Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12]Zapala się kontrolka Check silnika


TolekD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Kupilem Primere 1,9 TD w Niemczech i przy szybkiej jezdzie po autostradzie (powyzej 160 km/h) zapala sie czerwona lampka silnika. Po zatrzymaniu (wylaczeniu i wlaczeniu) lampka nie swieci . Dwa razy probowalem szybszej jazdy powyzej 160 km/h i 2 razy bylo tak samo. Co moze byc przyczyna. Rocznik 12/2002 przebieg 196tys

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś mechanika aby podłączył pod kompa to on ci powie z czym problem.

 

 

Sorry byc moze za pytanie ale czy ten komp to jest specjalistyczne narzedzie dostepne w serwisie Nissana czy tez jest to bardziej uniwersalny przyrzad dostepny w wielu mniejszych warsztatach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry byc moze za pytanie ale czy ten komp to jest specjalistyczne narzedzie dostepne w serwisie Nissana czy tez jest to bardziej uniwersalny przyrzad dostepny w wielu mniejszych warsztatach ?

każdy dobry szanujący się mechanik i elektryk posiada taki sprzęt.. nie ma już samochodów gdzie młotkiem i śrubokrętem zrobimy wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem taki sam preblem.

 

Opisałem go w poście http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66305-wp12-p0089-19-dci-moje-rozwiazanie/page__p__731108__fromsearch__1entry731108

 

Komputer pokazywał bląd P0089

 

Wymieniłem filtr paliwa na inną firmę niż Filtron i teraz jest OK.

Na forach z autami francuskimi, piszą dużo o jakości filtrów paliwa i częstymi problemami jeżeli chce się oszczędzić.

Mam 1.9 dCi - silnik od laguny.

 

Wymiana filtra - 30 min - koszt 30pln.

opis wymiany w Dziale "Zrób to sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...