Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yes, yes, yes... :D a już tak poważnie - przecież to nie jest kwestia wygrania bądź przegrania tylko wymiany informacji...

 

przecież nie mogę przyznać, że nowszy od mojego model jest lepszy :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... Powiem Ci, że teraz zostałem rozbrojony... Myślę, że można przyjąć, że jest inny i tyle. Poza tym nie dajmy się zwariować, to, że ma dziesiąte części sekundy lepsze przyśpieszenie do 100km/h to jeszcze nie znaczy, że jest lepsza :)

 

królów długiej proste jest z pewnością więcej. mi raczej chodziło o przydatność w warunkach typowo bojowych. Zresztą - to kwestia co kto lubi i jaką ma technikę jazdy. Ja mam też Forda Focusa RS (a dokładnie żona nim jeździ) i to kompletnie inny samochód. Pomimo iż ma pół sekundy gorszy czas do setki to mam wrażenie, że jest dużo szybszy od 350Z w każdych warunkach. Mimo to wolę 350Z bo się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne autko. :-) Różnica w tym wrażeniu pewnie wynika, że to jest zupełnie inna bajka - tam jest silnik z turbiną o ile się nie mylę, czyli pewnie lepiej przyśpiesza z niskich obrotów, a Zetka ma silnik atmosferyczny i dostaje kopa dopiero powyżej 3tys. obrotów.

 

Colin McRea powiedział kiedyś, że długie proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców. :)

 

pomijając szokującą różnicę w pracy silnika, zawieszenie też jest kompletnie inne. w 350Z samochód jedzie jak przyklejony do jezdni, natomiast RS tańczy - ale nie w sposób budzący zgrozę tylko wręcz przeciwnie - zawieszenie pracuje po to aby dać Ci najlepszy rozkład masy. Jedyne co mnie w RS denerwuje to, ze jak depnę na zakręcie to nic się nie dzieje, tzn że jedzie prosto zamiast skręcać ;) w 350 to można skręcać gazem, albo nawet , jak się dobrze postarasz, obrócić się dookoła osi przypadkowo :devil:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

królów długiej proste jest z pewnością więcej. mi raczej chodziło o przydatność w warunkach typowo bojowych. Zresztą - to kwestia co kto lubi i jaką ma technikę jazdy. Ja mam też Forda Focusa RS (a dokładnie żona nim jeździ) i to kompletnie inny samochód. Pomimo iż ma pół sekundy gorszy czas do setki to mam wrażenie, że jest dużo szybszy od 350Z w każdych warunkach. Mimo to wolę 350Z bo się przyzwyczaiłem.

 

uułaa tez bajka taki rs :devil: ,

ale tak z ciekawości postawiłes je kiedys na kresce razem ? ciekawy jestem ale pewno focus...

 

Pzdr

 

edit nawet cos mozna znalezc

:devil: Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uułaa tez bajka taki rs :devil: ,

ale tak z ciekawości postawiłes je kiedys na kresce razem ? ciekawy jestem ale pewno focus...

 

Pzdr

 

edit nawet cos mozna znalezc

 

w pierwszej fazie lotu :devil: 350Z jest wyraźnie szybszy. lekko ślizgając się leci do przodu bo tył pcha a dzięki temu przód zaczyna być dociskany. W tym czasie RSik ma problem ze złapaniem przyczepności bo tył stoi a przód ciągnie, poza tym czytałem, że Ford ograniczył moment obrotowy na jedynce, na dwójce już jest lepiej. Oczywiście na trójce oba auta gnają strasznie ale RS daje poczucie większego, wręcz wariackiego (może jest nierównomierne ?) przyspieszenia do odcięcia czwórki. na piątce też ciągnie mocno. Pojęcia nie mam jak to się przedstawia w liczbach, ale do 100 na pewno 350Z jest szybszy dzięki lepszemu startowi. Powyżej 100 to już trzeba by było zrobić testy.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić spota Zetkowego dla Warszawy i okolic, bo jest nas trochę :)

Choć akurat nie wiem czy jestem odpowiednia osobą do tego, bo cierpię na chroniczny niedoczas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić spota Zetkowego dla Warszawy i okolic, bo jest nas trochę :)

Choć akurat nie wiem czy jestem odpowiednia osobą do tego, bo cierpię na chroniczny niedoczas..

 

ja raczej też z czasem cienko, chociaż prawie codziennie z żoną robimy rundkę po mieście, raczej w godzinach nocnych :D

Jakiś kolo w złotym audi cabrio się ze mną ścigał na siekierkowskim :devil: . nieźle mu czuprynę zmierzwiło bo wariat miał dach otwarty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350z mam, w 370z siedziałem a przy Porsche 911 tylko stałem.

