Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dwa akumulatory w terrano II


fotokora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gepardczester

Witajcie

w odpowiedzi na pytanie mogę tytko dodać,ze jest jeszcze podgrzewacz oleju zamontowany w misie olejowej oraz większa nagrzewnica powietrza w kabinie.

Widziałem Terrano z zamontowana druga nagrzewnicą dla pasażerów z tyłu. :mellow:

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez gepardczester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

w odpowiedzi na pytanie mogę tytko dodać,ze jest jeszcze podgrzewacz oleju zamontowany w misie olejowej oraz większa nagrzewnica powietrza w kabinie.

Widziałem Terrano z zamontowana druga nagrzewnicą dla pasażerów z tyłu. :mellow:

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Witam ponownie,

 

 

Wiem, że jestem upierdliwy ale jak będziesz kiedyś pod autem to zrób zdjęcie tej grzałki oleju. Chodzi mi generalnie o to czy masz specjalną wersję miski olejowej czy może w standardowych jest już przygotowane specjalne miejsce technologiczne na zamontowanie tej grzałki. Jakbyś miał jakiekolwiek zdjęcia to wstaw, bardzo jestem ciekawy jakby to można było samemu dorobić. A grzałka jest oczywiście na napięcie 230V? Poza tym jak jest zrobione jej zasilanie?

 

Z nagrzewnicą dla pasażerów to raczej pomyłką, silnik się długo rozgrzewa sam z siebie a tu jeszcze taki odbiór ciepła, jedynym rozwiązaniem jest wyłącznie Webasto lub inna tego typu konstrukcja.

 

Wiem, że są święta dlatego temat możemy odłożyć na potem, za godzinę sam wyjeżdżam a tu takie ciekawe sprawy :P.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa aku, dwie nagrzewnice, grzałka oleju - jest typowe dla pewnych krajów i dołożone przez serwis lub usera.

Fabrycznie mają tylko, inny filtr oleju i mają/nie mają wentylatora klimy.

 

Grzałka oleju - DEFA, cena ze 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa aku, dwie nagrzewnice, grzałka oleju - jest typowe dla pewnych krajów i dołożone przez serwis lub usera.

Fabrycznie mają tylko, inny filtr oleju i mają/nie mają wentylatora klimy.

 

Grzałka oleju - DEFA, cena ze 200zł.

 

Witam,

 

 

Dzięki za namiary. Wszystko to co tam proponują to bardzo profesjonalne rozwiązania. Dotyczy i podgrzewania silnika oraz ogrzewania wnętrza. Sterowanie pilotem, automatyczne niezależne włączanie o dowolnej porze, automatyczne ładowanie akumulatora istne szaleństwo. Ceny są odpowiednie do jakości. Dla zainteresowanych tematem podaję link --> http://www.kompletacje.intercars.com.pl/defa/index.php?typ=668&model=822&make=34&kod_s=.

 

Niestety, aby podgrzewać olej w misce trzeba ją najpierw zdjąć. Dla mnie to abstrakcja, ale zrobię sobie podgrzewany filtr oleju, podobnie jak zrobiłem podgrzewany filtr paliwa. Tylko zastosuję chyba 4 maty zamiast 2. Sam pusty filtr paliwa podgrzany 2 matami (12W x 2szt) po 6 minutach jest bardzo gorący, ok 60°C, ale w instalacji przy 8°C już nie jest tak dobrze.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam wnętrze farelką(230V) włączam 30 min przed wyjazdem SAUNA

Po 10 min zaczyna lód spływać z szyb :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moje terrano ,model skandynawski ma dwa aku 12V/76ah

i te 152ah przy rozruchu samochodu zimą kiedy temp. spada do ok.-25C bardzo się przydaje.

 

Witam,

 

 

Masz może oprócz podwójnego akumulatora jakieś jeszcze inne ciekawe urządzenie typu wszelkiego rodzaju podgrzewacze paliwa (wymienniki ciepła, podgrzewane obudowy filtra), podgrzewacze płynu chłodzącego (montowane np w miejsce zaślepek głowicy lub bloku silnika) lub grzałki do oleju? Jeżeli masz coś takiego to wstaw jak masz zdjęcia, z chęcią coś podpatrzymy.

