Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz w QQ


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kserokop

Pytanie tylko czy u kolegów którzy mało płacili instalacja jest załozona dobrze. NP czy był zdejmowany kolektor do wiercenia czy nie, itp. Generalnie jeżeli załozono w jeden dzień to raczej spodziewajcie sie fuszerki.

 

 

Tak kolego był zdejmowany a zakładała mi ta instalację renomowana firma AC SYSTEM która sama projektuje instlacje gazowe a nie żaden mechanik w garażu. Firma daje autoryzacje innym zakładom. Użytkuję ją już prawie dwa lata i myślę, że fuszerka by wyszła bardzo szybko. I tak na marginesie mam asistant na awarię tej instalacji przez 2 lata.

Więc kolego może zluzuj z takimi poglądami bo najwyraźniej mylisz pożądne zakłady z garażami a raczej małoodpowiedzialne byłoby wstawinie do garażu auta za 60 dych.

Co do ceny to faktycznie jest niższa ale to z racji specjalnej zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego był zdejmowany a zakładała mi ta instalację renomowana firma AC SYSTEM która sama projektuje instlacje gazowe a nie żaden mechanik w garażu. Firma daje autoryzacje innym zakładom. Użytkuję ją już prawie dwa lata i myślę, że fuszerka by wyszła bardzo szybko. I tak na marginesie mam asistant na awarię tej instalacji przez 2 lata.

Więc kolego może zluzuj z takimi poglądami bo najwyraźniej mylisz pożądne zakłady z garażami a raczej małoodpowiedzialne byłoby wstawinie do garażu auta za 60 dych.

Co do ceny to faktycznie jest niższa ale to z racji specjalnej zniżki.

 

Kserokop czytaj ze zrozumienim albo wcale. Po pierwsze forum powstało po to żeby dzielić się spostrzeżeniami, doświadczeniami, POGLĄDAM!!!Także czemu mam zluzować. Po drugie nie chciłem nikogo atakować postem tylko stwierdziłem że jakość kosztuje, dla przykładu żebyś tym razem dobrze zrozumiał: MERCEDES JEST DROŻSZY OD POLONEZA. Po trzecie - owszem mozna znależć fachowy zakład który tano wykona instalkę (i wcale nie neguję twojej firmy), jednakże zazwyczaj dobry fachowiec się ceni, dobry sprzęt kosztuje, nikt nie zrobi ci nic za darmo. No i zawsze możesz oszczedzić na częściach. Zauważ że twoje 1,6 nie potrzebuje np. tak dobrego reduktora z zapasem mocy. No i ostatnia sprawa widzę rejestrację BI - mimo wszystko na ścianie wschodniej jest taniej. Także nie atakuj, nie podoba się to nie czytaj

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli załozono w jeden dzień to raczej spodziewajcie sie fuszerki.

 

Powiedz mi te słowo "generalnie" to z jakiegoś własnego doświadczenia czy może jesteś fachowcem od instalacji.... ?

Bo z mego doświadczenia to w mojej Sience 1,6 założono instalację w 4h oraz innych 2 samochodach w przybliżonym czasie i przez 6 latek lataliśmy na gazie z uśmiechem na ustach. Więc nie bardzo wiem jak ci ta fuszerka wyszła z wyliczeń.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Mysle jednak Popek82 że ten temat poruszyli ludzie którzy chcieli by załozyć instalację lub dowiedzieć się jakie sa za i przeciw więc jeśli nie posiadasz instalacji a dysponujesz tylko wiedzą czytaną w internecie to może Twoje zdanie jest mało obiektywnw.

Poza tym ewidentnie stwierdziłeś, że tanie instalacje to fuszerka.

 

http://www.ac.com.pl/

dla kolegi meru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że jest fuszerką a prawdopodobnie może być (choćby ze względu na przytoczony przykładowy brak demintażu kolektora do wiercenia). A na gazie jeżdze jakieś 8 lat, w swoim qq też mam także coś niecoś moge powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Nie że jest fuszerką a prawdopodobnie może być (choćby ze względu na przytoczony przykładowy brak demintażu kolektora do wiercenia). A na gazie jeżdze jakieś 8 lat, w swoim qq też mam także coś niecoś moge powiedziec

 

To dziwne, że dopiero teraz się przyznałeś, że masz gaz w qq:)

