Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz w QQ


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie niektóre wpisy. Niekiedy ręce opadają. Jakieś mity i plotki o LPG. Jeździłem na LPG kilkanaście lat, żadnych negatywnych wniosków. Przeciętny kierowca, na benzynie, zawsze będzie myślał o spalaniu. Przynajmniej ja tak mam. Na LPG, problem znika (psychologia). Wsiadasz i jedziesz. Dlaczego? Bo przy pompie zostawiasz zupełnie inne pieniądze. To ogromna zaleta.

 

Czy w swoim samochodzie zamontuję LPG??? Jeszcze nie wiem. Visia mało pali, nie wiem czy jeżdżąc 12+15 tys. rocznie, warto wkładać kasę w instalację? Na razie problem mnie nie dotyczy (gwarancja) i się z tego cieszę. gdybym kupował używane, pewnie bym ją zamontował na dzień dobry. Moja opinia: zakładać, byle nie w garażu.

Zgadzam się z Tobą w całosci Twojej wypowiedzi .... nic dodac nic ujac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest dokładnie tak jak Kolega napisał, że oszczędność na LPG to taki efekt bardziej psychologiczny niż faktyczny. :) Ma również Kolega słuszność, że przy przebiegach 12kkm instalacja będzie zwracała się tak długo, że nie wiadomo, czy samochód przejeździ tyle lat. Polecam w internecie kalkulatory liczące opłacalność diesla vs benzyna, można go zaadaptować i porównać LPG z benzyną.

 

 

"Kolega napisał, że oszczędność na LPG to taki efekt bardziej psychologiczny niż faktyczny." a jak Kolega skomentuje tą część wypowiedzi odnoszącej sie do: "Bo przy pompie zostawiasz zupełnie inne pieniądze. To ogromna zaleta."

 

a co do tych kalulatorow...czy z ktoregoś kalkulatora wyszło że jazda na benzynie w stosunku do LPG jest jazdą tańszą?

Bo jeżli tak jest to warto się taką informacją podzielić ze wszystkimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolega napisał, że oszczędność na LPG to taki efekt bardziej psychologiczny niż faktyczny." a jak Kolega skomentuje tą część wypowiedzi odnoszącej sie do: "Bo przy pompie zostawiasz zupełnie inne pieniądze. To ogromna zaleta."

 

a co do tych kalulatorow...czy z ktoregoś kalkulatora wyszło że jazda na benzynie w stosunku do LPG jest jazdą tańszą?

Bo jeżli tak jest to warto się taką informacją podzielić ze wszystkimi...

 

Sprowadziłem wszystko do "efektu psychologicznego", bo mając LPG wzrasta o jakiś tam procent liczba przejechanych kilometrów. Tak więc kasa pewnie porównywalna, liczba przejechanych kilometrów chyba nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem wszystko do "efektu psychologicznego", bo mając LPG wzrasta o jakiś tam procent liczba przejechanych kilometrów. Tak więc kasa pewnie porównywalna, liczba przejechanych kilometrów chyba nie :).

 

 

fjerz jak najbardziej z Twoja opinią się zgadzam...Mój głos jest skierowany do kolegi Stridera który w mojej ocenie dość wybiórczo odniósł sie do Twojej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było żartobliwe, a nie wybiórcze. Ludzie miejcie troszkę dystansu do samego siebie i humoru w tym wszystkim. To tylko forum. :)

 

 

 

Pisałem już wiele razy to mogę napisać jeszcze raz: czy instalacje gazowe zakładają gdzieś za darmo? Przecież ta układanka ma więcej zmiennych niż tylko cena benzyny i cena LPG

 

 

spytam z ciekawosci...czy Kolega ma doswiadczenie w eksploatacji tz. zagazowanego silnika a jeżeli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazujcie lub nie - temat nic nie wnosi nowego poza tym, ze jedni wiedza swoje drudzy swoje - closed

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ci co zagazowali niech podają - ile już przejechali na gazie i czy wszystko ok.

Jaką wybrali instalację. Sam będę zakładał po gwarancji i chcę wiedzieć co i jak.

Dlatego proszę o wpis raz na 1/2 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

od mniej więcej połowy 2010 roku (chyba od momentu spełnienia normy EURO5) w qashqaiu 1.6 montuje się silnik z podwójnymi wtryskiwaczami na każdy cylinder. Jest to nowe rozwiązanie, o którym nawet sprzedawcy w salonach często nie mają świadomości. Taki sam silnik montowany jest w Juke'u.

 

Czy któs ma doświadczenie z instalacją gazową w takim silniku??

 

Mam właśnie taki samochód i zastanawiam się poważnie nad instalacją, ale narazie nie znalazłem instalatora który by cos takiego robił.

Szczerze mówiąc to przed decyzją wolałbym zasięgnąć opinii innego uzytkownika któremu udało by się podpiąć instalację do takiego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych w gazetce Auto Swiat Nr 2 - 2012 opis instalacji gazowej Zenith Pro w QQ 2.0 o mocy 140KM.

W tym numerze nie ma tego opisu. Proszę kolegę o sprawdzenie i podanie właściwego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym numerze nie ma tego opisu. Proszę kolegę o sprawdzenie i podanie właściwego numeru.

Nie jestem pewien na 100%,ale ten artykuł to chyba był w PORADNIU A.Ś.Kolega chyba pomylił nazwy.

http://www.e-kiosk.pl/numer,19697,auto_swiat_poradnik

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% auto świat poradnik

 

Ten artykuł można przeczytać na stronie producenta instalacji AG Centrum

dokładnie tu http://www.agcentrum...41_artyku__.pdf

swoją drogą cena tej instalacji ok. 2500zł. z montażem wydaje się ciekawą propozycją

Edytowane przez Meru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co zagazowali niech podają - ile już przejechali na gazie i czy wszystko ok.

Jaką wybrali instalację. Sam będę zakładał po gwarancji i chcę wiedzieć co i jak.

Dlatego proszę o wpis raz na 1/2 roku.

 

Panowie jakieś konkrety dla 1,6 euro 5 ?

Miałem instalację gazową w Lanci - i mam mieszane uczucia. Już 10 lat temu dałem za nią 1900 zł. do silnika 1,1 fire fiat. Ustrojstwa poniżej 3500 zł. trochę mnie przerażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym miał już zakładać instalację w QQ to tylko firmy BRC. Miałem w megance dobraną do silnika załozoną w 2002 r. wtedy dałem za nią 4000 ale przejechałem 180 tys i nie miałem problemu ani z instalacją ani z silnikiem.

Więc polecam tą własnie firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą. Zero problemów. Tylko jeździć.

Masz tą samą co kserokop?Gdzie zakładałeś,przy jakim przebiegu auta i ile zapłaciłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz tą samą co kserokop?Gdzie zakładałeś,przy jakim przebiegu auta i ile zapłaciłes?

 

Ja zakładałem w Zbrosławicach u p. Sebastiana (znalazłem go naforum LPG). Zakładałem przy przebiegu 400 km czyli praktycznie od nowości. Cena około 3400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją zapłaciłem 2600zł.

No to przepłaciłem, albo Twój instalator się pomylił :-)

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy u kolegów którzy mało płacili instalacja jest załozona dobrze. NP czy był zdejmowany kolektor do wiercenia czy nie, itp. Generalnie jeżeli załozono w jeden dzień to raczej spodziewajcie sie fuszerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...