Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w moim jest tez maly luz na "luzie" ...

nie wiem czy to jest normalne czy nie, mam gwarancje wiec sie nie martwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoja61:

Kamerka fajna rzecz tylko brudzi sie często. Czujniki cofania w większym Outlanderze też dają nieźle radę.

 

 

 

ProceSS napisał:

 

w moim jest tez maly luz na "luzie" ...

nie wiem czy to jest normalne czy nie, mam gwarancje wiec sie nie martwie :)

 

 

 

a ja już myślałem , że DIG-T jest bez wad...

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProceSS napisał:

 

a ja już myślałem , że DIG-T jest bez wad...

 

nie powiedzial bym ze to wada - we wszystkich skrzyniam manualnych jest maly luz tak byc musi

 

WSZYSTKIM JUKOMANIAKOM :

 

 

*!*!* SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU 2012 *!*!*

*!*!* HAPPY NEW YEAR 2012 *!*!*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzial bym ze to wada - we wszystkich skrzyniam manualnych jest maly luz tak byc musi

 

WSZYSTKIM JUKOMANIAKOM :

 

 

*!*!* SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU 2012 *!*!*

*!*!* HAPPY NEW YEAR 2012 *!*!*

No ja ten luz w poprzednim aucie (Astra III) miałem nie wyczuwalny w przeciwieństwie do żuka...

 

A jak z docieraniem autka? Bo w salonie mówili, że się nie dociera ale ja staram się nie przeciągać silnika pow. 4 tys. obr. przez pierwsze 2 tys. to jak to jest w końcu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jest napisane ze przez pierwsze okolo 1500 - 2000km zalecane jest :

 

nie jezdzic na wysokich obrotach,

nie ciagnac przyczep na dlugich dystansach ... i takie tam

 

osobiscie przez pierwsze 1500 km jezdzilem "ostroznie" do 3500rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku:)

 

Czy to prawda,że nie można normalnie jak w innych autach podnieść wycieraczek bez otwierania maski?..np. gdy chcę przetrzec szybę.

I jeszcze jedno..w Acencie są automatyczne światła? czy nie, bo mam różne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że nie korzystam z automatów. Myję też bezdotykowo, średnio dwa razy w tygodniu, jednak traktuję to jako powierzchowne "opłukanie".

Szczotek na takich myjniach mimo, że są z końskiego włosa unikam, bo jak zauważyłem niejednokrotnie inni użytkownicy szorują nimi felgi. Zostaje więc tylko woda z proszkiem pod ciśnieniem, która wbrew pozorom wszystkiego nie usuwa. Gąbeczka i wiaderko grają u mnie pierwsze skrzypce, bezdotyk z doskoku na świeże zabrudzenia.

Może pedantyczne podejście, ale lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy w tygodniu???

sporo

 

Odbieram autko w przyszłym tygodniu:)

Już nie mogę się doczekać:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak to auto ma coś w sobie, wiele aut dzisiaj tego czegoś nie ma :gun: W dodatku jak nigdy nie jeździłaś autami SUVowatymi to docenisz wyższą pozycję za kierownicą, doskonałą widoczność a zarazem zwinność auta miejskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłam,

do obecnej chwili użytkuję vw polo sedana.

Jestem raczej drobnej postury ,więc pozycja "wyżej"za kierownicą w "żuczku",ogromnie mnie cieszy:) :):)

Edytowane przez zoja61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka słów co do praktycznych rozwiązań zastosowanych w Juke. Jedno z nich dotyczy działałan umozliwiających łatwą wymianę piór wycieraczek, gdyz jak juz słusznie niektórzy zauwazyli w ich normalnym połozeniu nie jest to mozliwe - opór o krawędź maski. Nalezy wykonac nastepujace czynności:

1. Przekręcić kluczyk w położenie ON;

2. Cofnąć kluczyk w położenie ACC;

3. Pociągnąć do siebie dźwignię sterowania wycieraczkami;

4. Wykonają one ruch i ustawią się w połowie szyby co umożliwi ich odchylenie, wymianę piór, umycie szyby przedniej itd;

5. Przekręcić kluczyk w położenie ON i włączyć dźwignią ruch wycieraczek;

6. Nastapi ich powrót w normalne położenie

 

Juke ma sporo sprytnych rozwiązań choc to wcale nie usprawiedliwia faktu, że nie posiada innych bardziej praktycznych i ważniejszych dla użytkownika. Należą głownie do nich:

1. Brak ogrzewania lusterek zewnętrznych - żaden sprzedawany w Polsce Nissan Juke ich nie ma i próżno tego szukać. Az dziw bierze, dlaczego mając sterowane elektrycznie lusterka sa one pozbawione ogrzewania;

2. Brak domykania szyb, też podobnie jak lusterka sterowanych elektrycznie;

3. Brak podświetlenia niektórych przełączników m.in elektryczne sterowanie lusterek, elektryczne sterowanie szyb - w podłokietnikach drzwi.