A tak jako ciekawostkę powiem jeszcze, że firma w której montowałem juz nie ściąga kolektora do wiercenia mają jakies nowe cudeńko którym wiercą i nie sądzę by sabotowali swoje montaże dając na to gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kserokop czemu dziwne. Poczytaj historie wczesniej tez mówiłem i zakładałem inne posty. Dziwne to jest to że w poprzednim poscie pisałeś że kolktor zdjęto a teraz piszesz że nie. I po co kłamać.A nawet jeżeli mają cudeńko jak wspomniałeś to wiedz że oprócz tego że jest to jeszcze inną kwestią jest dojście do kolektora, dlatego zaleca się zdejmowanie. No ale skończmy temat do nie o to chodziło autorowi zagadnienia. Życzę bezawaryjnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Kserokop czemu dziwne. Poczytaj historie wczesniej tez mówiłem i zakładałem inne posty. Dziwne to jest to że w poprzednim poscie pisałeś że kolktor zdjęto a teraz piszesz że nie. I po co kłamać.A nawet jeżeli mają cudeńko jak wspomniałeś to wiedz że oprócz tego że jest to jeszcze inną kwestią jest dojście do kolektora, dlatego zaleca się zdejmowanie. No ale skończmy temat do nie o to chodziło autorowi zagadnienia. Życzę bezawaryjnej jazdy

 

Czytaj ze zrozumieniem. U mnie zdejmowano teraz nie zdejmują.I dziękuję za życzenia ale skoro ganiam juz 2 latka to pewnie nic złego się nie stanie więc można uznać, że tani montaż na ścianie wschodniej jest zrobiony dobrze.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kserokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tani montaż na ścianie wschodniej jest zrobiony dobrze.

To i ja dodam, że montaż we wcześniejszym samochodzie gazu był na ścianie wschodniej (Ełk) i było gut

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam, że montaż we wcześniejszym samochodzie gazu był na ścianie wschodniej (Ełk) i było gut

 

Pozdr

A można wiedzieć jaki to był zakład (nazwa), bo pierwszy raz słyszę, żeby ktoś chwalił "fachowców" z Ełku. :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ktoś chwalił "fachowców" z Ełku. :shifty:

Nie zaraz żebym chwalił, bo byłoby do czego się przyczepić, ale w ogólnym rozliczeniu to nienażekałem. A zakładałem w roku 2001 na ulicy Gdańskiej chyba 40. Instalacja Lavazo (czy jakoś tak). Pierwszy przegląd u niech zrobiłem dokładnie po 40kkm, gdzie podczas wymiany filtra gazu okazało się że filterek wygląda jak nowy (po wytrzepaniu pyłków), ale to starałem się tankować gaz u jednego dostawcy lub Statoil. Świeczki również wymieniłem pierwszy raz po tylu km, gdzie generalnie mówiło się że powinno się te rzeczy robić co 10kkm. Samochodem przejechałem 5 lat i nie kojarze problemów. Więc sobie chalę.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaraz żebym chwalił, bo byłoby do czego się przyczepić, ale w ogólnym rozliczeniu to nienażekałem. A zakładałem w roku 2001 na ulicy Gdańskiej chyba 40. Instalacja Lavazo (czy jakoś tak). Pierwszy przegląd u niech zrobiłem dokładnie po 40kkm, gdzie podczas wymiany filtra gazu okazało się że filterek wygląda jak nowy (po wytrzepaniu pyłków), ale to starałem się tankować gaz u jednego dostawcy lub Statoil. Świeczki również wymieniłem pierwszy raz po tylu km, gdzie generalnie mówiło się że powinno się te rzeczy robić co 10kkm. Samochodem przejechałem 5 lat i nie kojarze problemów. Więc sobie chalę.

 

Pozdr

No tak montowałeś w BOR GAZIE, widocznie dawniej mieli jakiegoś magika co znał się na robocie, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem w Zbrosławicach u p. Sebastiana (znalazłem go naforum LPG). Zakładałem przy przebiegu 400 km czyli praktycznie od nowości. Cena około 3400 zł.

Ja za swoją zapłaciłem 2600zł.

Różnica w cenie wynika z tego, że firma AC stosuje gotowe kity montażowe, w których są kiepskie wtryskiwacze firmy Valtek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Różnica w cenie wynika z tego, że firma AC stosuje gotowe kity montażowe, w których są kiepskie wtryskiwacze firmy Valtek

pozdrawiam

 

Co znaczy kiepskie? Ja mam te czerwone i przejechałem ok 40 tys nie mam zadnych objawów złej pracy.

Cena jeszcze się różnio przy silniku 1,6 i 2,0.

Edytowane przez Kserokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone Valteki to jedne z najtańszych wtryskiwaczy gazowych dostępnych na rynku, nie są zbyt precyzyjne i trwałe, często potrafią się rozkalibrować, dużo o tym na forum LPG. Mam takie w Punto II, jakoś to chodzi, ale szału nie ma :)

Lepszym wyborem są wtryskiwacze Hana lub Matrix, opcja tańsza - Magic Jety

Jeżeli przejechałeś bezproblemowo 40 tyś to trafiłeś dobrą serię, ale jak się zużyją, to przy wymianie pomyśl o lepszych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~do Kserokp

Ja mam wtryskiwacze Hana 2000 no i silnik 2.0 stąd też ta różnica w cenie, o której rozmawialiśmy wcześniej.

