Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] SR20DE -przepływomierz-BOSCH


miziera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może i masz rację, choć manuale wskazują, że jest to praktycznie to samo, a "waży" się powietrze czyli jak jest mmniejsza średnica i pojemność to chyba mniej jego poleci, a zamiany w drugą stronę nie ma z tej prostej przyczyny, że łatwiej jest wpiąć przepływkę z termistorem pod 4 piny, niż z pięciopinowej wtyczki wyciągać przewód i dokupywać dodatkowy czujnik, który trzeba by było umieścić przed filtrem, ehhh to taka moja teoria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ludzie....czemu wy najpierw nie wyczyścicie wewnętrznej części przepływomierza tej blaszki w środku ,widocznej gołym okiem ,niekiedy to druciki.Wystarczy raz na pół roku to oczyścic i auto śmiga , to sie często zanieczyszcza.Mechanicy skupują niby zepsute przepływki,benzyna ekstarakcyjna,maleńki pędzelek i czyszczenie i działa a potem wystawiają na allegro jako po regeneracji za 450 zł ..... Panowie a ilu z was wzieło książke od p11 i przeczytało calą.... ludzie,,,,,szanujcie pieniądze i nerwy swoje... :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak do końca z tym czyszczeniem pedzelkiem ,łatwo uszkodzic.Jak juz chcemy czyścic to wystarczy kupić w spreju CRC-clean air sensor wymyślony własnie do czyszczenia przepływek,A i to nie zalecaja za często .Koszt zamiennika do 2.0srde to 2 stówy,ceny z aledrogo :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już 2 tyg. jeżdżę z nową przepływką, ale że auto potrzebne, to dopiero w ten weekend udało mi się odpiąć aku na ponad 24h (jedyny sposób, który działa na wolne obroty na ssaniu u mnie, po zmianie przepływki mam zawsze okolice 2tys. zaraz po odpaleniu, jak odepnę aku na 24+ to się stabilizują na 1,5tys. i tak już zostaje). Mimo tych obrotów wcześniej tak sobie ustawionych spalanie mam fajne (tryb mieszany, dynamiczny, 10-11l/100km lpg, trasa poniżej 10l), dziś rano po tym resecie to nawet wydawał mi się silnik żwawszy jeszcze. Tak czy inaczej na hamownię postaram się wpaść w tym miesiącu, w Krakowie koszt to 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maius , kupowałeś przepływkę dedykowaną czy tą z allegro z odpowiednimi numerami do 2.0srde.Mam podobny problem i nie mogę go usunąć,i tak kombinuję czy aby nie pada przepływomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tą, co ma ten sam numer na obudowie co oryginał, 600zł kosztowała <_< Jak na hamowni nie wyjdzie lepiej to się wku***...

Ten sam problem czyli co? Za wysokie obroty na zimnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym startuje 0d 1900,lekko opada bo idzie na ssaniu, spada powoli do 1tyś. i tak zostaje ,ale po przejechaniu 20km i rozgrzaniu ,na jałowym jest jakies 700 ,800 niby dobrze ale dlaczego co 30 sek. spadaja do 500 prawie 400 .Do tego coś nie mogę dojść.Już kolega nrb ,radził co i jak ale dalej to samo i tak myślę że to właśnie przepływka.Tylko staram sie wykluczyć inne rzeczy zanim pójde w koszty :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja niestety mam przepływkę do wymiany. Nowa, dedykowana przepływka Bosch pokazuje:

zapłon - 1V

wolne - 1.2V

2500 - 1.6V.

Próbowałem resetu TPS, ustawiania wolnych obrotów, odpinania aku na 24h (ciężko, bo cały czas potrzebuję auta). Sprawdziłem podciśnienia, nawet wymieniłem niektóre wężyki, porównałem z ori starą przepływką, a ona na wolnych pokazuje 1.35V. Przynajmniej auto nie przygasa na schodzeniu z obrotów, ale nie do końca o to chodziło. Hamowanie auta w każdym razie muszę odłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość erjeden

Czołem Panowie

 

Potrzebuje pomocy. Dziś podczs powrotu z majówki silnik mi zaczął wariować tj. obroty na jajowym i na sprzęglę wachają sie od 1000 do 1500 lub 2000. Znacznie spadło także przyśpieszenie. Jakiś czas temu auto przygasało także przy hamowaniu. Napięcie na przepływomoierzu bedzię mi trudno zmierzyć bo obroty całey czas falują w znacznej skali. Jeżeli macie może przepływomierz do P11 144 SR20DE do przetestowania w okolicach Warszawy będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuje.



Ewentulanie może znacie godny do polecenia warsztat (elektryka)?



Przechwilą odpaliłem auto i teraz obroty nie falują ale gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz w czwartek 09.05.2013 na spota na parking stadionu narodowego przy stacji warszawa stadion to się podmieni szczegóły spotu są tu http://forum.nissank...pa-nkp/page-418 a masz klucz do wykręcenia wkładu przepływomierza?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też podmienić całą przepływkę razem z obudową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam staram sie wszystko sam ogarnąć przy pomocy kolegów z forum :)

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość erjeden

ja dałem radę kombinerkami ;-)

Sprawa chyba wyjaśniona. Po ponownym podpięciu pod kompa wyrzuciło błąd P0134 - zatem sonda lambda.

Ale bardzo dziękuje za oferty pomocy:)

 

ja nie znam staram sie wszystko sam ogarnąć przy pomocy kolegów z forum :)

 

Niestety to nie sonda lambda, w konsekwencji jak było tak jak. A ten człowiek, który nazywa siebie mechanikiem powinien mi trochę kasy oddać. Ale co tam. Poszukuje przepływki do sprawdzenia w Warszawie. Może ktoś udostępnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja właśnie wyjeżdżam nad morze wracam 04.06 wtedy najwcześniej mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czym można wyczyścić przepływkę bo różnie piszą np aceton, spirytus, benzyna ekstrakcyjna? aceton chyba odpada bo na pewno uszkodzi przepływkę ale jak z spirytusem i benzyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też ze spirytus izopropylowy świetnie się nadaje no i jest dostępny w sprayu co ułatwia sprawę.

 

A powiedzcie mi jak sprawdzić - zmierzyć przepływkę. Moja jest bez tego drucika na zewnątrz - chyba czujnik temperatury i zasadzie nie wiem czy mam Hitachi czy Boscha??

Dołączam zdjęcie wtyczki - powiedźcie na którym przewodzie mierzyć i jakie powinny być wartości??

 

zuu5so9wov2z_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też ze spirytus izopropylowy świetnie się nadaje no i jest dostępny w sprayu co ułatwia sprawę.

 

A powiedzcie mi jak sprawdzić - zmierzyć przepływkę. Moja jest bez tego drucika na zewnątrz - chyba czujnik temperatury i zasadzie nie wiem czy mam Hitachi czy Boscha??

Dołączam zdjęcie wtyczki - powiedźcie na którym przewodzie mierzyć i jakie powinny być wartości??

 

zuu5so9wov2z_t.jpg

1 pin wolny

2 pin 12 V z akumulatora

4 pin 5 V

5 pin sprawdzasz przepłykę

 

wartości dla twojego silnika nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak by coś to mam jeden przepływomierz na zbyciu, walczyłem z nimi, czyszczenie pomogło. To jest przepływka z termistorem sprawdzałem w wp11.144 99r sr20de  jak by ktoś chciał sprawdzić czy jego auto będzie lepiej śmigało z moją przepływkom to zapraszam Pruszków koło 18, termin do dogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...