Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Tino] Wnętrze - dodatki, doposażenie wnętrza


Bodek05
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A daj namiary kolego na to ustrojstwo i ile taka frajda kosztuje i gdzie sie podpina?

 

Wystarczy wpisać na allegro "zmieniarka mp3" lub "zmieniarka mp3 nissan".

Cena - około 400 PLN (od 2 lat się nie zmienia, bo interesowałem się tym wcześniej).

Nie istalowałem tego samodzielnie. Odbierałem sprzęt i instalowali mi w Warszawie w małym warsztacie na ul. Księcia Trojdena.

Odpięli oryginalną wiązkę przygotowaną pod zmieniarkę od radia, wybrali kabel urządzenia z łaściwą kostką, wpięli się do radia oraz w kable zasilania.

Kabel urządzenia wychodzi za schowkiem i urządzenie mam w schowku.

 

Nikt nie był tylko pewien, ile obsłuży wirtualnych CD. Okazało się, że 9 :-D.

Zdaża się, że przez ciasnotę w schowku poruszy się karta SD w gnieździe (karta nie chowa się całkiem w urządzeniu) i urządzenie się zawiesza.

Głośność z tego urządzenia jest ciut niższa niż z napędu CD czy radia. Ale poza tym same plusy :-D.

 

Pozdrawiam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dugi dzięki, za ukierunkowującą wskazówkę na "zmieniarkę mp3". :)

A kolegom którzy są zainteresowani takim ustrojstwem, proponuję powstrzymanie pochopnych zapędów kupna, i w pierwszej kolejności zalecam spokojne i dokładne wybadanie tematu. O co chodzi? Ano o to, że pod wdzięcznym określeniem "zmieniarka mp3" kryje się (wskazywany już w niektórych wątkach tego forum) xcarlink, więc wypadałoby "kopnać się" na stronkę producenta i sprawdzić pod które nissanowskie radyjka pasuje to cudo, i czy wśród wymienionych jest model z naszego traktorka. Jeśli czyjś model radyjka nie jest podany przez producenta (a kolega poskąpił nam informacji co u niego "siedzi"), to myślę, że lepiej udać się z zapytaniem o możliwość podpięcia do warsztatu car-audio (czy jakiego inszego znawcy tematu), niż kupować w ciemno, bo może się okazać, że za jedyne 4 stówki kupiliśmy sobie bezużyteczną zabawkę. ;)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to, żeby pasowały.

Na Allegro są 2 rodzaje:

http://allegro.onet.pl/nissan-almera-tino-00-06-dywaniki-gumowe-korytka-i1228442969.html

http://allegro.onet.pl/korytka-gumowe-dywaniki-do-nissan-almera-tino-i1207073234.html

 

Które są bardziej podobne do Twoich?

 

Kurcze, jakoś żadne mi nie podchodzą pod moje. W sumie jak masz do wyboru to weź te z odciętą podpórką pod lewą nogę (jak ktoś też wcześniej powiedział) bo w tym miejscu mam największe "niedopasowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tymi dywanikami od cytrynki, tylko czy ta guma z tyłu wejdzie i czy poręczne będzie wylewanie z niej wody. Ja jeszcze natrafiłem na coś takiego:

http://allegro.onet.pl/dywaniki-gumowe-do-nissan-almera-tino-jakos-i1218646157.html

Gość pisze, że mają na innej aukcji (chociaż na nią nie trafiłem) osłonę na kanał pomiędzy tylne dywaniki za jedyne 13PLN.

 

zgadza sie - te z podpórką pod stope są do bani bo sam takie kupiłem. Woda i piach z buta spada w dziurę. Jest to zbieranica z różnych samochodów, akurat ten dla kierowcy jest z Octavi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za głosy dotyczące dywaników gumowych. Niestety wynika z nich, że chyba nie ma takich, które by idealnie pasowały do Tinki. Kupię jednak chyba te z odcięciem, bo wydaje mi się, że będą troszkę lepiej pasowały.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Co do pokrowców to polecam firmę ATRA - trochę drogo wychodzi - bo ja zapłaciłem 295 zł ale są szyte na miarę,

zero kłopotu z zakładaniem no i materiał gruby a nie jakieś prujące się badziewie - można sie jeszcze dogadać odnośnie jakichś kieszonek lub innych usprawnień - duży wybór materiałów - czas realizacji około 5 dni.

