Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P10/P11 - BIG BRAKE ADAPTACJA z 200SX


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się ciesze ! ! !

Udało mi sie dorwać wielkie, czterotłoczkowe zaciski hamulcowe z 300ZX, do tego dojdą frezowane tarcze hemulcowe o średnicy 280mm (23mm więcej jak serja) no i jakieś klocki hamulcowe typu Green Staf albo Ferodo DS, a z tyłu pozbęde się tych holernych korektorów sily hamwoania :D

 

Mam nadzieje że w takiej konfiguracji zawsze bezpeicznie będe mógł się zatrzymać i nie straszne mi będą prędkości 200km/h ++ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie po 16" sie zmieści bo seryjnie 300ZX miał 16" :D

Zreszta to są te same heble jak w 200SX S14, nie jestem pewien ale nawet pod 15" najdą to w koncu taka sama średnica tarczy jak w P11 GT ktróa miała koła 15".

 

A 200SX S13 (po lifcie) mialy tez tarcze 280mm i 15" byly na wyposarzeniu seryjnym no z tym ze zaciski w S13 są 1 tłoczkowe a tu mamy do czyneinia z HIGH-TECH i 4 tłoczki

 

Może niedlugo fotki zapodam, nich no tylko dojda do mnie te moje piękności.

A co do tarcz to kupie nowe mikody są tanie i w porządku tylko dam je do pana żeby porobił na nich nacięcia :D

 

PS. Na jaki kolor je pomalowac, bo seryjnie są Czarne z dużym napisem NISSAN :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
PS. Na jaki kolor je pomalowac, bo seryjnie są Czarne z dużym napisem NISSAN :?:
moze zostaw zeby byl napis.

 

I bedzie bezpiecznie...Coobcio bedzie mial czym hamowac i nie porozbija aut jak na S :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zostawie je w orginalnym czarnym kolorze i tylko napisy pomaluje na biało :P

 

Foto zaporzyczone z EBAYa tak wygladają te zaciski:

86_1_b.JPG

9b_1_b.JPG

 

I takie coś znalalzem:

cb_1_b.JPG

58_1_b.JPG[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 maja 280 o kurcze taniej by wyszlo z tego przestrzepić no ale juz po ptakach beda z 300ZX przynajmniej napisy są widoczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16 mają seryjnie b dobre hamulce. Katalogowo 38,8m 100km/h do 0.

Już pisałem ze założyłem nawiercane Zimmermmany+EBC zielone i jeszcze sie poprawiło. Od dawna mam plan zmienic hamulce w swojej P10 GT na włśnie od N16. Tylko nie mam zacisków. Co przy takiej zmianie może mnie zaskoczyć? Przewidujecie jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do malowania - proponuje czarne a napisy na bialo :) Taka ladniejsza seria (bo ladnie pomalowana) :) A co do przeszczepu z N16... ciekawa propozycja, w o wiele lzejszym aucie jak N14 moze dzialac super... jesli zmiesci sie pod moje felgi :) Jak uzbieram troszke kasy to zrobie cos takiego. Ale jak?? seryjne mocowania z N14 chyba nie beda pasowaly do tarcz z N16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 mm powiadacie 8) hihi to dlatego malo galy nie wyskakuja jak sie hamuje

No to fakt, seryjne hamulce są bardzo dobre, teraz juz wiem dlaczego, ta średnica to ladna nawet jest, tylko co z tego jak i tak przy 17" tarcze wygladają na śmiesznie male!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 mm powiadacie 8) hihi to dlatego malo galy nie wyskakuja jak sie hamuje

No to fakt, seryjne hamulce są bardzo dobre, teraz juz wiem dlaczego, ta średnica to ladna nawet jest, tylko co z tego jak i tak przy 17" tarcze wygladają na śmiesznie male!!!

 

a pomysl jak ja na przedzie w serii mam 257mm (tyl 258 :shock:) na auto prawie tona czterysta to nie dziwne, ze nie hamuje :lol: co do wygladu nawet na obecnej 15-tce smiech na sali :lol: tez mam zamiar w blizej nieokreslonej przyszlosci wymieniac na heble z s14-tki i alu na 2 rozmiary wieksze 8)

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no będzie ostro jak siekiera!!! Ja tylko się zastanawiam jak duże są koszty takich zacisków? Ja u siebie załozyłem 4 brembo i seryjne zaciski są z klockami ferodo i hamuje jak nie wiem co! :twisted: a tak w ogóle to myślę, że powinieneś założyć też 4 punktowe pasy bezpieczeństwa, żeby sobie nie rozbijać japy o kierownicę przy każdym hamowaniu ;) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...

Moja pochodzą z północy polski.

Jutro bede w warszawie i zobacze być może już na mnie będączekały.

 

A co do zacisków to do kazdego nissna beda poasowaly bo w kpl. sąadaptory tzn, te blachy kotore sie prztkreca do piasty, jakby co nie pasowało to mam dobrego frezera i tokaża :D

 

CENA: wole nie mówić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no moje zaciski na przod juz dotarły :)

Wygladają tak:

200sxzaciskiprzod.jpg

Pochodą jednak z 200SX S14a to co je różni od 300Zx to materjał z ktorego są wykonane otóż są z żeliwa a w 300 byly z alu.

 

Ale siła hamowania pozostaje bez zmian :)

No do roboty, zamawiam do nich sportowe klocki Black Diamonda oraz dorobie specjalne dystanse zeby mozna bylo nimi obslugiwać tarcze hamulcowe z 200SX S13/Primera P11 GT.

 

Dla Zainteresowanych ciekawy artykól:

http://www.sr20tuning.com/brakes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...