Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrz na tych malkontentów ! Fajny , i co ważne nietuzinkowy wozik i nie będziesz żałować. Jak widzę pasjonują się nim różne generacje a to też o czymś świadczy . . :wave:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał kupić VW to by mnie nie było na tym forum czytanym mam nadzieję również przez przedstawicieli Nissana. Nie jesteśmy tutaj tylko po to aby piać z zachwytu nad stylizacją i zaletami Juka. Rzeczowa dyskusja i również krytyka pomoże innym w dokonaniu właściwego wyboru a w przyszłości (może) będzie pomocna w udoskonalaniu autka. Aut idealnych nie ma z czym się wszyscy zgadzamy. Dla jednego dyskwalifikuje auto hacząca skrzynia a ktoś inny nie kupi bo pokrętło od fotela ciężko "chodzi"... Każdy zakup to sztuka kompromisu ale i tak wszystkich mankamentów i zalet nie sposółb wychwycić. Po miesiącu jazdy okazuje się ze np lusterka nie sa ogrzewane, navi mało dokładna lecz samochód dalej się podoba. Ogólne zadowolenie z auta nie jest wiec powodem aby nie pisać o wadach i niedoróbkach. Aktywnosc wielu forumowiczow pozwala dzielic sie doswiadczeniami i sprawia ze eksploatacja Zuka bedzie przyjemniejsza, tansza itd

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda,tylko my mamy cieszyć się z jazdy,wręcz delektować się posiadaniem TAKIEGO autka,

a nie zamartwiać się ,że może jest niedopracowane,ze czegoś mu brakuje.

 

Bo to odbiera całą przyjemność i frajdę.

 

A doświadczeniami jak najbardziej należy się dzielić,wiedzy nigdy nie za dużo::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandor: która skrzynia haczy? 6 czy 5 biegowa? Bo ja mam 6 i nie jest jakaś tragedia ale mogłaby być lepsza :)

 

ProceSS wcześniej wspomniał, że żuk z silnikiem Turbo ma 214-215 KM jeśli można to powiedz skąd masz taki info? :) Bo dzisiaj słyszałem od kogoś, że osiągi Juka są zaniżone i ma poniżej deklarowanych 8 s. do setki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z hamowni paru Juke'ow, jezeli chodzi o przyspieszenie to zawsze powinno byc troche lepsze od podanego przez producenta aile to juz zalezy od kierowcy :innocent:

 

ps moge wstawic link do zdjec jak znajde

 

to jeden z nich :

 

http://www.jukeownersclub.co.uk/forum/dyno-16-digt-2wd-6mt_topic835.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandor: która skrzynia haczy? 6 czy 5 biegowa? Bo ja mam 6 i nie jest jakaś tragedia ale mogłaby być lepsza :)

 

Napewno haczy 5 biegowa. Czytaj temat "Skrzynia biegów" jak i ten wątek str 5.

 

Wszystko prawda,tylko my mamy cieszyć się z jazdy,wręcz delektować się posiadaniem TAKIEGO autka,

a nie zamartwiać się ,że może jest niedopracowane,ze czegoś mu brakuje.

 

Bo to odbiera całą przyjemność i frajdę.

 

Jukiem jeżdżę częściej jako pasażer (w końcu to auto żony) . Moja fascynacja tym autem waha się pomiędzy 1-2 w skali 5 stąd chłodny pragmatyzm. Życzę Ci takiej euforii przez cały okres eksploatacji:-)