Tutaj link do ich aukcji - http://allegro.pl/listing.php/search?string=nissan&us_id=541371&country=1

Mimo że aktualnie nie mają na allegro pokrowców do TINO to mają je w swojej ofercie - ja zamawiałem 2 mce temu

POLECAM

Witam. Z tymi pokrowcami to trzeba uwarzać , na przednich fotelach są boczne poduszki powitrzne i nic nie może ich zasłaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam przednich dywaników gumowych bo jeden się przetarł. Najgorszy problem jest z kolorem bo wszędzie są czarne i nijak nie pasują do jasnego wnętrza. Te które mi się przetarły produkowane były przez POL-GUM Szczecin. Szukałem na ich stronie ale nie mają dedykowanych do Tino tylko te które pasują pasują jeszcze średnio do ponad setki innych aut więc nie mogę się zdecydować. Pol-gum ma też dość fajne wzory do samodzielnego docięcia tylko nie wiem jak u nich z wysokością korytka ;}

 

A z ciekawostek w Tino moja ma zamontowany komputer PC ;) Z grubsza 80GB dysk, gps, WiFi i dotykowy monitor 7"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez szukam przednich dywaników gumowych bo jeden się przetarł. Najgorszy problem jest z kolorem bo wszędzie są czarne i nijak nie pasują do jasnego wnętrza. Te które mi się przetarły produkowane były przez POL-GUM Szczecin. Szukałem na ich stronie ale nie mają dedykowanych do Tino tylko te które pasują pasują jeszcze średnio do ponad setki innych aut więc nie mogę się zdecydować. Pol-gum ma też dość fajne wzory do samodzielnego docięcia tylko nie wiem jak u nich z wysokością korytka ;}

 

A z ciekawostek w Tino moja ma zamontowany komputer PC ;) Z grubsza 80GB dysk, gps, WiFi i dotykowy monitor 7"

 

Zgadzam się.

Kupiłem na Allegro dywaniki gumowe do Tino. Okazało się, że są one z POL-GUM-u. Oczywiście są to dywaniki uniwersalne pasujące do mnóstwa innych aut.

Jeżeli ktoś będzie kupował na Allegro, to uważajcie na przedni dywanik pasażera. Mnie gość przysłał zestaw, w którym ten dywanik całkowicie nie pasuje do 3 pozostałych !!! (można powiedzieć, że dywanik z całkiem "innej bajki"). Nie będę gościa wymieniał z nazwy, ale przyglądajcie się dokładnie zamieszczonym zdjęciom. Ten "inny" dywanik ma inaczej zrobione krawędzie, które lubią się "kłaść" i myślę, że może z dywanika trochę pocieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dane gościa na tapetę, zbyt ciężko jest coś kupić z tego typu rzeczy aby się inni nacinali. Fotki to jedno a towar otrzymany to drugie. Moje gumowce z POL-Gumu są też takie sobie (ranty b. wiotkie) i woda była często pod nimi a te letnie ehhh mój wieloletni Polduś miał lepsze niż te po roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dane gościa na tapetę, zbyt ciężko jest coś kupić z tego typu rzeczy aby się inni nacinali. Fotki to jedno a towar otrzymany to drugie. Moje gumowce z POL-Gumu są też takie sobie (ranty b. wiotkie) i woda była często pod nimi a te letnie ehhh mój wieloletni Polduś miał lepsze niż te po roku użytkowania.

 

Gość jest z Ostrzeszowa i ma kilka nicków. Najlepiej zobaczyć sobie na zdjęciach kto jakie dywaniki sprzedaje. Porównajcie sobie dywaniki pasażera ze zdjęć.

 

Na tym mniej wyraźnym (bez napisu) dywanik pasażera ma wiotkie, zaokrąglone ranty, które się po prostu "kładą". Pozostałe dywaniki mają ranty pod skosem (tak jak przy dywaniku kierowcy) i wydają się być pewniejsze. Tak jak pisałem wcześniej - dopiero zobaczę jak to będzie w praktyce. Faktem jest jednak, że gościu źle dobrał dywanik i za "chiny ludowe" nie chciał uznać tego faktu. Polecam więc przed zakupem dokładne obejrzenie zdjęć, bo można się na coś takiego naciąć.

post-27922-044079300 1289996790_thumb.jpg

post-27922-005589900 1289996805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No Hej Koledzy i Koleżanki kupił ktoś już jakieś ładne welurki na wiosnę do Tinki? Proszę o fotki, linki. Bo gumowce chyba trzeba schować....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!!

Mam wiadomość dla "traktorzystów" z Łodzi........w jednym z pod tematów była poruszana kwestia siateczek do bagażnika.

