Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz w QQ


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

warto wiedzieć, że nie ma róży bez kolców :)

chciałbym objerzeć dokładnie niektóre elementy tego auta po 100kkm na LPG :) np. głowicy

 

musi być to instalacja dobrana z głową, a oglądam pod maskami niestety wiele druciarstwa, od kijowych części (często sprzedają to co mają w kicie od producenta, a nie to co jest dobre) po masakryczny montaż (np. potrafią wisieć kilumetrowe, pozaginane kable pospinane trytkami), autoadaptacja i nic więcej, nikt na ogół nie testuje autka dłuższy czas, nie robi korekt map sam z siebie, chyba, że coś ewidentnie nie gra, i to też nie wszyscy

oczywiście, że to nie jest reguła, aczkolwiek chciałbym zwrócić na to uwage, a poza tym - tak jak wspomniałem, nie ma nic za darmo, temperatura spalania gazu jest wyższa, w LPG jest dużo siarki, trzeba dobierać też choćby z głową olej (możliwie wysoki TBN)

większość konsekwencji jazdy na LPG ponosi najczęściej drugi czy trzeci właściciel auta

 

nie jestem na nie dla LPG, ale trzeba to sobie wszystko rozważyć "za i przeciw"

 

nie wspomnę już o klasycznych sytuacjach - bywa, że od początku jest coś nie tak, i obserwuję niektórych ludków jak jeżdżą od gaziarza do mechanika - niewiele się orientują i "spece" grają z nimi w dziada

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ufff, przebrnąłem przez wszystkie strony wątku, choc nie jest to momentami merytoryczna wymiana zdań :lol:

jednak nie znalazlem żadnych informacji na temat zbiorników

co tam macie powkladane ? toroidalne w miejsce kola zapasowego ?

wnęka koła zapasowego w QQ jest dośc płytka - jaki wchodzi tam zbiornik (tj. pojemność w litrach nominalna i użytkowa) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony zbiornik toroidalny w miejsce koła zapasowego. Zbiornik 52 litry z czego gazu 43 l. Taka ilość wystarczy na przejechanie około 320 km (kontrolka) po mieście i jakieś 400 na trasie (mój rekord to 453 km). Porównując to z benzyną zasięg nie jest imponujący jednak trzeba wybrać jakiś kompromis.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę

http://forum.nissank...mocy-w-note-16/

Str.3 gdzie jest czarno na białym co się dzieje w zagazowanych nissanowskich silnikach .

Oraz to:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59713-note-na-gaz/

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAcko jak pewnie doskonale wiesz nissanowskie silniki nie są takie same, także generalizowanie i wrzucanie do jednego worka całej gamy silników jest moim zdaniem co najmniej brakiem wyobraźni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 o którym wspomina Jacko i o którym mowa w cytowanych wątkach, jest wspólną jednostką dla Note i QQ. Jeżeli ktoś ma QQ z silnikiem 1.6 i planuje założyć gaz - jest to jakiś tam zbiór dodatkowych informacji do przemyśleń za/przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gazownika na Mazowszu jest w Mławie ul Gdyńska 25, poczytałem o opiniach dość sporo na róznych forach i tam też pojechałem założyć gaz w Mazda MX5. Wcześniej myslałem tylko o BRC ale zmieniłem zdanie. Pełen profesjonalism i znajomośc z zakresu zagazowania auta i ustawień sterowników. Nie wypuszczą auta jeżeli coś jest nie tak. Nie wiem kiedy jest przełaczenie na gaz, nie odczuwam róznicy innej jak tylko w poortfelu. Jak skończy mi sie gwarancja QQ to też go zagazuję ale zastanawiam sie jak zamontować butle. Co prawda w 2+2 jest dużo styropianu wypełniającego i subwoofer ale może da się go jakoś zamontować na butli. Musze dokładnie popatrzeć jak to można rozwiazać bo jak nie to kicha i gazu nie będzie.

A ma może ktoś gaz w QQ 2+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam stag plus i cieszę się nią jak dziecko:)

 

Witam serdecznie,

 

Też mam QQ 1.6 Visia. Też mam zamiar zwiększyć przebiegi moim autem i w związku z tym mam zamiar zainstalować Stag Plus.