A jak u Ciebie ze spalaniem? Masz silnik 1.6 więc myślę, że do 10 (w cyklu miejskim )się zamykasz.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie bierze się tez z tego, że niektórym przewraca się w głowach, a, że jest ktoś kto chce tyle zapłacić, to i cena taka, bo można tez zamontować zestaw na hankach w normalnych cenach, różnica w silnikach 1,8 i 2,0 nie jest aż taka wielka aby miało to wpływ na cenę, ponieważ cena komponentów jest bardzo zbliżona,

RED VALDEMAR to taka najtańsza opcja, bo dla niektórych nie ma znaczenia jak samochód jedzie, byle jechał na gazie, i też twierdzenie przez posiadaczy takich wtrysków, że nie ma różnicy, to takie gdybanie, bo nie mają porównania do czegoś innego w swoim aucie.

nie ma możliwości dokładnego nawiercenia kolektora bez jego zdemontowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

~do Kserokp

Ja mam wtryskiwacze Hana 2000 no i silnik 2.0 stąd też ta różnica w cenie, o której rozmawialiśmy wcześniej.

A jak u Ciebie ze spalaniem? Masz silnik 1.6 więc myślę, że do 10 (w cyklu miejskim )się zamykasz.

 

Tak spokojnie mieści się w 10. Średnie spalanie to 8-9 zalezy jak sie ciśnie:)

 

Nie wiem jak dla niektórych ale dla mnie jeśli auto nie szarpie, nie swieci się nic na desce i ogólnie wsiadasz odpalasz nie czując nawet momentu przełączenia się na gaz to myślę, że kazdy użytkownik będzie zadowolony bez wdawania się w to co tam jest pod maską szczególnie gdy jeździ się bezawaryjnie 2 lata (kurde ta instalacja jest lepiej zrobiona niż sam qq który dokuczał usterkami), gdyż i jak widać wiedzę fachowa posiada tylko nieliczna grupa posiadaczy LPG do których ja się pewnie też nie zaliczam mimo znania podstaw działania samochodu:)

Edytowane przez Kserokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na koniec marca montowałem w Jetronics w Gorzowie. Mam BRC24 z "lubryfikatorem".

Jak na razie bajka - chłopaki wzieli odemnie 3100.

natomiast czym mnie zaskoczyli? - pięknie schowali wlew gazu pod wlewem paliwa - wkręciłem tam przejściówkę i ... klapka pięknie mi się zamyka bez wykręcania porzejściówki i kompletnie nigdzie nie widać że jest instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja na koniec marca montowałem w Jetronics w Gorzowie. Mam BRC24 z "lubryfikatorem".

Jak na razie bajka - chłopaki wzieli odemnie 3100.

natomiast czym mnie zaskoczyli? - pięknie schowali wlew gazu pod wlewem paliwa - wkręciłem tam przejściówkę i ... klapka pięknie mi się zamyka bez wykręcania porzejściówki i kompletnie nigdzie nie widać że jest instalacja.

 

U mnie zamontowali tam kompletny wlew, tak że nie potrzebuje żadnej przejściówki, w najbliższym czasie zaprezentuje kilka zdięć.

Edytowane przez Lehos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś gazecie motoryzacyjnej była lista silników które źle znoszą gaz. Niestety w tym zestawieniu była benzynówka 1.6 Nissana - ta montowana w QQ i Note. Silnik ten został został opisany jako - "poważne problemy przed 100000 km przebiegu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kolegów

jestem nowym użytkownikiem na tym forum

przegladam własnie dyskusję na temat gazu w aucie i widzę że wiekszosc osób zna jazde na lpg tylko z opowuadan

miałem juz duzo samochodów ,zarowno na gaz jak i diesla

otórz lpg nigdy nie mialem problemów ,mialem wprawdzie zawsze dobrej klasy instalacje i moze dlatego nie bylo problemów

obecnie mam qq 1 6 i tez wlasnie zalozylem instalacje lpg .

zalozylem w dobrym xakaldzie i na dobrych podzespolach stag wtryski hana lpg

wszystko dziala idealnie nie czuc komletnie przelaczania benzyna gaz

kiedys mialem nowego vw i tez zalozylem zrobilem prawie 100 tys na gazie i nic kpl sie nie dzialo .zresztą auto sprzedalem znajomemu i nadal jezdzi bez problemow .przebieg auta to ponad 200 tys km

przed zalozeniem lpg do qq wyslalem zapytania do prinsa (firmy chyba nie musze przedstawiac )czy z tymi silnikami sa jakies problemy -podobno jakies z katalizatorem ) dostalem odpowidz ze to jakas bzdura i nigdy nie zanotowali takiej awarii w europie

(zajmuje sie zawodowo motoryzacje -czesciami zamiennymi i mam kontakt z firmę prins )

koncząc polecam lpg dla tych co chcą oszczedzic a dla innych jak chcą sponsorowac państwo życzę miłej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...