Wiadomość z ostatniej chwili----takie siateczki są w Tince, na szrocie w Andrespolu ul.Rokicińska 138. Dziś tam byłem i pytałem o cenę, wołają po 20zł sztuka /negocjować trzeba/. Ja pewnego czasu w tym samym miejscu kupiłem 2 sztuki za 20zł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dziale "Instalacje elektryczne w TINO", pisałem że jestem na małym etapie rozbierania wnętrza. Podczas tej operacji, nurtowało mnie również wyciszenie środka samochodu. Np. bardzo słychać bijące kamyszki o tylne nadkole, progów i częściowo również z przodu. Po rozebraniu tyłu stwierdziłem że nie ma tam żadnego wytłumienia tylko goła blacha , a sama wykładzina-boczek tego nie spełni i nalyżycie nie wytłumi. Jest on tylko jako wykończenie wnętrza.
Więc postanowiłem domowymi środkami troszeczkę go wyciszyć . Może nie tak elegancko jak tapicer, ale chyba nie oto tutaj chodzi. Filc taki można zyskać na każdym szrocie. Co się tyczy podlogi z przodu, to jest to samo. Wykładzina podłogowa jest, ale między nią a blachą jest jeszcze miejsce aby podłożyć dodatkowy filc, przy słupku też, ale najpierw trzeba odkręcić dolną plastikową osłonę słupka.
Co się tyczy strony kierowcy, to jest gorzej wyciszona niż strona prawa, ale to za sprawą występu z podłogi gdzie np. opieramy lewą nogę. Tam wyciszenia nie ma wogóle. Po zmontowaniu tego wszystkiego i małej jeżdzie próbnej po gruntowej nawierzchni jest o niebo lepiej i ciszej!!!
Jeśli komuś jest mało schowków, nie ma np. szuflad pod przednimi fotelami, to dodatkowe schowki może sobie sam zrobić i trzymać tam np. gaśnice z którą zawsze jest kłopot. Pod przednimi fotelami są takie same otwory jak pod nogami pasażerów - sorki troche ciemne ale dziure widać. Wystarczy tylko przeciąć i dociąć już fachowo wykładzinę.
To tyle, co narazie postarałem się zrobić dla siebie, aby było trochę przytulniej, cieplej i ciszej. W planach mam jeszcze częściowe wyciszenie drzwi, ale muszę się najpierw zaopatrzyć w taśmy dekarskie.
Pozdrowionka dla wszystkich.



Jako, że to jest dział dodatków i doposażenia, więc zademonstruję na fotkach co zrobiłem dodatkowego w swojej Tince.
A więc: zrobiłem podświetlenie podłogi /ale tylko narazie w przodzie/ i oświetlenie drzwi-listw progowych.
Przednie oświetlenie na nogi jest w kolorze niebieskim i zamontowałem dwa moduły na taśmie /jeden 3 diody, bo w wersii próbnej, jeden modół to było dość ciemno jak dla mnie/. Oświetlenie podłączyłem pod lampkę w podsufitówce i zapala sie po otworzeniu z centralnego zamka jak i również po otworzeniu obojętnie których drzwi. Oto kilka fotek. post-36338-0-12501600-1387194788_thumb.jpg  post-36338-0-86410700-1387194938_thumb.jpg  post-36338-0-09559800-1387194833_thumb.jpg   post-36338-0-48225700-1387194879_thumb.jpg  post-36338-0-06288400-1303591101_thumb.jpg

Prócz tego zrobiłem oświetlenie listw progowych drzwi.
Z uwagi iż robione są komórką, to lepszy efekt oglądania będzie przy zgaszonym świetle. post-36338-0-52559100-1303591164_thumb.jpgpost-36338-0-56726300-1303591190_thumb.jpg
Widać również z daleka obrysy kół i światła pozycyjne post-36338-0-99332400-1303591263_thumb.jpg
Papierki na podłożu też widać post-36338-0-90941200-1303591340_thumb.jpg

Co do oświetleniaa wewnętrznego z tyłu, to zastanawiam się czy zainstalować je pod popielniczką tylną /jest tam ładne zagłębienie-wyprofilowanie/  Ale to już w późniejszym terminie.

 

I tył też już zrobiony. post-36338-0-30004100-1387195300_thumb.jpg  post-36338-0-63365800-1387195317_thumb.jpg  post-36338-0-11847500-1387195340_thumb.jpg post-36338-0-85514000-1387195364_thumb.jpg

 

Całość zdjęć tutaj https://plus.google.com/photos/112115303120821761314/albums/5885184331354911489?banner=pwa&authkey=CPWur8TQq8a1fg

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...A więc: zrobiłem podświetlenie podłogi /ale tylko narazie w przodzie/ i oświetlenie drzwi-listw progowych.

Przednie oświetlenie na nogi jest w kolorze niebieskim i zamontowałem dwa moduły na taśmie /jeden 3 diody, bo w wersii próbnej, jeden modół to było dość ciemno jak dla mnie/. Oświetlenie podłączyłem pod lampkę w podsufitówce i zapala sie po otworzeniu z centralnego zamka jak i również po otworzeniu obojętnie których drzwi."