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się niekomfotowo, że wywołałem taką dysusję. Nie miałem na celu piętnować Juka ani wyszukiwac w nim tego co złe, czego mnie ma itd. Przecież nie tak dawno - jeśli ktoś to pamięta - nie było mowy o elektrycznych szybach a ABS był przedmiotem marzeń. Juke to nowoczesne autko, które weszlo do produkcji prawie bez zmian w stosunku do concept car Qazana, glownie bryła stanowiąca tę nowość no i mocno rozbieżne opinie. O samochodach jest tyle opinii ilu użytkowników. Nie unikniemy porównań, gdyz każdy ma rózne doświadczenia. Wszystko to jest piękne, że my użytkownicy Juke możemy podzielić się swoimi opiniami, doradzić cos co wazne i co może uchronić nas od jakichś niespodzianek. Ale wybór i zakup pojazdu to indywidualna decyzją a opinie innych to zły doradca. Zwłaszcza, że często wypowiadają sie osoby nie mające zadnych doswiadczeń lub w ogóle nie mając samochodu. Ot tak dla " zabicia ciszy". Gdybym kierował sie opiniami innych nie jeździłbym już 3 z kolei VW Golfem przy czym w dwóch ostatnich mających skrzynie DSG wlasnie te skrzynie "padły" przy 50 tys. km. Ale gwarancja sprawiła, że dla mnie było to bezkosztowo. Nie znaczy to, że zmieniłem zdanie o VW. To prosty, siermiężny, trwały samochód dla każdego. Taki muł do roboty a Juke to perełka do cieszenia się nim. Inny, nietuzinkowy za którym prawie każdy ogląda się. Super, że jest ! Nie chcę otwierać nowego tematu więc tu krótkie pytanie: czy ktoś z Was ma zamontowane dodatkowe światła do jazdy dziennej tzw LED - y ? Jestem po długich rozmowach ze sprzedawcą samochodu ( nowego w autosalonie) na ten temat ale zanim o tym, prosze o Wasze doświadczenia, uwagi i opinie. Jesli uważacie, że powinniśmy otworzyc nowy wątek " LED - y w JUKE " to nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie (rzeczowe) opinie innych sa rownie cenne jak moje własne doswiadczenia z autem. Moja zona chyba na fali euforii (podobnie jak zoja61) koniecznie chciała Juka - "bo orginalny na zewnątrz i ładny w środku". Dla mnie 117 KM był od początku za głośny, z haczącą skrzynią i ograniczonym wyposażeniem. Dziś mam (mierną) satysfakcję ze jednak miałem racje... "Nietuzinkowa perełka do cieszenia" dalej cieszy oko ale już mniej cieszy jazdą ;) i nie widzę powodu aby o tym nie pisać.

 

Prz

czy ktoś z Was ma zamontowane dodatkowe światła do jazdy dziennej tzw LED - y ?

Przymierzałem się do Philips LED DayLight 4 (pełno tego na aledrogo) - są nieźle wykonane, mają homologację i pasują w czarne wnęki grila. Żonce podoba się jednak Zuczek z ori swiatłami więc pomysł zakupu upadł.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól , że nie zgodzę się z Tobą. Mnie nadal sprawia frajdę. Mankamenty no cóż są ale gdzie ich nie ma ? Co do świateł dziennych to z uwagą czytam Wasze doświadczenia bo i mnie interesują . Przynajmniej wykorzystamy naszą opcję automatycznego załączania świateł o zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól , że nie zgodzę się z Tobą. Mnie nadal sprawia frajdę. Mankamenty no cóż są ale gdzie ich nie ma ?

Być może nasze auta łaczy tylko nazwa :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do Philips LED DayLight 4 (pełno tego na aledrogo) - są nieźle wykonane, mają homologację i pasują w czarne wnęki grila.

 

Dzięki Komandor za opinię. Co do opisanych przez Ciebie LED-ów faktycznie do zaakceptowania sa tylko rozmiary ( 124x23) pasujące właciwie bez przeróbek. Ale jest to 4 elementowy gadzet pasujący raczej do 126p. Mnie interesuje wyłacznie to co zamontuje mi autoryzowany dealer Nissana wpisując to do ksiązki gwarancyjnej i obejmując to wlasnie gwarancją.W grę wchodziły LEDay Flex Multivolt Hella minimum z 6 diodami "Golden Dragon" Ale do tego trzeba wiercic dodatkowe otwory. Czekam na wynik takich zabiegow jakie będą wykonywali w Nissanie Pathfinderze, gdyż zachodzi podejrzenie złuszczania się lakieru wokół wywierconych otworow. W grę także wchodziłyby LED-y od Navary. S.a okrągłe i dokladnie pasujące w miejsce lamp przeciwmglowych. Ale nie chcę pozbawiac się tych - krytykowanych przez niektórych z Was - niedoświetlających poboczy lamp przeciwmłgowych. Co do wyboru Juke rozważana była alternatywa Mitsubishi AXS tez z silnikiem 1.6 117 kM. Ale były same rozczarowania; droga hamowania ze 100km/godz dłuższa o 2 m przy zimnych i ponad 1 m przy rozgrzanych, znacznie hałasliwszy no i cena przy porównywalnym wyposażeniu na wejściu zaporowa. Większą miał przestrzeń bagażowa lepszą widoczność do tyłu no i znacznie wyższą ...cenę!!! Co do haczenia skrzyń biegów w Juke. Kupowac automat i nic nie bedzie haczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale czegos nie rozumiem Komandor ...