Mimo wielkiej miłości do naszych Z porównywanie Z z Porshe to chyba” lekkie nadużycie”,

Słyszałem kiedyś takie powiedzenie, że 350z to japońskie Porshe, drugie to, że 370z to Porsche dla ubogich. Ale tak naprawdę spadki cen na rynku wtórnym wskazują prawdziwą wartość auta a ta wiadomo, jaka jest dla tych marek. Ale każdy chwali swoje i niech tak zostanie :D .

 

uułaa tez bajka taki rs :devil: ,

ale tak z ciekawości postawiłes je kiedys na kresce razem ? ciekawy jestem ale pewno focus...

 

Pzdr

 

edit nawet cos mozna znalezc

:devil:

Co tam ford RS czy 350z cali turbo to jest samochód :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=ynFTMj3aLHM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie aż ja się uzbroję, no chyba, że któraś Zetka chce się pościgać z X-trail'em na przykład w kopnym śniegu. :D

To tolerancyjną Małżonkę masz... :) Moja to zawsze: "no jedźmy już do domu... Czemu jedziesz taką dziwną drogą?"

 

Moja żona jeździ Focusem RS więc wiesz jak jest :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach się bać. :D Jaki kolor? Widziałem wczoraj takiego białego na drodze...

 

wściekły zielony. rejestracja WE, można do niej machać ręką, odmachuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spotem fajnie by było ale juz raz probowałem i temat umarł :unsure: do wawy troche mam ale czasem tam bywam jak bym sie wybierał dam znac heh

 

 

p.s.a moze na ogolnopolski zlot sie wybierzemy ?! jest takowy?

 

Pozdzro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spotem fajnie by było ale juz raz probowałem i temat umarł :unsure: do wawy troche mam ale czasem tam bywam jak bym sie wybierał dam znac heh

p.s.a moze na ogolnopolski zlot sie wybierzemy ?! jest takowy?

Pozdzro

 

no tak już jest ze zlotami. ale jak jest dużo chętnych to zawsze ktoś dojedzie. Jak nie zlocik to zawsze jakiś spocik g35/g37/350/370 można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak już jest ze zlotami. ale jak jest dużo chętnych to zawsze ktoś dojedzie. Jak nie zlocik to zawsze jakiś spocik g35/g37/350/370 można zrobić

Hej. Odnośnie spotów to jestem na TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę skręcić kilka G35 i przyprowadzić swojego FXa :) (inne auto ale serducho to samo :P)

Sugeruje jednak jakiś wiosenny termin bo aura nie rozpieszcza :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę skręcić kilka G35 i przyprowadzić swojego FXa :) (inne auto ale serducho to samo :P)

Sugeruje jednak jakiś wiosenny termin bo aura nie rozpieszcza :angry:

 

wystarczy że nie będzie lało i będzie słońce :devil:

możemy się umówić na burnout ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja poluje na 370z Nismo z USA oczywiście. Po co zlot? Wynajmiemy tor w Poznaniu, kupimy komplet opon i cały dzień po jeździmy.

 

 

aa. własnie..

a jak to wychodzi cenowo ?

 

.. jednak mam swoją wersje USA (350), denerwuje te kilka pierdół,

nastepce bede szukal euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa. własnie..

a jak to wychodzi cenowo ?

 

.. jednak mam swoją wersje USA (350), denerwuje te kilka pierdół,

nastepce bede szukal euro.

 

Poznań to jest wynajęty chyba na rok z góry <_< szczególnie w soboty i niedziele. W tygodniu to może i coś by się trafiło. Ale żeby to miało ręce i nogi to trzeba wynająć karetkę i straż pożarną (350 jest mało awaryjne ale jak komuś coś gruchnie to strażacy muszą zbierać olej...) no i musi być ze 40 aut bo inaczej cena się robi głupawa na głowę (uczciwa jest 500 pln a głupawa 1500 pln - moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Poznań nie ma problemu nic. Z 300zł będzie na pewno. Straży nie trzeba :)

(..)

 

Mógłbyś rozwinąć, to że można tak wynająć Poznań, żeby wyszło 300zł od osoby? Jaka jest stawka za wynajęcie toru na dzień? Robiłeś to już kiedyś?

Pytam się, bo razem ze znajomymi ze 2 sezony temu orientowaliśmy się ile by to wyszło i krzyknęli nam 40k zł za dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...