Zwłaszcza brak podświetlenia sterowaniem lusterek utrudnia troszkę znalezienie sterowania podczas jazdy w nocy - dwa oddzielnie mechanizmy, jeden do przełaczania sterownika na lusterko prawe lub lewe i sam sterownik.

Ale nie można miec wszystkiego. Generalnie jest to sprytny pojazd, niczego nie udaje i nie aspiruje do żadnej średniej czy wyższej klasy.Nie jest to także żaden SUV ale podwyższony kompakt z mikroskopijną przestrzenią bagazową - dla mnie to zaleta bo po co mam wozić powietrze. Rewelacyjna jest także skrzynia CVT ( w naszym jest to skrzynia bez manualnego trybu zmiany biegów ). Użytkuję równoczesnie z Juke, VW Golf Variant TDI z 7 stopniową, dwusprzęgłową DSG. Ta bezstopniowa CVT jest bez porownania przyjemniejsza tylko "buczy" na jednym poziomie i nie słychac jak w klasycznym automacie zmian biegów. Nissan Juke jest absolutnie godnym polecenia pojazdem niezależnie od uwag i uszczypliwości obserwatorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wad oświetlenia dorzucam:

-brak xenonów nawet w opcji

-brak systemu doświetlania zakretów

-brak ledów do jazdy dziennej

-brak osobnej kontrolki właczonych świateł mijania (wspólna z pozycyjnymi)

-oświetlenie tylne żarówkowe zamiast coraz bardziej popularnych ledów

-brak oświetlenia nad tylną kanapą

 

O brakach wyposazenia mozna jeszcze długo pisać... Niemca można skonfigurować na wymiar, w japońcach są 3-4 wersje wyposażenia i poza tym wielkie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto ma jakieś braki,

oglądałam nowego Fokusa,niby wszystko ok, ale np.żeby oparcie fotela wyregulować trzeba pokrętłem kręcić,

nie spodobało mi się to ...sporo siły musiałam włożyć.

 

Jechałam nową Jettą, niechcący lekko dotknęłam dźwigienki kierunkowskazu-natychmiast się włączył i trzy razy mignął,a przecież nie skręcałam.

 

Wiele można by wymieniać takich "niedoróbek" w różnych autach.

 

Myślę,że nie ma ideałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z "ZOJA61", nie ma samochodow idealnych ...

 

oczywiscie Juke musi dodac i poprawic pare rzeczy ale to normalne na poczatku produkcji (jakos trzeba zarobic na nowym modelu), na przyszly rok ma wyjsc nowa wersja Juke SHIRO

 

co do "niemcow" to nie do konca jest jak kolega wspomnial - nawet z kolorem jest problem a samochody same w sobie pod wzgledem jakosci nie sa warte pieniedzy jakie musisz za nie zaplacic.

 

w Polsce utarlo sie ze "niemcy" to dobre samochody - tak bylo ale to przeszlosc doczepic sie mozna do kazdej marki :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Aut idealnych nie ma to fakt.

2.Napisałem tylko o kilku BRAKACH w wyposażeniu a nie o tym co żle w Juku zrobiono (to byłaby osobna lista)

3.Juke również nie jest tani

4.Nie lubię aut niemieckich właśnie dlatego, że (prawie) wszscy je lubią ale fakt faktem że lista opcji dla niemców jest dłuuuuuuuuga (a inną sprawą jest dostępność aut "od ręki").

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zwracać uwagę na wszystkie braki wyposażenia,na większe,mniejsze czy mało istotne"wady" i niedociągnięcia,

na każdy szczegół ...

to ciężko byłoby kupić auto.

 

W każdym znajdzie się coś "nie tak",

każdemu coś innego nie będzie pasowało,

za jaskrawe podświetlenie,za szara tapicerka, za duże lampy,za małe,brzydki dźwięk klaksonu itd.

 

Chciałam kupić kolejnego VW,zdecydowałam inaczej...

mam teraz żałować? bo mi nie doświetla zakrętów, albo nie mam oświetlenia nad tylną kanapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...