 

jezeli to samochod zony i ona nim jezdzi - podoba sie jej to czemu ty masz tyle do powiedzenia na NIE ?

 

praktycznie to nie twoj samochod ( z tego co piszesz), nastepne moje pytanie, zgaduje ze masz Outlandera powiedz jakim lepszym wyposazeniem mozesz sie w nim pochwalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł dziennych to rozwiązaniem dla posiadaczy wersji z czujnikiem zmierzchu może być zaprogramowanie świateł dziennych i jazda na czujniku zmierzchu. Po zaprogramowaniu świecą się tylko i wyłącznie światła mijania (nie świecą się pozycje z przodu pojazdu oraz nie świecą się światła z tyłu, podświetlanie tablicy rejestracyjnej itd. , nawigacja pracuje w trybie dziennym) lecz jak tylko czujnik zmierzchu poda informację o zmianie pory dnia włączą się wszystkie pozostałe światła a nawigacja przejdzie w tryb nocny.

 

jak wyglądają w JUKE światła dzienne dodatkowe można zobaczyć na stronie www.nissan.de gdyż mają wersję limitowaną JUKE

http://www.nissan.de/#vehicles/crossovers/juke/pricing-and-specifications/kuro-limited-edition/sub2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł dziennych to rozwiązaniem dla posiadaczy wersji z czujnikiem zmierzchu może być zaprogramowanie świateł dziennych i jazda na czujniku zmierzchu. Po zaprogramowaniu świecą się tylko i wyłącznie światła mijania (nie świecą się pozycje z przodu pojazdu oraz nie świecą się światła z tyłu, podświetlanie tablicy rejestracyjnej itd. , nawigacja pracuje w trybie dziennym) lecz jak tylko czujnik zmierzchu poda informację o zmianie pory dnia włączą się wszystkie pozostałe światła a nawigacja przejdzie w tryb nocny.

 

jak wyglądają w JUKE światła dzienne dodatkowe można zobaczyć na stronie www.nissan.de gdyż mają wersję limitowaną JUKE

http://www.nissan.de...ed-edition/sub2

 

Dziękuję za powyższy adres ale to jest nadal tylko Philips 4 LED-owy, ktory jest dostepny i u nas. W naszej wersji Acenta nie ma czujnika zmierzchu i nie jest mozliwe jego dodatkowe zamontowanie stąd nie mozna dokonać takiego jak piszesz przeprogramowania. Poczekam jak zamontują te Hella LEDay Flex w Pathfinerze. W końcu to i tak jest tylko bajer a nie jakies tam wymierne oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale czegos nie rozumiem Komandor ...

jezeli to samochod zony i ona nim jezdzi - podoba sie jej to czemu ty masz tyle do powiedzenia na NIE ?

praktycznie to nie twoj samochod ( z tego co piszesz), nastepne moje pytanie, zgaduje ze masz Outlandera powiedz jakim lepszym wyposazeniem mozesz sie w nim pochwalic?

 

Ciekawe czy byś to samo napisał gdybym tylko był na TAK?

Autem jeżdzę codziennie jako pasażer (i czasem jako kierowca) od 3 mc-y poza tym żona dzieli się ze mną swoimi uwagami więc chyba mam prawo wypowiadać się na temat Juka (również krytycznie).

Zauważyłem ze dla wielu forumowiczów Juke to kolejny członek rodziny i mają do krytyki stosunek baaaaaardzo emocjonalny.

Gdybyś czytał moje posty uwaznie to byś zauwazył ze napisałem generalnie źle o wyposażeniu japończyków (w tym również mojego O2). W większości przypadków producenci oferują jedynie kilka wersji wyposażenia a lista opcji jest bardzo krótka.

Wydaje mi sie ze Juke aspiruje do klasy aut awangardowych i chciałbym go skonfigurować dokładnie tak jak mi pasuje a nie jak jest wygodnie producentowi. Nie kazdy potrzebuje np. dostepu bezkluczykowego tylko razem z kiepską navi i kamerką. Stylem Juke może śmiało konkurować np. z mini cross country czy citroenowską DS klasą ale z taką listą opcji szanse na segment premium ma słabe.

Skupiając się już tylko na Outlanderze to listę dostępnych wersji i wyposażenia znajdziesz na stronach mitsubishi.pl i zapewniam Cię że można skonfigurować auto w znacznie bogatszej wersji niż Jukowa Tekna (xenony, ledy czy oświetlenie tylnej kanapy nie są niczym nadzwyczajnym) ale pewnie też mogłoby być lepiej.

