Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 dziwny hałas na zimnym silniku w zimie


wojtgor

Rekomendowane odpowiedzi

To już druga zima i mam to samo, mianowicie jak np. odpalę auto rano to silnik brzmi jak by chodziły dwa niezależne silniki to znaczy dodaje gazu silnik schodzi z obrotów a zanim tak jak by drugi tylko z opóźnieniem schodzi, w serwisie ciężko pokazać bo byłem kilka razy i co dojechałem to ten dźwięk ustępował, mechanik powiedział że to pewnie filtr ale tego lata na przeglądzie wymieniłem filtr. Przyszła zima i znowu mam taki hałas ciężko to opisać, występuje to tylko w zimie, na zimnym silniku, zastanawiam sie czy to nie turbina bo to zaczyna być słyszalne na wyższych obrotach, po czym jak puszcze gaz to mam jeszcze takie jak by echo, słychać jak silnik schodzi z obrotów a zanim jeszcze coś schodzi tylko nie wiem co, wydaje mi się że po prawej stronie. Pewnie będę musiał zostawić auto na kilka dni w serwisie ale to mi się nie uśmiecha bo niestety nie mam zaufania do serwisów w jednym mi uszczelkę podkleili na klej "kropelkę" a w drugim po przeglądzie nie dokręcili koła i o mało sie nie zabiłem :). Być może ktoś spotkał już się z takimi objawami i zna problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis jest pomyłą, może masz zbyt wyczulony słuch i tak ma być. jeźeli obrory są ok , jeżeli kopcenie z odwłoka jest ok, jeżeli spalanie i kopytko jest ok, to znaczy ,że jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis jest pomyłą, może masz zbyt wyczulony słuch i tak ma być. jeźeli obrory są ok , jeżeli kopcenie z odwłoka jest ok, jeżeli spalanie i kopytko jest ok, to znaczy ,że jest ok!

 

Słuch jak słuch, to zbyt wielkka różnica bym miał omamy ;), słychać wyraźnie że coś swiszcze dodatkowo, wolę to rozgrzebać puki mam jeszcze gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobny problem,co gorsza hałas ten występuje również na średnio rozgrzanym silniku Podobny objaw w QQ. http://forum.nissank...__1#entry705501

 

 

 

Dziękuję kolego, czyli nie mam omamów i to nie tylko u mnie. Szkoda że dalej nie wiadomo co to takiego, w poniedziałek jadę do serwisu może akurat coś się dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Drodzy Forumowicze,

 

W zimie, po odpaleniu po nocy zimnego silnika, wewnątrz samochodu słychać ciche buczenie (coś w stylu odkurzacza w sąsiednim pomieszczeniu/mieszkaniu). Po rozgrzaniu silnika, czyli ok 10-15 minutach dźwięk ustaje.

 

Czy macie jakieś sugestie dotyczące tego zjawiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już druga zima i mam to samo, mianowicie jak np. odpalę auto rano to silnik brzmi jak by chodziły dwa niezależne silniki to znaczy dodaje gazu silnik schodzi z obrotów a zanim tak jak by drugi tylko z opóźnieniem schodzi, w serwisie ciężko pokazać bo byłem kilka razy i co dojechałem to ten dźwięk ustępował, mechanik powiedział że to pewnie filtr ale tego lata na przeglądzie wymieniłem filtr. Przyszła zima i znowu mam taki hałas ciężko to opisać, występuje to tylko w zimie, na zimnym silniku, zastanawiam sie czy to nie turbina bo to zaczyna być słyszalne na wyższych obrotach, po czym jak puszcze gaz to mam jeszcze takie jak by echo, słychać jak silnik schodzi z obrotów a zanim jeszcze coś schodzi tylko nie wiem co, wydaje mi się że po prawej stronie. Pewnie będę musiał zostawić auto na kilka dni w serwisie ale to mi się nie uśmiecha bo niestety nie mam zaufania do serwisów w jednym mi uszczelkę podkleili na klej "kropelkę" a w drugim po przeglądzie nie dokręcili koła i o mało sie nie zabiłem smile.gif. Być może ktoś spotkał już się z takimi objawami i zna problem.

 

Mam dokladnie to samo. Nie jest to wysoki dzwiek turbiny, tylko raczej niski - tak jak opisujesz "drugi silnik :)". Wydaje mi sie ze wtedy troche spada moc.

 

Problem wystepuje tylko jesli sie przegazuje zimny silnik. Wtedy jest dzwiek o ktorym piszesz. I ustepuje dopiero po zgaszeniu i odstaniu przynajmniej kilkunastu minut.

Chetnie dowiem sie co to moze byc.

 

Ja obstawiam turbinę (moze wpada w wibracje), rozrząd (rolki) albo alternator, ale szczerze mowiac nie sprawdzalem tego dokladnie. Jak sie wie ze z zimnym trzeba delikatnie to opisany efekt wystepuje to baaardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po kilku miesiącach doszedłem co to jest. Buczało zwłaszcza przy niskich temperaturach i przy odpalaniu po chwili buczenie cichło. Okazało się że podczas serwisu założyli filtr Paliwa i nie sprawdzili kierunku przepływu paliwa w zaworze zwrotnym w filtrze paliwa. Buczenie było dziwne bo słychać go było jakby w środku kabiny w okolicach schowka. Przy filtrze dźwięk był minimalny. Wystarczy wyjąć zawór z filtra i go włożyć zgodnie z kierunkiem powrotu paliwa do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...