 

No dobra coś dla laika :( jak się podpiąłeś pod tą podsufitkę ? w którym miejscu - czy trzeba bebeszyć pół przodu? i może jakieś fotki lampek nie włączonych ale z bliska jak wyglądają i z czego są zastosowane ? z innego auta czy coś ? .... No i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No dobra coś dla laika sad.gif jak się podpiąłeś pod tą podsufitkę ? w którym miejscu - czy trzeba bebeszyć pół przodu? i może jakieś fotki lampek nie włączonych ale z bliska jak wyglądają i z czego są zastosowane ? z innego auta czy coś ? .... No i takie tam.

Na przednim lewym słupku za plastikową osłoną /tam gdzie jest głośniczek "piszczyk" masz kostke od oświetlenia w podsufitówce tak bynajmniej jest u mnie - i tam się wpiąłem a przewód puściłem w dół za bezpieczniki.
Założyłem kostkę aby w razie demontażu osłony bezpieczników lub schowka mógł odłączyć i oświetlenie. post-36338-0-81340100-1303642989_thumb.jpgpost-36338-0-52175400-1303643056_thumb.jpgpost-36338-0-10607500-1303643119_thumb.jpg.
Tak wygląda zamontowane od strony pasażera post-36338-0-04452300-1303643258_thumb.jpgpost-36338-0-00818400-1303643297_thumb.jpg
Co do oświetlenia w boczkach, to wybrałem najtańszą wersję, i tak:.
Z jednych swoich postów pisałem cyt..."Mnie konkretnie interesował dół boczka z drzwi /nawet uszkodzonych/, bo chodziło mi o otwór na oświetlenie progów. Chciałem jeździć z kawałkiem i dopasować jakieś lampki a nie demontować swoich drzwi. Nie wiadomo kiedy je kupię, a tym bardziej zamontuję. Dał mi cały boczek / za dziękuje/, tylko zabrał z niego zapinki..." Z uwagi że boczek jest zgrzewany, to odciąłem od niego fragment z otworem aby mieć wymiar na jakiś lampki post-36338-0-58540700-1303649231_thumb.jpg ,lecz z kupna lampek zrezygnowałem, gdyż gdybym je przykręcił do boczka, to do wymiany np, żaróweczki musiałbym zdejmować cały boczek, plastik na dole boczka jest bardzo cienki, a prócz tego nie wiem czy lampka nie zawadzała by o próg. Więc wybrałem taśmę LED.
Po zdjęciu boczka zauważysz że przy otworze na oświetlenie, od strony wewnętrznej są małe plastikowe wzmocnienia boczka na jego wypukłości. Wzmocnienia po obu stronach otworu przeciąłem tuż przy krawędzi i w te przecięcia wsunąłem-wcisłem blaszkę. Na blaszkę dokleiłem 1 modół diód na taśmie. Wybrałem kolor biały-ciepły, gdyż te inne białe mi nie odpowiadają. Może i świecą jaśniej, ale nie są barwą naturalną /ale to rzecz gustu/. Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi już dużo mówi :) Przyjdzie ciepło może długa majówka to obbadam w mojej Tince czy jest tak samo (troszkę starszy model)jeszcze jak byś namierzył kostkę do ogrzewania tylniej szyby żeby łatwo wpiąć ogrzewanie lusterek (tęsknię za tym strasznie)to by było super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

 

 


O to mi już dużo mówi smile.gif Przyjdzie ciepło może długa majówka to obbadam w mojej Tince czy jest tak samo (troszkę starszy model)jeszcze jak byś namierzył kostkę do ogrzewania tylniej szyby żeby łatwo wpiąć ogrzewanie lusterek (tęsknię za tym strasznie)to by było super wink.gif

W poprzednim samochodzie miałem podgrzewane lusterka więc wiem co to znaczy i teraz bardzo za nimi tęsknie. W mojej Tince nie ma /taka jest kostka do lusterka/ jak widać są tylko trzy przewody i brak podgrzewania.

Odnośnie złączki-kostki ogrzewania tylnej szyby, to nie wiem która to i gdzie jest. Natomiast przekaźnik ogrzewania jest na lewym przednim słupku.
  Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Wszystkich .

czy montował ktoś może czujki parkowania przód i tył . jak się to podłącza ( gdzie przód - w jaką kostkę a gdzię tył- podobno pod bieg wsteczny?)jeśli ktoś wie będę bardzo wdzięczny . Tinko Starachowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:unsure: Macie w swoich Tinkach oświetlony schowek z przodu ? Ja <_< nie mam :( . Ma ktos jakiś pomysł gdzie się podłączyć żeby to zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...