 

Poza tym akumulatory są podłączone na stałe, czy jest jakieś dodatkowe rozwiązanie i czy alternator masz standardowy tj o prądzie 70A.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem drugi akumulator tylko mniejszej pojemności 55AH ,bo taki mi został ze starej reno 19, a altek ma 90A zaadoptowany z merca 190

Zobaczymy jak teraz poradzi sobie 150 AH przy mrozach ponad 15 stopni,bo przy tej temp miałem już problem z dobrym obrotem silnika musiałem zabierać aku do domu i wtedy rano nawet przy 20 było od strzała. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie a czy ktos moze mi powiedziec jakie one maja w koncu polaczenie? Szeregowe czy rownolegle? Tez mam dwa i jak wyjme jeden to nie odpalę nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrze jak to dokładnie jest. Słabe juz sa troche i po zimniejszej nocy rano go troche dławi i pasowałoby wymienić. Tylko nie wiem czy oba czy jeden tez wystarczy. Jutro zerknę na polaczenie i na moce.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo czytałam gdzies o tych połączeniach i podobno w szeregowym musza byc akumulatory o tej samej mocy najlepiej tej samej firmy i podobnym stopniu zużycia. W równoległym nie wiem ale pewno tez? A najchętniej bym jeden wymieniła nie oba naraz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł ktoś tam dwa 6V w szeregu wsadzić. Przy równoległym połączeniu, po odpięciu jednego, powinno wszystko działać, ale np byłby za mały prąd, żeby odpalić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa w szeregu jak w Ursusie, tylko po co? Większa pojemność, ale gabaryty...

Może zrób fotki to rozwiejemy wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w wątku wyczytałam to tak jest w modelach na rynek skandynawski. Moj terrano podobno przedemna należał do służby celnej moze to tez ma związek z tym ze potrzebowali wiecej prądu. Zaraz wyjde zrobie zdjecia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Akumulatory sa dwa po 12v zdjecia jak sa połączone 8c6c6ab921bfa18fcb00ba0c45de25ae.jpg5afadf01caa5e02e3f90f6f2abc2fa53.jpg8a6be7e8eb970424dcde543ec7ba13ae.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8ccdba59a4eaa5e022b3c89a66d80b27.jpg96d48f6c34b36f4b86e1d4280d8be84f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są połączone równolegle. Czyli jak jeden wyjmiesz to nic nie działa. Tylko który? Czy nie ma znaczenia?

Michał, przy szeregowym musiałby mieć 24V!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w koncu rownolegle czy szeregowo? :) nie wiem czy jest różnica ktory wyjme wyjmowowalam tylko ten od kierowcy. Pytanie moje to czy musze wymienić obydwa akumulatory czy wystarczy jeden? Bo tak jak pisałam po zimnej nocy dławi go przy odpalaniu i pasowałoby kupic nowe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie mogą być w szergu. Tylko dlaczego nie działa nic przy wyjęciu jednego jak jest połączenie równoległe? Może jest jeszcze jakaś elektronika, która tym steruje?

a mi się wydaje że jak jeden wyjmiesz i złączysz razem klemy to będzie hulać :)

Przy szergu musiałaby być cała instalacja na 24V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeden padnięty całkowicie, a Ty wyciągasz ten dobry i stąd brak reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek, naładuj dobrze obydwa akumulatory. 

może alternator nie wyrabiać i nie doładowuje, szczególnie jak jeździsz krótkie dystanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby podskoczyć gdzieś i sprawdzić ich stan, żeby niepotrzebnie pieniędzy na nowy/nowe nie wydawać ;) jak pstryka to masy gdzieś może brakować. Może z jednego idzie na silnik, a z drugiego na bude masa?

Najlepiej byłoby podskoczyć gdzieś i sprawdzić ich stan, żeby niepotrzebnie piedziędzy na nowy/nowe nie wydawać ;) jak pstryka to masy gdzieś może brakować. Może z jednego idzie na silnik, a z drugiego na bude masa?

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek, naładuj dobrze obydwa akumulatory. 

może alternator nie wyrabiać i nie doładowuje, szczególnie jak jeździsz krótkie dystanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...