Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotorelacje, schematy, instrukcje zamieszczone na forum


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Znalazłem na You Tube filmik przedstawiający jak działają zmienne fazy rozrządu:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może komuś się przyda instrukcja montażu WEBASTO do QQ I.

Fakt, że po angielsku ale to chyba nie problem dla zainteresowanych przetłumaczyć sobie treści. 

Jest w niej sporo obrazków pokazujących co gdzie i jak.

Prośba o przypięcie do w/w instrukcji - może ktoś jeszcze oprócz mnie ma w swoim qq założone ogrzewanie postojowe.

 

Webasto QQ I

(przez jakiś czas plik będzie na serwie ale nie wiem jak długo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jeśli ktoś chciałby w kilkanaście minut zaadoptować instalację świateł przeciwmgielnych dla świateł dziennych DRL to w załączeniu prosty schemat.

Panel z bezpiecznikami pokazany na schemacie znajduje się w komorze silnika przy filtrze powietrza.

 

ZASADA DZIAŁANIA:

- światła dziennie włączają się po uruchomieniu kluczyka w pozycję ON i wyłączają się przy włączeniu świateł pozycyjnych.

- zasilanie świateł dziennych (pin 14) podłączone jest pod bezpiecznik tylnej lampy cofania (F14), czyli posiada wspólny bezpiecznik z lampą cofania.

- przednie halogeny przeciwmgielne mają połączone przewody zasilające, dlatego nie ma potrzeby łączenia dwoma osobnymi przewodami, wystarczy tylko zasilanie pod pin 36 lub pod pin 43.

- przekaźnik zasilany jest z bezpiecznika oświetlenia tablicy rejestracyjnej pin. 38. Można również wykorzystać pin 37 lub 47 - lampy świateł pozycyjnych.

Można, ale nie jest to konieczne, wymontować bezpiecznik świateł przeciwmgielnych (F03)

 

Na podmianę oryginalnych żarówek H11 świetnie nadają się super jasne LEDy H11 widoczne na załączonym zdjęciu. Nie ma potrzeby zmiany biegunów zasilania. LEDy świecą od razu po zamontowaniu.

Oryginalne halogeny można również wymienić na homologowane, okrągłe światła do jazy dziennej, ale z tym już trochę więcej zabawy

post-16692-0-06349200-1445762823_thumb.jpg

post-16692-0-02596400-1445797577_thumb.jpg

post-16692-0-37418800-1445853029_thumb.jpg

Edytowane przez picad
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamiast żarówek wstawisz cały halogen DRL, a są takie dostępne - okrągłe do jazdy dziennej z homologacją, to nie ma najmniejszego problemu.

Moją intencją było zaprezentowanie modyfikacji instalacji. Nie namawiam do podmiany żarówek bo to nie jest homologowane. Robisz to na własną odpowiedzialność.

Podmiana halogenów na okrągłe światła dzienne + modyfikacja instalacji jak najbardziej polecam i zapewniam, że nie ma problemu na przeglądach ani z Policją.

Na podmianę szukać takich z homologacją wybitą na kloszu.

post-16692-0-83984700-1445852800_thumb.jpg

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

W zw. z tym tematem: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/104532-qashqai-j10-tylna-wycieraczka-pracuje-jak-chce/

 

Poszukuję schemat elektryczny dotyczący sterowania tylnej wycieraczki w Nissan Qashqai J10 rocznik 2008.

Załączyłem tam gdzie założyłeś temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Kopiuj -wklej próbowałem nie wyszło , przekonwersować nie mogłem bo napisało ,że brakuje i jakiegoś programu . Umiem wysłać meilem  , jak byś podał meila na pw to bym ci przesłał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Poszukuję schematu elektrycznego podłączenia pompy paliwa w qashqai 1.6 DiGT 2014.

Może ktoś mi pomóc? Potrzebuję zrobić odcięcie paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy takowy gdzieś dostaniesz...Rozumie,że chcesz ominąć wyciąganie siedziska,bo pod nim jest dostęp do pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy posiada ktoś z Was rozpiskę wtyczek do BCM Qashqai J10 lift ? Oraz schemat elektryczny całego auta. Mam problemy z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie

Potrzebuję schemat elektryczny wtyczki klimatronika. Głównie chodzi mi o to które piny odpowiadają za zasilanie i podświetlenie, bo coś mi się pokombinowało.

Najchętniej jednak cały schemat bo może jakieś zwarcie.

Bezpieczniki sprawdziłem, nie uruchamia mi się cały panel. Zalacza się tylko czasami losowo sam.

Wiem że mogę spróbować wymienić na inny ale chcę spróbować znaleźć przyczynę i naprawić.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...