 

pozdro

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyposażenia JUKE to tylko kwestia rynku na jakim samochód jest sprzedawany bo np. w USA jest i szyberdach , jest lusterko automatycznie się ściemniające a na innych rynkach sa i xeony jak i spryskiwacze lamp więc wyposażenie zależy tylko od importera decydującego o wersji wyposażenia na dany region

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy byś to samo napisał gdybym tylko był na TAK?

 

pewnie NIE, bo po co :icecream:

 

Autem jeżdzę codziennie jako pasażer (i czasem jako kierowca) od 3 mc-y poza tym żona dzieli się ze mną swoimi uwagami więc chyba mam prawo wypowiadać się na temat Juka (również krytycznie).

Zauważyłem ze dla wielu forumowiczów Juke to kolejny członek rodziny i mają do krytyki stosunek baaaaaardzo emocjonalny.

Gdybyś czytał moje posty uwaznie to byś zauwazył ze napisałem generalnie źle o wyposażeniu japończyków (w tym również mojego O2). W większości przypadków producenci oferują jedynie kilka wersji wyposażenia a lista opcji jest bardzo krótka.

Wydaje mi sie ze Juke aspiruje do klasy aut awangardowych i chciałbym go skonfigurować dokładnie tak jak mi pasuje a nie jak jest wygodnie producentowi. Nie kazdy potrzebuje np. dostepu bezkluczykowego tylko razem z kiepską navi i kamerką. Stylem Juke może śmiało konkurować np. z mini cross country czy citroenowską DS klasą ale z taką listą opcji szanse na segment premium ma słabe.

Skupiając się już tylko na Outlanderze to listę dostępnych wersji i wyposażenia znajdziesz na stronach mitsubishi.pl i zapewniam Cię że można skonfigurować auto w znacznie bogatszej wersji niż Jukowa Tekna (xenony, ledy czy oświetlenie tylnej kanapy nie są niczym nadzwyczajnym) ale pewnie też mogłoby być lepiej.

 

pozdro

 

smieszy mnie jak bardzo Cie to ruszolo czytam posty "dolkadnie" w przeciwienstwie do ciebie, bo inaczej wiedzial bys ze to ja odpisalem na twoj post o "japonczykach i niemcach".

 

z wyborem wyposazenia sie absolutnie nie zgodze - sprawdzalem pare samochodow przed kupnem Juke ... i nie ma zadnych roznic (LED sa tylko w Japonii)

 

co do mini cross country czy citroenowską DS - to troche inny przedzial cenowy (jezeli mowa o tych samych wersjach ), mamy demokracje sprzedaj Juke i kup cos innego ...

 

ja bym sie tak nie meczyl na twoim miejscu, bo jak widze to przwie wszystkie twoje posty sa na NIE

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z hamowni paru Juke'ow, jezeli chodzi o przyspieszenie to zawsze powinno byc troche lepsze od podanego przez producenta aile to juz zalezy od kierowcy :innocent:

 

ps moge wstawic link do zdjec jak znajde

 

to jeden z nich :

 

http://www.jukeowner...t_topic835.html

 

No z przyspieszeniem to fakt, ja narazie nie dociskałem pedału do dechy (no ostre testy przyjdzie czas po dotarciu) a 1600 na budziku wystarczy żeby się wybrać na hamownię czy poczekać raczej? :) Bo w sumie czytałem, że to koszt 50 zł a można się ciekawych rzeczy dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos słucha Radia M to jego sprawa

Jak ktos kocha Juka ponad wszystko to tez jego sprawa.

Ja w kazdym razie nie zamierzam zrezygnowac z rzeczowej rozmowy nawet jesli jadę pod prąd członkom koła wzajemnej adoracji Juka.

Za dobre rady serdecznie dziękuję, auta nie sprzedam choćby po to aby obiektywnie o nim tutaj pisać (w końcu mamy przeciez demokrację) :spell:

 

pozdrawiam :wave:

 

PS. Wydaje mi sie ze słabo odróżniasz demokracje od wolnego rynku

 

pozdrawiam raz jeszcze

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do docierania silnika, jak docieraliście swoje silniki na początku. Ja staram się utrzymywać obroty pow. 2 tys i nie przekraczać 3,5 chyba prawidłowo docieram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...