 

Mam parę pytań, byłbym wdzięczny za informacje:

 

1. Czy przy montażu instalacji była robiona mapa spalania gazu?

2.Jak pracują wtryskiwacze, czy nie ma różnicy w pracy benzyna/gaz?

3. Ile orientacyjnie silnik bierze oleju na 100km?

4. Przy montażu zbiornika w miejsce koła zapasowego jaki zbiornik udało się zmieścić?

5. Ile udało się do tej pory przejechać na gazie, wrażenia z jazdy, praca silnika zima/lato.

 

Byłbym wdzięczny za podzielenie się tymi informacjami.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U gazownika w Mławie u którego założyłem gaz do mazdy i jestem bardzo zadowolony, pytałem o QQ 2i. Powiedział ze zakładał gaz i wszystko dobrze chodzi ale trzeba regularnie robić przeglądy co 1000km i sprawdzać ustawienia gdyż w tych silnikach jeżeli to olejemy może dojść do wypalenia gniazd zaworowych. Ale czemu to juz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zjadłem jedno zero, co 10 000 km. sprawdzenie tak jak przeoduje instrukcja. może po 30 kkm jest ok ale kiedyś może cos być nie tak więc lepiej to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja lpg co 15 tys (niektóre firmy co 10 tyś) przegląd + wymiana filtrów. I to jest zupełnie normalna czynność serwisowa lpg nizależna od marki auta. Koszt takiego przeglądu to około 150 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego przeglądu to około 150 pln.

to zależy od fantazji gazmena, dlatego nie wprowadzaj ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja lpg co 15 tys (niektóre firmy co 10 tyś) przegląd + wymiana filtrów. I to jest zupełnie normalna czynność serwisowa lpg nizależna od marki auta. Koszt takiego przeglądu to około 150 pln.

to zależy od fantazji gazmena, dlatego nie wprowadzaj ludzi w błąd

 

ja kolego płacę 70 zł za przegląd i wymianę w almerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc i ja swojego zagazowałem, teraz można śmigać nie patrząć na koszta. Auto chodzi bez uwag i nie ma różnicy czy gaz czy benzyna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja swojego zagazowałem, teraz można śmigać nie patrząć na koszta. Auto chodzi bez uwag i nie ma różnicy czy gaz czy benzyna.

Pozdrawiam

Gdzie masz butle w wersji +2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jej jedyne miejsce czyli we wnęce na koło zapasowe, musiałem wyjąc subwoofer i styropian i weszła butla 59 l.

Co dalej z subwoofer będę myslał dopiero myslę że gdzies go wcisnę może z tyłu we wnęka koło 3 rzedu siedzeń których nie używam No nie wiem popatrzę jak będe miał czas.

Edytowane przez arti5c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jej jedyne miejsce czyli we wnęce na koło zapasowe, musiałem wyjąc subwoofer i styropian i weszła butla 59 l.

Co dalej z subwoofer będę myslał dopiero myslę że gdzies go wcisnę może z tyłu we wnęka koło 3 rzedu siedzeń których nie używam No nie wiem popatrzę jak będe miał czas.

Dlatego pytałem, bo widzę że masz Tekne, aczkolwiek siedzenie bezpośrednio na butli w trzecim rzędzie trochę by mnie przerażało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dlatego pytałem, bo widzę że masz Tekne, aczkolwiek siedzenie bezpośrednio na butli w trzecim rzędzie trochę by mnie przerażało :)

Podróżowanie siedząc na butli jest w 100% bezpieczne, a po drugie to u mnie nikt tam nie siedzi. No może raz na rok jak wracamy z jakiejś imprezy.

 

Troszkę pojeździęłm i sprawdziłem spalanie na gazie. Więc wyszło mi spalanie po trasie przy prędkości do 120/h - 11 litrów, powyżej na autostradzie 12 litrów

miasto trudno powiedzieć ale myśle że w granicach 12-13 l. Więc jest ok.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przeglą po 30 tyś. koszt 140

 

Już Ci pisałem, jeżeli Ty tyle płacisz i sie na to zgadzasz, to nie pisz, że tyle to kosztuje wszędzie, z ciekawości jakie filtry masz pozakładane, bo może tu jest pies pogrzebany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie DINO a w którym miejscu mojego zdania jest napisane że wszędzie tyle kosztuje???? To nie poezja to nie interpretuj po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...