i czeka na swojego Indianę Jonesa a Jego cena powala na kolana  :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre :)

 

ja mam z mazdy bt50 :)

 

Hugh_h chyba walczy dalej z tym z isuzu...

 

byle kąty z grubsza się zgadzały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...